Antarktika

Antarktika

04.01.20 - 23.01.20
Giid Triinu Borga
 Hind al 7777
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Selle reisi märksõnadeks on võimsad vaated, jäine ilu ja unustamatu loodus. Eksootiline kruiis Lõuna-Ameerika ja Antarktika rannikul: Ushuaia, Antarctic Sound, Port Stanely, Montevideo. Lisaks tutvume mitmenäolise ja kosmopoliitse Buenos Airesega. 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–FRANKFURT–BUENOS AIRES
Kogunemine kell  Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt ja Frankfurt-Buenos Aires (kellaajad täpsustamisel). Palume kontrollida reisi väljumise aegu ka vahetult enne reisi!

2. päev BUENOS AIRES - LAEVAKRUIIS
Saabumine Buenos Airesesse. Pärastlõunal asume laevale ning alustame unustamtut kruiisi.
 
3. päev MONTEVIDEO
Hommikusöök. Täna külastame Uruguay pealinna Montevideot, mis õhkab euroopalikku sarmi – elegantsed laiad bulvarid, purskkaevud, väljakud ja vastupandamatud tänavakohvikud. Linna algus on tugevalt seotud portugallaste ja hispaanlaste ning salakaubaveo ja selle vastu võitlemisega. Tänapäevalgi on suurem osa elanikkonnast Euroopa päritolu. Ja kuigi see on suurlinn, on siingi tunda farmerite ja gaucho’de hõngu, kes rahvastikust nii suure osa moodustavad.

4.–6. päev LAEVAKRUIIS MEREL
Hommikusöögid. Võite nautida suurepärast kruiisilaeva ja siinseid loenguid, et rohkem teada järgmise sadama ja sihtkoha kohta.
 
7. päev USHUAIA
Hommikusöök. Täna jõuame Tulemaale ning näeme selle pealinna Ushuaiat, mida peetakse maailma kõige lõunapoolsemaks linnaks. Peamisteks tegevusaladeks on siin kalapüük, rasketööstus ja turism. Siinne maa oli üks viimaseid, mis immigrantid poolt asustati. Algselt elasid siin hülgeküttidest indiaanlased, kelle jaoks hülgerasv oli oluline karmis külmas kliimas ellujäämiseks. Ushuaia peatänava ääres on puidust elumajad, mille ehitasid siia esimesed misjonärid oma peredele.
 
8. päev LAEVAKRUIIS MEREL
Hommikusöök. Võite nautida suurepärast kruiisilaeva ja siinseid loenguid, et rohkem teada järgmise sadama ja sihtkoha kohta.

9.–10. päev ANTARKTIKA
Hommikusöök. Sõidame kruiisilaeval Antarktika ranniku lähistel Antarctic Soundis. Antarktika, kuigi külm ja karm, paikselt on siin pea võimatu elada, on ta maakerale väga oluline just kliima osas. Poolsaar, mille lähedal sõidame, on suurepärane elupaik pingviinidele, kes siia igal aastal ikka ja jälle pesitsema tulevad.
 
11. päev ELEPHANTI SAAR
Hommikusöök. Jõuame kruiisiga Antarktika ranniku lähistele Elephanti saare juurde. See jäine ja mägine saar on nime saanud saanud suure lonthüljeste (ingl k elephant seal) kogukonna järgi, mida esimesed uurijad siin märkasid. Lisaks hüljestele on siin ka palju eri liiki pingviine.
 
12. päev LAEVAKRUIIS MEREL
Hommikusöök. Tänase päeva saate veeta kruiisilaeval.
 
13. päev STANLEY
Hommikusöök. Täna suundume Falklandi saartele Stanleysse (endine Port Stanley). Varem oli Falklandi elanike tähtsamaks tegevusalaks lambakasvatus ja saared justkui üks suur lambafarm. Praegu on Falklandi saared aga üks tähtsamaid kalmaaripüügikohti ning see on saarele toonud ka rikkuse. Stanley linna hakati rajama aastal 1843 ja Falklandi pealinnaks sai see aastal 1845. Aastal 1849 viidi sinna elama esimesed 30 endiste briti sõdurite peret. Hiljem sai see oluliseks vahepeatuseks ja remondisadamaks läbi Magalhãesi väina ja ümber Hoorni neeme sõitvatele laevadele. Seda on kasutatud ka Antarktika ekspeditsioonide vahebaasina.
 
14.–15. päev LAEVAKRUIIS MEREL
Hommikusöögid. Tänase päeva saate veeta kruiisilaeval.
 
16. päev PUNTA DEL ESTE
Hommikusöök. Muu hulgas ka Atlandi pärliks kutsutav rannikulinn on tõeline mereäärne pärl. Kunstipärased kohvikud, rannapromenaad. Siin toimub ka palju erinevaid filmi- ja muusikafestivale.

17. päev BUENOS AIRES
Hommikusöök. Jõuame taas Buenos Airesesse. Nüüd on meil võimalus avastada seda suurepärast Ladina-Ameerika linna – siin on laiad bulvarid, rohelised pargid, esinduslikud hooned, rikkalik kultuurielu. Buenos Aires on kosmopoliitne ja mitmenäoline metropol, mille elanikke kutsutakse portenodeks - tegemist on 19. sajandi immigrantide järeltulijatega, peamiselt Itaaliast, kes tõid siia oma kultuuritraditsioonid. Esmatutvus Buenos Airese linnaga. Buenos Airese on üks suurimaid konurbanisatsioone ehk linnaalasid Ladina-Ameerikas, milles on väga erinevaid ja põnevaid piirkondi ning linnakestesi. Külastame Buenos Airese elanike ehk porteñode omapärast nädalalõpu ja puhkuse veetmise piirkonda-Tigre’t ja Parana jõe deltat. Õhtul soovitame osa võtta suurepärasest tangoshowst (lisatasu eest). Tango sündis 1880 aastatel itaallaste ja hispaanlaste poolt asustatud slummides, kõrgklassi tantsuks muutus tango alles 20. sajandil Pariisis.
Majutume hotellis Broadway**** või sarnases.
 

18. päev BUENOS AIRES - GAUCHOD

Hommikusöök. Täna kohtume pampade elanike - gauchodega. Sõidame maapiirkonda, kogeme gauchode traditsioonilist eluviisi, millest on kirjutanud Jose Hernandes oma raamatus „Martin Fierro“. Gauchode elustiil on võrreldav Põhja-Ameerika cowboyde elustiiliga. Pampade pinnas on ideaalne tegelemaks põllumajanduse ning karjakasvatusega. Lõunasöök (tüüpiline Argentina barbeque). Naudime rahvuslikus stiilis muusika- ja tantsushowd, seejärel demonstreerivad gauchod meile oma oskuslikku ratsutamiskunsti.  
 

19. päev BUENOS AIRES, LEND BUENOS AIRES - FRANKFURT

Hommikusöök. Buenos Airese linnaekskursioon – 9. juuli avenüü, elegantsed Retiro ja Recoleta linnaosad ning Palermo ja 3. veebruari park e. El Rosedal.
Linna ajalooline süda: Monserrat: Mai väljak, katedraal ja Casa Rosada, Avenida de Mayo ja Parlamendihoone -El Congresso, seejärel külastame kontrastide küllast La Boca’t Caminito tänavaga ja Puerto Madero uut linnaosa. Transfeer lennujaama. Lend Buenos Aires – Frankfurt (lennuajad täpsustamisel).
 

20. päev LEND FRANKFURT - TALLINN

Lend Frankfurt-Tallinn (lennuajad täpsustamisel). Tere tulemast koju!

Reisi hind

7777 € * / 8186 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
  • Lennupiletid Tallinn-Frankfurt-Buenos Aires
  • Kruiis laeval Azamara Pursuit
  • Lennujaamamaksud, käibemaks
  • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
  • 2 ööd hotellis *** Buenos Aireses
  • Reisipaketis 17 hommiku- ja 15 õhtusööki
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
  • Ühene majutus (hind täpsustamisel)
  • Tervisekindlustus al €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! 

Viisa ja dokumendid

Argentinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 
Uruguaysse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba.  Pass peab olema kehtiv vähemalt 6 kuud pärast reisi. 

Palume meile teada anda oma passiandmed! 
Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo siit

Kaart:

04.01.20 - 23.01.20
Giid Triinu Borga
 Hind al 7777
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

  • Antarktika

Vaata reisist pilte