Namiibia

Namiibia

07.12.19 - 18.12.19
Giid Hannes Võrno
 Hind al 3499
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Tõnäoliselt üks maailma enim hinnatud sihtkohti Aafrikas rahuliku ja romantilise pensionipõlve veetmiseks. Just noored hakkavad nii mõtlema ja juba esimestel reisitundidel. Nii rikas on see väikese rahvaarvu, aga määratute loodusrikkustega Namiibia. Nii palju kordumatuid emotsioone tekitab Namiibia oma pimestavalt ilusate päikesetõusudega lõunas ja loojangutega põhjas. Siinne sissehingatav õhk, Atlandi ookeani virgest värskusest ja kõrbekuumusest segatud kokteil, on nagu imeravim igas vanuses inimesele. Kui oled näinud pilte Aafrika värvikirevusest, rõivastest, ehetest ja rahvariietest, siis on need suurima tõenäisusega tehtud just Namiibias. Kulla ja teemantikaevandused ning nendega kaasas käinud sajanditevanune koloniaalstiilis elukeskkond, ookeanivaatega häärberid Swakopmundis. Väga mitmed maailmanimed on valinud oma mesinädalateks just Namiibia. See on Musta Mandri Šveits väga mitmes valdkonnas.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT ja FRANKFURT-WINDHOEK
Kogunemine kell 05:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:40-08:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber LH 885) ja Frankfurt-Windhoek kell 20:10-06:30 (kohalikud kellaajad, lennunumber SW 286).
 
2. päev WINDHOEK
Saabume varahommikul Windhoeki. Pärastlõunal teeme esmatutvuse linnaga. Windhoek on multikultuurne linn, kus on sulandunud saksa koloniaalpärandina euroopalik arhitektuur ning Aafrika kultuur ja rütmid. Linn on pidevas muutumises ning kasvab ka tänapäeval. Tutvume linna ajaloolise osaga vaadates erinevaid mälestusmärke ja kindlust. Majutus ja õhtusöök Windhoekis hotellis.

3. päev WINDHOEK – REHOBOTH – KALAHARI KÕRB
Hommikusöök. Alustame Namiibia avastamist! Võtame suuna Kalahari kõrbe poole. Esmalt aga teeme peatuse Rehobothis – see on kodu baasteritele, kes on segurahvas kohalikest ja eurooplastest. Seejärel sõidame läbi kuiva ja januse maa. Õhtusöök ja majutus lodge’is.

4. päev KALAHARI KÕRB – KEETMANSHOOP – KALAJÕE KANJON
Hommikusöök. Täna näeme Namiibias märgilist aaloepuude metsa. Peatus Keetmanshoopis. Sõidame edasi Fish River ehk Kalajõe kanjoni suunas. Õhtusöök ja majutus lodge’is.

5. päev KALAJÕE KANJON – AUSI MÄED
Hommikusöök. Fish River ehk Kalajõgi on Namiibia pikim jõgi, mis on uuristanud Aafrika suurima kanjoni. See hiiglaslik kanjon on koduks erinevatele loomadele, sh sebradele j isegi metsikutele hobustele. Jätkame teekonda Ausi mägede suunas. Õhtusöök ja majutus lodge’is.

6. päev AUS – MALTAHÖHE
Hommikusöök. Jätkame teekonda nautides Lõuna-Namiibia kõrbevaateid ja avarat taevast. Külastame Duwisibi kindlust. Õhtusöök ja majutus.
 
7. päev MALTAHÖHE – SOSSUSVLEI – NAMIB-NAUKLUFT
Hommikusöök. Sõidame Namiibia keskossa imetlema maailma kõige kõrgemaid punakasoranže Sossusvelei liivadüüne. Päikesetõusul on siinsed vaated ja värvidemängud eriti imelised. Teeme fotopeatusi ning soovijad saavad ka düünide otsa ronida. Seejärel suundume Sesriemi kanjoni juurde, mis on järskude seintega sügav vee poolt uuristatud lõhe. Edasi suundume Namib-Nauklufti parki, prastlõunal safari pargis. Õhtusöök ja majutus. 

8. päev SWAKOMPUND
Hommikusöök. Võtame suuna Swakompundi – see saksalik mereäärne linn võlub oma koloniaalstiilis arhitektuuriga. Sõidame Walvis Baysse, esmalt tuvume sadama alaga – siin on Namiibia suurim sadam – seejärel võtame ette merereisi, et vaadata Pelican Pointi hülgekolooniat. Näha on ka palju merelinde ning hea õnne korral ka delfiine. Õhtusöök ja majutus hotellis.

9. päev DAMARAMAA – TWYFELFONTEIN
Hommikusöök. Sõidame mööda soolateed Damaramaale. Teeme peatuse Twyfelfonteinis, kus imetleme iidseid kivigraveeringuid. Siinsed bušmanite kogukonnad on maalinud ja graveerinud enam kui 2500 pilti. Õhtusöök ja majutus.
 
10. päev DAMARAMAA – ETOSHA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Täna suundume Etosha rahvuspargi poole. Teel tutvume kohalike hõimude ja kultuuridega. Pärastlõunal jõuame Etosha rahvusparki ning tutvume pargiga safaril. Õhtusöök ja majutus.
 
11. päev OTJIKOTO, WINDHOEK-FRANKFURT
Hommikusöök. Alustame tagasisõitu Windhoeki. Teele jääb Otjikoto järv – kõige suurem looduslik järv Namiibias, mis on oluline vaatamisväärsus keset seda kuiva maad. Tsumebi linnakeses tutvuma nn kohaliku kulla – vasega. Okahandjas külastame puunikerduste turgu. Lend Windhoek-Frankfurt kell 21:35-07:55 (kohalikud kellaajad, lennu number SW 285).
 
12. päev FRANKFURT-TALLINN
Lend Frankfurt-Tallinn kell 09:40-13:00 (kohalikud kellaajad, lennu number LH 880). Tere tulemast koju!

Reisi hind

3499 €* / 3683 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn–Frankfurt-Windhoek ja Windhoek-Frankfurt-Tallinn
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus hotellides ja lodge’ides (2-in toad) koos hommikusöökidega
 • 9 õhtusööki
 • Kohaliku bussi kasutamine vastavalt programmile.
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja.
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
Lisakulud:
 • Namiibia viisa vormistamine al 80 € (hind täpsustamisel)
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 20,06 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisatasu (hind täpsustamisel)
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Viisa ja reisidokumendid

Namiibiasse sisenemiseks on Eesti kodanikul vaja viisat. Viisa taotlemiseks on vajalik, et pass kehtiks vähemalt 6 kuud pärast reisi lõppu ja passis peab olema 2 vaba lehekülge.

Viisa taotlemiseks palume 2 kuud enne reisi tuua kontorisse:
- 2 ühesugust värvilist passifotot
- täidetud viisaankeet (ankeedi saab täita kontoris)
- pangakonto 2 kuu väljavõte (inglise keeles ja seal peaks kajastuma reisija nimi) 
- reisikindlustuse poliis

Lisainfo

Kaart:

07.12.19 - 18.12.19
Giid Hannes Võrno
 Hind al 3499
Broneeri
Giid
Hannes Võrno
Hannes Võrno elu esimesel reisil Aafrika mandrile, leidis aset üks tore lugu. Ta oli veetnud üle nädala, seigeldes Namibias omal käel, kahekesi kaaslasega...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Namiibia

Soovitame lisaks

Hind al  3599
Tansaania safarid ja Sansibari rannapuhkus
03.11.19 - 13.11.19
Giid Hannes Võrno
2 vaba kohta
Vaata lähemalt