Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Hispaania - Tenerife

Kõrghetked: Vulkaanilised tipud ja sälkorud, rahulikud külad ja subtroopiline taimedemaailm loorberimetsade, draakonipuude ja eksootiliste viljadega, metsikud rannad ja vaheldusrikkad maastikud.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 10.11.11-17.11.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 798.90 €
Prindi

Üldinfo

Tenerife on suurim ja kõige paremini tuntud Kanaari saar, kuhu igal aastal saabub miljoneid külastajaid. Kõik on kuulnud sellest saarest, kuid paljud ei tea, et Tenerife ei ole ainult kaunid rannad ja El Teide vulkaan. Siin on vaatamiseks ja puhkusenautimiseks nii palju kohti, et paljud naasevad sellele pisikesele saarele korduvalt.
Tenerifel on 350km rannikuala, trooplised metsaalad, peened poetänavad, pimedad kuristikud vulkaanilise laava sees, traditsiooniline kanaari köök. Loomulikult Hispaania kõrgeim tipp Pico del Teide (3718m), mida ümbritsevad kuumaastikulised kaljumoodustised ja kirkad vulkaanilised värvid.
 

Giid

10.11-17.11.2011 reisil on giidiks Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva. Heigo kui kultuurireiside giidi äärmiselt lai silmaring, väljakujunenud maailmavaade ning intelligentsus on eelduseks heale reisile – ja Heigo puhul on need kriteeriumid kahtluseta täidetud. Mainimata ei saa jätta ka Heigo legendaarset huumorimeelt!
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TENERIFE

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 14:15. Lend Tallinn–Tenerife kell 16:15-20:55 (kohalikud kellaajad).  Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
Majutus hotellis**** seitsmel ööl.
 

2. päev TENERIFE KÕRGHETKED: VILAFLOR – EL TEIDE – GUIA DE ISORA

Hommikusöök. Sõidame Tenerife kõige kõrgemal asuvasse külla – 1400 m kõrgusel asuvasse Vilaflori. Siin lähedal asub Tenerife üks kuulsamaid vaatamisväärsusi Paisaje Lunar ehk kuumaastik. Vilaflor on keskuseks paljudele matkajatele, mägironijatele ja mägijalgratturitele. Teeme peatuse ühes veinimõisas, et maitsta siinset kohalikku veini. Vilafloris valmiv veinisort erineb ülejäänud Tenerife veinisortidest, kuna siinsed viinamarjaistandused asuvad kuni 1600 m kõrgusel ning temperatuuri kõikumine on suurem kui mujal. Sõidame Tenerife kõige kuulsama vaatamisväärsuse juurde, El Teide rahvusparki, siin asub Hispaania kõrgeim mäetipp (3718 m), mis on uinuv vulkaan. Hea ilma korral saame sõita köisraudteega 3550 m kõrgusele. Tagasiteel külastame veel ühte Tenerife omapärast randa – Guia de Isorat, mis on tuntud musta liiva poolest.
 

3. päev TENERIFE KAUNID KÜLAD: MASCA KÜLA - GARACHIO - ICOD DE LOS VINOS - LA OROTAVA

Hommikusöök. Täna külastame Tenerife kõige vanemaid külasid. Masca küla on 650 m kõrgusel asuv piraatide küla, kuhu viib 5km pikkune serpentiintee. Kunagi olevat siia varjunud piraadid, kuna maad mööda oli see küla suhteliselt raskelt ligipääsetav. Räägitakse, et siinkandis oli tegutsenud isegi Barbarossa. Garachio sai Kaunite Kunstide kuldmedali, mis tunnustab tema väljapaistvaid saavutusi kultuurilise ja kunstilise mineviku säilitamisel. Tema tänavad ja väljakud on hoolitsetud ning siin on elanud mitmed kuulsused. Kunagi oli ta Tenerife kõige tähtsam linn ja kaubasadam. Täna on ta väike kalasadam ning siinkandis on ka mitmeid banaaniistandusi. Linna kaunist keskväljakut peetakse Tenerife ilusaimaks. Siin näeme San Fransisco kloostrit ja Santa Ana kirikut, samuti asub siin ka 1706 aasta vulkaanipurske mälestuseks ehitatud muuseum. Linna suurimaks vaatamisväärsuseks on aga merevee kivibasseinid.
Siit edasi sõidame Icod de Los Vinosse, mis on tuntud sealkasvava draakonipuu poolest. Siin asub aga ka liblikaaed – Mariposario del Drago, ehitis, kus elab rohkem kui 2000 liblikat. La Orotava on taas üks kaunimate vaadetega külasid Tenerifel. Kaugelt on näha El Teide lumine tipp, roheline mägi ning väikesed armsad majakesed, mis kindlasti meelde jäävad.
 

4. päev TENERIFE LÄÄNERANNIK: LOS GIGANTES - LORO PARK – LA LAGUNA

Hommikusöök. Puerto de Santiago ja Los Gigantes on kõrvuti asetsevad linnakesed, mis praeguseks üsnagi ühte sulanud. Eriliseks teevad selle koha aga hiiglaste nimelised kaljud, mis tõusevad merest püstloodis ja ka siin on mererand musta värvi liivaga. Täna külastame veel ka Loro parki. See on Kanaaride kõige tuntum looduspark, kus leidub hulganisti eksootilisi loomi ja linde. San Cristobal del La Laguna asutati kunagi järve äärde, mis aga 19.sajandil ära kuivas. Siin on asunud linna ajalooline ja poliitiline keskus. Siia rajati ka saare esimesed haridusasutused ning tükk aega oli siin Kanaaride ainuke ülikool. Jalutame linna UNESCO kaitse all asuvas vanalinnas, mis on suurepäraselt säilinud.
 

5. päev DELFIINI JA VAALAVAATLUS (lisatasu eest)

Hommikusöök. Kanaari saartel on populaarseks lõbustuseks veel väljasõidud merele. Siin väljuvad lõbusõidu laevad nii ranniku imetlemiseks kui ka siinkandis elavate delfiinide ja vaalade vaatlemiseks. Sõidame meiegi soovijatega merele.
 

6. päev TENERIFE NAABERSAAR: LA GOMERA (lisatasu eest)

Hommikusöök. Sõidame naabersaarele La Gomerale. See puutumata loodusega kaunis saar asub vaid 40 minutilise praamisõidu kaugusel Tenerifest. Külastame UNESCO kaitse all asuvat Garajonay rahvusparki. Pargis asub saare kõrgeim punkt – 1487 m, kust saab imekauni vaate, kui saart varjav udu selgineb. Samamoodi näeb siit selge ilmaga El Teidet. Siin asub ka El Cedro mets, kus vaatamata nimele ei asu palju seedripuid, mets on siin aga tihe ja kaunilt vaikne, näeme kaunist koske ja sõites mööda kaljumoodustisi Benchijigua orgu muutub loodus meie ümber pidevalt. Saare kohalikud elanikud kasutasid omavahel suhtlemiseks kunagi vilekeelt ning lõunasöögi ajal kuuleme meiegi seda.
 

7. päev IDA–TENERIFE: ADEJE - GÜIMARI PÜRAMIID – CANDELARIA – PEALINN SANTA CRUZ – MERCEDESE MÄED

Hommikusöök. Sõidame Adeje külla, kust omal ajal valitses tervet saare lõunapiirkonda mõjukas kuningas Tinerfe. Seda aega meenutavad säilinud frantsiskaani klooster, Santa Ursula kirik ja Casa Fuerte – Ponte perekonnale kuulunud uhke häärber. Täna sõidame saare idaosasse. Teel külastame Güimari püramiide. Populaarse arvamuse kohaselt on need ehitatud sarnaselt kogu saarel levinud terassidele, kuid samuti on arvatud, et need on siin ühenduslüliks Egiptuse ja Kesk-Ameerika püramiididele. Mõned kilomeetrid pealinnast asub palverändurite sihtkoht Candelaria, kuhu nii kohalikud elanikud kui ka välismaalased tulevad kummardama Candelaria neitsit ehk Musta Madonnat. Vaatame Candelaria basiilikat, mis ongi linna kuulsaim vaatamisväärsus. Samuti näeme Cueva de Achbinicot, mis kannab ka San Blasi koopa nime, see on Kanaari saarte esimene kristlik tempel.
Tenerife pealinn Sant Cruz on Kanaari saarte kõige suurem linn. Linna kõige populaarsem vaatamisväärsus on Plaza de Espana väljak ning siinsamas lähedal asuv Plaza del la Candelaria, kust saab alguse kaubatänav. Edasi sõidame mööda rannikuäärset teed läbi väikese külakese San Andrese, kus kaunite liivarandade juurest viib tee Mercedese mägedesse. Tee üle mägede La Lagunasse on uskumatult kaunis. Mercedese metsas kasvavad loorberipuud ja kanarbik.
 

8. päev LEND TENERIFE – TALLINN

Transfeer lennujaama. Lend Tenerife–Tallinn kell 07:00-16:15 (kohalikud kellaajad).
 

Reisi hind

798,90 EUR* / 840,44 EUR
12 500 EEK* / 13 150 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Reisi hind sisaldab:

* Lennupilet Tallinn-Tenerife-Tallinn
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Toitlustus lennukis (suupiste ja jook)
* Sõit mugavusega bussis
* 7 ööd hotellis**** (2-in toad), 6 hommikusööki
* Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
 

Lisakulud

Lisaekskursioonid:
Ekskursioon La Gomeira 55 EUR, hind sisaldab terve päeva ekskursiooni koos programmiga ja lõunasööki
Ekskursioon delfiini- ja vaalavaatlus 20 EUR
 
Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides 105 EUR / 1642,89 EEK
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 

Lisainfo

Reisi hinnas ei sisaldu sissepääsud muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
* El Teide funikulöör 25 EUR
* Veinidegusteerimine u 5 EUR
* Güimari püramiidid 10,40 EUR / 9-12a 5,25 EUR
* Liblikaaed 8,50 EUR, lapsed 3-12 a 5 EUR, tudengid ja seeniorid 7 EUR
* Loro park 32 EUR, lapsed 6-11 a 21 EUR 
Sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 
Oluline teada:
Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 300 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Lennule on lubatud kaasa võtta 15+8kg pagasit ühe inimese kohta
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt