Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Aafrika ei ole meist kaugel. Ainult 4,5 tundi otselendu ja meie sombusest sügisest olete soojal maal, kus Teid ootavad paitav päike ja meri. Tuneesia on maa, kus leidub erinevate kultuuride, rahvaste ja religioonide jälgi. Siin on juba kooliõpikutest tuttavaks saanud roomlaste lammutatud Kartaago ja suursugune El Jemi Vana-Rooma areen, eksootilised berberite külad ja Araabia vanalinnade labürindid, palmioaasid, Sahara luited, väga võimalikud miraažid lõunapiirkonna soolakutes ja lõputud rannad (muide, neid on siin 1200 km).

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering.
Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN-MONASTIR
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Monastir kell (kohalikud kellaajad, lennunumber ). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutus seitsmel järgneval ööl Sousse’i rannikul hotellis vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus). Infotund kohalike olude tutvustamiseks. 
 
2. päev SOUSSE - MONASTIR
Hommikusöök. Külastame Sousse’i vanalinna ehk medinat, vaatame ribati, suurt mošeed. Monastir on segu Tuneesiale iseloomulikest traditsioonilistest kui ka modernsetest joontest. Külastame Monastiri medinat ehk vanalinna. Monastiris näeme kindlust – ribati ja riigi esimese presidendi Habib Bourguiba mausoleumi.
 
3. päev KAIROUAN
Hommikusöök. Sõidame moslemite pühasse linna Kairouani - seitse palverännakut siia võrdub hadžiga Mekasse. Kairouan on linn, mis asub Sousse’ist tunni tee kaugusel ning mida kutsutakse ka „50 mošee linnaks“. Suur mošee ja medina aukartustäratavate müüride ja monumentaalsete väravatega. Vaatame Aghlabidide basseini, linna sajast mošeest näeme muidugi suurt mošeed, Kolme ukse ja Habemeajaja mošeesid ning Bir Barouta Püha allikat.

4. päev EL JEM
Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma antiikmaailma suuruselt kolmanda Vana-Rooma aegse amfiteatriga. El Jemi suurejoonelise areen on võrreldav Rooma Colosseumiga. Areen mahutas kuni 30 tuhat pealtvaatajat, see on 138 m pikk ja 114 m lai. Areeni all kulgeb 2 käiku, milles hoiti loomi, vange ja gladiaatoreid. Teater on väga hästi säilinud ja pakub tõelise elamuse. Siin asub ka taastatud Rooma kodaniku maja, kus on eksponeeritud mitmeid kauneid mosaiike.

5. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS või SOOVIJAILE KAAMELISÕIT, RAHVUSÕHTU
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Soovijaile eksootiline kaamelisõit linnast välja (lisatasu eest).
Reisi lõpetuseks soovijail võimalik osa saada rahvuslikust õhtust Medinat Alzahras (lisatasu eest). Maitseme kohalikku sööki, näeme Tuneesia pulma teemalist etendust. Suur valgusshow Tuneesia ajaloost, millesse on põimitud fantastilised etteasted - tantsud, võitlusstseenid jms. 
 
6. päev TUNIS
Hommikusöök. Sõidame Tuneesia pealinna Tunisesse. Külastame rikkaliku koguga Bardo muuseumi, kus on ainulaadne Vana-Rooma aegsete mosaiikide kollektsioon. Jalutame vanalinnas, vaatame peamošeed, jalutame värvikatel turgudel: Türgi, El Berka (kunagine orjaturg) ja el Attarine’i ehk lõhnaõlide turul. Edasi sõidame Kartaago linna varemetesse – Vana-Rooma aegsed Antoniuse termid, teater, villad ja vana sadam. Õhtune jalutuskäik maalilises Sidi Bou Saïdi linnakeses, kus naudime ilusaid vaateid valgeks ja siniseks värvitud majakestele ja merele. 
 
7. päev PUHKUS RANNAS või PÄEV MEREL PIRAADILAEVAGA

Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks.
Soovijatel võimalus veeta piraadilaevaga meeleolukas päev merel (lisatasu eest).
Tõeline piraadilaev viib teid meresõidule piki Sousse’i rannajoont. Mõnus päike ja kosutavad merevood. Laeval pakutakse lõunasöögiks kalaroogasid ja peatutakse ujumiseks. Piraadid – laevamehed demonstreerivad oma kõikvõimalikke oskusi.
 
8. päev LEND MONASTIR-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Otselend Monastir-Tallinn kell (kohalikud kellaajad, lennunumber ART592).

Reisi hind

Reisi hind aastal 2016
Majutusega hotellis
Royal Beach***
799 €* / 841 €
Sousse, majutus hommiku- ja õhtusöökidega 
Hotell Royal Beach asub Sousse ja El Kantaoui vahel.  Rand on 50 meetri kaugusel. Hotell on 5-kordne. Tubades on TV, telefon, dušš, wc. Toad on rõduga. Hotellis on üldkonditsioneer. Hotellis on bassein.

Majutusega hotellis Tour Khalef****
849 €* / 894 €
Sousse’i piirkond, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell asub Sousse’i kesklinna ja naaberlinna Port El Kantaoui vahel. Rannahotell, oma suure rohelise pargiga. Hotellis on 570 tuba. Tubades on konditsioneer, TV, telefon, minibaar, wc, dušš, föön, rõdu. Hotellis on oma spa keskus(lisatasu eest).

Majutusega hotellis Royal Salem****
849 €* /894 €
Sousse’i piirkond, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell asub Sousse’i kesklinna ja naaberlinna Port el Kantaoui vahel. Hotell on ehitatud 7 hektari suurusele maa-alale, mis on ümbritsetud palmipuudega. Hotellist on võimalik otse pääseda Tuneesia ühele ilusamale rannale. Hotell on tüüpilise Tuneesia arhitektuuri näide. Tubades on telefon, TV, rõdu. Hotellis on jõusaal, ilusalong, saun(lisatasu eest). Sobib lastega peredele, hotellis on lastebassein, kliimaseadmega „miniklubi”.

Majutusega hotellis Movenpick Resort*****
949 €* / 999 €
ousse, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell Movenpick Resort***** asub Sousse’i ranna ääres, 5 minuti sõidu kaugusel Sousse’i vanalinnast. Hotellil on oma rand. Hotellis on 588 tuba. Tubades on konditsioneer, TV, telefon, minibaar, WC, dušš, föön, rõdu. Hotellis on oma spa- ja fitnesskeskus. Hotellis on suur bassein, lastebassein, lasteklubi. Väga hea uus hotell.
 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Monastir-Tallinn (Nordica tellimuslendud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit turistiklassi bussiga
 • Majutus 7 ööd hotellis*** vastavalt valikule (2-in. toad), 7 hommiku- ja 6 õhtusööki
 • Ekskursioonid vastavalt programmile ja giiditeenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides
 • Tervisekindlustus al. 8,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Muuseumide piletite hinnad ja teised kulutused reisi jooksul:
 • Sousse’i mošee 7 TND
 • Sousse’i ribat 7 TND
 • Kairouani muuseumid 10 TND
 • Medinat Alzahra õhtu 75 TND
 • Kaamelisõit 25 TND
 • El Jemi areen 10 TND
 • Monastiri ribat 7 TND
 • Bardo muuseum 11 TND
 • Kartaago varemed 10 TND
 • Riiklike muuseumide külastamisel tuleb pildistada soovijail lunastada fotopilet 1 TND. 
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele, arvestuslik summa võiks olla u 10 TND.
 • Meie programmis külastame ka kohti, kus ametlikku piletit ei ole, kuid on sobilik jätta majapidajale 1TND (näiteks Bir Barouta Kairouanis).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Tuneesia rahaühik on dinaar, 1 € = ~2 TND.
 • Tuneesiasse on kohaliku valuuta riiki sisse- ja väljaviimine ametlikult keelatud. Raha saab vahetada kohapeal reisi esimesel päeval hotelli vastuvõtus või lähedal asuvates valuutavahetuspunktides.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuki pagas
Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kogukaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument Tuneesiasse on pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu. Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest. Reisibüroo poolt organiseeritud reisi puhul peab olema passi kehtivusaeg vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.

Kaart:

27.10.18 - 03.11.18
Giid Mae Merusk
 
Eelbroneering
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Tuneesia ringreis
27.10.18 - 03.11.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt