Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

08.05.19 - 14.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Reis Hispaaniasse – reis paikadesse, kus näeme rahulikku, lõunamaiselt kulgevat elu Biskaia lahe ääres asuval Baskimaal. Kõikjal laiuvad tihedalt puudega kaetud mäed, ajaloolised vaatamisväärsused ja sõbralikud linnakesed. Sellel müstilisel rahvusel on omapärane ja salapärane ajalugu. Kõigele lisaks põnev köök ja erilised veinid.  Reis tõelisele reisigurmaanile mööda veidi vähem sissekäidud radu!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-BILBAO
Kogunemine kell 04:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis check-in kassas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja Frankfurt-Bilbao kell 11:25-13:30 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid LH885 ja LH1142). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.  Majutus kuuel järgneval ööl Baskimaal  sarmikas rannikulinnakeses Lekeitios hotellis Silken Uribarren Jauregia*** või sarnases. Endises kalurikülas saavad kokku mäed, Bizkaya laht, ilusad pikad liivarannad, maaliline sadam, suurepärased restoranid ja arhitektuurilised pärlid. Ideaalne keskkond  Baskimaa avastamiseks.
 
2. päev PÄEV TÄIS MAITSEID: BASKIMAA JUUSTUD - RIOJA VEINID - VITORIA GASTEIZ
Hommikusöök. Tutvume Baskimaa juustuvalmistamise traditsioonidega. Siinsed juustud valmivad tavaliselt lambapiimast. Rioja on ajalooline ja rahvusvaheliselt Hispaania tuntuim veinivalmistamise piirkond. Uurime sajanditevanuseid traditsioone ja uue tehnoloogia kasutamise võimalusi veinitootmises. Degusteerime tammise maitsega Tempranillo viinamarjadest valmistatud veine. Peatume Baskimaa pealinnas Vitoria - Gasteiz on tuntud oma kauni vanalinna ja võimsa keskaegse linnamüüri poolest. Ülikool, kunsti- ja muusikafestivalid annavad linnale erilise aura.
 
3. päev BILBAO - BIZKAYA
Hommikusöök. Suundume Bilbaosse. Linna tunnuslause on „Alati sinu südames“ ehk baski keeles „Beti zure bihotzan“. Kui veel mõnikümmend aastat tagasi võis Bilbaod pidada vaid tööstuse- ja sadamalinnaks, siis peale 1997. aastal avatud ja ameeriklase Frank O. Gehry projekti järgi ehitatud ulmelist titaanfassaadiga Guggenheimi kaasaegse kunsti muuseumit, on linn väljateenitult saanud endale moodsa kunstimetropoli aura. Jalutame südalinnas ja uudistame modernset Calatrava projekteeritud Zubizuri jalakäijate silda. Võimalus külastada muuseume ja nautida linnale iseloomulikku atmosfääri. Vaatama Bizkaya transpordisilda (UNESCO), mis on ehitatud 19. sajandi lõpus Bilbao lähistele Nervioni jõe suudmealale Gustav Eiffeli järgija Alberto Palacio poolt. 

4. päev  PAMPLONA - SAN SEBASTIAN
Hommikusöök.  Sõidame Navarra pealinna Pamplonasse, kus igal aastal juulikuus korraldatakse kuulsat härjajooksu ja peetakse San Ferminese fiestat. Pamplona on ka peatuspaik kuulsal Santiago palverännuteel, mis kulgeb Prantsusmaalt läbi Püreneede Loode Hispaanias paiknevasse Santiago de Compostelasse, kuhu on maetud Hispaania patrooni Püha Jaakobuse säilmed. Jõuame San Sebastiani. San Sebastian ehk baski keeles Donostia asub maaliliselt hobuserauakujulise lahesopi ääres ja on baskide üks tähtsamaid keskusi. Pooleldi naljaga öeldakse isegi, et siin elavad baskiks olemist kõige tähtsamaks pidavad inimesed. Linn ise on kaunis – kõrgete plataanidega pariisilikud bulvarid, elegantne rannapromenaad ümber merekarbikujulise lahesopi koos kaldapealsete kohvikutega. Linnas peetakse San Sebastiani kuulsat filmifestivali ja hoitakse au sees baski gastronoomia traditsioone. Kohalikud pintxod, hispaaniapäraselt tapas ja eesti keeles suupisted on serveeritud pikkadel baarilettidel ning viivad lihtsalt keele alla.
 
5. päev BIARRITZ - HONDARRIBIA 
Hommikusöök. Sõidame ookeani kaldale Biarritzi majaka juurde ja imetleme prantsuse keiserliku kuurortlinna panoraamvaadet. Peatume Hondarribia piirilinnakeses. Külastades just selliseid väikeseid baski linnu, saame aimu baskide mõttelaadist ja eluviisist. 

6. päev BERMEO - GERNIKA 
Hommikusöök. Bermeo on traditsiooniline baski kaluriasula, kus on võimalik näha nii vana sadamat kui käia kohalikus meremuuseumis. Külastame Gernika - Lumo linna, mille on kuulsaks maalinud Pablo Picasso. Teise maailmasõja alguses hävitas sakslaste pommirünnak linna ja see sündmus inspireeris Picassot maalima legendaarset „Gernika hukku“. Tänane Gernika on baskide jaoks igati sümboolse tähendusega. Siin asub Vizcaya provintsi parlament ja baskide tähtsaima sümboli, igivana tamme – Gernikako Arbola tüvi, mille alla baskide vanemad nõu pidama kogunesid. Külastame veini- või siidrimõisat, et degusteerida valget ja kergelt kihisevat kuiva veini nimega txacoli või siidrit, baskide lemmikjooki.
 
7. päev LEND BILBAO–TALLINN

Hommikusöök. Lend Bilbao-Frankfurt kell 14:10-16:15 ja Frankfurt-Tallinn kell 21:05-00:20 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid LH1143 ja LH884).

Majutus

855
/
899
Hotell Silken Palacio Uribarren 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Ühese majutuse lisatasu
245€
Merevaatega toa lisatasu / inimese kohta
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Silken Palacio Uribarren*** on suurepärase asukohaga hotell Biskaia lahe ööres väikeses Lekeitio linnakeses. Hotell asub linna keskel, basiilika lähedal. Liivarand on kohe hotelli kõrval. Hotellirestoran Ebisu on spetsialiseerunud just baski köögile (avatud nädalavahetustel). Restorani terrassil istudes saate ka nautida vaateid merele ja San Nicolase saarele.  Suupisteid pakutakse ka hotelli gastrobaaris.
2018. aastal renoveeritud hotell on maitsekalt sisustatud ning standard klassi toad on suured ja valgusküllased. Tubades on privaatne dušš/WC, föön, TV, seif, mini-baar (lisatasu eest), Wifi ühendus. Võimalus tellida lisatasu eest merevaatega tuba (piiratud kogus). Kolmene majutus ei ole võimalik.
www.hoteles-silken.com
 

Reisi hind

 Hind sisaldab:
 • Lennupilet Tallinn-Frankfurt-Bilbao ja Bilbao-Frankfurt-Tallinn (Lufthansa liinilennud)
 • Lennujaamamaksud ja käibemaks
 • 6 ööd hotellis*** (2-in toad), 6 hommikusööki 
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Eestikeelne reisiteenindus ja ekskursioonid kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik
:
 • Ühene majutus hotellides terve reisi vältel 245 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Guggenheimi muuseum Bilbaos 13 € 
 • Veinimõis 10 €
 • Juustufarm 10 € (külastus ja degusteerimine)
 • Veini degusteerimine Riojas 15 € 
 • Sild 7 € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

08.05.19 - 14.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 855
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Baskimaa kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  699
Hispaania - Baskimaa puhkus
08.05.19 - 14.05.19
Vaata lähemalt