Prantsusmaa - Morzine / Portes du Soleil

Prantsusmaa - Morzine / Portes du Soleil

29.02.20 - 07.03.20
 
Morzine ja Avoriaz on Genfi lennujaamast vaid veidi üle tunnise sõidu kaugusel ning külad paiknevad maailma ühe suurima suusapiirkonna, Portes du Soleil keskel. Morzine'i ja Avoriaz'i suusakeskus ehk Portes du Soleil on ideaalne koht kahe riigi, kahe kultuuri avastamiseks - Prantsusmaa ja Šveits!
Portes du Soleil's leiate väga erinevaid maastikke ja laskumisi, mis pakuvad suurepärased suusatamise elamusi. Portes du Soleili suusakeskuses on 196 suusatõstukit, mis teenindavad 280 nõlva. 
Morzine on edukas traditsioonidega Prantsusmaa alpiküla, mis  asub Prantsusmaa-Šveitsi piiri ääres sügaval Chablais mäestikus Genfi järve ja Mont Blanci vahel. Morzine küla ise asub suhteliselt madalal 900 m kõrgusel merepinnast, siiski jõuab suusatõstukite võrk panoraamväravasse Chamossière'i 1800 m ja Avoriazi 2100 m kõrgusele. Päikeseline ​Avoriaz on paikneb Morzine'st kõrgemal ning paljudest 60-ndatel aastatel Prantsusmaal rajatud kuurortidest on Avoriaz ilmselt kõige paremini kujundatud. Küla asukoht päikesepaistelisel nõlval pakub häid vaateid Morzine'i poole ning kõrgematest punktidest avanevad suurepärased vaated ka kaunitele tippudele Dents Blanches'ile ja Dents du Midi'le. Küla on täielikult motoriseeritud liiklusest vaba; autod jäävad küla äärde tasulistesse parklatesse ning Avoriaz asub Portes du Soleil' peamises liftide ühenduskohas, kus on ühendus Châteliga ühes suunas ja teise suunda jääb Champery Šveitsis. Morzine'i ja Avoriazi vahel liikleb samuti gondeltõstuk ning nii on ühendatud kõik Portes du Solei sektorid: Morzine, Les Gets, Châtel ja Champery.  Loomulikult kehtib kogu suusakeskuses ühine Portes du Soleil tõstukipilet.

Suusakeskus arvudes:
Morzine - Les Gets'i sektor:
46 suusatõstukit ja 66 nõlva (9 musta, 28 punast, 24 sinist, 5 rohelist)

Avoriazi sektor, Morzine'i poolt ühendatud Super Morzine tõstukiga:
36 suusatõstukit ja 51 nõlva (6 musta, 14 punast, 25 sinist, 6 rohelist)

Champery:
15 suusatõstukit ja 20 nõlva (4 musta, 8 punast ja 8 sinist)

Châtel:
39 tõstukit, 83 km laskumisi ja 46 nõlva (6 musta, 15 punast, 16 sinist ja 9 rohelist)

Kaart:

29.02.20 - 07.03.20
 

Vaata reisist pilte