Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Reis viib meid skottide maale ehk Caledoniasse nagu vanad-roomlased seda paika kutsusid. See on maailma suuruselt kaheksanda saare, Suurbritannia, kõige põhjapoolsem osa. Mägine, kanarbikuline, peidetud losside ja suitsuse viski maa, kus mehed käivad ringi kiltides ja inglise keelt kõnelevad tugevasti r-i põristades või kasutavad suhtlemiseks hoopis tavaeurooplase kõrvale hiina keelena tunduvat gaeli keelt, nagu näiteks Skye saarel. Kas Nessie on olemas? Vastuse saame reisides 96 km pikkuse Caledonia kanali osa, Loch Ness`i järve voogudes. Lisaks pakume võimalust käia sepikojas abielutõotust värskendamas, maitsta rahvusrooga haggist, kuulata mürisevat torupilli, piiluda kildi alla, kus on peidus Šotimaa tulevik ning ühendada käed, laulmaks Šotimaa rahvuspoeedi Robert Burnsi sõnadele kirjutatud "Auld Lang Syne`i".


Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-EDINBURGH
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 16:30, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Edinburgh kell 18:15–19:00 (kohalikud kellaajad, lend EE8445). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Šotimaa pealinn Edinburgh, mis on lisaks teadus- ja kultuurikeskuseks olemisele ka Sherlock Holmesi lugude autori Sir Arthur Conan Doyle ja ajaloolise romaanižanri rajaja Sir Walter Scotti kodulinn.
Majutus Edinburgh Travelodge kesklinnahotellis kahel järgneval ööl.
 
2. päev EDINBURGH 
Hommikusöök. Panoraamtuur viib meid Edinburghi nn uude linnaossa, samuti ronime Calton Hilli tippu. Calton Hill on andnud põhjuse kutsuda Edinburghi ka põhjamaade Ateenaks. Künkalt leiame kuningliku observatooriumi ning Nelsoni ausamba. Siit avanevad vaimustavad vaated Edinburghi vanalinnale ning Fife kuningriigile.   Georgiaanlik uuslinn kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Edinburghi vanalinna kesksel kohal on Kuninglik Miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi Püha Risti paleega. See on kuninganna ametlik residents lisaks Balmoralile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta pompöösset parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus.
Külastame ajaloolist Edinburghi kindlust Kuningliku Miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626. a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sai linn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küljel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Military Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppe, kroone, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". Siinsamas tõi Maria Stuart tõi ilmale tulevase ühendatud  Šotimaa ja Inglismaa kuninga James I ning siinsamas pidas sajandeid oma istungeid parlament. 
Mis sobiks paremini õhtu lõpetuseks kui šoti ajaloolised pubid?
 
3. päev ROSSLYN - BLAIR CASTLE –TÕELINE ŠOTI VISKI - SPEAN BRIDGE
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Rosslynisse, et oma silmaga vaadata Rosslyni kabeli arvukaid salapäraseid kaunistusi. Võimalik on seotus templiordu rüütlitega, vabamüürlaste ja Püha Graaliga. Grampiani mägedes ootab külastamist Blairi loss. Vanimad osad sellest pärinevad juba 13. sajandi lõpust, ent praeguse kindluse 34 külastamiseks avatud ruumi on möbleeritud 18. sajandil valitsenud georgiaanlikus stiilis. Siin on Athollide pere kodu olnud juba 700 aastat. Täna Lõuna-Aafrika Vabariigis resideeruv 10. Atholli hertsog võib uhkustada ainukese seni tegutseva eraarmeega Euroopas. Graniidimägede vahel voolanud veest valmistavad šotlased eluvett, mille headust saame proovida ning õppida selle valmistamise saladusi viskitehases. Õhtuks jõuame Spean Bridge’i.  Bed&Breakfast majutus kahel järgneval ööl.
 
4. päev FORT AUGUSTUS – BEN NEVIS - SPEAN BRIDGE
Ehtne šoti hommikusöök. Peatume Fort Augustuses, mis sai nime siia 18. sajandil pärast jakobiidide ülestõusu ehitatud kindluse järgi. Näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud tõsiteaduslike ekspeditsioonide promootor, ent viimasel ajal käivitanud hiiglasliku suveniirimajanduse. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem... Hea ilma korral tõuseme Aonach Mori tippu, mille kõrval kõrgub Suurbritannia kõrgeim tipp Ben Nevis (tõlkes mürgine mägi). Nevise ahelik koosneb graniidist, mis on 500 miljonit aastat vana. Kunagine Kaledoonia mäemassiiv kulges Skandinaaviast läbi Šotimaa Põhja-Ameerika idarannikuni. Nüüdseks on muidugi tegemist ammu eraldunud kontinentidega. Fort Williamis annab meile võimaluse mõõdukaks poodlemiseks Ben Nevis Highland Centre, kus lisaks suveniiridele ka kuulsaid Šoti villast tooteid pakutakse. 
Ja jõuamegi välja 96 km pikkuse Kaledoonia kanali lõunatippu. Loch Linnhe kallastel asub Šotimaa mägismaa pealinna Invernessi järel suuruselt teine Fort Williami kuurortlinnake. Suvel käiakse siin matkamas ja mägironimas, talvel suusatamas.
 
5.päev SPEAN BRIDGE - GLENCOE- LOCH LOMOND - GRETNA GREEN – CHESTER
Ehtne shoti hommikusöök. Dramaatilises Glencoe orus on ühendatud nii silmailu kui ajalootraagika. Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast. Loch Lomond asub umbes 23 km Glasgowst põhja pool, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Piiri ühtse kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud. Järgmine peatus viibki meid piirikülla Gretna Greeni, kus teeme tutvust šotluse ilmingutega nagu abieluõnne pakkuv sepikoda ja laia suveniirivalikuga Blacksmith Shop. Majutus Chesteris hotellis Holiday Inn Express***.
 
6. päev CHESTER - STRATFORD UPON AVON - OXFORD - LONDON
Hommikusöök. Vaatame Chesteri vanalinna. Peatume Shakespeari sünnilinnas Stratford-upon-Avonis ja ülikoolilinnas Oxfordis. Majutus Londonis hotellis*** või sarnases kahel järgneval ööl.

7. päev PÕHJALIK LONDONI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Alustame oma hommikut sõiduga Londoni ühe kuulsaima sümboli Big Beni juurde. Edasi viib meid jalutuskäik  White Hallis asuva parlamendihoone juurde, sealt Westminster Abbeyist mööda Buckinghami palee juurde. Siis suundume edasi Trafalgari väljakule, kus näeme kuulsat Admiral Nelsoni sammast ning Inglismaa kuulsaimat muuseumide kompleksi. Edasi liikudes näeme Londoni sümbolit – ülestõstetavat gooti stiilis Toweri silda, järgneb Toweri kindluse külastamine. Kindluse rajas William Vallutaja 11. sajandil. Läbi pika ajaloo on siin olnud nii kindlus, monarhide residents, rahapada, kuninglikud arhiivid, kuninglik loomaaed kui ka vangla. Siin elavad legendaarsed kaarnad, kelle hea käekäik peaks tagama kuningriigi püsimise ning saab näha Toweri valvureid beefeatereid, kes juba rohkem kui 500 aastat igal õhtul pidulikult Toweri lukku on keeranud. Pühe Pauluse katedraal ning veidi aega lõunatamiseks. Järgneb panoraamekskursioon bussiga - Albert Hall, Hyde Park, Harrodsi kaubamaja. 
Õhtu sisustame ühise jalutuskäiguga: viie peatänava kohtumispaik Piccadilly Circus, meelelahutuskeskus Leicesteri väljak, idamaise hõnguga Chinatown, restoranide ja teatrite kvartal Soho ning endine turuväljak Covent Garden. Päeva lõpetuseks suundume "Isakese Thamesi" ääres pöörleva ilmaratta juurde. Soovijaile pakume võimalust nautida kaunist õhtutuledes linnapanoraami: Thamesi jõgi, Westminsteri palee ja White Halli suured riigiasutused ning pangahooned ja Püha Pauluse katedraal Londoni Citys. Selge ilmaga tabab silm 40 km kaugusel asuvat Windsori lossigi!
 
8. päev STONEHENDGE - WINDSOR, LEND LONDON - TALLINN
Hommikusöök.  Teeme peatuse Stonehenge (3500–2000 a. eKr.) juures. Megaliitehitis, kus on ringikujuliselt paigutatud kivisambad. Tähenduse kohta on palju hüpoteese – siin võis olla pühakoda, ohvripaik, matusetalituste toimumise koht, observatoorium. Objekt on UNESCO maailmapärandi nimistus. Wiltshire’i krahvkonna roheliste aasade keskel viie jõe ristumiskohal asuv Salisbury linn asutati 1220 a. peale endise asukoha mahajätmist.
Sõidame Londonist mõnekümne kilomeetri kaugusel asuvasse hubasesse ning lilledega kaunistatud Windsori linnakesse. Siin külastame kõige vanemat, kõige suuremat, kõige väärikamat lossi maailmas, mis siiani tegutseva kuningliku residentsina oma elu elab - kuninganna Elizabeth II lemmikut Windsori. Guinnessi rekordite raamat, muide, teab väita, et siin, Windsoris, on Inglismaa kõige lühem tänav – Queen Charlotte Street ( 51 jalga ja 10 tolli). Peale lossikompleksi külastust jääb veidi vaba aega, et süüa lõunat ning jalutada mööda tillukest Windsori linnakest ja teha sisseoste. Siit leiab nii kuulsat “English Rose” (Inglise Roos) parfüüme kui ka vahvaid väikesi nipsasjakesi, suveniirtaldrikutest värvikirevate küpsisekarpideni.
Suundume lennujaama ja otselend London (Stansted) -Tallinn 19:45–00:15 (+1 päev) (kohalikud kellaajad). Lend EE8442.

 

Reisi hind

1139 €* /1199 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele
 
Hind sisaldab
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Edinburgh ja London-Tallinn (Nordica tellimuslennud EE9446 ja  EE8442).
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused.
 • Majutus seitsmel ööl hotellides vastavalt programmile (2-in toad) ja 7 hommikusööki
 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 350 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, 65-80 a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
 
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad inglise naelades (täiskasvanud /seeniorid / lapsed):
 • Gretna Green Blacksmiths Shop sepikoda £ 4
 • Clansman Center (Klanni maja Loch Nessi juures) £ 6 / laps £ 4,50
 • Blairi loss £ 11 / £ 10 (al 60 a)
 • Edinburgh’i loss £ 18.50 / £ 15 (al 60 a) / £ 11.50 (laps 5-15 a)
 • Viskitehas £ 4,50 / £ 2,50 (alla 18 a)
 • Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 14,50 / £ 13,50 (al 60 a) / £ 8,50 (laps 5-16 a)
 • Aonach Mor £ 18,50 / £ 10,50 (laps 5-17 a) / £ 16,50 (al 63 a)
 • Rosslyni kabel £ 9/ £ 7
 • London Eye vaateratas £ 29 
 • Toweri kindlus £ 25 / £ 20 (al 60 a) / £ 12 (laps 5-15 a)
 • Stonehenge £ 16,50 (grupihind) / £ 14,90 (al 60 a) / £ 9,90 (laps 5-15 a)
 • Windsori loss 21,20/ £ 19,30 (al 60 a)
 Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter. 
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas:
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Inglismaale ja Šotimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.

Kaart:

21.07.18 - 28.07.18
Giid Ervin Org
Giid Tea Reinvald
 Hind al 1139
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta
Giid
Tea Reinvald
Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  1099
Wales-Cornwall
28.07.18 - 04.08.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt
Hind al  1099
Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London
28.07.18 - 04.08.18
Giid Lea Kreinin
Vaata lähemalt
Hind al  1199
Iirimaa-Šotimaa ringreis
04.08.18 - 11.08.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt