Austria - Schladming-Flachau-Bad Gastein

Austria - Schladming-Flachau-Bad Gastein

23.02.19 - 02.03.19
 Hind al 699
Ooteleht
Suusakeskuste üldinfo
Schladmingi suusakeskus ja linn on vaid 1,5 tunni autosõidutunni kaugusel Salzburgist. 2013 a. peeti siin slaalomi MM võistlusi ning seoses sellega panustati ka väga palju nii keskuse kui infrastruktuuri arengusse. Suusaregiooni süda on armas Schladmingi linnake 754 m kõrgusel merepinnast. Siit hargneb suusaparadiis, mis laiub nelja mäe nõlvadel. Laskumisi on igale tasemele ja igale maitsele.
Tegemist on väga peresõbraliku suusakeskusega, samas leiavad uusi väljakutseid ka tõelised proffid. Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen ja Reiteralm on omavahel mugavalt tõstukite süsteemiga ühendatud ja seega on kokku võimalik laskuda 121 km laskumistel. Kui siia lisada ka väiksemad keskused, mis ei ole ühendatud omavahel tõstukite, vaid suusabussidega, siis kokku koguneb laskumiskilomeetreid isegi 175 km.

Suusakeskus arvudes:
  • Hauser Kaibling 750-2015 m. Kokku 37 km radu, nendest siniseid 14 km, punaseid 18 km, musti 5 km. Tõstukid: 4 ankurtõstukit, 5 tooltõstukit, 2 gondeltõstukit.
  • Planai Schladming Rohrmoos 745-1894 m. Kokku 35 km radu, nendest siniseid 6 km, punaseid 24km, musti 5 km. Tõstukid: 6 ankurtõstukit, 5 tooltõstukit, 2 gondlit.
  • Hochwurzen 745-1850 m. Kokku 20 km radu, nendest siniseid 6 km, punaseid 14 km. Tõstukid: 3 ankurtõstukit, 3 tooltõstukit, 3 gondlit.
  • Reiteralm 800-1860 m. Kokku radu 27 km, nendest siniseid 4 km, punaseid 21 km, musti 2 km. Tõstukid: 7 ankurtõstukit, 3 tooltõstukit, 1 gondlit.
Interaktiivse mäekaardiga on võimalik tutvuda siin > ja suusakeskuse kodulehega  siin > Schladmingis korraldatakse ka FIS maailmakarika sarja etappe ning Planai FIS laskumisel saab ennast proovile panna igaüks. Hauser Kaiblingis pakuvat erilist naudingut alla orgu suunduvad laskumised oma kaunite vaadete ja mõnusa profiiliga laskumistega. Reiteralmi laskumistel harjutavad ka Austria oma suusakoondislased. Dachsteini liustik, mis jääb Schladmingist küll veidi eemale, pakub suusalaskumisi suisa 2700 m kõrgusel.

Huvitav on ehk teada, et just siin, Schladmingi lähistel Ramsaus, on ka meie murdmaasuusatajate lemmikrajad. Seega pole halb mõte soovijatel näiteks ka murdmaa varustus kaasa pakkida? Ka slaalomi maailmakarika etappe on siin peetud ja peetakse sellelgi hooajal.

Ka lumelauduritele on siin mitmeid atraktiivseid lumelauaparke ja krossiradasid.
 
Flachau Snow Space, mis on ka Austria kuulsaima mägedepoja Hermann Maieri „koduplaneet“, on üks Austria kaasaegsemaid ja modernsemaid suusakeskusi. Huvitava profiiliga ja väga hästi hooldatud rajad ning suursugune mägipanoraam panevad iga suusataja ja lauduri südame kiiremini lööma. Snow Space Flachau on Ski Amadé süda. Siin, ka Salzburger Sportwelt ehk Salzburgi spordimaailmaks kutsutavatel mägedel, on võimalik suusatada 350 km laskumistel. Flachaus leidub laskumisi igale maitsele ja tasemele – on nii laiasid nõlvasid ülevalpool metsapiiri kui ka metsade vahel looklevaid huvitava profiiliga laskumisi. Kindlasti tuleb siinkohal ära märkida, et Flachau on ka paljudele mäesuusakoondistele tuntud ja nende poolt armastatud treeningpaik ning ka kohalik suusakuningas Maier ise naudib koduseid nõlvasid igal võimalusel.
Flachaus on mõeldud kõigi ja kõige peale – radade ääres on palju hütte, mägirestorane ning päikeseterrasse, mis meelitavad lõunapausile või hetkeks lihtsalt sisse põikama, et uute tuuride jaoks jõudu koguda.
Flachau ja Zauchensee-Flachauwinkl suusakeskused ei ole omavahel tõstukitega ühendatud, olemas on suusabussi ühendus.
 
Suusakeskus arvudes:
  • Flachau-Wagrain-St.Johann-Alpendorf (650-2000m ü.m.p) Kokku 196 km laskumisi, nendest 69 km siniseid, 123 km punaseid ja 10 km musti radasid. Pikim laskumine: Griessenkar – 6 km, keskmise raskusastmega, kõrguste vahe 1000m. Raskeim laskumine: Maailmakarika rada – 2 km, kõrguste vahe 470 m. Tõstukid: 19 ankurtõstukit, 16 tooltõstukit, 6 gondlit.
  • Zauchensee-Flachauwinkl-Kleinarl (1000-2113 m ü.m.p) Kokku 88 km laskumisi, nendest 21 km siniseid, 45 km punaseid ja 22 km musti radasid. Tõstukid: 15 ankurtõstukit, 11 tooltõstukit, 3 gondlit
Täpsem info www.skigebiet-zauchensee.com/de/Skigebiete/Zauchensee/skiinfo-zauchensee.php

Bad Gastein on suurepärane suusakeskus. Tegelikult jätkuks siin tegevust terveks nädalaks. Meie teeme tuuri mööda suusakeskust päevaga ning naudime võrratuid laskumisi ja kauneid vaateid kõrgetele Alpidele.

Suusakeskus arvudes:
  • Schlossalm-Angertal-Stubnerkogel Kokku  87,2 km, nendest 30,8 km siniseid, 52,5 km punaseid ja  2,6 km musti laskumisi.
  • Dorfgastein-Großarltal Kokku 70,9 km, nendest 25,8 km siniseid, 34 km punaseid ja 1,4 km musti.

Kaart:

23.02.19 - 02.03.19
 Hind al 699
Ooteleht

Vaata reisist pilte