Austria - Baierimaa

Austria - Baierimaa

18.07.19 - 25.07.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 849
Broneeri

Meil on hea meel pakkuda Teile reisi, mis viib Teid Austria ja Baierimaa kaunimatesse paikadesse – Viini, Salzburgi ja Münchenisse. Meie reis Kesk-Euroopasse pakub veelgi rohkem – kuninglikud lossid, Baierimaa külad ja kirikud.

Lugege meie giidide kohta lisainfot siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN - VIIN, BRNO - PRAHA
Koguneme kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis check-in lauas nr 1 kell 05:15, kus kõigile reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Viin kell 07:05-08:25 (lennunumber BT207, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi! Peatume Brnos. Praha linnaekskursioon: Hradcany linnaosa võimsa kuningalossiga. Püha Vituse katedraal, Presidendipalee, Kuldne tänav, Mala Strana, Karlovi sild ja vanalinn Stare Mesto. Raekoja plats ja kuulus kellamäng. Külastame Praha juudi linnaosa Josefovi. Soovijatele õhtune laevasõit mööda Vltava jõge koos õhtusöögiga.  Majutus kahel järgneval ööl hotellis***.

2. päev KARLSTEIJN - PRAHA
Hommikusöök. Väljasõit Karlstejni lossi, mis ehitati 14. sajandil kuninglike väärisesemete, reliikviate ja kroonijuveelide hoidmiseks. Lossi keskmes asub kullatud seintega Püha Risti kabel, kaetud poolvääriskividega ja 127 pühaku pildiga, mis kuulub maailma suurimate gooti paneelmaalide kogu hulka. Naaseme Prahasse. Laevasõit mööda Vltava jõge on suurepäraseks viisiks tutvumaks Praha linnaga – vee pealt avab linn end külastajatele hoopis teise külje pealt. Näeme ilusaid panoraamvaateid kaldapealsetele ja kuningalossile, samuti pakub elamuse kaunilt valgustatud Karlovi sild. 

3. päev PLZEN - MÜNCHEN
Hommikusöök. Peatume Plzeni linnas. Meie teekond jätkub Münchenisse. Tänase päeva veedame siin Baierimaa pealinnas. Seejärel jalgsi linnaekskursioon: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents. Münchenis asuvad Vana ja Uus Pinakoteek, Glüptoteek, Deutsches Museum ning isegi ööpottide muuseum.  Majutus Müncheni kesklinnas hotellis Wallis*** või sarnases.  München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn. Õhtul külastame soovijatega Müncheni kuulsat õllesaali Hofbräuhausi ning võib proovida Baierimaa spetsialiteete – valget vorsti ja nisuõlu.

4. päev BAIERIMAA KÜLAD
Hommikusöök. Meie teele jääb kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas.  Majad on kaunistatud lilledega ja fassaadid maalitud. Peatus kauni rokokoo palverännukiriku Wiesi juures. Majutus Baierimaal. 

5. päev LUDWIGI LOSSID - SALZBURG
Hommikusöök. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedal kuristiku kohalt Maria sillalt avaneb suurepärane vaade Neuschwansteini lossile. Seejärel külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss.   Edasi jõuame juba Salzburgi ning teeme linnaekskursiooni selles kuulsas Mozarti linnas. Vaatame vürstpiiskoppide residentse, Mirabelli aeda, jalutame keskaegses vanalinnas, kus kaasaegsed hooned vahelduvad suurepäraste barokkehitistega. Majutus Baierimaal hotellis*** või sarnases. 

6. päev KÖNIGSSEE - KEHLSTEIN - VIIN
Hommikusöök. Külastame Berchtesgadeni Rahvusparki, Euroopa ühte ilusaimat piirkonda. Vaatame Saksamaa idüllilisimat paika - kristallpuhast Königssee järve, mis on paljudele tuttav tänu postkaartidele. Soovijatele pakume paadisõitu järvel. Tõuseme kohaliku bussi ja liftiga 1834 m kõrgusele Kehlsteini tippu, mis on tuntud kui Hitleri ”Kotkapesa”. Seejärel sõidame Austria pealinna Viini. Majutus hotellis.

7. päev VIIN
Hommikusöök. Teeme tutvust selle maailmakuulsa kultuurimetropoliga. Viin on ühtlasi vana ja uus, Viin armastab kunsti ja Viin armastab elu – nii kõlab ka üks Viini motodest. Esmalt jalutame linnakalmistul. Seejärel vaatame kuulsat Hundertwasserhausi. Hundertwasser hindas kõrgelt loomingulist ehitusvabadust ja kooskõla loodusega. Austria kaasaegse arhitektuuri üks silmapaistvamaid figuure oli oma kaasaegsete arhitektide poolt pigem alahinnatud, ent täna on mitmed tema teosed Viini tuntuimad vaatamisväärsused. Seejärel jalutame vanalinnas - keisrite residents Hofburg, hilisgooti Püha Stephani toomkirik, Hispaania Ratsakool. Jalutame Grabenil, mis on kujunenud moodsaks ostupiirkonnaks - purskkaevud ja barokne katkusammas. Miks mitte minna Sacheri kohvikusse ja proovida kuidas maitseb tõeline Sacher tort?

8. päev VIIN-TALLINN LEND
Hommikusöök. Otselend Viin-Tallinn 09:10-12:25 (lennunumber BT208).

Reisi hind

 849 €*/  894 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Viin-Tallinn (Air Balticu liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Majutus hotellides*** (2-in toad) vastavalt programmile hommikusöökidega
 • Eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 210 
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel

Lisainfo

Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide hinnad:
 • Melki klooster 12,50 €
 • Neuschwansteini loss 13 €
 • Linderhofi loss 8 €
 • Paadisõit Königsseel 13,50 €
 • Schönbrunni loss 17,50 € (sisaldab audiogiidi)
 • Kohalik buss+lift Berchtesgadenis 16 €
 • Ülemine Belvedere 15 € (individuaalne pilet)
 • Kontsert Viinis al 50 € (individuaalne pilet)
 • Nymphenburg 11,50 €, tõllad ja portselan 4,50  € 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Oluline teada:
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt 250 €
 
Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

18.07.19 - 25.07.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 849
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisist pilte