Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja antiiksed Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaegseid vaatamisväärsusi. Horvaadid on sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-TRIESTE, SÕIT OPATIJASSE
Koguneme kell  03:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Trieste  kell 04:40-06:20 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX607). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega ka vahetult enne reisi!
Sõidame Opatijasse. Opatija on Horvaatia populaarseim ja kauneim merekuurort – juba enam kui sajand tagasi peeti seda tolleaegse Euroopa parimaks kuurordiks tänu siinsele suurepärasele mikrokliimale. Populaarsust lisas seegi, et siin armastasid aega veeta Euroopa kroonitud pead, eelkõige Austria-Ungari keisrid. Siin ühilduvad kaasaegse kuurordi miljöö ja ajalooline atmosfäär. 
Vaba pealelõuna puhkuseks.
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Majutus seitsmel järgneval ööl Opatijas rannahotellis Smart Selection Hotel Istra*** (hotelli kirjeldus ja hinnad reisiprogrammi lõpus).

2. päev KRK SAAR
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krki saarele.
Vana-Rooma aegsed varemed ja romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, keskaegne frantsiskaani klooster ja mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Kerge puhkus Baška rannas. Õhtupoolikul jõuame tagasi Opatijasse.

3. päev ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, PULA, ROVINJ 
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon Istria poolsaarel.
Külastame maalilise künkapealse asukohaga mitmete kunstnike lemmiklinna Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja kaunite mosaiikidega kaunistatud Euphrasia piiskopikiriku kompleksi (UNESCO). Külastame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. Külastame kirevat turuplatsi Rovinjis, kus saab osta kohaliku juustu, viinamarju ja muud.

4. päev LJUBLJANA - BLED
Hommikusöök hotellis. Sõidame Sloveeniasse ning külastame riigi pealinna ja selle lähipiirkonna looduskauneid paikasid.
Linnaekskursioon Ljubljanas – kaunid sillad ja vanalinnatänavad, hubased kohvikud ja linnaväljakud. Muuseas, ühe versiooni järgi linna nimi pärinevat sloveeniakeelsest sõnast ljubljena, mis tähendab armunut. Vaba aeg Ljubljanas. Sõidame Bledi järve loodukaunisse piirkonda.

5. päev PLITVICKA RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mida läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Imetleme koskede majesteetlikust, kõnnime mööda laudteed vee kohal ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest. 
 
6. päev ZAGREB
Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Horvaatia pealinna Zagrebisse. 
Linnaekskursioon Zagrebis. Ajalooliselt on tegemist olnud siiski kahe erineva linnaga, sest ülalinn oli kaupmeeste- ja käsitöökeskus ja all-linn vaimulik keskus, kes võimu pärast suisa omavahel läbi ajaloo pidevalt konkureerinud. Vanalinna hooneil on kerge ära tunda Habsburgide dünastia arhitektuurile iseloomulikke jooni. Sõidame funikulööriga ülalinna, kus on uhke Markuse kirik ja Horvaatia parlamendi- ja valitsushooned. Linna peamisteks vaatamisväärsusteks on linna turuväljak ja katedraal. Jelacici väljak on linna peaväljak, kust hargnevad linna tähtsaimad tänavad ning ärid. Näeme rahvusteatri imposantset hoonet ning 19. sajandi lõpul püstitatud ülikoolihooneid. Lisaks linnakeskusele sõidame bussiga veidi keskusest eemalasuvale Mirogoj monumentaalkalmistule, mida peetakse üheks kaunimaks omasuguste seas.
 
7. päev POSTOJNA KOOPAD – PREDJAMA LOSS – LIPICA HOBUSEKASVATUS
Hommikusöök hotellis. Päevane väljasõit Sloveeniasse.
Külastame Euroopa kõige ilusamaid, Postojna koopaid. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Pärast koobaste külastamist vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Külastame kuulsat, juba 1580. aastal asutatud, Lipica hobusekasvatust Sloveenias. Uurime, kuidas kasvatatakse ja treenitakse kuulsaid valgeid hobuseid, mida omal ajal aretati Austria-Ungari õukonnale.  
 
8. päev LEND TRIESTE-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Transfeer lennujaama. Otselend Trieste-Tallinn kell 11:10-14:50 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX608).

Majutus

899
/
946
Smart Selection Hotel Istra 

Hommikusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Superior klassi tuba / hind inimese kohta kaheses toas
50€
Ühese toa lisatasu
100€
Õhtusöögid (buffet, ettetellimisel ja tasumisel)
70€
Soodustus lapsele kuni 11a lisavoodil majutudes samas toas kahe täiskasvanuga
89€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
 Hotell Istra*** asub Opatija keskuses mereäärse promenaadi Lungomare ääres. Opatija südamesse on vaid lühike jalutuskäik. Kõik ideaalseks puhkuseks on käeulatuses - mereäärne bassein, privaatne hotellirand (lamamistoolid lisatasu eest), puhas ja kirgas merevesi. Hotellis on ka soojendatud mereveega sisebassein. Hotellis on äsja renoveeritud baar ja restoran. Hotellis pakutakse vaheldusrikast hommikusööki. Hotellis on tasuta WIFI.
Standard klassi toad on mugavalt sisustatud, kõikides tubades on konditsioneer, SAT-TV, telefon, föön, seif. Standard klassi tubadel ei ole rõdu.
Lisatasu eest on võimalik tellida superior klassi tuba (ainult dbl voodiga).
www.remisens.com/en/hotel-istra

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Trieste ja Trieste-Tallinn (SmartLynxi tellimuslennud MYX607/608)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd Opatijas  hotellis*** (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellis
 • Õhtusöögid hotellis (ainult ettetellimisel)
 • Superior klassi tuba hotellis
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 21 € täiskasvanud 
 • Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
 • Poreci katedraal ja muuseum 40 HRK
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Plitvicka rahvuspark 110 HRK 
 • Veini degusteerimine 3 €
 • Lõunasöök 15 €
 • Lipica 20  €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00
 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€=7,6 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus
Lennuinfo
Äraantav pagas: Reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: Toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibasid ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse  reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

11.09.18 - 18.09.18
Giid Lea Kreinin
 Hind al 899
Broneeri
1 vaba koht
Giid
Lea Kreinin
Lea Kreinin on teinud reise juba paarkümmend aastat. Olles õppinud Tartu Ülikoolis soome-ugri keeli ning töötanud ja elanud pikalt Budapestis, sai temast esimene litsenseeritud eestikeelne giid Ungaris...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  759
Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust
09.09.18 - 16.09.18
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt
Hind al  559
Horvaatia - Biogradi puhkus
09.09.18 - 16.09.18
1 vaba koht
Vaata lähemalt
Hind al  899
Horvaatia - Sloveenia ringreis
15.09.18 - 22.09.18
Giid Ervin Org
Giid Mae Merusk
4 vaba kohta
Vaata lähemalt