Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai lillefestivaliga

Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai lillefestivaliga

26.01.20 - 07.02.20
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2299
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

On öeldud, et ida ja lääs ei kohtu kunagi päriselt... Tais ei tundu see kehtivat. Bangkok on justkui mingi ebamaine, unenäoline ühendus idast ja läänest. Troopiline kliima ja soe meri. Eksootiline köök. Suurepärased hotellid. Külalislahked inimesed. Naeratused. Palju meelelahutust... Kõik see teeb Tai reisist meeldiva puhkuse. Meie reisil on palju tähelepanu pööratud kultuuriprogrammile ja nii leiategi huvitavat tegevust igal päeval. Reisil peatume ka  orhideefarmis. Siit saab osta ka palmisuhkrut, kookosõli ja kookosest valmistatud tervistavat looduskosmeetikat. 

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-BANGKOK
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lennud Tallinn-Istanbul ja Istanbul-Bangkok (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!   
 
2. päev BANGKOK
Saabume Bangkokki. See kohalike seas Krung Thepi ehk Inglite Linnana tuntud 10 miljonilise elanikkonnaga linn on Aasia pulbitsev metropol – elurõõmu ja naeratuste linn, värvide, lõhnade ja maitsete linn, vastuolude linn, meelelahutuse ja paljude uhkete vaatamisväärsuste linn. Kaos ja harmoonia, kuldsed templid ja värvikad turud, budistlikud mungad ja end õhtuti üles lüüa armastavad kaunitarid – see kõik on siin esindatud. Kuigi Bangkok vaatab eelkõige tulevikku, on just siin mitmed kuningriigi tähelepanuväärsemad ajaloomälestised.
Alustame tutvumist linnaga, kus traditsioonid ja kaasaegne elurütm kulgevad käsikäes. Eksootilisel mootorpaadisõidul mööda Chao Phraya jõge ja Thonburi kanalit näeme elu-olu nii vee peal kui kaldapealsetel. Paadisõit on värviderohke vaatepilt Tai kaldaäärsest elust ning paadisõidul veendume selles, et Bangkoki elanikud sõltuvad endiselt traditsioonilistest veeteedest. Oma paadisõidul peatume kodujumal Aruna järgi nimetatud suursuguse Wat Aruni ehk tõlkes Koidu templi juures, mis on Bangkoki üheks tuntuimaks sümboliks. Khmeeri stiili esindav suursugune tempel kõrgub 86 meetri kõrguseni üle jõepinna ja on kaunistatud kireva hiina portselaniga. Sööme ühiselt tai lõunasööki. 
Seejärel suundume hotelli ja majutume Bangkokis hotellis Centara**** või sarnases. Aeg puhkuseks.
Õhtul on soovijatel võimalik osa võtta Tai folklooriõhtust – erakordne õhtu Tai rahvuslikus restoranis (lisatasu eest). Hõrgutav rahvustoit, ääretu külalislahkus ja klassikalised Tai tantsud – mõnus lõõgastus võimalusterohkes Bangkokis.
 
3. päev BANGKOK – AYUTTHAYA
Hommikusöök hotellis. Vara hommikul alustame oma päeva, peatume orhideefarmis, kus lisaks õite ilule saab uudistada ka kookospähklite töötlemise protsessi. Siit saab osta ka palmisuhkrut, kookosõli ja kookosest valmistatud tervistavat looduskosmeetikat. Võtame suuna Siami kuningriigi teise pealinna Ayutthaya poole. See unikaalne linn oli Siami riigi keskuseks ja pealinnaks 14-18. sajandil, olles omalaadseks sulatusahjuks erinevatele kultuuridele. Ayutthayas olid teretulnud nii Aasia kaupmehed kui ka Euroopast pärit meremehed, kes kõik said õiguse rajada just endale sobivad kodud. Kuningas Narai valitsuse ajal oli Ayutthaya Kagu-Aasia kauneimaid ning jõukamaid linnu. Prantsuse suursaadik võrdles Ayutthayat tolleaegse Pariisiga — suurim mõeldav kompliment! Ühine lõuna. Ayutthaya oli Siami kuningriigi arhitektuuriline, poliitiline, majanduslik ning religioosne keskus rohkem kui 400 aastat. Hunnitud paleed, templid, laiad alleed, väljakud, turud, sadamad. Tänane Ayutthaya (UNESCO) on põnev arheoloogiline ala, mis annab tunnistust kunagisest hiilgusest ning samas armas linnake, kus kohalikud elanikud endiselt kunagisi hiilgeaegu meenutavad. Pärast ühist õhtusööki, teeme veel tutvust õhtuse Ayutthaya linnaga. Majutus Ayutthayas hotellis Kantary**** või sarnases.
 
4. päev AYUTTHAYA – SUKHOTHAI
Hommikusöök hotellis. Liigume ajas tagasi ning Ayutthayast, Siami teisest pealinnast, võtame suuna Sukhothai kuningriiki. Meie tee viib põhja suunas. Silma jäävad väikesed ja autentsed Tai külakesed, riisiväljad, värvikirev elu omas tempos. Teeme ringkäiku ajaloolises Sukhothais. Ajalooline linnakeskus, arheoloogiline ala (UNESCO) ning Sukhothai kuningriigi tekkelugu. Sukhothai provintsi pealinn Sukhothai on täna rahulik linnake Yomi jõe kaldal. Teeme tutvust tänapäevase linnaga ning majutume hotellis Heritage Resort**** või sarnases. Vaba õhtupoolik.

5. päev SUKHOTHAI - CHIANG MAI
Hommikusöök hotellis. Hommikul külastame Sukhotai loomaaeda, see unikaalne Sukhotai lennujaamas asuv väike loomaaed on üllatavalt liigirohke—kaelkirjakud, kilpkonnad, pärdikud ja kirevad linnud moodustavad huvitava koosluse. Meie tee viib mööda looduskaunitest aladest, kus mägismaad vahelduvad viljapõldudega, kus väikesed külakesed on tipitud Tai kuulsaimate loodusparkide Mae Wa, Si Satchanalai, Wiang Kosai ja Doi Khun Tani vahele. Fotopeatusteks valime välja parimad paigad. Õhtuks jõuame Chiang Maisse. Majutus järgneval neljal ööl Chiang Mais hotellis Holiday Inn**** või sarnases.
 
6. päev CHIANG MAI - MÄGIHÕIMUD - LILLEFESTIVALI AVATSEREMOONIA
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva esimese poole veedame Chiang Mai läheduses asuvates mägedes tehes tutvust mägihõimudega. Lisud, Load, Hakad, Hmongid, Karenid — neid hõime on mitmeid, kes on endale Põhja-Tai metsikul mägismaal kodu loonud. Läheme meiegi ja teeme tutvust nende inimestega, kelle traditsioonid ning uskumused ulatuvad sajandite taha, kes oma koduküladest pea kunagi ei lahku ning kelle arvates eurooplased väga vahvad ja naljakad välja näevad. Sööme ühiselt lõunat ning suundume tagasi Chiang Maisse, et osa saada Chiang Mai lillefestivali avatseremooniast!
Hiiglaslikud lillede, kangaste, kulla ja karraga kaunistatud ratastel liikuvad lavad, mis on ehitud rooside, orhideede, nelkide ja teiste lilledega.
Chiang Mai lillefestival on kuulus mitte ainult üle Aasia, vaid ka väga palju inimesi Euroopast ning Ameerikast tuleb Chiang Maisse just nimelt seda igal aastal toimuvat suurejoonelist lillepidu nautima.
 
7. päev LILLEFESTIVAL - ELEVANDID
Hommikusöök hotellis. Jalutame ning tutvume lillefestivali eksponaatidega. Siinne loodus on imeline! Ja kuidas tutvust ikka veel paremini teha kui mitte elevandi seljas džunglis sõites ning bambusest parvega jõel liikudes. Elevandikülad on kuulsad on eheduse poolest. Metsatöödelt päästetud elevandid elavad külaelanikega haruldases harmoonias. Väikese küla tänavatel siblivad kanad, jooksevad lapsed, hauguvad koerad ja kõnnivad rahulikult elevandid.
 
8. päev CHIANG MAI – CHIANG RAI – KULDNE KOLMNURK
Hommikusöök hotellis. Kuldne kolmnurk on inimeste meeli erutanud juba pikka aega, väidetavalt natuke pahaendeline, samas looduskaunis, ühtlasi rikas ja vaene — ei oska keegi seda müstilist paika täpselt kirjeldada. Mekongi jõgi, mis läbib kuldse kolmnurga madalaid maid on sajandeid olnud peamiseks transpordi marsruudiks Myanmari, Tai, Laose ja Kambodža vahel. Külastame ajaloolist Chiang Rai piirilinna Mae Said. Ühine lõunasöök. 
 
9. päev LEND CHIANG MAI – PHUKET
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama, lend Chiang Mai – Phuket.
Majutus Phuketis järgneval neljal ööl hotelli Charm Resort**** või sarnases. Esmatutvus Phuketiga ning vaba õhtupoolik puhkuseks.

10. päev VABA PÄEV RANNAS, „BONDI SAARTE“ EKSKURSIOON KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Täna on soovijatel ainulaadne võimalus teha tutvust imeliste kaljusaartega, millele on lisanud kuulsust ka see, et siinseid maalilisi paiku on kasutatud isegi kahes James Bondi filmis: „Mees kuldse relvaga“ ja "007 ja igavene homne".
Üks maailma kauneimaid loodusimesid - teravad kaljusambad tõusevad kristallselgest mereveest, põnevad koopad, ujuvatele pontoonidele ehitatud küla kus sööme ühiselt lõunat, võrratu loodus ning päeva lõpetuseks pehme siidise liivaga rand, et veidi puhata ja supelda. Lühidalt: päev paradiisis!
 
11. päev VABA PÄEV RANNAS, PHI-PHI-JA KHAI SAARTE TUUR KIIRKAATRIGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Täna suundume soovijatega kiirkaatritel kuulsale Phi-Phi saartele. Mõlemad, nii Phi Phi Don kui Phi Phi Ley on kuulsad oma kristallselge türkiissinise merevee, valge liiva, õrnalt tuules õõtsuvate palmide, sinise taeva ja naeratavate inimeste poolest. Phi-Phi saared on üks neid loodusimesid kus tunned end kui paradiisis. Kristallselged veed pakuvad imelist vaadet korallide ja kalade maailmale. Teeme kaatriga väikese ujumispeatuse keset vett, võimalus puhata erinevatel randadel, kaasa arvatud filmis “Rand” kuulsaks saanud kalju rannal. Ekskursioon sisaldab lõunat värskest kohalikust toorainest.
 
12. päev VABA PÄEV RANNAS
Hommikusöök hotellis. Täna soovitame külastada kohaliku värvikirevat turgu ning süüa lõunat ühes väikestest rannaäärsetest mereanni restoranidest. Õhtul soovijail võimalus külastada Phuketi kuulsat Simon Kabareed (lisatasu eest). See glamuurne ning sädelev etendus ei jää alla Tiffany maailmakuulsale transvestiitide etendusele.

13. päev LEND PHUKET – ISTANBUL - TALLINN 
Hommikusöök hotellis. Lend Phuket- Istanbul ja Istanbul-Tallinn (kellaajad täpsustamisel). 

Reisi hind

2299 €* / 2420 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Istanbul, Istanbul-Bangkok, Phuket-Istanbul ja Istanbul-Tallinn
 • Toitlustamine lennukis
 • Lend  Chiang Mai-Phuket
 • Sisaldab lennujaamamakse seisuga jaanuar 2019. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Bussitransfeerid lennujaamast hotelli ja tagasi, ekskursioonid vastavalt programmile
 • Majutus 11 ööd hotellides vastavalt programmile (2-in. toad),  hommikusöögid hotellides
 • 5 lõunasööki ja 1 õhtusöök
 • Giidi ja grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel (va. lisaekskursioonid) 
Lisakulud
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad:
 • Phi-Phi ja Khai saarte ekskursioon, koos lõunaga ca 69 €  (tellimine ja tasumine reisil, lõplik hind kohapeal)
 • Bondi saarte ekskursioon, koos lõunaga ca 45 € (tellimine ja tasumine reisil, lõplik hind kohapeal)
 • Annetused munkadele
 • Folklooriõhtu Bangkokis 1300 THB (tellimine ja tasumine reisil, lõplik hind kohapeal)
 • Kuninglik palee 900 BHT
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast ilma eelneva etteteatamata.
Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele, massööridele, ettekandjatele ja taksojuhtidele. Soovitame arvestada jootrahadeks 40 € (kogutakse kogusummana)

Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  410 € 
 • Tervisekindlustus 13 päevaks al. 21,24 € (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif. Lisainfo reisikindlustuse kohta siin >). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Lisainfo

 • Tai rahaühik on baht. 1 € on ca 44,50 THB (bahti). Kaasa soovitame vahetada  vähemalt 12000 THB valuutat, alati mida rohkem, seda parem. Soovitame kaasa võtta USA dollareid või eurosid. Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Suuremates kaubanduskeskustes saab maksta ka krediitkaardiga.
 • Seoses siselennupiletiga palume meile teada anda oma passinumber ja kehtivusaeg. Siselennul lubatud äraantav pagas 20kg
 • Kliima on troopiline, õhutemperatuurid ja -niiskus on püsivalt kõrged.
 • Kuna Tais on väga intensiivne UV-kiirgus, siis tuleks kindlasti kasutada päikesekaitsekreemi (soovitatavalt vähemalt SPF 20 või 30). Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus.Templitesse sisenedes peaksid naised kandma õlgu katvaid pluuse, pikki pükse või pikka seelikut, mehed vähemalt põlvedeni ulatuvaid pükse. Enne templikülastust tuleb ära võtta jalanõud ja peakate. Suure Palee külastamisel kehtivad riietumisreeglid: täispikad püksid või põlvi kattev seelik, õlgu kattev dekolteeta pluus (õlasallist ei piisa), meestel kraega särk, tagant kinnised jalanõud. Reisile on vajalik kaasa võtta päikese eest kaitsev peakate, korralik keep ja vihmakindlad jalanõud. 
 • Eestis kasutusel olevad seadmed ühilduvad Tai elektrisüsteemiga, seega adaptereid pole vaja kaasa võtta.
 • Soovitame juua pudelivett ja läbikeedetud kraanivett. Mitmetes hotellides on hotellitubades  ka veekeedumasinad koos kohvi ja tee valmistamise võimalusega.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg. Siselennul lubatud äraantav pagas 20kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus Turkishi lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siseriiklikel lendudel äraantava pagasi piirmäär 20 kg ja lubatud käsipagas 1 ühik, piirmääraga 8 kg.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass! Eesti kodanikud saavad turismi eesmärgil viibida Tai Kuningriigis viisavabalt kuni 30 päeva eeldusel, et riiki saabutakse lennukiga. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud peale reisi lõppu.

Kaart:

26.01.20 - 07.02.20
Giid Heigo Sahk
 Hind al 2299
Broneeri
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Tai kuningriik - suur ringreis koos Chiang Mai lillefestivaliga

Vaata reisist pilte