Etioopia - Omo oru hõimud

Etioopia - Omo oru hõimud

01.11.18 - 11.11.18
Giid Raivo Haab
 Hind al 2399
Broneeri
1 vaba koht
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

See teekond viib meid veel paljuski avastamata Omo orgu Lõuna-Etioopias, kus elavad kõige põnevamad ja värvikamad hõimud. Murside, ardorede, borenade, bennade paeluvad kostüümid, värvikad kombed, kunst, käsitöö, muusika ja tantsud on väga erilised. Paljude hõimude elu on sajandite jooksul püsinud praktiliselt muutumatuna ja nii satubki rändaja otsekui möödunud aegade lummava  etnilise mitmekesisuse keskele.

See rännak viib meid vähekäidud teedele, annab võimaluse avastada külasid, kus elu on püsinud muutumatuna ja kärarikkaid turgusid Lõuna-Etioopias.
 
Õnneks on maailmas on paiku, mis jäävad eemale 21. sajandi kiirustamisest. Ikka otsime alguse lätteid ja tahame teada, miks maailm on nii mitmekesine. Siinsed hõimud on säilitanud traditsioonid, mis pärinevad aastatuhandete hämarusest, siinsed legendid räägivad aegadest, mil maailm oli täis harmooniat, siin püsib ristiusk ikka veel apostliteaegses puhtuses ja siiruses. Igavikulisena tunduv küsimus – kust me tuleme – saab ehk siin vastuse: Eedeni aed, inimkonna häll, võibki olla Etioopias.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–ISTANBUL JA LEND ISTANBUL–ADDIS ABEBA
Koguneme kell 11:00 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lennud Tallinn-Istanbul kell 12:55-17:20 ja Istanbul-Addis Abeba kell 19:35-00:55 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1422 ja TK0676).
Transfeer ja majutus kahel järgneval ööl hotellis Momona Hotel**** või sarnases.

2. päev ADDIS ABEBA LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Tutvume Etioopia pealinnaga, Menelik II rajatud kirikutega ja paleega, kus on eksponeeritud 19. sajandi mööbel, relvad, kuninglikud rõivad ning hinnalised vääriskividega kaunistaud sakraalsed esemed. Külastame rahvusmuuseumi, mis asub endises Haile Selassie palees, kus muu huvitava hulgas on võimalus näha ka 3,2 miljonit aastat tagasi elanud hominini (Australopithecus afarensis) kuulsa Lucy skeletti. Õhtusöök hotellis.

3. päev LEND ADDIS ABEBA-ARBAMINCH, CHENCHA JA DORZE HÕIM 
 Hommikusöök. Lahkume pealinnast ning suundume lennujaama, et lennata Lõuna-Etioopiasse. Lend Addis Abeba-Arbaminch kell 11:40-12:45 (lennunumber ET135).
Jõuades Arbaminchi, suundume edasi Gughe mägedesse Chencha külla, et tutvuda kuulsate ehitajate - dorze hõimuga, kelle bambuseritvadest ja banaanilehtedest kahekorruselised majad pidavat püsima kuni 80 aastat.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Paradise Lodge’s*** või sarnases.

4. päev ARBAMINCH - NECH SARI LOODUSKAITSEALA
Hommikusöök. Hommikupoolikul sõidame paika, kust avanevad kõige paremad vaated Arbaminchi lähistel asuvatele Abaya ja Chamo kaksikjärvedele. Täiusliku kujuga mäeseljandik, mida kutsutakse Jumalate sillaks, asub kahe järve vahel ja otsekui poolitab siinsed vapustavad maastikud.
Paaritunnine paadiretk Nech Sari looduskaitsealale ning mõnus loodusmatk, mille käigus on võimalus kohata nii sebrasid kui ka gaselle.
Õhtul külastame krokodillifarmi, saame ringi uudistada ning maitsta tõelist Etioopia kohvi.

5. päev ARBAMINCH – KEY AFER – JINKA
Hommikusöök. Lahkume Arbaminchist ja alustame sõitu Jinkasse Omo orus. Teekond kulgeb Konso ja Weito kaudu. Key Aferis uudistame kirevat Bena turgu. Siia tulevad erinevate hõimude esindajad: tsemaid Weitost, hamerid Dimeikast ja ari rahvas Jinkast. Põneval ja värvikireval turul saab uudistada erinevaid rõivaid, mustreid ja ehteid.
Jätkame teekonda Jinkasse, mis on ka Mago rahvuspargi väravaks. Majutus hotellis Jinka Resort*** või sarnases. Õhtusöök.

6. päev JINKA – MAGO RAHVUSPARK – TURMI
Hommikusöök. Sõidame Mago rahvusparki ja käime mursi hõimu külades. Mago rahvuspark asub Omo jõe idakaldal ja siinsed kõrgused merepinnast kõiguvad 450 ja 2528 meetri vahel. Mago rahvuspargi lõunaservas elab eraldatuses mursi hõim. Mursid on tuntud eelkõige selle poolest, et naised kannavad venitatud alahuulel savist või puust ketast. Mida suurem taldrik, seda kaunim naine. Kohaliku pärimuse järgi hakati huuli venitama, et naisi päästa orjusesse müümisest, hiljem hakati seda ilusaks pidama. Mursid on väärikas ja iseteadev rahvas.
Ööbimine ja õhtusöögid kahel järgneval ööl Turmis Buska Lodge’s*** või sarnases.

7. päev TURMI – OMORATE – TURMI
Hommikusöök. Külastame dasenchi/gelebi rahvast, kes elavad Omo jõe kaldal. Ületame jõe kohalike poolt valmistatud paadiga. Keenia piiri lähedal Turkana järve põhjakaldal elav rahvas, keda kutsutakse ka galeb või geleb, on põlistest aegadest olnud karjakasvatajad-nomaadid. Viimasel ajal on nad jäänud rohkem paikseks ja hakanud ka põldu harima ja kalapüügiga tegelema. Naised hoolitsevad majapidamiste eest ja mehed käivad öösiti krokodille küttimas.
Sõidame tutvuma karo hõimu rahvaga. Karosid arvatakse olevat vaid umbes 1500 inimest, nad on tuntud ka oma kehamaalingute poolest.

8. päev TURMI – KONSO
Hommikusöök. Lahkume Turmist ja sõidame Konso külla. Vaatame üle puunikerduste tegijaid, kohtume vanemate elanikega ja õpime nende elu tundma.
Majutume Kanta Lodge’s. Õhtusöök.

9. päev SENKELE PARK - SHASHEMENE – LANGANO
Hommikusöök. Alustame teekonda uuesti põhja poole.
Möödume Senkelle looduskaitsealast, mille akaatsiasaludega kaetud maastikel võib kohata mitmeid loomaliike, eriti aga graatsilisi kondoli antiloope, kudu antiloope ja tähnilisi hüääne. Looduskaitsealal on loendatud vähemalt 91 erinevat linnuliiki.
Võimalusel võtame ette paadiretke, et tutvuda jõehobude eluga.
Sashemene on linnake Kairost Kaplinna kulgeval Trans-Aafrika teel. 1948. aastal annetas Haile Selassie 2 km² isiklikku maad siia kogunenud rastafari kogukonnale. Hoolimata vintsutustest on see kogukond siiani säilinud.
Õhtuks saabume Langano järve äärde ja majutume järveäärses hotellis Sabana Lodge's**** või sarnases. Õhtusöök.

10. päev LEND ARBAMINCH-ADDIS ABEBA
Hommikusöök. Jätkame teekonda Addis Abebasse.
Õhtul toimub Addis Abebas ühine õhtusöök koos folkloorikavaga.
Pärast õhtusööki transfeer lennujaama.

11. päev LEND ADDIS ABEBA–ISTANBUL, LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Addis Abeba–Istanbul kell 01:50-07:30 ja lend Istanbul–Tallinn kell 09:40-12:00 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK0677 ja TK1421).

Reisi hind

2399 €* / 2525 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn–Istanbul-Addis Abeba ja Addis Abeba-Istanbul–Tallinn
 • Lennujaamamaksud nov 2017 seisuga, käibemaks
 • Toitlustus lennukis
 • Majutus hotellides ja lodge’des (2-in. toad) koos hommikusöökidega ning muu toitlustus vastavalt programmile. Reisi hinnas 8 hommiku- ja 9 õhtusööki.
 • Kohaliku väikebussi kasutamine vastavalt programmile.
 • Lennupilet siselennule Arbaminch-Addis Abeba.
 • Eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks ka kohalik inglisekeelne reisiesindaja.
 • Tasulised sissepääsud, mis programmis märgitud (juhul kui reisiprogrammis ei ole viidatud lisatasule).
 • Joogivesi bussis.
Lisakulud:
 • Etioopia viisa vormistamine 37 €. Hinnale lisandub viisa vormistamise kulu Stockholmis 20 €.
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustuse al 18,88 € (maksumus sõltuvalt vanusest kuni 65 a, vanematele kõrgem tariif). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühese majutuse lisamaks 230 €
 • Lisatasu eest foto- ja videopiletid vaatamisväärsustel, samuti võimalikud lisakülastused, tseremooniad vms, mis reisi käigus võivad ette tulla. Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! Inimeste pildistamisel ootavad pildistatavad selle eest samuti tasu.

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi ületada 23 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

NB! Siselennul on pagasi piirmäär 23 kg.
 
Riigiinfo:
Etioopia Demokraatlik Liitvabariik
Pindala: 1,104,300 km²
Rahvaarv: 88,013,491 (2011)
Riigikeel: amhara
Aeg: maailmaaeg +3
NB! Etioopia kasutab oma kalendrit, milles on 13 kuud (12x30 päeva ja üks 5-6 päevane kuu) ning aastate arvestuses on kohalik kalender meie kalendrist 7 aastat taga. Etioopias vahetub aasta septembris. Ööpäevane kellaeg on 6 tundi nihkes, sest Etioopias algab ööpäev hommikul kell 6.
Valuuta: birr (ETB) 1 € = ~22 ETB, 1 USD = ~17 ETB 
Valuutat saab vahetada pankades ja suuremates hotellides. Krediitkaardiga saab maksta mõnedes pealinna kauplustes ja restoranides. Ringreisil vajalik sularaha. Soovitame reisile vahetada USD.
Turvalisus: Etioopia on turvaline maa ja tänavakuritegevus praktiliselt puudub. Sellegipoolest tuleb turistidel oma asjadel silm peal hoida. Mõnedes Addis Abeba piirkondades (turgudel ka lennujaamas) võib esineda  taskuvargusi, samuti  ei maksa hotellis raha laua peale jätta. Täpsemad käitumisjuhised antakse alati kohaliku giidi poolt. 
Jootraha ootavad kohalikud giidid ja bussijuhid. Inimestele pildistamisel tuleb selle eest maksta. Tavaline summa on 2–3 birri iga pildistatava inimese kohta. Inimeste pildistamisel tuleb igaühele 2–3 birri maksta.
Riietuse osas on maa suhteliselt liberaalne. Mošeedesse ja kirikutesse sisenemisel tuleb jalanõud ukse taha jätta.
Tervis ja vaktsineerimine: soovitatav on vaktsineerida kollapalaviku vastu. Samuti on mõningane koolera ja malaaria risk. Juua tohib ainult pudelivett. Puuviljad tuleks alati pesta. Palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.

Soovi korral võib kaasa võtta pastakaid, vihikuid jms. kohalikele lastele jagamiseks.
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja reisidokumendid

Viisa ja reisidokumendid
Kõikidel reisijatel on vajalik vormistada Etioopia viisa. Viisa vormistamise tasud lisatakse arvele ning see kuulub tasumisele koos viimase osamaksega. Viisa(de) vormistamiseks palume toimetada pass ja muud alljärgnvead dokumendid Germalo Reiside kontorisse 15. septembriks.
 • Täidetud, allkirjastatud ja õigel ajal esitatud taotlusankeet, mille saab täita ja välja printida siin ->
 • Passipilt
 • Kehtiv pass (kehtivus vähemalt kuus kuud pärast reisi lõppu)
Täpsem info: http://ethemb.se/consular-service/visa/

Kaart:

01.11.18 - 11.11.18
Giid Raivo Haab
 Hind al 2399
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Etioopia - Omo oru hõimud

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  2399
Etioopia - rännak Eedeni aias
06.12.18 - 16.12.18
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt