Venemaa - Karjala

Venemaa - Karjala

22.07.19 - 28.07.19
Giid Ervin Org
 
Eelbroneering
Karjala on runolaulude ja põhjala ürgse mõttemaailma sünnipaik. Kodust vaadates tundub see peaaegu maailma serval olevat. Karm loodus, kus graniitkaljud vormivad siniveeliste järvede piire. Põliste metsade ja kärestikuliste jõgede kant. Inimene asus siia elama juba rohkem kui 6000 aastat tagasi. On tulijaid ja lahkujaid ja neid, kes on jäänud. See on karjalaste ja vepslaste põline kodumaa.
 
Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LAEV TALLINN–HELSINGI, SÕIT KARJALASSE

Kogunemine Tallinna sadama. Laev Tallinn-Helsingi (kellaajad täpsustamisel).  Pärast Helsingisse saabumist alustame sõitu Lõuna-Karjalasse. Teel möödume Lappeenranta linnast ja Suur-Saimaa järvistust. Piiriületus Värtsilä piiripunktis. Jänisjärvi ja Ruskeala marmorikarjäärid. Ööbimine Sortavalas hotellis Ladoga või sarnases.
  

2. päev SORTAVALA – VALAMO SAAR – LAADOGA JÄRV – AUNUS

Hommikusöök. Lühitutvus Sortavala ajaloolise linnasüdamega ja sõit sadamasse, kust algab laevasõit Valamo saartele. Laadoga on Euroopa suurim järv, mille maksimaalne sügavus on üle 230 meetri. Järves asub kokku ligi 600 saart. Valamo saarestikus on 50 saart ja laidu. Arvatakse, et esimene klooster-erakla rajati siia juba 10. sajandil. Valamo Issandamuutmise klooster on läbi aegade olnud üks tähtsamaid õigeusu keskusi Karjalas. Laevasõit saarestiku skäärides. Lõuna paiku algab sõit Aunuse piirkonda. Tee kulgeb läbi kaunite maastike, kus metsade roheluses helgivad kümned järvesilmad. Aunus (Olonets) on ainus linn Karjala Vabariigis, kus karjalased moodustavad suurema osa elanikkonnast. Tutvume linnakesega. Vana kindlus ja pühakoda jõesaarel. Õhtul soovijaile külaprogramm: ehtne Karjala saun ja õhtusöök peredes (lisatasu eest, ettetellimisel, lisainfo reiskava lõpus). Ööbimine Aunuses hotellis Olonets või sarnases.
 

3. päev SÕIT PETROSKOISSE - KIŽI SAAR JA  EKSKURSIOON PETROSKOIS

Hommikusöök. Pärast hommikusööki alustame sõitu Karjala pealinna Petroskoisse. Petroskoi sadamast algab laevasõit Kiži saarele. Imeväikesel Kiži saarel asub UNESCO maailma kultuuripärandi nimistusse kantud muuseum-reservaat. Siinsesse arhitektuuriansamblisse kuulub ligi 70 puitarhitektuuri meistriteost 15.-20. sajandist. Kuulus 22-kupliline Preobrazenski kirik, Pokrovskaja kirik ja unikaalne kellatorn. Vanad talutared ja majapidamishooned. Põhja-Venemaa traditsioonilisest elust ja olmest. Tagasisõit Petroskoisse ja tutvumine linnaga. Äänisjärve kaldapealne ja skulptuuride park, Lenini prospekt – linna peatänav. Siin asuvad nii Karjala Vabariigi valitsus kui ülikooli peahoone. Ajaloolised valutehased (Peetri tehased) ja Katariina kirik ning 18. sajandi administratiivhooned Lenini väljakul. Õhtul soovijaile õhtusöök koos Karjala laulude ja lugudega (lisatasu eest, ettetellimisel, lisainfo reisikava lõpus). Ööbimine Petroskois hotellis Petroskoi Park Inn*** või sarnases.
 

4. päev PETROSKOI – KONDOPOGA – KIVATŠ – KEM

Hommikusöök. Kondopoga (Kontopohja) on endine palgiparvetajate keskus ja tänapäevane paberitööstuse linn. Äänisjärve kaldaneemikul kõrgub unikaalne Uspenski kirik. Harmooniliste vormidega 1774. aastal ehitatud kiriku torni kõrgus on 42 meetrit. Kiriku interjöörides saab imetleda kohalike meistrite loodud ikonostaasi ja pühapilte. Kivatši rahvuspark on loodud 1931. aastal ja selle territoorium on üle 10 000 hektari. Pargi kaunim vaatamisväärsus on Euroopa suurim tasandikukosk Kivatš Suna jõel, mille võimsad vood pahisevad sügavas graniitsängis alla 11 meetri kõrguselt. Sõit läbi Karjala Valge mere äärde Kemisse. Ööbimine kahel ööl Kemis hotellis Kem Rabocheostrovsk Prichal ja hotellis Kemka või sarnases.
 

5. päev LAEVAREIS SOLOVETSI SAARELE

Hommikusöök. Hommikul algab Rabotsheostrovski sadamast laevaretk Solovetsi peasaarele. Solovetsi saared asuvad Valge mere Onega lahes ja kokku on siin 6 suuremat ja sadakond väiksemat saart ja laidu. 15. sajandil rajati suurimale saarele klooster, mis kujunes õige kiiresti siinsete alade tähtsaks religioosseks keskuseks. Pärast oktoobripööret 1917. aastal sulgesid bolševikud kloostri ja rajasid selle hoonetesse kurikuulsa vangilaagri poliitvangidele, mida tuntakse nimega Gulag I. Tänapäeval on klooster ja pühakojad jälle õigeusklike valduses. Solovetsi kloostrikompleks on 15.-19. sajandi silmapaistev ehitusmälestis. Kogu saarestik on kantud UNESCO maailma kultuuripärandi nimekirja. Õhtul sõidame laevaga tagasi Kemisse.
 

6. päev KEM - BELOMORSK - VALGEMERE PETROGLÜÜFID - KOSTOMUKŠA - KUHMO

Hommikusöök. Tutvume Valgemere petroglüüfidega. Petroglüüfid on kaljujoonised, mis on jahipidajate ja kalastajate loodud ligi 6000 aastat tagasi. Karjala petroglüüfid on unikaalne eelajalooline mälestis kogu Põhja-Euroopas. Valgemere petroglüüfid asuvad kompaktselt kahel ruutkilomeetril ja siin on leitud kokku ligi 2000 kujutist. Kostomukša piirkond on väga rikas maavarade poolest. Siin viibis oma rännakutel ka Kalevala koostaja Elias Lönnrot. Linn ise on suhteliselt noor tööstuslinn, mida omal ajal aitasid ehitada soomlased. Piirületus Lyttä piiripunktis. Ööbimine hotellis Soome Karjalas hotellis Kainuu või sarnases.
 

7. päev SÕIT HELSINGISSE, LAEV HELSINGI-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu Helsingi sadamasse. Laev Helsingi-Tallinn kell. Hilisõhtul saabume Eestisse.

Reisi hind

Reisi hind täpsustamisel.
2018. a reisi hind al 499 €


Hind sisaldab:
 • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn, tekikohad
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus 6 ööd turistiklassi hotellis või puhkemajas (2-in. toas), 6 hommikusööki
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud:
 • Hinnale lisanduvad Vene viisa ja tervisekindlustus.
 • Viisa maksumus koos kohustusliku tervisekindlustusega u 65 €.
Hinnale lisanduvad laevapiletid:
 • Laevapilet Petroskoi-Kiži-Petroskoi 3000 rubla
 • Laevapilet Kemi-Solovets-Kemi 3000 rubla
 • Laevapilet Sortavala-Valamo-Sortavala 3000 rubla
Laevapiletid tasutakse reisi ajal sularahas reisijuhile samas vääringus nagu ülal toodud.

Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 149 €
 • Toitlustus laeval (ettetellimisel ja tasumisel, palume toidutellimuse esitada vähemalt 2 nädalat enne reisi)
 • Hommikusöök laeval suunal Tallinn-Helsingi: Täiskasvanu 11 €, Laps 12–17 a 7,50 €, Laps 6–11 a 4 €
 • Õhtusöök laeval suunal Helsingi-Tallinn: Täiskasvanu 26 €; Laps 12-17 a 13 €; Laps 6-11 a 7 €
 • Karjala õhtusöök Petroskois 2300 rubla. NB! Ainult ettetellimisel Eestis, toimumise eelduseks vähemalt 15 osavõtjat! Tasutakse kohapeal reisijuhile sularahas samas vääringus nagu ülal toodud.
Petroskoi õhtusöök toimub linnakese ainsas Karjala kööki pakkuvas restoranis Karelskaja Gornica. Restoran on kujundatud rahvuslikus stiilis ja neil on ka väike suveniiripood. Restoran on sisustatud stiilselt ning köögis valmistatakse maitsvaid kohalikke hõrgutisi.
Õhtusöögi taustaks pakub elamust rahvamuusiku esinemine (laul või kannel või lõõts). 


Pärast Aunusesse jõudmist koguneme soovijatega taas ning  sõidame Hellülä külla. Meile tuleb vastu kohalikud pererahvad ning juhatavad meie seltskonnad edasi kodudessel, kus saunad on juba kuumaks köetud. Saunad on ehedad ja lihtsad, kus vesi on toobris ja mingeid euro-mugavusi ei ole. Kõik on nii nagu ühes külasaunas peab olema. Saab ka järve hüpata, sest enamus majapidamisi asub järve kaldal. Õhtusööki pakutakse peredes. Kõik on lihtne, kodune ja maitsev. Menüüd me ette ei tea, sest selle koostab pererahvas.

Reisi hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletite hinnad (täiskasvanud / lapsed ja tudengid):
 • Valamo saare külastustasu 300 rubla
 • Kiži saare muuseum 1000 rubla
 • Kondopoga Uspenski kirik 200/100 rubla
 • Kivatši looduskaitseala 150/100 rubla
 • Solovetsi saare muuseum-reservaat 700 rubla / õpilastele ja õliõpilastele 500 rubla
 • Valgemere petroglüüfid 250 / 200 rubla
 • Ruskeala marmorikarjäär 250 rubla
Muuseumipiletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Soodushinnaga pileti ostmiseks vajalik kehtiv soodustust tõendav dokument!

Viisa ja dokumendid

Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
Viisa vormistamiseks vajalik 1 dokumendifoto suurusega 3,5x4,5 ning foto ei tohi olla vanem kui 6 kuud. Foto ja passi palume tuua büroosse 1 kuu enne reisi algust. Passis peab olema vähemalt 3 vaba lehte viisa kleepimise jaoks, foto peab olema matt ja valgel foonil. Viisa vormistamiseks palume meile teada anda viisaankeedi jaoks vajalikud andmed: täielik nimi (ka neiupõlve nimi), kodune aadress ja telefon, töökoht, amet, töökoha aadress ja telefoninumber. Samuti küsitakse, kas on sugulasi Venemaal ning nende nimesid.

Lisainfo

Soovitame vahetada vähemalt 6000 RUB kulurahaks (söömised, suveniirid jms). Muuseumipiletite arvestus peaks olema eraldi!

Rahavahetuskurss  2017 seisuga on orienteeruvalt 1 EUR = 63,2 RUB.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

22.07.19 - 28.07.19
Giid Ervin Org
 
Eelbroneering
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Venemaa - Karjala

Vaata reisist pilte