Portugal - Lõuna-Portugal

Portugali lõunarannikul asuvat Albufeira kuurortlinna nimetatakse sageli Algarve St Tropeziks. See endine kaluriküla pakub igas vanuses inimestele midagi. Mõnes mõttes meenutab ta Põhja-Aafrika linnu. Huvita kujuga rannad, mis asetsevad kaljusoppides, grotid ja värvilised kaluripaadid – kõik see muudab linna romantikute meelispaigaks. Algarve rannik pakub idüllilisi külasid ja linnuste varemeid, kloostreid ja kirikuid. Siin asuvad ka Euroopa kauneimad ookeanirannad!

Reisikava

Reisile on võimalik teha eelbroneering. Kinnitame Teie eelbroneeringu niipea kui on selgunud lõplik reisikava ja reisi hind. Täname!


1. päev LEND TALLINN-FARO
Koguneme  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 15:45, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Faro kell 17:45-20:45 (kohalikud kellaajad, lennunumber 6Y593). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi!
Farost lühikese teekonna kaugusel asub Albufeira. 
Majutus seitsmel järgneval ööl Albufeiras valitud hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).

2. päev ALGARVE IDARANNIK
Hommikusöök. Sõidame Quarteirasse ning vaatame kuidas käib kauplemine hommikusel turul. Külastame Hispaania piiril asuvat Vila Real de Santo Antóniot. Seejärel ootab Teid väike Cacela Velha küla, kust avaneb lai vaade Ria Formosa limaanidele. Suundume Tavirasse. Linn asub Segua ja Gilao jõgede vahel. Taviras on kitsad tänavad, linna pilti ilmestavad kirikute tornid. Siin on kokku 23 kirikut, kuulsaim nendest on Igreja da Misericordia. Tavira sild pärineb mauride ajast. Jõuame tagasi hotelli ning päeva teise poole võib veeta rannas.  

3. päev AJALOOLINE ALGARVE
Hommikusöök. Päevase ekskursiooni käigus tutvustame Teile ranniku huvitavamaid kohti.
Esimene peatus on Silveses, mis on kunagine moslemite keskus ja mille kuulsusrikas ajalugu saab alguse Silvese mauride kindlusega. Kindlusest on ilus vaade linna katustele ja kitsastele munakivitänavatele. Võimalusel astume sisse 13. sajandist pärit gooti stiilis katedraali, mida peetakse Algarve üheks tähtsaimaks religioosseks monumendiks. Suundume Praia da Rocha’sse, kus võib puhata maalilisel rannal ja lõunatada restoranis.
Suundume Sagresesse, mis oli prints Enrique ajal geograafide, ehitajate, meremeeste ja teadlaste keskus. Naudime vaateid Sagresi dramaatilistele kaljudele. Külastame Euroopa edelapoolseimat punkti Cabo di São Vicentet. Imetleme ranniku panoraami kaljult. Cabo di São Vicente endise kloostri asupaigal on nüüd majakas. Seejärel sõidame Lagosesse. Näeme ilusaid kaljumoodustusi. Linna asustus viib tagasi kartaagolaste aega. Portugallased said linna oma valdusesse alles 12. sajandi alguses. Kuigi linn ehitati 18. sajandil suuresti ümber, kohtab seal igal sammul kirju ajaloo märke. Lagose tumedam ajalugu on seotud Praca da Republicaga, mis oli orjaturg.

4. päev PÄEV SEVILLAS
Hommikusöök. Ekskursioon Hispaaniasse, külastame Andaluusia kauneimat linna Sevillat (230 km).
Legendi kohaselt asutas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana, mis jagab kaubandus- ja põllumajandustooteid kaugemale läände. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Ekskursioon Sevillas: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.  

5. päev ALGARVE MÄGIKÜLAD, ÕHTUNE HÄRJAVÕITLUS ALBUFEIRAS
Hommikusöök. Päeva esimese poole on Teil võimalik veeta rannas. Päeva teisel poolel teeme ringsõidu Algarve väikestes külades.
Vaatame azulejo plaatidega ja kullarohke altariga väikest Sao Lourenco kirikut Almancilis. Azulejod on neljakandilised, maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid ning nende kõige mõjusamaks värviks peetakse just sinist, sest see peegeldab merd ja Portugali taevast. Külastame Estóis asuvaid Vana-Rooma villa varemeid, kus on säilinud vanad mosaiigid. Järgmine peatus on külas nimega São Brás de Arportel. Külastame kohalikku etnograafia ja korgitamme muuseumi. Peatume maalilistes külades.
Õhtul on soovijatel võimalus vaadata Albufeiras Portugali härjavõitlust (lisatasu eest).

6. päev LAUPÄEVANE TURG LOULÈS – FARO - ALBUFEIRA
Hommikusöök. Laupäev on paljudes Lõuna-Portugali linnades turupäev ning külastame meiegi värvikat turgu Loulés. Klassikalise mauri stiili elementidega turuhoones ja seda ümbritsevatel tänavatel on saginat palju – müüakse nii kohalikke puu- ja köögivilju kui ka keraamikat, korvpunutisi, nahast ja puust tooteid.
Külastame Faro linna, kus jalutame läbi vanalinna ja võimalusel astume sisse katedraali.

7. päev  LISSABON
Varane hommikusöök hotellis. Väjasõit hotellist Portugali pealinna.
Saabudes Portugali pealinna näeme hiiglaslikku Kristuse kuju. Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, vaatame kuulsat maadeavastajate ausammast, Belemi torni ja Dos Jerónimose kloostrit, kus on ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama haud. Ekskursioon jätkub kesklinnas. Soovijatega jalutame Lissaboni katedraali juurde ning laskume läbi ajaloolise Alfama linnaosa taas keskusesse.
Teil on võimalus sõita vanaaegse liftiga või omapärase Lissaboni vana trammiga või lihtsalt jalutada. Õhtul sõidame tagasi lõunarannikule.
  
8. päev LEND FARO-TALLINN
Hommikusöök. Suundume Faro lennujaama. Lend Faro-Tallinn kell 15:05-22:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber 6Y594). 

Reisi hind

Reisi hind aastal 2017

979 €* / 1030 €
Majutusega hotellis Colina do Mar***, hommikusöökidega
 
979 €* / 1030 €
Majutusega hotellis Aldeia***, hommiku- ja õhtusöökidega

999 €* / 1052 €
Majutusega hotellis Alfamar Beach Resort****, hommiku- ja õhtusöökidega

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele 15.jaanuarini

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Faro-Tallinn (Smartlynx Eesti tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 7 ööd majutus hotellis*** või hotellis**** (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis Alfamar***99 € / hotellis Aldeia*** 120 € 
 • Basseinivaatega toa lisamaks hotellis Aldeia***  20 €/in. (Soovitame! Tänavapoolsed toad on üsna kärarikkad). Merevaatega toa lisamaks hotellis Alfamar**** 39 €/in. 
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta).
 • Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Sissepääsude hinnad:
 • Silvese linnus 2,50 €
 • Sagrese kindlus 2,70 € / 1,50 € (lapsed, õpilased ja üle 65 a)
 • Estoi vana-rooma villa varemed u. 1,50 €
 •  Sao Lourenco kirik u. 1,50 €
 • Lissaboni tramm 2,85 €, lift 5 €
 • Katedraal ja Giralda torn Sevillas 9,00 € / 4 € (al 65a. ja õpilased kuni 25 a.)
 • Alcazari loss Sevillas 9,50 € / 2 €  (tudengid 17-25a.), lapsed tasuta
 • Härjavõitlus olenevalt istekohast u. 10-25 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Majutus

979
/
1030
Hotell Colina do Mar 

Hommikusöökidega
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Albufeira keskus, majutus kaheses toas koos hommikusöökidega
Hotell Colina Do Mar*** asub Albufeira keskuses. Lähimasse randa - Praia Do Pescadores - on hotellist vaid 300 m, samuti on hotelli vahetus läheduses Albufeira ajalooline keskus. Hotelli katusel on bassein lamamistoolidega, samuti on hotellis baar ja piljardituba.
Hotell on mugavalt ja lihtsalt sisustatud. Tubades on konditsioneer, SAT-TV, dušš/WC, seif, föön. Hotell sobib suurepäraselt neile, kes soovivad ühendada puhkuse rannas, ekskursioonid ning õhtuse vaba aja mitmekülgse restoranivaliku ja meelelahutusega.

979
/
1030
Hotell da Aldeia*** 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Eelbroneering
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Albufeira, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotellis on 128 tuba. Tubades on dušš/wc, konditsioneer, Sat Tv, telefon, seif. Hotellil on 2 basseini, tenniseväljak, minigolf, laste mänguväljak, lastetuba (6-12a lastele). Hotellis on neli erineva suunitlusega restorani. Asub 2km Albufeirast, 800 m Oura rannast. Hotell asub 20000m2 territooriumil.
www.hoteldaaldeia.com

999
/
1052
Hotell Alfamar Beach Resort 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Eelbroneering
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Praia da Falesia, majutus koos hommiku- ja õhtusöökidega
Hotell Alfamar Beach Resort**** asub Praia da Falesia vaimustava liivaranna ääres. Rand on pikk ja lai, tumekollase liivaga. Albufeira vanalinnast asub resort ~10km kaugusel. Hotellikompleksis on mitmekülgsed võimalused meeleoluka puhkuse veetmiseks. Hotellil on nii sise- kui välibassein, restoran, baar. Hotelli lähedal muid vaba aja veetmise paiku ei ole ning hotell sobib rahuliku puhkuse austajatele või neile, kes soovivad majutuda rannaäärses hotellis ning teha päevaseid väljasõite. Hotell on sobilik ka lastega peredele. Bussipeatus on hotelli lähedal, õhtuti on Albufeiraga vaid taksoühendus.
Hotellis on 264 ruumikat ja valgusküllast tuba, milles on vannituba, Sat-TV, raadio, telefon, föön, konditsioneer. Toad on rõduga.
www.alfamar.pt/en/

Lisainfo

 • Lennukis on lubatud äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mõõtmetega kuni 32x84x56 cm. Lennuki salongi tohib kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille kogukaal ei tohi ületada 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus ei tohi ületada mõõtmeid 55x45x25 cm.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal.
Lennuki toitlustus:
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.

Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

21.09.18 - 28.09.18
Giid Heigo Sahk
 
Eelbroneering
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  859
Portugali ringreis
20.04.18 - 26.04.18
Giid Tea Reinvald
15 vaba kohta
Vaata lähemalt
Portugal - Lõuna-Portugal
28.09.18 - 05.10.18
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  899
Portugali ringreis
25.09.18 - 01.10.18
Giid Mirjam Somelar
Vaata lähemalt