Tuneesia ringreis

Aafrika ei ole meist kaugel. Ainult 4,5 tundi otselendu ja meie sombusest sügisest olete soojal maal, kus Teid ootavad paitav päike ja meri. Tuneesia on maa, kus leidub erinevate kultuuride, rahvaste ja religioonide jälgi. Siin on juba kooliõpikutest tuttavaks saanud roomlaste lammutatud Kartaago ja suursugune El Jemi Vana-Rooma areen, eksootilised berberite külad ja Araabia vanalinnade labürindid, palmioaasid, Sahara luited, väga võimalikud miraažid lõunapiirkonna soolakutes ja lõputud rannad (muide, neid on siin 1200 km).

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering.
Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN-MONASTIR, EL JEM - DJERBA SAAR
Kogunemine kell 05:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Monastir kell 09:15 (kohalikud kellaajad, lennunumber EE8221). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi.
Monastiris näeme kindlust – ribati ja riigi esimese presidendi Habib Bourguiba mausoleumi. Alustame oma ringreisi ja sõidame lõuna poole.
El Jemis vaatame antiikmaailma suuruselt kolmandat Vana-Rooma aegset amfiteatrit. Teater on nii hästi säilinud, et pole raske kujutleda, kuidas siin gladiaatoreid ja metsloomi hoiti. Edasi muutub maastik juba kõrbelisemaks. Lõunapeatuse teeme suures mereäärses oaasis Gabesis (lisatasu eest). Lühike praamisõit viib meid Djerba “tuhande mošee“ saarele. Majutume kahel järgneval ööl hotellis***. Õhtusöök hotellis.

2. päev EKSKURSIOON JA PUHKUS DJERBA SAAREL
Hommikusöök. Teeme ringsõidu saarel - tutvume Houmt Souki linnaga, uudistame linna turuväljakutel ja tutvume ilusate foundoukkide ehk vanade võõrastemajadega. Päeva teise poole võib veeta rannas. Õhtusöök hotellis.

3. päev DJERBA - MATMATA KOOBASELAMUD - DOUZI OAAS
Hommikusöök. Lahkume saarelt Vana-Rooma aegse tammi kaudu ja saabume berberite hõimude alale. Kõige omapärasemad on siin vanad kindluskülad – ksarid, millest me üht ka külastame. Peatume berberite mägikülas Matmatas, mis on kuulus oma koobaselamute poolest. Kindlasti külastame mõnda sellist ebatavalist elamut, kus elatakse isegi praegu, aga tänapäevasel ja kaasaegsel tasemel. Kodudes on elekter, televiisorid ja muu vajalik. Vabal ajal võib lõunastada selle linna omapärases restoranis.
Edasi viib tee meid läbi väiksemate oaaside ja külade Sahara kõrbe poole. Maastik meenutab siin võõrplaneeti, ega ilma asjata ei filmitud siin kultusfilmi ”Tähesõjad”.
Saabume Douzi oaasi, mis asub Sahara kõrbe serval ja mida peetakse kõrbeväravaks.
Siit algab lõputu liivameri, mis katab 20-kordselt Prantsusmaa või 31-kordselt Saksamaa suuruse territooriumi. Soovijad võivad ette võtta kaameliretke kõrbesse. Õhtusöök ja ööbimine hotellis***.

4. päev DOUZ - SOOLAJÄRVE ÜLETAMINE - TOZEURI OAAS
Hommikusöök. Ületame Chott al Jeridi soolajärve, kus on silmapiirini näha ainult soolavälju ja hea õnne korral võime imetleda miraaže. Läheneme mägioaasidele.
Soovijatele korraldame džiibisafari, mille käigus näeme juba teise kuulsa filmi, “Inglise patsiendi”, filmimispaika. Jõuame päris Alžeeria piiri äärde. Midesis ja Tamerzas vaatame mahajäetud külasid ja veekaskaadi. Soovijatega sõidame “kõrbepealinna” Neftasse. Näeme suurt nõgu, kus arvukad allikad annavad elujõudu palmioaasile.
Soovi korral võib päeval puhata ka hotelli basseini ääres. Majutus ja õhtusöök Tozeuris hotellis***.

5. päev SUFETULA - KAIROUAN - SOUSSE
Hommikusöök. Tagasiteel Sousse’i külastame Sufetula linnas Vana-Rooma aegseid varemeid, mis on ühed paremini säilinud Aafrikas. Huvi pakuvad triumfikaar, foorum ja sammastikud. Peatume moslemite pühas linnas Kairouanis - seitse palverännakut siia võrdub hadžiga Mekasse. Vaatame Aghlabidide basseini, linna sajast mošeest näeme muidugi suurt mošeed, Kolme ukse ja Habemeajaja mošeesid ning Bir Barouta Püha allikat. Majutus ja õhtusöök kahel järgneval ööl Sousse’i rannikul hotellis***. 

6. päev SOUSSE ja PUHKUS RANNAS
Hommikusöök hotellis. Külastame Sousse’i vanalinna ehk medinat, vaatame ribati, suurt mošeed. Päeva teise poole saab veeta puhkuseks rannas.

7. päev PUHKUS RANNAS
Hommikusöök. Vaba päev rannas.

8. päev TUNISE LINNAEKSKURSIOON, LEND MONASTIR-TALLINN
Hommikusöök. Sõidame Tuneesia pealinna Tunisesse. Külastame rikkaliku koguga Bardo muuseumi, kus on ainulaadne Vana-Rooma aegsete mosaiikide kollektsioon. Jalutame vanalinnas, vaatame peamošeed, jalutame värvikatel turgudel: türgi, El Berka (kunagine orjaturg) ja el Attarine’i ehk lõhnaõlide turul. Edasi sõidame Kartaago linna varemetesse – Vana-Rooma aegsed Antoniuse termid, teater, villad ja vana sadam. Õhtune jalutuskäik maalilises Sidi Bou Saïdi linnakeses, kus naudime ilusaid vaateid valgeks ja siniseks värvitud majakestele ja merele.
Suundume lennujaama, otselend Monastir-Tallinn kell 00:55-06:45:00 (kohalikud kellaajad, lennunumber EE8222). NB! Lend saabub Tallinnasse 4. novembri varahommikul!

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
* Soodushind kehtib korduvreisijatele.

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Monastir-Tallinn (Nordica tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit turistiklassi bussiga
 • Majutus 7 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in. toad), koos hommiku-  õhtusöökidega
 • Ekskursioonid vastavalt programmile ja giiditeenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides (täpsustamisel)
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest
Muuseumide piletite hinnad ja teised kulutused reisi jooksul:
 • Sousse’i mošee 7 TND
 • Sousse’i ribat 7 TND
 • Kairouani muuseumid 10 TND
 • Sufetula varemed 7 TND
 • Medinat Alzahra õhtu 75 TND
 • Džiibisafari ca 45+30 TND
 • Kaamelisõit 25 TND
 • El Jemi areen 10 TND
 • Monastiri ribat 7 TND
 • Bardo muuseum 11 TND
 • Kartaago varemed 10 TND
 • Riiklike muuseumide külastamisel tuleb pildistada soovijail lunastada fotopilet 1 TND. 
 • Jootraha kohalikele giididele ja bussijuhtidele, arvestuslik summa võiks olla u 10 TND.
 • Lisaks võimalik lõuna kolmel päeval à 12-13 TND.
 • Meie programmis külastame ka kohti, kus ametlikku piletit ei ole, kuid on sobilik jätta majapidajale 1TND (näiteks Bir Barouta Kairouanis, Matmata koobaselamu, sünagoog Djerbal).
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Tuneesia rahaühik on dinaar, 1 € = ~2 TND.
 • Tuneesiasse on kohaliku valuuta riiki sisse- ja väljaviimine ametlikult keelatud. Raha saab vahetada kohapeal reisi esimesel päeval hotelli vastuvõtus või lähedal asuvates valuutavahetuspunktides.
 • Eesti turistid, kes sõidavad Tuneesiasse organiseeritud turismigrupi reisiga, on vabastatud viisanõudest. Reisibüroo poolt organiseeritud reisi puhul peab olema passi kehtivusaeg vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainus kehtiv reisidokument Tuneesiasse on pass, mis peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu. Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg.

Kaart:

27.10.18 - 03.11.18
Giid Tea Reinvald
 
Eelbroneering
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Tuneesia kultuuri- ja puhkusereis
27.10.18 - 03.11.18
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt