Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

27.10.18 - 03.11.18
Giid Mae Merusk
 Hind al 799
Ooteleht
Aafrika ei ole meist kaugel. Ainult 4,5 tundi otselendu ja meie sombusest sügisest olete soojal maal, kus Teid ootavad paitav päike ja meri. Tuneesia on maa, kus leidub erinevate kultuuride, rahvaste ja religioonide jälgi. Siin on juba kooliõpikutest tuttavaks saanud roomlaste lammutatud Kartaago ja suursugune El Jemi Vana-Rooma areen, eksootilised berberite külad ja Araabia vanalinnade labürindid, palmioaasid, Sahara luited, väga võimalikud miraažid lõunapiirkonna soolakutes ja lõputud rannad (muide, neid on siin 1200 km).

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MONASTIR
Koguneme kell 05:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Monastir kell 07:15-09:15 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8221). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Majutus seitsmel järgneval ööl Sousse’i rannikul hotellis vastavalt valikule (hotellivalik reisikava lõpus). Infotund kohalike olude tutvustamiseks. 

2. päev SOUSSE - MONASTIR
Hommikusöök. Külastame Sousse’i vanalinna ehk medinat, vaatame ribati, suurt mošeed. Monastir on segu Tuneesiale iseloomulikest traditsioonilistest kui ka modernsetest joontest. Külastame Monastiri medinat ehk vanalinna. Monastiris näeme kindlust – ribati ja riigi esimese presidendi Habib Bourguiba mausoleumi.

3. päev KAIROUAN
Hommikusöök. Sõidame moslemite pühasse linna Kairouani - seitse palverännakut siia võrdub hadžiga Mekasse. Kairouan on linn, mis asub Sousse’ist tunni tee kaugusel ning mida kutsutakse ka „50 mošee linnaks“. Suur mošee ja medina aukartustäratavate müüride ja monumentaalsete väravatega. Vaatame Aghlabidide basseini, linna sajast mošeest näeme muidugi suurt mošeed, Kolme ukse ja Habemeajaja mošeesid ning Bir Barouta Püha allikat.

4. päev EL JEM
Hommikusöök. Täna sõidame tutvuma antiikmaailma suuruselt kolmanda Vana-Rooma aegse amfiteatriga. El Jemi suurejoonelise areen on võrreldav Rooma Colosseumiga. Areen mahutas kuni 30 tuhat pealtvaatajat, see on 138 m pikk ja 114 m lai. Areeni all kulgeb 2 käiku, milles hoiti loomi, vange ja gladiaatoreid. Teater on väga hästi säilinud ja pakub tõelise elamuse. Siin asub ka taastatud Rooma kodaniku maja, kus on eksponeeritud mitmeid kauneid mosaiike.

5. päev VABA PÄEV RANNAPUHKUSEKS või SOOVIJAILE KAAMELISÕIT, 
Hommikusöök. Vaba päev rannamõnude nautimiseks.
Soovijaile eksootiline kaamelisõit linnast välja (lisatasu eest).

6. päev VABA PÄEV RANNAS, RAHVUSÕHTU
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks. 
Reisi lõpetuseks soovijail võimalik osa saada rahvuslikust õhtust Medinat Alzahras (lisatasu eest). Maitseme kohalikku sööki, näeme Tuneesia pulma teemalist etendust. Suur valgusshow Tuneesia ajaloost, millesse on põimitud fantastilised etteasted - tantsud, võitlusstseenid jms. 

7. päev PUHKUS RANNAS  - PÄEV MEREL PIRAADILAEVAGA
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks. Soovijatel võimalus veeta piraadilaevaga meeleolukas päev merel (lisatasu eest).
Tõeline piraadilaev viib teid meresõidule piki Sousse’i rannajoont. Mõnus päike ja kosutavad merevood. Laeval pakutakse lõunasöögiks kalaroogasid ja peatutakse ujumiseks. Piraadid – laevamehed demonstreerivad oma kõikvõimalikke oskusi.

8. päev TUNISLEND MONASTIR-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Tuneesia pealinna Tunisesse. Külastame rikkaliku koguga Bardo muuseumi, kus on ainulaadne Vana-Rooma aegsete mosaiikide kollektsioon. Jalutame vanalinnas, vaatame peamošeed, jalutame värvikatel turgudel: Türgi, El Berka (kunagine orjaturg) ja el Attarine’i ehk lõhnaõlide turul. Edasi sõidame Kartaago linna varemetesse – Vana-Rooma aegsed Antoniuse termid, teater, villad ja vana sadam. Õhtune jalutuskäik maalilises Sidi Bou Saïdi linnakeses, kus naudime ilusaid vaateid valgeks ja siniseks värvitud majakestele ja merele.
Hilisõhtul suundume lennujaama, otselend Monastir-Tallinn kell 23:55-04:50(kohalikud kellaajad, lennu number EE8222). Lennuaeg muutunud 19. oktoobril!

Majutus

799
/
841
Hotell Royal Beach 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.2 km merest
3 km keskusest
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
50€
Merevaatega toa lisatasu / inimese kohta
20€
All inclusive / inimese kohta
50€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Sousse, majutus hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell Royal Beach asub Sousse’i ja El Kantaoui vahel mere lähedal. Liivarand on hotellist vaid lühikese jalutuskäigu kaugusel. Hotellis on 120 maitsekalt sisustatud tuba. Igas toas on Wifi, TV, dušš/WC, konditsioneer ja rõdu. Hotellis on olemas ka bassein.
www.royal-beach-hotel-sousse.booked.net
 

839
/
881
Hotell Royal Salem 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.5 km merest
4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
70€
All inclusive / inimese kohta
160€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Sousse’i piirkond, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell asub Sousse’i kesklinna ja naaberlinna Port el Kantaoui vahel. Hotell on ehitatud 7 hektari suurusele maa-alale, mis on ümbritsetud palmipuudega. Hotellist on võimalik otse pääseda Tuneesia ühele ilusamale rannale. Hotell on tüüpilise Tuneesia arhitektuuri näide. Tubades on telefon, TV, rõdu. Hotellis on jõusaal, ilusalong, saun. Sobib lastega peredele, hotellis on lastebassein, kliimaseadmega „miniklubi”.
www.marhabahotels.com.tn

949
/
999
Hotell Sousse Palace 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
0.6 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis
120€
Ühese toa lisatasu
145€
Merevaade / inimese kohta
85€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Sousse, majutus hommikusöökidega
Hotell Sousse Palace***** on suurepärase asukohaga hotell Sousse’is. Ühtmoodi lähedal on nii rand kui ka linnakeskus: hotell on 300 m rannast ja keskusest vaid jalutuskäigu kaugusel.
Hotellis on kokku 270 avarat ja mugavalt sisustatud tuba. Kõigis tubades on dušš/WC, telefon, konditsioneer, TV, minibaar (lisatasu), seif, Wifi.
www.hotelsoussepalace.com

 

1111
/
1169
Hotell Mövenpick Resort 

Hommikusöökidega
Ooteleht
4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisatasu
190€
Õhtusöögid hotellis
150€
Basseini vaatega toa lisatasu / inimese kohta
30€
Merevaatega toa lisatasu / inimese kohta
75€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Sousse, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Movenpick ***** asub Sousse`i ranna ääres, 5 min sõidu kaugusel Sousse`i vanalinnast. Hotellil on oma rand. Hotellis on 588 tuba. Tubades on konditsioneer, TV, telefon, minibaar, wc, dušš, föön, rõdu. Hotellis on oma spaa keskus, fitnesskeskus. Hotellis on suur bassein, lastebassein, lasteklubi. Väga hea uus hotell.
www.moevenpick-hotels.com
 

Reisi hind

Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Monastir-Tallinn (Nordica tellimuslendud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit turistiklassi bussiga
 • Majutus 7 ööd hotellis***/****/***** vastavalt valikule (2-in. toad), söögid vastavalt paketile
 • Ekskursioonid vastavalt programmile ja giiditeenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Muuseumide piletite hinnad ja teised kulutused reisi jooksul:
 • Sousse’i mošee 5 TND
 • Sousse’i ribat 7 TND
 • Kairouani muuseumid 10 TND
 • Medinat Alzahra rahvusõhtu 120 TND
 • Kaamelisõit 50 TND
 • El Jemi areen 10 TND
 • Monastiri ribat 7 TND
 • Bardo muuseum 11 TND
 • Kartaago varemed 10 TND
 • Riiklike muuseumide külastamisel tuleb pildistada soovijail lunastada fotopilet 1 TND. 
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele, arvestuslik summa võiks olla u 10-15 € / nödal.
 • Meie programmis külastame ka kohti, kus ametlikku piletit ei ole, kuid on sobilik jätta majapidajale 1TND (näiteks Bir Barouta Kairouanis).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Tuneesia rahaühik on dinaar, 1 € = ~2 TND.
 • Tuneesiasse on kohaliku valuuta riiki sisse- ja väljaviimine ametlikult keelatud. Raha saab vahetada kohapeal reisi esimesel päeval hotelli vastuvõtus või lähedal asuvates valuutavahetuspunktides.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuki pagas
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel.
NB! Lend saabub Talllinna kuupäevaliselt 4.novembril!

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument Tuneesiasse on pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu. Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest. Reisibüroo poolt organiseeritud reisi puhul peab olema passi kehtivusaeg vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.

Kaart:

27.10.18 - 03.11.18
Giid Mae Merusk
 Hind al 799
Ooteleht
Giid
Mae Merusk
Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  888
Tuneesia ringreis
27.10.18 - 03.11.18
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt