Island - põhjaranniku saladused

Island - põhjaranniku saladused

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Ja puhas Islandi õhk on eriline ja tervistav.
Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.
Sellel reisil kõik ekskursioonid reisi hinnas!

Lugege Islandi kohta lähemalt siit Island >

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-KEFLAVIK
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 20:45, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Keflavik kell 22:40-23:15 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8541). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Saabudes Islandile saab tänu tõeliselt valgele ööle nautida vaateid ümbritsevale kuumaastikule, võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile. Majutume hotellis Hotel Berg*** või sarnases.

2. päev REYKJAVIK - BORGARNES - GRABROK – AKUREYRI
Hommikusöök hotellis. Hommikune jalutuskäik Islandi pealinnas Reykjavikis - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Alustame sõitu Islandi põhjarannikule. Meie tee kulgeb mööda saare suurt ringteed. Borgarnesis peatume Islandi saagakeskuses.
Peatume Grabrokis ja võtame ette kerge matka Islandi karges looduses. 
Majutume järgneval ööl Akureyri keskuses hotellis Hotel Edda Akureyri või sarnases.
 
3. päev HUSAVIK - ASBYRGI - DETTIFOSS - MYVATN LAGUUN - NJAMAFALL
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik Akureyris. Seejärel suundume ringsõidule põhjaranniku kuulsaimate vaatamisväärsuste juurde.
Eyjafjörduri idarannikult avanevad meile suurepärased vaated Akureyri linnakesele.
Sõidame Husaviki, mis on imetabane nukumajadega linnake, kus elab vaid 2500 inimest ja mida tihti on nimetatud ka “kõige tüüpilisemaks Islandi linnakeseks”. Uudistame linnas ja sadamapiirkonnas ning külastame ka küla vaalamuuseumi.
Sõidame mööda põhjarannikut uudistama Ásbyrgi kanjonit Jökulsárgljúfuri rahvuspargis: kolm ja pool kilomeetrit pikk ja üle kilomeetri lai hoburauakujuline kanjon, mille keskel paikneb 25 meetri kõrgune kaljupank nimega Eyjan, mis tõlgituna eesti keelde tähendab saart. Legendi kohaselt olevat peajumala Odini kaheksajalgne hobu Sleipnir, liikudes tavapäraselt õhulaeva kombel, just siin sattunud korra ühega oma kapjadest maad toksama.
Vaatame Islandi ja tegelikult kogu Euroopa võimsaimat koske Dettifossi.
Soovijatel võimalik kümmelda vulkaanilistes termaalvetes Myvatni laguunis. Tegemist on põhjaranniku „sinise laguuniga“.
Namafjall on geoloogiliselt väga kõrge maasisese temperatuuriga piirkond, kus vaid tuhande meetri sügavusel maapinnas tõuseb kuumus juba mitmesaja kraadini. Maapinna õhukesele koorikule spetsiaalselt paigaldatud laudteedel on võimalik jalutada keevate sulfaadikraatrite vahel.
Jõuame Myvatni järve äärde, mis on kuulus nii kaunite vaadete kui omapärase ökoloogia poolest. 
Majutume Myvatni järve lähedal hotellis Fosshotel Myvatn või sarnases.

4. päev DIMMUBORGIR - SKUTUSTADIR - GODAFOSS - GLAUMBAER -  VATSNESI POOLSAAR
Hommikusöök hotellis. Mööda järve lõunakallast jätkame oma sõitu Dimmuborgiri laavaformatsioonide juurde, kus võtame ette mõnusa jalutuskäigu. Sõidame Skútustaðiri farmi juurde ning uudistame vulkaanilisi pseudokraatreid. Meile paistab suurepärane vaade Myvatni järvele ja hea ilma korral ka keskmaa mägistele tippudele. Goðafossi kose juures teeme peatuse, paik ei ole tuntud mitte ainult oma loodusliku ilu, vaid ka saagades kajastatud ajalooliste sündmuste poolest.
Ületame Vikursgardi mäekuru ja sõidame tagasi Akureyrisse, jätkates siit omakorda teekonda tagasi lõuna poole. Glaumbaeri vabaõhumuuseumis pakuvad meile huvi vanad mätaskatustega majad. Vatsnesi poolsaarel näeme Hvitserkuris põnevat merest 15 m kõrgusele kerkivat draakonikujulist kaljuformatsiooni. Kohaliku legendi kohaselt muutus kaljuks aga hoopis troll, kes vett juues unustas ennast ning ehavalguse saabudes kivistus.
Majutume järgneval ööl hotellis North Star Hotel Stadarflöt või sarnases.

5. päev KULDSE RINGI VAATAMISVÄÄRSUSED - SININE LAGUUN, OTSELEND KEFLAVIK-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma uudistamist Islandil ja sõidame edasi lõuna poole. Sõit ümber Hvalfjörduri pakub meile ilusaid loodusvaateid.
Tutvume Islandi Kuldse ringi vaatamisväärsustega. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad. Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Jõuame saare ühte kuulsamasse kohta, Sinise Laguuni juurde (pilet tuleb ettetellida ja tasuda). Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse, et rahuliku meeleoluga suunduda lennujaama.
Tagasilend Islandilt Eestisse. Otselend Keflavik-Tallinn kell 00:45-06:55 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8542).
 
6. päev SAABUMINE TALLINNA
14. juuli varahommikul kell 06:50 saabume Tallinna. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1149 €*1209 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Keflavik ja Keflavik-Tallinn  (Nordica tellimuslennud EE8541/EE8542)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • 1 öö  hotellis Keflavikis, 1 hommikusöök, (2-in toad privaatse dušši/WCga)
 • 1 öö Akureyris hotellis, 1 hommikusöök, ( 2-in toad, ühine dušš/WC mitme toa peale), mugavustega tuba lisatasu eest (tubade arv piiratud)
 • 1 öö  hotellis Myvatni piirkonnas, 1 hommikusöök, (2-in toad privaatse dušši/WCga)
 • 1 öö Staduri piirkonnas hotellis (2-in toad privaatse dušši/WCga), 1 hommikusöök hotellis
NB! Akureyri hotellis (2. öö) on dušš/WC mitme toa peale ühiseks kasutamiseks. Akureyri hotellis on soovi korral on lisatasu eest võimalik tellida tuba privaatse dušši/WCga (tubade arv piiratud).
 • Ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Majutus Akureyri hotellis privaatse dušši/WCga toas lisatasu eest 39 €/in kaheses toas ja 69 €/in üheses toas
 • Ühene majutus hotellides 229 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sinine Laguun 70 € (ettetellimisel ja tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Landnams saagakeskus Borgarnesis 1700 ISK
 • Myvatni laguun 4300 ISK
 • Vaalamuuseum Husavikis 1400 ISK (rühmahind)
 • Glaumbaeri vabaõhumuuseum 1500 ISK 
 • Lõunasöök Husavikis 2200  ISK (kohalik kalasupp)
 • Lõunasöök Borgarnesis 2100 ISK (supp, salat, sai)
 • Lõunasöök Gullfossis  2900 ISK (supp)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Sissepääsud tasutakse vastavalt antud valuutale.

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 122 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. Samas võib arvestada ka sellega, et Islandil on võimalik praktiliselt kõikides ostukohtades ja söögikohtades tasuda ka pangakaardiga.
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided ning käteräti. 
Lennuinfo:
Juhime Teie tähelepanu sellele, et antud lennul kehtivad tavapärasest erinevad pagasimäärad. Palume tutvuta infoga all. Info täpsustunud 7. detsembril 2017!

Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.
 

Kaart:

09.07.18 - 13.07.18
Giid Raivo Haab
 Hind al 1149
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - põhjaranniku saladused

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Island - tule ja jää maa
09.07.18 - 13.07.18
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt
Hind al  1099
Island - eksootiline lõunarannik
05.07.18 - 09.07.18
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt