Hispaania - Mallorca kultuuri- ja puhkusereis

Hispaania - Mallorca kultuuri- ja puhkusereis

Meid ootab Baleaaride saarestiku suurim saar. Lõputud rannakuurordid, päikesepaiste, mäed. Rikas ajalugu, imelised ehitised ja pealinn Palma. Meie reisil on ühendatud Mallorca põnevad vaatamisväärsused ja võimalus puhata ilusatel liivarandadel. Mallorcal on kaunis loodus ja kohalike elanike külalislahkus.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-MALLORCA
Koguneme kell 17:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Mallorca kell 19:20-22:10  (kohalikud kellaajad, lennu number MYX639). Lennuaeg muutunud 19. septembril.  Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega ka vahetult enne reisi!
Tere tulemast Hispaaniasse, päikeselisele ja nooruslikule Mallorca saarele! See on ideaalne paik puhkuseks – kaunis loodus ja lai valik vaba aja veetmise võimalusi. Mallorca on populaarne sihtkoht nii tavaturistide kui ka kuulsuste hulgas. 
Mallorcal on ilusad liivarannad, kaunid lahesopid, sillerdav vesi, võimsad kaljud ja suur valik restorane.
Majutus seitsmel ööl Mallorcal hotellis (hotellivalik reisikava lõpus).
 
2. päev PALMA DE MALLORCA
Hommikusöök. Täna teeme väljasõidu, et tutvuda Baleaaride saare pealinna Palma de Mallorcaga. Jalutuskäik vanalinnas, kus kõrvuti seisavad romantilised sisehoovid, trendikad kauplused ning kohvikud. Linna pildis kõrgub uhke gooti  katedraal ehk La Seu. Katedraali interjööri elemente on kujundanud ka Antoni Gaudi ja kaasaegne kunstnik  Miquel Barceló. Kiriku vastas seisab suursugune 13. sajandist pärinev Mallorca monarhide residents.
Näeme araablaste ajast pärinevaid ehitisi – saun ning la Almudaina kaar. Naudime vaateid jahisadamale. Külastame Bellveri kindlusesse rajatud muuseumi. 14.sajandist pärinev kuningas Jaime II käsul rajatud  hoone kõrgub Palma lähistel, kust avanevad linnale ja lahele maalilised vaateid. 
 
3. päev  VALLDEMOSSA – LA GRANJA
Hommikusöök. Täna viib meie teekond mägisele läänerannikule. Esmalt külastame 10. sajandist pärinevat majesteetlikku La Granja mõisa ja parki. Sealses vabaõhumuuseumis tutvume Mallorca talumehe igapäevase eluga ja degusteerime kohalikke spetsialiteete.
Seejärel suundume romantilisse Valldemossa linna. Mallorca kauneim linn on uppunud lopsakasse rohelusse. Naudime vanalinna õhustikku – romantilised kohvikud, galeriid ning kauplused. Real Cartuja klooster on olnud elupaigaks nii munkadele kui ka kuningatele, kuid kloostri kõige silmapaistvamad elanikud olid kahtlemata luuletaja George Sand ja helilooja Chopin, kes veetsid Valldemossas ühe talve. Hoone pärineb Jaume II ajast 14. sajandist. Muuseumi eksponaatide hulka kuulub ka Chopini klaver. Teised huviväärsused on 17.sajandist pärit munkade apteek ja kuningas Sancho palee. Edasi peatume Son Marroigis, et imetleda kauneid vaateid Mallorca rannikule.
 
4. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.

5. päev BINISSALEM - ALCUDIA – FORMENTOR 
Hommikusöök. Täna tutvume saare põhjarannikuga. Selle piirkonna peamisteks tegevusaladeks on kalapüük ja turism. Peatume Binissalemis, et degusteerida Mallorca veine. Linnas püüavad meie pilku uhked majad.  
Meie teele jääb Mallorca suuruselt kolmas linn Inca. 
Alcudia on populaarne sihtkoht päikesekummardajate hulgas, teeme meiegi rannapeatuse siinsel 14 km pikkusel liivarannal. Ajaloolised Alcudia linnavaremed, Saint Jaume kirik ja kunagised võimsad linnaväravad. Pollenca linn on tuntud oma küpressidest ääristatud 365 astmega trepi poolest, kus toimub Suure Reede protsessioon. Naudime imeilusaid vaateid kaljusele Cap Formentori poolsaarele.
Siia piirkonda jääb ka Albufera looduspark, mille soist pinnast kasutavad elupaigana mitmed linnuliigid (kokku on pargis registreeritud 303 erinevat liiki).
  
6. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS 
VÕI SOOVIJATELE EKSKURSIOON SOLLER - PORT DE SOLLER

Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks või soovijatele päevane väljasõit (lisatasu eest). Esmalt sõidame ajaloolise rongiga, meile avanevad imelised vaated Serra de Tramuntna mäeahelikule. Seejärel jätkame ekskursiooni ajaloolise trammiga Sollerisse.  Siin asuvad senjööride elamud räägivad linna jõukusest. 20. sajandi alguses ehitatud kiriku arhitektiks oli Gaudi õpilane. Päev täis võrratuid vaateid!
 
7. päev VABA PÄEV
Hommikusöök. 
 
8. päev MANACOR JA PORTO CRISTO, LEND MALLORCA-TALLINN
Hommikusöök. Tänane väljasõit viib meid idarannikule. Kuulsa tennisisti Rafael Nadali sünnilinnas Manacoris külastame tehispärlite tehast. Aastas valmib seal ligi 50 miljonit pärlit. Monacor on spetsialiseerunud nii mööbli tootmisele kui kultuurpärlite kasvatamisele. Peatume Porto Cristo rannikukülas. Tunnise ekskursiooni käigus saame ettekujutuse Mallorca suurimast  stalaktiitide ja stalakmiitide koopast Coves del Drac, nime on saanud koopad legendi järgi. Transfeer lennujaama. Lend Mallorca-Tallinn kell 22:20-03:40  (kohalikud kellaajad, lennu number MYX640).

Majutus ja hinnad

899
/
946
Hotell Nautic 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.03 km merest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöögid hotellis
70€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Can Pastilla, majutus kaheses toas hommikusöökidega
Hotell asub mereäärses Can Pastilla kuurortlinnas. Rand on minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotellis on 139 modernset minimalistlikus stiilis tuba. Kõigi mugavustega toad on rõdu ja konditsioneeriga. Tubades minibaar, TV, dušš/wc. Vannituba varustatud fööniga. Hotellis on välibassein ja spaa. Tubades on WIFI. Võimalik tellida õhtusöögid hotellis.
nautichotel.eu/services/

949
/
999
Hotell Helios 

Hommikusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Can Pastilla, majutus koos hommikusöökidega
Hea asukohaga hotell asub mereäärses Can Pastilla kuurortlinnas, ümbritsetud rohelusest. Rand on 100m kaugusel. Palma linn  ja selle vaatamisväärsused on 10km kaugusel. Hotellis on üle 300 toa, väli- ja sisebassein, restoran ja baar, lastele mänguväljak. Tubades on rõdu, TV, konditsioneer, seif(tasuline), WIFI ühendus. 
www.helios-hotels.com/mallorca/

999
/
1051
Hotell Las Arenas 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Ooteleht
0.1 km merest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Can Pastilla, koos hommiku- ja õhtusöökidega 
Hotell asub mereäärses Can Pastilla kuurortlinnas. Hotell on hea asukohaga - lähedale jääb mitmeid poode, söögikohtasid. Palma linn on 10km kaugusel, liinibussipeatus hotellist 100m. Rand on hotellist vaid 30 m. Hotellis on kokku 205 tuba, bassein, restoran, baar, poed. Tubades on rõdu, konditsioneer, tubades on WIFI ühendus, telefon, TV, seif ja minibaar (tasulised).
www.areneshotel.eu/es/index.html

Reisi hind

Hind sisaldab
 • Lennupilet tellimuslendudele Tallinn-Mallorca-Tallinn (Smartlynx tellimuslend)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis vastavalt programmile
 • 7 ööd hotellis**/***/**** vastavalt programmile (2-in toad), toitlustus vastavalt tellimusele
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Ühene majutus hotellis
 • Ekskursioon Soller 75 € (ekskursiooni toimumise eelduseks on vähemalt 15 osavõtjat), hinnas sisaldub ka laeva- ja trammipilet vastavalt programmile
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel 
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Bellveri kindlus 4 €
 • Pärlitehas
 • Draakoni koopad 15,50 € 
 • Klooster Real Cartuja u 8,50 € 
 • La Granja 15 € 
 • Katedraal 8, 50 € 
 • Veini degusteerimine 11 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi. 

Kultuurireis septembris! 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Mallorcale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

19.09.18 - 26.09.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Hispaania - Mallorca kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte