Belgia - Luxembourg

Belgia - Luxembourg

Väike maa, mitu rahvust ja kultuuri ning suursugused vaatamisväärsused. Euroopa Liidu pealinn Brüssel, kuid mitte ainult... Imeilus Brügge ja moodne sadamalinn Antwerpen. Belgia šokolaad, Belgia õlu ja Moseli veinid.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-BRÜSSEL, BRÜSSEL - ANTWERPEN - LIER
Koguneme kell Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 05:00, kus kõigile reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Brüssel kell 07:00-08:35 (kohalikud kellaajad, lennu number LO8175). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Suundume Belgia ja ühtlasi Euroliidu pealinna Brüsselisse. Ülevaatlik tutvumine Euroliidu moodsa linnaosaga.  Belgia maastik on vaheldusrikas, siin on nii 67 kilomeetrit Põhjamere rannikut, kui ka mägisem keskosa. Sõidame Põhjamere rannikule - liiv ja soolane õhk.  Jätkame oma teekonda Belgias ja külastame Schelde alamjooksul paiknevat sadamalinna Antwerpeni. Belgia suurim gooti stiilis ehitis, seitsmelööviline Jumalaema katedraal, Antwerpeni keskväljak Grote Markt ja aastal 1564 ehitatud raekoda Stadhuis ning Brabo purskkaev. Soovijatel võmalus külastada kuulsa flaami kunstniku Peter  Rubensi maja. Majutus kahel järgneval ööl Lieris hotellis Zimmer*** või sarnases.
 
2. päev  BRÜGGE - GENT - LIER
Hommikusöök. Edasi sõidame Euroopa ühte ilusaimasse linna Brüggesse (UNESCO). Meid ootab romantiline laevasõit kanalitel (lisatasu eest), vanad sillad, keskaegne arhitektuur, lõpmatud alleed, suurepärased muuseumid ja gurmeerestoranid. Brügge arhitektuuri iseloomustavad nn travee brugeoise’i stiilis gooti tellisehitised. Ekskursioon vanalinnas: linna silueti kõrgeim ehitis Jumalaema kirik, Püha Vere basiilika, Rozenhoedkaai, turuväljak Grote Markt. Pärastlõunal vaba aeg nautimaks imekaunist linna ja külastada muuseume.Suundume atraktiivsesse kunstnike ja kangrute linna Genti. Vanad tellistest ehitised, sillad, paleed, Graslei tänav 12. sajandist pärinevate tsunftihoonetega.
 
3. päev MECHELEN - WATERLOO LAHINGUVÄLI - VILLERS LA VILLE’I KLOOSTER
Hommikusöök. Mechelen on tuntud oma maailma esimese ning ainsa kellamängukooli poolest. Imetleme katedraali ja põnevat torni.
Seejärel külastame Brüsseli lähistel paiknevat Waterloo lahinguvälja, kus kord lõppes Napoleoni unistus. Külastame keskaegse Villers-la-Ville’i kloostri suurejoonelisi varemeid, mis annab meile ettekujutuse tsistertslaste ordu eluviisist alates 12. sajandist. Vaba aeg lõunatamaks Valloonia piirkonna pealinnas Namuris. Edasi suundume külastama 18. sajandist pärinevat Annevoie’i parki. Aed on kuulus purskkaevude ja kaskaadide poolest.
Belglased armastavad hästi süüa ja belglased armastavad head õlut. Õllesid toodetakse siin mitutsadat erinevat sorti ning päeva lõpetuseks tutvume Belgia õllevalmistamise traditsioonidega. Majutus  hotellis Ibis*** Dinantis kahel järgneval ööl.
 
4. päev LUXEMBOURG - MOSEL
Hommikusöök. Hommikune jalutuskäik kitsas jõeorus paiknevas Dinanti linnas. Seejärel suundume Luxembourgi linna. See oli 16. sajandist 19. sajandi keskpaigani Euroopas üks tugevamini kindlustatud paiku. Luxembourgi vägevaid kindlustusi nimetati lausa Põhjamaa Gibraltariks. Ekskursiooni käigus näeme suurvürstipaleed, Notre-Dame’i katedraali ja Saint Micheli kirikut. Seejärel jõuame Saksa piiri äärsesse Moseli veinipiirkonda. Külastame Grevenmacheri veinikeldrit.

5. päev PEALINN BRÜSSEL
Hommikusöök. 
La Grand-Place, mis pärineb enamasti 17. sajandi lõpust, on kogum avalikest ja erahoonetest. Raekoda hõlmab Grand-Place’i lõunaküljest suure osa. Fassaadi kaunistavad 19. sajandist raidkujud. Manneken Pis ehk Pissiv Poiss on kujunenud Brüsseli peamiseks vaatamisväärsuseks. Seejärel vanim kaubatänav Brüsselis. Loomulikult ei ole Belgia külastamine võimalik proovimata maailmakuulsat Belgia šokolaadi. Külastame meiegi hõrgutavat šokolaadipoodi, et degusteerida nende toodangut. Vabal ajal võimalus külastada mõnda Brüsseli muuseumitest. Suundume lennujaama, otselend Brüssel-Tallinn kell 20:35-23:55 (kohalikud kellaajad, lennu number LO8178).

Reisi hind

759 €* / 799 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab
 • Lennupiletid otselendudele Tallinn-Brüssel-Tallinn (Nordica liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Neli ööbimist hotellides*** vastavalt programmile (2-in toad), hommikusöögid
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 200 €
 • Tervisekindlustus al 7,08 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reistõrkekindlustuse!
 • Laevasõit kanalitel (hind täpsustamisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Rubensi muuseum 8 € 
 • Villers la Ville 8  €
 • Annevoie aiad 8,20 €, lapsed 3-18 a 5,50 €
 • Õlle degusteerimine 12 €
 • Veini degusteerimine 8 €
 • Šokolaadi degusteerimine 12 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 

Lisainfo

Lisainfo
Soovitame reisirahaks arvestada vähemalt ca 250 €. 
 
Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Belgiassee reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

11.07.18 - 15.07.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 759
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Belgia - Luxembourg

Vaata reisist pilte