Liitu uudiskirjaga siit >
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele
  • Reisigurmaanidele

Itaalia - klassikaline Grand Tour

Kõrghetked: Unistuste Capri saar, Vesuvio -Il Vulcano, Pompeji, Igavene Rooma ja Vatikan,  Veneetsia - La Serenissima, renessansi süda Firenze, Pisa Imede väljak.
Transport: lennuk, buss, lennuk
 
Aeg: 04.08.11-11.08.11
Kestvus: 8 päeva
Hind: al 766.30 €
Prindi

Üldinfo

Võib-olla sai tänapäevane turism alguse just 17.-18. sajandi Grand Tourist Itaaliasse – ükski Lääne-Euroopa aristokraat ega noor haritlane ei saanud lugeda oma haridusteed täiuslikuks, käimata ära Itaalias. Rooma, Veneetsia, Firenze ja Napoli... lõputud arhitektuuri- ja kunstirikkused, millele võrdset ei leia üheltki teiselt maalt. Kui lisada juurde veel Vahemeremaa võrratu loodus, päike, meri ja mäed ning itaallaste endi elurõõm, suurepärased Itaalia veinid... Kõike ei jõuakski loetleda – parem juba tulla ja kogeda ise.
LA BELLA ITALIA VI ASPETTA!

 

Giid

Reisidel on giidiks Ulve Kärpuk
Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva LUGU. Kohalikke olusid ideaalselt tundev ning igas olukorras peremeheks jääv Ulve on meie sisukate ja intensiivsete Itaalia kultuurireiside korraldamise üks tugevaid alustalasid. Meeldiva naeratuse saatel saab Itaalia Teile lähedasemaks kui arvata oskategi, sest Itaalia, see on toit, vein, inimesed ja sajandite paksune kultuurikiht ehk – ELU omas mahlas.
 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-TRIESTE, PISA

Kogunemine Tallinna lennujaamas kell 07:00. Otselend Tallinn-Trieste kell 08:50-10:30 (kohalikud kellaajad). NB! Kellaajad muutunud 07.04! Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi!
Alustame oma Grand Touri Itaalias. Sõidame Toscanasse. Peatume Pisa Imede Väljakul: vaatame maailmakuulsat toomkirikut oma veelgi kuulsama viltuse kellatorniga, samuti baptisteeriumi. Majutume Montecatini Termes hotellis*** või sarnases.
 

2. päev IGAVENE LINN ROOMA

Hommikusöök hotellis. Meie teekond jätkub Rooma. Jõuame linna sümboli, Flaaviuse amfiteatri ehk Colosseumi juurde. Siit alustamegi oma tutvumist Roomaga. Edasine jalutuskäik viib meid juba Rooma foorumite – Foro Romano – varemetele. See on koht, kus on alguse saanud Rooma riik. Antiikse Rooma seitsmest künkast on just Kapitooliumi mägi olnud linna religioosne keskus ja akropolis. St. Maria Aracoeli kirik, Kapitooliumi väljak ja Marcus Aureliuse uhke ratsamonument. Meie ekskursioon Rooma südames jätkub. Veneetsia väljak on linna liikluse üheks sõlmpunktiks. Piazza Navona, kuulus Pantheon, S. Maria Sopra Minerva kirik, Piazza Colonna – üks ajaloopilt järgneb teisele… Õhtusel ekskursioonil jalutame Hispaania väljakul, selle kuulsal trepil ning samuti läheme vaatama Trevi purskkaevu, kus igaühel on võimalus heita traditsiooniliselt münt purskkaevu, selleks, et kunagi kindlasti Rooma tagasi tulla. Majutume Roomas hotellis*** või sarnases.

 

3. päev VATIKAN JA VATIKANI MUUSEUMID

Hommikusöök hotellis. Külastades Roomat ei saa mööda vaadata ka sellest, et just siin asub katoliikliku maailma süda – Vatikan. Vatikan on riik riigis, linn linnas – tal on oma raha, kirjamargid, päevaleht ja oma kordaloov üksus. Külastame Püha Peetruse väljakut ja basiilikat. Soovijail võimalik külastada Vatikani muuseume, mille kunstiväärtuste hulgas leiab ka maailmakuulsad Raphaeli toad ja Michelangelo maalitud Sixtuse kabeli. Päeva teisel poolel võtame järgmiseks sihiks juba Lõuna-Itaalia, läbime Lazio ja Campania maakonnad. Majutus Napoli või Sorrento piirkonnas hotellis***.


4. päev CAPRI SAAR

Täna külastame soovijatega kaunist Capri saart. Võtame ette paadisõidu Capri saare rannikul ja vaatame, kuidas loodus on kujundanud seda kaljust saart. Näeme Faraglioni rahnusid, väikeseid grotte, kaljukujusid, mida loodus on vorminud. Väikeste „Capri bussidega“ sõidame Capri linna. Jalutame Augustuse aedades, vaatame kuidas elu keeb Capri väikesel peaväljakul, mida hellitavalt kutsutakse piazzettaks. Sõidame ka Anacapri linna, naudime San Michele villa panoraami, soovijail võimalik sõita funikulööriga kõrgele Mount Solaro tippu. Aega jääb ka väikeseks supluseks rannas. Õhtupoole sõidame laevaga tagasi Sorrentosse, et nautida võrratut lõunamaa õhtut. Majutus samas hotellis.

 

5. päev POMPEI – VESUUV – NAPOLI, ÕHTUNE SÕIT FIRENZESSE

Hommikusöök hotellis. Külastame unikaalseid Pompeij linna varemeid. Suur Vesuuv, Il Vulcano, kõrgub otse Pompei varemete kohal ning sõidame meiegi vulkaani jalamile, kust avaneb imeline vaade Napoli lahele. Ning võttes ette väikese matka, on igaühel võimalus vaadata ka vulkaani kraatri sügavusse. Napoli kesklinnas teeme väikese jalutuskäigu. Meie teekond Itaalias jätkub Toskana maakonna ja Firenze suunas. Majutus Firenze lähistel hotellis*** või sarnases.

 

6. päev RENESSANSI PÄRL FIRENZE

Hommikusöök hotellis. Jalutuskäik Firenze vanalinnas: Santa Maria Novella kirik, Toomkirik ja kellatorn, San Lorenzo kirik, Piazza della Signoria koos Firenze raekoja – Palazzo Vecchioga, Arno jõgi ja Ponte Vecchio. Michelangelo väljaku vaateplatvormil naudime unustamatut panoraami linnale. Võimalus külastada Itaalia suurimat kunstimuuseumi – Uffizi galeriid või Medicite kabelit, kus asub Michelangelo tuntud skulptuur Koit ja Hämarik. Õhtuks jõuame Aadria mere rannikule, majutume kahel järgneval ööl Veneetsia lähedal Brenta kanali ääres hotellis*** või sarnases.

 

7. päev UNIKAALNE VENEETSIA – „LA SERENISSIMA”

Hommikusöök hotellis. Veneetsia iseloomustamiseks jääb puudu omadussõnadest. Sada saart, umbes sama palju kanaleid, nelisada silda ja üks piazza – Veneetsia on ühtaegu tõeliselt ebareaalne ja samas äärmiselt reaalne. Linn mere ja taeva vahel. Ning ka Veneetsia elanikud ja elustiil erinevad suuresti harjumuspärasest ettekujutusest Itaaliast. Sõidame laevaga Veneetsiasse. Teel avaneb võimalus näha kümneid laguuni saari, sealhulgas Veneetsia filmifestivali ja Veneetsia biennaali toimumise paiku. Teeme Veneetsia jalgsi ekskursiooni: Markuse plats ja Püha Markuse kirik kellatorniga, uhke Doodžide Palee, Rialto sild ja palju muud. Vaatame sildadelt võrratuid vaateid Suurele Kanalile ja seda ääristavatele palazzodele. Soovijatel on võimalik sõita uhke gondliga kanalitel. Teile jääb ka vaba aega, mille jooksul võimalus külastada Veneetsia muuseume või lihtsalt jalutada mööda kitsaid tänavaid nautides Veneetsia ainulaadset olustikku.


8. päev LEND TRIESTE-TALLINN

Hommikusöök hotellis. Otselend Trieste-Tallinn kell 11:15-14:55 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

766,30 EUR* / 806,57 EUR
11 990 EEK* / 12 620 EEK

* Soodushind kehtib korduvreisijatele.
 

Reisi hind sisaldab

* Lennupiletid Tallinn-Trieste-Tallinn (Estonian Airi tellimuslennud OV8307 ja OV8308)
* Lennujaamamaksud, käibemaks
* Sõit kõigi mugavustega bussis
* 1 öö Montecatini Termes hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 1 öö Roomas hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök
* 2 ööd Sorrento või Napoli piirkonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 1 öö Firenze lähedal hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* 2 ööd Veneto maakonnas hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki
* Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused kogu reisi vältel
 

Lisakulud

Lisatasu eest on võimalik:
* Ühene majutus hotellides terve reisi jooksul
* Tervisekindlustus al 8,05 EUR, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!


Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
* Pisa bussipilet 1 EUR
* Vatikani muuseumid 15 EUR, 8 EUR 6-18 a lastele ja kuni 26 a õpilastele/tudengitele
* Capri saare külastus 34 EUR (sisaldab edasi-tagasi laevasõitu Capri saarele, ekskursiooni bussiga ja jalgsi, giidi teenust)
* Paadisõit ümber poole Capri saare (sh Faraglionide juurde) 13 EUR
* Ühine lõunasöök Capri saarel 15 EUR
* Vesuuvi kraatrisse vaatamine 8 EUR
* Pompeij arheoloogia-ala külastus giidiga - pilet 11 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, noortele 18-25 a 5 EUR. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 EUR (kõigile).
* Uffizi galerii Firenzes - tavapilet 11 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 3,25 EUR. Hinnale lisandub eelbroneerimistasu 4 EUR (kõigile).
* Medicite kabel Firenzes 7 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 3,50 EUR.
* Laevasõit Veneetsiasse 12 EUR, koos sõiduga Suurel Kanalil ehk Canal Grandel 22 EUR
* Gondlisõit Veneetsias al 15 EUR/in
* Veneetsia muuseumide pääse 14 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, 18-25 a 8 EUR. Pilet kehtib Markuse väljaku 4 tähtsamas muuseumis, sh Doodžide palees. Lisaks võimalus külastada üht Musei Civici Veneziani muuseumidest.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
 
Oluline teada:
Raha soovitame vahetada vähemalt 300 EUR (alati mida rohkem, seda parem).
Itaalias pakutakse paljudes hotellides kontinentaalset hommikusööki, st kohvi/tee, mahl, saiake, moos.
 

Soovitame mõnusat eestikeelset reisikirjandust lugemiseks reisiootuses või miks mitte ka kohvrisse reisile kaasa:

P.P.Rognoni "Isemoodi Itaalia." Kunst 1998
A.Beekmann "Plastmassist südamega madonna." Eesti Riiklik Kirjastus 1963
A. Laikmaa "Teelt. Maailmakodaniku reisikirjad..." Kunst 1996
Fr.Tuglas "Esimene välisreis. Pagulasmälestusi Prantsusmaalt ja Itaaliast 1909-1910." Ilukirjandus ja Kunst 1945
A.Rommel "Lonrenzo Medici. Itaalia salakuningas." Kunst 1996
A.Giardina "Vana-rooma inimene." Avita 2004
K.Praakli "Minu Itaalia." Petrone Print 2009
Vaata ka: www.ekm.ee/showdoc.php?id=280

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!


MEELDEJÄÄVAT REISI!
Prindi lehekülg Küsi lisainfot
6 110 600, 6 110 601, 6 110 602, 6 110 604, 6 110 605, 6 110 607, 6 110 608

Germalo Reisid on ETFL liige

Vaata kaardilt
Pildigalerii