Wales-Cornwall

Wales-Cornwall

10.08.19 - 17.08.19
Giid Tea Reinvald
 
Eelbroneering
Eesti reisihuvilistele seni veel vähetuntud paigad Briti saarte lääne- ja lõunapoolses osas ootavad avastamist. Mägises, mitmepalgelises, rikkaliku kultuuri- ja ajaloopärandiga Walesis vahelduvad kuurordid, rahvuspargid ja ajaloolised kindlused. Huvi pakuvad maa pikaajalised laulutraditsioonid, kõmri keel ja aegade hämarustesse viivad legendid. 
Edela-Inglismaal asuv Cornwalli krahvkond on üks hoopis isemoodi maa. Siin valitsev tuul tormab üle metsikute nõmmede ja Atlandi ookeani lained murravad vastu rannakaljusid. Uhkelt lehvib pühamees Pirani lipp eredas päikesevalguses, mis laotub üle liigendatud maalilise rannajoone ja üle miniatuursete kalurikülade. Cornwall on tuhande pühaku maa, legendaarse kuningas Arthuri sünnikodu, korni keele kants.
Läänemaa traditsioonidega haakuvad hästi New Age pealinn Glastonbury, iidsed kiviringid Stonehenges ning Avebury`s.
 
Lugege lisaks meie giididega kohta siit >

Reisikava

Reisile on võimalik vormistada eelbroneering. Saadame Teile asjakohase info kohe, kui on selgunud täpne reisikava ja reisi hind. Seejärel on Teil võimalik otsustada, kas soovite oma eelbroneeringu kinnitada.
Täname huvi tundmast ning anname endast parima, et veedaksite täiusliku puhkuse!


1. päev LEND TALLINN-LONDON
Koguneme Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. 
Lend Tallinn-London (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaega vahetult enne reisi. Majutus hotellis***. 

2. päev STONEHENGE - SALISBURY 
Hommikusöök. Teeme peatuse Stonehenge (3500–2000 a. eKr.) juures. Megaliitehitis, kus on ringikujuliselt paigutatud kivisambad. Tähenduse kohta palju hüpoteese – siin võis olla pühakoda, ohvripaik, matusetalituste toimumise koht, observatoorium. Objekt on UNESCO maailmapärandi nimistus. Wiltshire’i krahvkonna roheliste aasade keskel viie jõe ristumiskohal asuv Salisbury linn asutati 1220 a. peale endise asukoha mahajätmist. Säilinud on keskaegne linnaplaan. John Constable ja Monet on siin loonud rea kauneid maale katedraalist ümbritseva maastiku keskel.Puhtas varagooti stiilis Inglismaa kõrgeima torniga katedraal koos kirikuõuega. Kitsastel tänavatel asuvad arvukad ajaloolised vahvärkmajad. Tänavate nimed vihjavad vanadele kaubandusharudele.
Majutus neljal järgneval ööl Loxtonis hotellis Webbington*** või sarnases. 

3. päev AVEBURY - BATH
Hommikusöök. Avebury asula lähistel Wiltshire krahvkonnas uurime kiviringide kompleksi. Tegemist on ühe suurima neoliitikumiaegse rajatisega, millel on vanust umbes 5000 aastat. Avebury megaliitehituse juurde viib West Kennet Avenue ning taamal kõrgub Silbury Hill – üks kõrgemaid inimese poolt kuhjatud kõrgendikke, meenutades oma silueti poolest Ufo laeva. Näeme Cherhilli valge hobuse kujutist, mille autoriks on kohaliku rahva hulgas tuntud nn hullu doktori nime all  dr. Alsop, keda võis inspireerida tema kunstnikust sõber Stubbs. Jalutuskäik Bathi (UNESCO) linnas, mille kuulsaim elanik on olnud Jane Austen. Linnake sai oma nime roomlaste poolt 2000 a tagasi avastatud tervisevete järgi. 

4. päev STOURHEAD - GLASTONBURY – WELLS - CHEDDAR 
Hommikusöök.  Külastame maalilise järve, sillakeste, skulptuuride ja grottidega itaalia stiilis mõisa- ja pargiansamblit Stourheadis. Peatume Wellsi keskaegse kiriku juures ja uudistame põnevat kirikufassaadi. Edasi ootab meid kuningas Arthuri viimne puhkepaik Glastonbury kloostris. Glastonbury Tori selle kõrval seostatakse kuningas Arthuri ja Püha Graali otsingutega. Legendi järgi olnud see kunagine Avalone’i saar ja seega koduks nii keldi preestrinnadele kui keskaegsetele müstikutele. Sõidame läbi kitsa ja maalilise Cheddari kuristiku, mille koobastes elasid inimesed juba 4000 aastat tagasi. Siit on pärit rahvusvahelisegi tunnustuse pälvinud Cheddari juust. 

5. päev CLOVELLY - TINTAGEL -  DARTMOOR
Hommikusöök. Sõidame mereäärsel mäenõlval asuvasse maalilisse rannikukülla Clovellysse, mis võlub külastajaid värviliste majade, lilleaedade ja ainukese transpordivahendi – eeslitega. Põhja-Cornwalli dramaatilisel rannakaljul asuva Tintageli keskaegse kindluslossi ehitanud Cornwalli krahv Richard uskus nii nagu paljud teisedki, et siin oli legendaarse kuningas Arthuri sünnikodu. Lossi varemetest avanevad dramaatilised vaated Atlandi ookeanile. 5. saj. oli siin Cornwalli keldi kuningate asula, mis omas kaubanduslikke sidemeid Vahemeremaadega. Legend jutustab kohaliku kuninga Marki vennapoja Tristani armuloost Yseultiga (Isolde). 
Sõidame lääne poole Devoni krahvkonda, kus läbime Dartmoori rahvuspargi, mis hõlmab 954 km2 suurust nõmmemaastikku, mida ilmestavad arvukad graniitrahnud ja mäetipud. Dartmoor on rikas müütide ja legendide poolest, pisikesed külad on kui vanadest muinasjuttudest. Sõidame bussiga looduses ja külades, tehes pildistamispeatusi, otsides Baskerville’ide koera. 

6. päev CARDIFF – MACHYNTLLETH – LLANDUDNO
Hommikusöök. Walesi pealinn Cardiff on üks kiiremini arenevam linn Euroopas, kus on maailmatasemel kunstigaleriid ja eksootiliselt külluslik kindlus kesklinnas. Panoraamtuur bussiga viib meid kaasaegselt väljaehitatud dokkide piirkonda, kus on endale koha leidnud uus parlamendihoone -Welsh Assembly ning muusika- ja kunstide keskus - Wales Millennium Centre. Üks viimase aja suurimaid projekte on olnud tammi ja jahisadama ehitus ning 75 000 pealtvaatajale mõeldud Millenniumi ragbistaadioni rajamine. Cardiffi kindluse külastus. Edasi sõidame läbi Brecon Beaconsi rahvuspargi. Brecon Beacons sai endale nime vana traditsiooni järgi süüdata mäe otsas märgutulesid, hoiatamaks järjekordse inglaste rünnaku eest.Teekond jätkub põhja suunas, viies meid läbi Cader Idrise mäe jalamil asuvasse Dolgellau linnakese. Legend teab rääkida, et kui Cader Idrise mäe otsas ööbida, ärkad üles kas pimedana, hulluna või on sinust üleöö poeet saanud. Machynllethi linnakeses kutsuti 1404. a. kokku Walesi parlament. Rahvuskangelase Owain Glyndwr’i mälestuseks on linnakeses temanimeline keskus. 
Sõidame viktoriaanlikku kuurortlinna Llandudnosse, kus majutume kahel järgneval ööl mereäärses kesklinnahotellis*** või sarnases. Llandudnos ootavad meid kaunis lillepeenardega kaunistatud promenaad, Great Orme mägi ning merreulatuv muul.
 
7. päev SNOWDONIA - PORTMEIRION - BETWS-Y-COED   
Hommikusöök. Päeva esimene külastus viib meid läbi Snowdonia rahvuspargi Llanberrisesse, kust alustame teekonda vulkaanilist päritolu Snowdoni (1085 m) mäe tippu. Abivahendina kasutame ajaloolist hammasratasrongi. Jätkame teed Portmeirioni, kus meid ootab 50-st majast koosnev arhitekt Sir Clough Williams-Ellise projekteeritud muuseum-linnake. Nime Portmeirion kannab ka imekaunist toodangut valmistav portselanitehas, mille firmapoodi siin uudistada saame. 
Sõidame Snowdonia rahvuspargis asuvasse Betws-y-Coedi mägikülla, kus peatume Pääsukese kose juures. 

8. päev PLAS NEWYDD - LLANFAIRPYLL – CAERNARFON - CONWY, LEND LIVERPOOL-TALLINN
Hommikusöök. Külastame Menai väina kaldal kaunis maastikus paiknevat lordiperekond Anglesey mõisa Plas Newydd’i, mis peidab endas lisaks kaunitele interjööridele ka suurimat kuulsa kunstniku Rex Whistleri maalikogu.
Seejärel lõbustame ennast Anglesey saarel asuva 58-tähelise raudteejaama LlanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllLlantysiliogogogoch nime väljalugemise õppimisega, käies paika ka oma silmaga vaatamas.
Külastame üht niinimetatud raudsesse rõngasse kuulunud kindlustest - Caernarfoni. Aastal 1301 tõstis Edward I pühalikult kaks sõrme, et kuulutada oma poeg esimeseks Walesi printsiks. Sellest ajast omistatakse just Caernarfonis Ühendkuningriikide monarhi vanimale pojale see tiitel. Jalutame Caernarfoni vanalinnas, mille tänavatevõrk pärineb 14. sajandi algusest. 19. sajandil, mil kiltkivi kaevandamine oli täies hoos, sai Caernarfonist üks peamiseid sadamaid, kust kiltkivi laia maailma veeti. Lahkume Anglesey saarelt, näeme insener Telfordi konstrueeritud Menai rippsilda. Järgmisena külastame linnamüüriga ümbritsetud kindluslinna Conwy’t. Siin pakuvad huvi 14. sajandist pärinev kaupmehe maja Aberconwy House, tuudoriaegne gildihoone Plas Mawr ning Suurbritannia väikseim maja Conwy sadamakail.  Aeg suunduda lennujaama.  Lend Liverpool-Tallinn (kellaajad täpsustamisel).

Reisi hind

Reisi hind töpsustamisel.
2018. a reisi hind al 1099 €


Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-London (Stansted) ja Liverpool-Tallinn (Nordica tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 7 ööd hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Giid/reisijuhi teenused, ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 300 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel.
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele objektidele (tasutakse kohapeal).
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Betws-y-Coed £ 1
 • Plas Newydd £ 10,50 (grupihind) /£ 5,50 (laps 5-15 a)
 • Snowdonia rong £ 29 (grupihind kõigile)
 • Portmeirion £ 10 / £ 7 (5-15 a) / £ 9 (õpilased ja alates 60 a)
 • Caernarfoni kindlus £ 9 / £ 8 (al 60 a) / £ 6 (laps 5-16 a)
 • Glastonbury £ 7,50  / £ 6,50 (tudengid ja al 60 a)    / £ 4,50 (laps 5-15 a)
 • Clovelly £ 6 / £ 4 (laps 7-16 a)
 • Tintageli kindlus £ 9,50 / £ 5,70 (5-15 a) / £ 8,60 (al 60 a)
 • Stourheadi aiad £ 9,50 (grupihind kõigile), laps £ 5,50
 • Stonehenge £ 16,50 (grupihind) / £ 9,90 (5-15 a) / £ 14,90 (õpilased ja al 60 a)
 • Cardiff Castle £ 14(grupihind) / £ 10 (5-16 a) 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Walesi reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.

Lisainfo

 • Külastuste jaoks soovitame raha vahetada orienteeruvalt 250 Inglise naela ning söögiraha arvestusega u 15-20 naela päevas (alati seda parem, mida rohkem).
 • Briti saartel on Eestist erinev elektrisüsteem, kasutamiseks vajalik adapter.
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis. 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Kaart:

10.08.19 - 17.08.19
Giid Tea Reinvald
 
Eelbroneering
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Wales-Cornwall

Vaata reisist pilte