Andorra

Andorra

Suusakeskuse üldinfo
Andorra on väike mägiriik Püreneedes. Andorra Vürstiriik asub 464km2 suurusel maa-alal ning seal elab ligikaudu 73100 elanikku. Aga just siit võib leida Euroopa ühe suurema suusakeskuse väljaspool Alpi mäestikku. Huvitav on ka teada, et Andorra pealinn, Andorra La Vella, oma 23600 elanikuga on Euroopa kõrgeimal asuv pealinn - 1023 m üle merepinna. Kõrguste vahe on muljetäratav: 840 m kuni 2942 m, mis on riigi kõrgeim tipp Coma Pedrosa. Andorrat külastab aastas üle 10 miljoni turisti ning turism ongi Andorra peamiseks tuluallikaks. Kõik turistid on alati teretulnud. Andorra on maksusoodustusega piirkond, sestap on Andorra tuntud ka oma soodsate hindade poolest. Soovi korral on võimalik sisseoste teha sadades väikestes poekestes ning ka suuremates ostukeskustes. Soodsate hindadega pakutakse eriti just sporditarbeid, kodutehnikat, ehteid ja kelli. Puhkaja tunneb end siin mugavalt ja hubaselt. Märkamata ei jää kohaliku looduse ja mägede karge ilu Arcalises ning Pal-Arinsalis. Andorra suusakeskuste eeliseks on kaasaegsus, hea tõstukite süsteem, uued tõstukid, hästi hooldatud ja tähistatud rajad, laialdased võimalused nii algajaile, ekspertidele kui ka lumelauduritele. Suusahooaeg kestab siin detsembrist aprillini. Andorra kolmes suusakeskuses on 106 tõstukit, 60 kilomeetrit siniseid laskumisi, 59 km punaseid laskumisi ning 29 km musti nõlvu. Kokku üle 100 km nõlvu on vajadusel kindlustatud kunstlumega.
 
Insider-TIP Andorra
Andorra on maksusoodustusega tax-free piirkond. Poodides on siin soodsama hinnaga parfüümid, tehnika ja SPORDIVARUSTUS. Oled mõelnud uue varustuse hankimise peale? Siis miks mitte teha seda Andorras?
Ning veel: ehk soovid ühe päeva veeta hoopis mootorsaaniga ringi tiirutades, minna lumeräätsamatkale, sõita koerarakendiga või ehitada jääst iglu? Siin on seegi võimalik!
Caldea veekeskus Andorra La Vellas on avatud iga päev kl 10-23. Keskuses on termaalvetega basseinid, erinevad mullivannid, türgi ja soome saunad, ultraviolettkiirguskabiinid ning erinevad massaazhi variandid. Pilet kehtib 3 tundi.

Plussid ja miinused

Kompaktsus - kogu miniriik mahub 464 ruutkilomeetrile, ka suusakeskused on pealinnast 20-45 sõiduminuti kaugusel
Soodsus. Andorra on maksuvaba riik - sobivaim koht nii suusa- kui lauavarustuse soetamiseks, samuti on suhteliselt odav õhtuti väljas käia
Kaasaegsus
Lõunamaine eluhoiak ja traditsioonid
Võimalus terve nädala jooksul kasutada oma bussi mäele sõitmiseks
After-ski puudumine
Inglise keelt kuigi laialdaselt ei räägita, riigikeel on katalaani keel, osatakse ka hispaania ja prantsuse keelt

Kaart:

03.03.19 - 09.03.19
 

Vaata reisist pilte