Venemaa - Moskva

Venemaa - Moskva

30.05.19 - 03.06.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 395
Müüdud
Imeline rännak teekonnal, mis vapustab loodusvaadete ja arhitektuuri- ning kunstimälestiste rohkusega. Siin kohtame rahulikku provintsilinnade igapäevast kulgemist, mis annab aimduse, et tõeline Vene hing tuksub metropolidest kaugemal.

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev RONG TALLINN-MOSKVA
Kogunemine Tallinnas Balti jaamas infoleti juures kell 16.00 .Rong Tallinn - Moskva kell Kell 16:48. NB! Palume kindlasti kontrollida rongi väljumise aega vahetult enne reisi. Aeg muutunud 16. mail. Ööbimine rongis  4-kohalistes kupeedes.

2. päev MOSKVA LINNAEKSKURSIOON
Saabumine Moskvasse kell 9:30 (kohalik aeg). Algab tutvumine Moskvaga. Linnaekskursioon bussiga ja jalgsi. Käime Vorobjovi mägede vaateplatsil (Varblasemäed) ja vaatame linnapanoraami. Moskva ülikooli stalinistlikus stiilis ehitatud peahoone.  Läbisõidul  Moskva City, mille keskel kõrguv Imperia Tower Moskva on saanud  suurlinna üheks uueks sümboliks. Novodevitšje klooster on rajatud 15. sajandil. 
Moskva Kremli külastus. Võimsate  müüride ja tornidega ümbritsetud Kreml on olnud  kindlus vürstidele ja  tsaaridele ja võimukeskus NSV Liidu juhtidele, praegugi asub siin Vene Föderatsiooni  presidendi tööresidents. Kaunid 15. – 17. sajandil ehitatud pühakojad, Patriarhi palee ja  Ivan Suure kellatorn.  Ekskursioon Kremli territooriumil ja relvapalati külastus.  Õhtupoolikul jalutuskäik legendaarsel Arbatil, tänaval, kus asub palju kohvikuid ja suveniiripoekesi. Tverskaja, Tsvetnoi bulvar – vana hea Moskva. 
Ööbimine järgneval 2 ööl hotellis Kosmos või sarnases. Hotell Kosmos asub vahetult Ülevenemaalise näitusteväljaku lähedal (endine VDNH). Võimalus õhtusteks jalutuskäikudeks.

3. päev PUNANE VÄLJAK JA KREML
Hommikusöök. Pärast hommikusööki liigume ühiselt metroopeatusse, et sõita kesklinna. Punane väljak  - Moskva süda alates 12. sajandist. Siin on kaubeldud ja siia on tuldud ärevatel aegadel rahvakogunemisteks, siin on marssinud paraadid, demonstratsioonid. Vene sakraalarhitektuuri pärl Vassili Blazennõi katedraal, imepisike Kaasani kirik ja Ülestõusmise väravad. Kitai-gorod on Moskva üks vanemaid linnaosi ja siin saab pisut aimu Romanovite ja Godunovide aegsest Moskvast.  Otse Moskva südames asub looduspark, kus on võimalik tunda end ehtsa metsiku looduse rüpes. Näitusepaviljonid ja galeriid. Vaba aeg muuseumite külastamiseks.  Jalutame Moskva jõe kaldapealsel ja Lavrushkini tänaval, kus asub ka maailmakuulus Tretjakovi galerii, mille kogudes on üle 100 000 Vene kunstniku töö, üks rikkalikumaid kollektsioone maailmas.  Jalutame Patriarhi sillale läbi kunagise Krasnyi Oktjabr kommivabriku kvartali, kus asub praegu omanäoline loomelinnak galeriide ja ostukeskustega. Külastame Moskva suurimat õigeusu katedraali - Lunastaja Kristuse katedraali. Pühakoda  lasti 1931.a. Stalini käsul õhku, aga on nüüd  taastatud ja rikastab jälle linna panoraami. Vaba aeg. Ööbimine samas hotellis.

4. päev SERGIJEV POSSAD, RONG MOSKVA-TALLINN
Hommikusöök. Pärast hommikusööki lahkume hotellist, et sõita Sergijev Possadi.  Sergijev Possadi linnakese elu on koondunud 14. sajandil asutatud Püha Kolmainu suurkloostri (lavra) ümber. Tänapäeval on Sergijev Possad Vene õigeusu kiriku vaimne keskus. Klooster on tegutsev ja siin elab tänapäeval ligi 200 venda. Võimalus külastada pühakodasid (turistidele avatud 3 kirikut) ja imetleda fresko- ja ikoonimeistrite töid. Püha Kolmainu kirikus asub unikaalne Andrei Rubljovi meistrikoja loodud ikonostaas. Panoraamvaated kloostrile. Sergijev Possadis asub ka põneva kollektsiooniga mänguasjamuuseum, kus on võimalik näha ka esimest Venemaal valmistatud Matrjoškat. Soovijaile ühine lõunasöök koos folklooriansambli esinemisega. (Lisatasu eest.) Sõit tagasi Moskvasse.
Kell 22.15 väljub rong Moskva - Tallinn.

5. päev SAABUMINE TALLINNA
Kell 13:43 saabumine Tallinnasse.
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Reisi hind

Reisi hind:
395 €

Hind sisaldab:
 • Rongipiletid Tallinn–Moskva–Tallinn
 • 2 ööbimist rongis kupeevagunis (4-kohalised kupeed) 
 • 2 ööbimist hotellis (2-in toad), 2 hommikusööki
 • Buss ekskursioonideks Moskvas ja Sergijev Possadis (2. ja 4. päeval)
 • ekskursioonid ja giid/reisijuhi teenused 
 • väliekskursioonid
Lisatasu eest:
 • Venemaa viisa ja tervisekindlustus 65
Muuseumipiletid ja muud tasulised sissepääsud seisuga august 2018
 • Moskva Kremli territoorium koos ekskursiooniga  1100 rubla
 • Relvapalati külastus koos ekskursiooniga 1100 rubla
 • Tretjakovi galerii täiskasvanu 500 rubla /õpilane, kuni 16-aastased tasuta 
 • Lunastaja kiriku vaateplatvorm 200 rubla
 • Novodevitšje klooster 500 rubla
 • Novodevitšje kalmistu 350 rubla
 • Sergijev Possadi suurklooster 500 rubla 
NB! 1 euro ~ 71 rubla. Rubla kurss on väga kõikuv.

Reisikorraldaja ei vastuta viisa ja rongi- ning muuseumipiletite kallinemise eest.

Lisainfo

 • Reisi hind on antud novembris 2018 kehtivate rongipileti hindadega. Rongipiletite märgataval kallinemisel tuleb reisijal vahe tasuda.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Tervisekindlustus Eesti kodanikele on Venemaal kohustuslik. Tervisekindlustus vormistatakse koos viisaga.
Viisa ja tervisekindlustuse maksumus on 65 eurot (tavatariifiga vormistamisel).
Viisa vormistamiseks vajalikud dokumendid tuleb esitada reisikorraldajale  25 tööpäeva enne reisi algust.

Viisa vormistamiseks:
 • pass
 • 1 dokumendifoto (3,5 x 4,5 cm, matt, valgel taustal,  värviline)
 • Viisaankeedi andmed (täielik nimi (perekonnanimi enne abiellumist), sünniaeg, sünni koht,  passi number, elukoht, kodune telefon, töökoht, amet, aadress ja telefoninumber). 
 • NB! Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu.
 • NB! Foto ei tohi olla vanem kui 3 kuud.
 • Kui reisija on alla 18 eluaasta ja lapsevanemad kaasa ei sõida, siis on tarvis sünnitunnistuse ja ühe lapsevanema passikoopiat koos viisa andmetega.

Kaart:

30.05.19 - 03.06.19
Giid Heigo Sahk
 Hind al 395
Müüdud
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta