Šveits - Prantsusmaa Alpid

Šveits - Prantsusmaa Alpid

01.08.19 - 07.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 879
Broneeri
Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades, kaunites Genfi järve äärsetes väikelinnades. Alpide lumised tipud, järvede sillerdav ilu, Prantsuse gurmee ja Šveitsi juustud. See reis on tõeline romantikute ja loodusearmastajate maiuspala! Alpide parimad palad ja majutus romantilistes mägikülades.

Lugege meie giidide kohta rohkem infot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-ZÜRICH, ZERMATT – LEUKERBAD
Koguneme kell 04:30 Tallinna lennujaamas lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.  Lend Tallinn-Riia kell 05:55-06:40 ja Riia-Zürich kell 07:50-09:20 (kohalikud kellaajad, lennumber BT641). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Suundume Valais kantonisse. See on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad puidust mazotid. Õhtupoolikul sõidame kuulsasse mägikülla Leukerbadi, kus soovijatel on võimalus supelda termaalveebasseinides, mis asuvad 1411m kõrgusel merepinnast. Majutus Sierres hotellis Casino*** või sarnases.

2. päev SIERRE – CHAMONIX - LA CLUSAZ

Hommikusöök. Saint Leonardi lähistel võtame ette paadisõidu Euroopa ühel suurimal maa-alusel järvel.  Sõidame kuulsasse Chamonix mägikuurordisse. Ilusa ilma korral on soovijatel võimalus tõusta gondeltõstukiga Aguille du Midi tippu. Téléphérique de l’Aiguille du Midi viib meid lausa 3800m kõrgusele merepinnast, kust avaneb võrratu panoraam Šveitsi, Prantsuse ja Itaalia Alpidele. Selge ilmaga näeb siit nii Mont Blanci, Monte Rosat kui kuulsat Matterhorni. Majutus kahel järgneval ööl Prantsusmaal, La Clusaz'i külas hotellis Beaulieu** või sarnases. 


3. päev ANNECY - GENF
Hommikusöök. Külastame Annecy'd, mis on väike armas linnake Annecy järve põhjatipus. Siin on hästisäilinud vanalinn – Palais de l'Isle, linna kohal ajalooline kindlus uhke Château d’Annecy, raekoda ja palju muud. Võimalus supelda Annecy järves. Külastame Genfi, mis on panganduskeskus, kellalinn, sageli nimetatud Šveitsi aknaks maailma. Teisel pool jõge asub vanalinn ning katedraal, kus John Calvin reformeeris kristlust.

4. päev YVOIRE - EVIAN - CHILLON - MONTREUX

Hommikusöök. Külastame Genfi järve kaldal asuvat imeilusate vaadetega keskaegset Yvoire’i linna - kitsad tänavad, lilledega ehitud majad, huvitavad poed. Järgmine peatus Evianis, kuulsa samanimelise vee leiupaigas.  Vaatame Genfi järve äärde ehitatud Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkete hotellidega kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud. Gruyere'i linnas võimalus proovida ehtsat fondüüd. Majutus Berni mägismaal hotellis järgnevatel öödel.


5. päev ŠVEITSI LOODUS – BERN
Hommikusöök. Šveits on kõrgete mägede ja kiirevooluliste jõgede maa – tänane päev on pühendatud Šveitsi imelisele loodusele ja tüüpilisele arhitektuurile.
Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneri orgu, et imetleda võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk. Sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Peatus Oberhofeni lossi juures.

6. päev  AARE JÕE KURISTIK - LUZERN - BALLENBERG
Hommikusöök. Imetleme ühte paljudest Šveitsi loodusimedest Aare jõe kuristikku, mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400m pikkust laudteed. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Peatus Meiringeni linnakeses. Seejärel imetleme Reichenbachfälle koskesid, kerge matk looduses.

7. päev LUZERN -  ZÜRICH, LEND ZÜRICH-RIIA-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Luzerni, ekskursiooni käigus vaatame vanalinna väljakuid, kirikuid ja Kapellbrücke silda ning naudime järvevaateid. Näeme kivist välja tahutud kurva lõvi skulptuuri. Luzern on kahtlemata Šveitsi kõige romantilisem ja maalilisem linnake. Seejärel külastame Zürichi linna, mis asub Zürichi järve ääres.  Grossmünsteri kiriku kitsad tornid on üle 800 aasta linnas kõrgunud ning saanud linna sümboliks. Teisel pool jõge asub teine kirik Fraumünster, mis on suurepärane näite gooti arhitektuurist. Lend Zürich-Riia kell 18:35-22:05 (lennunumber BT644) ja Riia-Tallinn kell 23:10-23:59 (lennunumber BT361).

Reisi hind

879 €* / 925 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018.

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Riia-Zürich-Riia-Tallinn  (Air Balticu liinilendudele)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus hotellides**/*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöökidega
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi ja reisisaatja teenused kogu reisi vältel 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 250 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Chilloni loss 9,50 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF 
 • Zermati rong 16 CHF 
 • Paadisõit  10 CHF 
 • Leukerbad ca 25 CHF 
 • Grindelwaldi rong al 24 CHF
 • Ballenberg muuseum 22 CHF
 • Mt Blanci tõstuk 58,40 € 
 • Fondue al 35 
 • Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 100 € ja 250 Šveitsi franki (CHF).
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks, ujumisriided.
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

01.08.19 - 07.08.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 879
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte