Ungari - reis madjarite maale

Kas teadsite, et siin asus 15. sajandil üks renessansi keskusi? Ungarit ja Sloveeniat on mõjutanud tatarlaste ja türklaste,Habsburgide ja venelaste mitmekülgne ajalugu. Keset Euroopat asuvad maad pakuvad meile harjumuspärasest erinevat õhustikku, kauneid külasid, kirikuid ja losse. Budapesti peetakse üheks Euroopa kauneimaks linnaks. Kui Teid meelitab maitsev toit ja suurepärased veinid ja hea seltskond, siis on see reis Teie jaoks!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit > 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-VIIN, VIIN-BUDAPEST
Koguneme kell 10:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Viin 12:30-13:50 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8193). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Majutus kahel ööd Budapestis hotellis*** või sarnases.
 
2. päev  VABA PÄEV BUDAPESTIS
VÕI EKSKURSIOON EGER - ÕHTUNE BUDAPEST (lisatasu eest)

Hommikusöök. Sõidame Egerisse, mis asub viinamarjaistanduste piirkonnas Mátra ja Bukki mägede vahel, Budapestist kirde pool. Jalutuskäik Egeris – ungari ühes ilusamatest linnadest. Egeri linn on olnud peaaegu sada aastat Türgi võimu all. Selle tunnistusena on säilinud üksikud ehitised, näiteks ühe mošee kõrge minaret. Tänapäevane Eger on Ungari üks kauneimaid barokk-arhitektuuriga linnu. Näeme Ristija Johannesse katedraali, piiskopipaleed, samuti Dobo linnaväljakut, mis on oma nime saanud sama linnuse komandandi järgi, kes võitles türklaste vastu 1552. aastal ning koos ungari väikese väeüksusega suutsid linna kaitsta suure türklaste väe vastu. Egeri kaitsmist peetakse Ungari ajaloos madjarite suurimaks võiduks ning seda ajaloosündmust kirjeldab värvikalt Géza Gárdonyi romaan "Egeri tähed". Degusteerime kuulsat veini. 
Teeme laevasõidu Doonaul – näeme eriti selgelt, kuidas linn on jagunenud kaheks. Jõe ühel kaldal on iidne kuninglik pealinn Buda, kus palju vanu hooneid. Teisele kaldale on kerkinud Pest, moodne äri ja poliitilise elu keskus, kus paiknevad valitsushooned.

3. päev UNGARI UHKUS BUDAPEST
Hommikusöök.  Kunagised kaks linna Doonau vastaskallastel, Buda ning Pest, ühendati 1872. aastal ja nimetati Budapestiks. Linnaekskursioon: Buda kindlus, Gellerti mägi, Püha Mattiase kirik, kuningaloss, Kalurite bastion. Pesti tänavaääred on täis pikitud traditsioonilisi kohvikuid, butiike ja kutsuvaid restorane.  
Edasi viib meie teekond Balatoni järve kuurortlinna Balatonfüredi, kus ööbime kahel ööl hotellis*** või sarnases.

4. päev RING ÜMBER BALATONI JÄRVE - HERENDI PORTSELAN 
Hommikusöök. Balatoni järv ehk "Ungari meri" on oma 600 km2 suuruse pindalaga Kesk-Euroopa suurim sisejärv. Külastame Balatoni kõige ajaloolisemat paika Tihany poolsaart, mille kiriku asutamisloale kirjutas kuningas András I alla juba 1055 aastal ja mis on ühtlasi esimene ungarikeelseid tekstikatkeid sisaldav dokument.  Sõidame piki Balatoni kallast ja naudime kauneid vaateid. Herendi portselanitehas aga tõi palju kuulsust juba Habsburgidele ja valmistas portselani nii Austria-Ungari kui ka teistele aristokraatidele. Kokku valmistati Herendis üle 3000 erineva mustri ja 16 000 erinevat disainimudelit. Kuninganna Victoria tellis 1851. aastal Londonis peetud maailmanäitusel kuldse medali võitnud mustriga lauaserviisi Windsori palee jaoks ja loomulikult hakati seda mustrit peale seda nimetama Victoriaks. Näeme Pannonhalma imposantset kloostrit, mis on kantud UNESCO nimistusse.
Ungaris on kõikjal kümblusasutusi ja tervisveekuurorte, mis asuvad arvukate soojaveeallikate läheduses. Mineraalvee- ja termaalveebasseinide vesi on tervistava toimega ning on lõõgastumisvõimalust pakkunud juba ammustest aegadest. Ujume Hevizi termaaljärves, kus juba vanad roomlased armastasid kümmelda. 18.sajandi algusest sai järvest hinnatud puhkepaik. Järvevesi sisaldab väävlit ja raadiumi, vesi paiskub 38 meetri sügavusest kraatrist sellisel hulgal üles (410 liitrit sekundis), et järve vesi uueneb iga 48 tunni järel. Suvel püsib järve temperatuur 33-36º piires.
Õhtul on igaühel võimalus tutvuda ungari köögiga, nautides lõbusat rahvamuusikat kohalikus chardas ehk rahvuslikus restoranis. Ööbime samas hotellis, kus eelmisel ööl.
 
5. päev LEND VIIN-TALLINN
Hommikusöök. Otselend Viin-Tallinn kell 09:15-12:25 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8194).

Reisi hind

699 €* / 735 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele 
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Viin-Tallinn (Nordica-Lot liinilend)
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus vastavalt programmile (2-in toad) hommikusöökidega
 • Ekskursioonid vastavalt programmile eesti keeles, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus al. 7,08 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus 90 € 
 • Ekskursioon Eger 29  € (ettetellimisel ja tasumisel)
Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja muude objektide hinnad:
 • Veini degusteerimine ca 5 €
 • Herendi portselanitehas ja muuseum 2000 HUF
 • Hevizi termaalveejärve 3 tunni pilet ca 2400 HUF, lisatasu eest ujumisrõngas jne.
 • Laevasõit Doonaul al 3000 HUF
 • Mattiase kirik 1000 HUF
 • Ungari rahvusõhtu  25 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. Tasuta pakutakse vett, kohvi ja teed.

Ungari forinti kurss euro suhtes on 1€ = ~260 HUF. Seega tasuliste objektide külastamiseks soovitame arvestada orienteeruvalt 50€. Soovitame vahetada eurod Ungari forintideks, sest kohapealne arveldamine toimub kohalikus vääringus.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA

Viisa ja dokumendid

Ungarisse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

25.06.18 - 29.06.18
Giid Lea Kreinin
 Hind al 699
Broneeri
Giid
Lea Kreinin
Lea Kreinin on teinud reise juba paarkümmend aastat. Olles õppinud Tartu Ülikoolis soome-ugri keeli ning töötanud ja elanud pikalt Budapestis, sai temast esimene litsenseeritud eestikeelne giid Ungaris...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Ungari - reis madjarite maale

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Uus
Hind al  839
Makedoonia - Albaania - Kosovo
17.08.18 - 25.08.18
Giid Raivo Haab
Vaata lähemalt
Uus
Hind al  799
Rumeenia
01.09.18 - 08.09.18
Giid Raivo Haab
Vaata lähemalt