India - Ladakh - Väike Tiibet

India - Ladakh - Väike Tiibet

08.07.19 - 16.07.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2199
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Himaalaja ahelike valguses, keskmiselt 4000 meetri kõrgusel asetsev Ladakh oli sajandeid iseseisev kuningriik, kuid kuulub tänapäeval multikultuurse India riigi koosseisu. Alles 1974. aastal turistidele avatud nurgake maailmast on maismaad mööda ligipääsetav ainult suvekuudel juunist oktoobrini, kui siinsed teed ja mäekurud on lumest vabad. Ammustel aegadel kulges siit läbi legendaarne Siiditee ja karavanidel kulus Ladakhi jõudmiseks mitmeid kuid.

Väikeseks Tiibetiks kutsutud Ladakhis elab Tiibeti kultuur ja budism rahulikult oma loomulikku ja lihtsat elu.

Lugege India kohta lähemalt siit India >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-DELHI
Koguneme kell 10:30 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Lend Tallinn–Istanbul kell  12:25-15:45 ja lend Istanbul–Delhi kell 20:20-04:35 (kohalikud kellaajad, lennu numbrid TK1424 ja TK0716). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega ka vahetult enne reisi!  
 
2. päev LEND DELHI-LEH, ESMATUTVUS LEHIGA
Varahommikul kell 04:35 saabumine Delhi rahvusvahelisele lennuväljale.
Jätkulend Delhi–Leh. Pooleteist tundi kestev lend on kindlasti üks kaunimaid kogu maailmas. Selge ilma korral on võimalus näha kõrgustesse küünitavaid Himaalaja tippe: K2, Nanga Parbat, Gasherbrum. Tipud ja liustikud on nii lähedal, et tahaks neid lausa emmata. Saabumine Lehi lennuväljale ja transfeer hotelli. Majutus hotellis Royal Ladakh*** või sarnases. Ladakhi pealinn Leh asub 3500 meetri kõrgusel merepinnast Ladakhi ja Zanskari mägede vahel. Linnamaastike iseloomustavad kaootilised tänavad, tänavaturud ja linna kohal kõrguv Lehi vana kuningaloss ning Namgyal Tsemo – Maitreya Buddale pühendatud tempel. Aeg aklimatiseerumiseks. Õhtupoolikul esmatutvus Ladakhi pealinnaga, jalutuskäik eksootilisel turul. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

3. päev LEH – LIKIR – LAMAYURU – ALCHI
Hommikusöök. Alustame teekonda Induse orus. Pruunikas-hallid maastikud ja kasin loodus. Likiri külas tutvume  Klu-Kkjili Gompaga. Siin näeme paljusid erinevaid pühakute ja buddade kujusid, rituaalseid esemeid ja tankasid. Tähelepanuväärne on ka kloostri lähistel asuv tohutu buda Maitreya kuju. Jätkame teekonda ja sõidame  Lamayuru orgu. Vapustavad vaated mägedele ja rahulikule hallikas-valgele orule. Tutvume ningma koolkonna Lamayuru Gompaga, mis otsekui ripub valgetel kaljudel.  Tegemist on ühe vanima ja olulisema kloostriga Ladakhis. Praegu templisügavustesse peitunud koopas mediteeris kunagi kuulus India pühamees Naropa.  Ööbimine Alchis  külalismajas Zumskhang või sarnases. Ühine lõunasöök ja õhtusöök (sisalduvad hinnas).

4. päev  ALCHI GOMPA – RIZONG – PHYANG  GOMPA – LEH
Hommikusöök. Tutvume  11. sajandil rajatud Alchi kloostriga. Suurpärane viiest templist koosnev kompleks peidab endas mitmeid põnevaid seinamaalinguid ja Budda erinevaid manifestatsioone.  Edasi külastame drugpa koolkonna Rizong Gompat, mis on rajatud 1841. aastal. Tänapäeval elab selles range kodukorraga kloostris ligi 40 munka ja seda on peetud parimaks paigaks, kus mediteerida. Sõit Phyangi kloostrisse.  Phyangi klooster asub 17 kilomeetri kaugusel Lehist samanimelise küla kohal kõrgendikul. Klooster on rajatud 16. sajandil ja siin asus õpetama Guru Tragspa. Lakoonilise arhitektuuriga kloostrikompleks paikneb kompaktselt mäenukil ja on otsekui omaette väike linnake templite, munkade eluasemete ja kitsaste tänavatega. Templites asub hulgaliselt kauneid freskosid ja Buddade erinevaid manifestatsioone. Kloostris on ka väike muuseum, kus saab näha Kašmiiri vaseseppade meistritöid, vanu tankasid ja rituaalseid esemeid. Tänapäeval elab kloostris umbes 50 – 60 dringungpa koolkonna munka. Ööbimine kahel järgneval ööl Lehis hotellis Royal Ladakh või sarnases. Ühine lõunasöök ja õhtusöök  (sisalduvad hinnas).

5. päev  LEH – HEMIS GOMPA FESTIVAL – LEH 
Hommikusöök. Hemise klooster asub 43 kilomeetri kaugusel Lehist. See on Ladakhi suurim budistlik klooster, kus elab 500 munka. Kloostris on väidetavalt  hoiul vana Tiibeti kirjarull, mis jutustab Naatsareti Jeesusest.  Kaks päeva kestvad pidustused meelitavad Hemisesse külastajaid ka kõige kaugematest Ladakhi küladest, palverändureid ja turiste. Ainult festivali ajal on võimalik näha kloostri üht suurimat reliikviat – hiiglaslikku thankat. Kogu festivali ajal toimuvad palvused ning mungad esitavad eredavärvilistes kostüümides ja maskides religioosseid tantse, millega ülistatakse hea võitu kurja üle. Pärastlõunal sõit tagasi Lehi. Ühine lõunasöök ja õhtusöök (sisalduvad hinnas).   

6. päev   LEH – CHUMATHANG – TSOMORIRI
Hommikusöök. Lahkume Lehist ja alustame teekonda piki Induse jõge Tsomoriri mägijärve juurde. Läbime mitmed vanad külad ja naudime kauneid vaateid mägedele. Chumatang on väike külake Induse jõe kaldal, kus asuvad väävlised kuumaveeallikad. Edasi viib teekond 4960 meetri kõrgusel asuvale Namshang La kurule, kust avanevad juba vaated sini-rohelisele Tsomoriri järvele. Laskudes järve äärde võib kohata Changpa nomaade ja nende lamba- ning kitsekarju. Samuti võib siin hea õnne korral kohata jakikarju. Tsomoriri järv asub 4422 meetri kõrgusel merepinnast ja on maksimaalselt 40 meetrit sügav. Vesi järves on kristallselge ja väga külm, talvel vesi jäätub. Järve idakalda kohal kõrguvad Ladakhi massiivi kõrgemad tipud Lungser Kangri (6666 m) ja Chamser Kangri (6622 m).  Ööbimine Korzoki külas lihtsas hotellis Lake View –Tsomoriri** või sarnases. Lõunasöök päeva jooksul ja õhtusöök hotellis (sisalduvad hinnas).

7. päev  TSOMORIRI  – TSOKAR – TANGLANG LA - LEH
Hommikusöök. Hommikul külastame Korzoki gompat, mis paikneb kõrgendikul Tsomoriri järve kaldal. Klooster on rajatud 1636. aastal ja on olnud pikka aega Ladakhi kuningliku perekonna eestkoste all.  Kloostri terrassilt avanevad kaunid vaated järvele ja mägedele. Tutvume kloostriga ja vaatame muuhulgas ka suurt Sakyamuni Budda kuju. Korzoki küla on Rupshu piirkonna suurim ja siinsed inimesed peavad lambaid ja kitsi ning kasvatavad väikestel põldudel otra. Algab  tagasisõit Lehi. Ületame Polo Kongka La (4970 m) ja maailma kõrguselt teise mootorsõidukiga ületatava kuru Tanglang La (5290 m). Tsokari järv on Ladakhis asuvatest kõrgmäestiku järvedest väikseim ja asub umbes 4500 meetri kõrgusel merepinnast. Järve soised kaldad meelitavad siia palju linde ja see on hinnatud paik linnuvaatluseks. Siin võib kohata mustkael kurge, tiibeti hane või tuttpütti.
Õhtuks saabumine Lehi ja majutus hotellis Royal Ladakh*** või sarnases. Ühine lõunasöök ja õhtusöök (sisalduvad hinnas).

8. päev  LEND LEH-DELHI, EKSKURSIOON DELHIS
Hommikusöök. Varahommikune transfeer lennujaama ja lend Leh - Delhi. Delhi on India Vabariigi pealinn, mis on olnud pidevalt asustatud alates 11. sajandist eKr kuni tänaseni. Praeguse Delhi vaatamisväärsused pärinevad peamiselt Delhi sultanaadi ja Suurmogulite riigi aegadest. Bussiekskursioonil näeme briti koloniaalvõimu poolt 19.-20. sajandil loodud Delhi võimukeskust: parlamendihoonet ja presidendilossi ning India Väravat. Humayni mausoleum on kaunimaid rajatisi kogu linnas. Mogulite ajastust pärinev mausoleum on ehitatud erinevat värvi marmoritest ja asub kaunite aedade roheluses. Käime India vanimas mošeekompleksis Quwwat-ul-Islam, kus asub Delhi sümbol Qutub Minari minarett. Transfeer hotelli ja majutus New Dehlis hotellis Jaypee Siddharth***** või sarnases.
  
9. päev LEND DELHI-ISTANBUL-TALLINN
Suundume lennujaama. Lend Delhi-Istanbul kell 06:15-10:30 ja lend Istanbul-Tallinn kell 14:30-17:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK717 ja TK1421).
Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

2199 €* /2315 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn–Istanbul–Delhi ja lend Dehli–Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lend Delhi–Leh ja Leh–Delhi
 • Lennujaamamaksud seisuga jaanuar 2019, käibemaks
 • 6 ööbimist Ladakhis vastavalt programmile (2-in toad), 6 hommiku-, 6 lõuna- ja 6 õhtusööki
 • 1 ööbimine Delhis (2-in toad)
 • Buss transfeerideks ja ekskursioonideks Delhis
 • Transport Ladakhis (väikebuss ja/või maastur)
 • Kohalikud inglisekeelsed giidid Delhis ja Ladakhis
 • Eestikeelne giid/reisijuht, ekskursioonid vastavalt programmile
 • Programmis märgitud tasulised sissepääsud
Lisakulud: 
 • India viisa vormistamine 80 €. Viisa hind võib muutuda olenemata reisikorraldajast. Hind sisaldab viisa maksumust ning vormistamise tasu. Vormistatakse ühekordne viisa. Pass, foto ja vajalikud andmed palume tuua Germalo kontorisse 1 kuu enne reisi.
 • Tervisekindlustus al 14,37 € (tervisekindlustus), maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse! Viisa saamiseks on reisile tervisekindlustuse vormistamine kohustuslik. Kellel ei ole kindlustus vormistatud Germalo kaudu, palume tuua koopia kindlustusest Germalo kontorisse hiljemalt kuu aega enne reisi.
 • Ühene majutus 285 €

Viisa ja dokumendid

Eesti vabariigi kodanikele on Indiasse reisimiseks vajalik viisa. Pass peab kehtima vähemalt 6 kuud pärast Indiasse saabumise kuupäeva ja passis peab olema vähemalt kaks kõrvuti vaba lehekülge viisa vormistamiseks.
Elektroonilise viisa jaoks palume koopia tegemiseks tuua pass ja 1 foto (värviline, passifoto mõõtudes 4 x 5 cm, heledal taustal) büroosse 1 kuu enne reisi.  Võib saata ka skaneeritud passi koopia (PDF formaat, 10KB-300KB) ja skaneeritud koopia fotost (JPEG formaat, 10KB-1MB).

Ankeedi täitmiseks palume anda meile teada järgmised andmed: kodune aadress ja indeks, sünnilinn, haridus, ametikoht, töökoha aadress ja asutuse nimi, isa nimi, ema nimi, nende sünnikoht/linn ja kodakondsus, juhul kui nimi on muutunud - eelmine nimi, kas olete varem Indiasse reisinud, eelmise viisa number, välja andmise aeg ja koht. Kas olete viimase kolme aasta jooksul reisinud järgmistesse riikidesse: Bangladesh, Bhutan, India, Maldiivid, Nepal, Pakistan ja Sri Lanka? Kui jah, siis millal ja mitu korda.

Lisainfo

 • Indias on kombeks jätta kohalikele giididele ja bussijuhtidele jootraha, kokku võiks arvestada u 2500 INR (30 eur). Soovitame raha vahetada vähemalt 200 € väärtuses. India ruupia kurss on 1 EURO = 80,06 INR, 1 USD = 70,2 INRt, kurss muutuv.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee
Mõnusat ja asjalikku lugemist enne Ladakhi reisi:
 • Nikolai Roerich ALTAI - HIMAALAJA , Tallinn Olion 1990
 • Thubten Džingme Norbu, Colin M. Turnbell TIIBET – AJALUGU, USK, INIMESED, Buddhakirjastus Vesikuke aasta 2537 p.B.
 • Laama Anagarika Govinda VALGETE PILVEDE TEE, Pilgrim 2011
 • Deepak Chopra BUDDHA. VIRGUMISE LUGU, Tänapäev 2009
 • Roland Barraux DALAI-LAAMADE AJALUGU, Kunst 2006
 • Tashi L Thsangspa, Ajay K Raina LADAKH SIMPLIFIED, Leh LAY Publications 2011
 • Partha S Banerjee LADAKH KASHMIR & MANALI THE ESSENTIAL GUIDE, Milestone Books 2014
Lennuinfo Rahvusvahelistel Turkish Airlines lendudel: 
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Siselendudel on lubatud äraantav pagas 15 kg/inimese kohta. Juhime Teie tähelepanu asjaolule, et siselendudel ei ole lubatud käsipagasit, lennukile võib kaasa võtta fotoaparaadi ja rahakoti dokumentidega. Käsipagas tuleb registreerida äraantava pagasina.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Kaart:

08.07.19 - 16.07.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 2199
Broneeri
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • India - Ladakh - Väike Tiibet

Vaata reisist pilte