Inglismaa-Šotimaa ringreis koostöös Maalehega

Inglismaa-Šotimaa ringreis koostöös Maalehega

Sellel reisil Maalehe eriprogramm – meeleolukas piknik, kalakasvatus, lambakoerad, Cawdori loss, teleseriaali Südameasi radadel!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-EDINBURGH
Koguneme kell 16:30 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Otselend Tallinn-Edinburgh kell 18:15–19:00 (kohalikud kellaajad, lend EE8445). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Šotimaa pealinn Edinburgh, maa teadus- ja kultuurikeskus on lisaks sellele ka  Sherlock Holmesi lugude autori Sir Arthur Conan Doyle ja ajaloolise romaani žanri rajaja Sir Walter Scotti kodulinn.
Majutus Edinburgh Travelodge kesklinnahotellis kahel järgneval ööl.
 
2. päev EDINBURGH - ROSSLYN - TÕELINE ŠOTI VISKI
Hommikusöök. Ülevaatlik ekskursioon bussiga viib meid Edinburghi nn. uude linnaossa, mis oma georgiaanliku stiiliga kerkis põhiliselt 18. sajandil, et parandada ülerahvastatud ja kahe linnamüüriga ümbritsetud Edinburghi vanalinna kodanike elamistingimusi. Uue ja vana linnaosa piiril hakkab silma Sir Walter Scotti ausammas Princes Streetil, maailma vanim lillekell ning linnapark endise Nor Lochi süvendis. Uue linnaosa servas  ronime Calton Hilli tippu. Calton Hill on andnud põhjuse kutsuda Edinburghi ka põhjamaade Ateenaks. Künkalt leiame kuningliku observatooriumi ning Nelsoni ausamba. Siit avanevad vaimustavad vaated Edinburghi vanalinnale ning Fife kuningriigile.  Edinburghi vanalinna keskel kulgeb Kuninglik miil, mis lõpeb barokkstiilis Holyroodi (Püha Risti) paleega. See on kuninganna ametlik residents Šotimaal lisaks Balmorali lossile. Vanalinna peatänavalt leiame veel St Giles’i katedraali koos Karuohakaordu kabeliga, hulgaliselt kitsaid põiktänavaid, raekojahoone, arvukaid suveniiripoode ja mitmeid muuseume. Mainimata ei saa jätta kaasaegse arhitektuuriga parlamendihoonet. Edinburghi vanalinn on UNESCO kultuuripärandi nimistus.
Külastame ajaloolist Edinburghi kindlust Kuningliku miili ülemises otsas. 5. sajandil tegutsesid siin piktid, 626. a. asutas kindluse Edwin Northumbriast. Tema järgi sai linn ka oma nime. Sõjaväegarnison on siin pidevalt olnud aastast 900. Kolmest küljest on kindlus kaitstud järskude kaljudega, neljandal küljel on esplanaad, millel peetakse iga-aastast vigurmarssimise festivali Military Tattood. Kindluses hoiustatakse valitsuskeppi, krooni, mõõkasid ja Šotimaa "saatusekivi". Siinsamas tõi Maria Stuart tõi ilmale tulevase ühendatud Šotimaa ja Inglismaa kuninga James I ning siinsamas pidas parlament sajandeid oma istungeid.
Teeme väljasõidu Rosslynisse, et oma silmaga vaadata Rosslyni kabeli arvukaid salapäraseid kaunistusi. Võimalik on seotus templiordu rüütlitega, vabamüürlaste ja Püha Graaliga. Graniidimägede vahel voolanud veest valmistavad šotlased eluvett - viskit, mille headust saame proovida ja valmistamise saladusi õppida viskitehases. 
Mis sobiks paremini õhtu lõpetuseks  kui šoti ajaloolised pubid?
 
3. päev  BLAIR CASTLE - KALAKASVATUS - INVERNESS
Hommikusöök.  Grampiani mägedes ootab külastamist Blairi loss. Vanimad osad sellest pärinevad juba 13. sajandi lõpust, ent praeguse kindluse 34 külastamiseks avatud ruumi on möbleeritud 18. sajandil valitsenud georgiaanlikus stiilis. Siin on Atholli valitsejate kodu olnud juba 700 aastat. Täna Lõuna-Aafrika Vabariigis resideeruv 12. Atholli hertsog võib uhkustada ainukese seni tegutseva eraarmeega Euroopas. Võimalusel külastame Shoti mägiveiste farmi ning tutvume kalakasvatuse traditsioonidega. Aviemore´i piirkonnas vaatame, kuidas töötatakse lambakoertega. Majutus Invernessi piirkonnas kahel järgneval ööl mereäärses hotellis***.
 
4. päev INVERNESS – CAWDOR – FORT AUGUSTUS – DRUMNADROCHIT – INVERNESS
Hommikusöök. Esmalt külastame 14. sajandist pärit müstilist, legendidest pakatavat Cawdori lossi. Cawdori lossi on seostatud Shakesleare´i Macbethiga. Seejärel sõidame Loch Nessi järve äärde. Peatume Fort Augustuses, mis sai nime siia 18. sajandil pärast jakobiidide ülestõusu ehitatud kindluse järgi. Näeme Kaledoonia kanali lüüse ja külastame kohalikku rahvuskeskust (Clansman Centre), kus läbi värvika etenduse saame teada, kuidas Šoti klannid vanasti elasid, kuidas traditsioonilisi kehakatteid selga panid ja mõõka käsitsesid. Loch Nessi järvel sõidame kaasaegse tehnikaga varustatud laevaga, et uurida kurikuulsa järvekoletise Nessie elupaika. Nessie on olnud nii tõsiteaduslike ekspeditsioonide innustaja, kui ka viimasel ajal käivitunud hiiglasliku suveniirimajanduse käivitaja. Viimasena olevat Nessiet oma ihusilmaga näinud pühamees Columba 563. a. kui ta Šotimaad ristiusku tuli pöörama. Elupõlised laevnikud aga teavad asjast rohkem... Peatume ajalookeeristes korduvalt kannatada saanud Urquharti kindluse varemete juures ning matkajate meelisasulas Drumnadrochitis, kus tegutseb Loch Nessi koletise keskus. 

5. päev INVERNESS – DONANI LOSS – SKYE SAAR – SPEAN BRIDGE
Hommikusöök. Tee viib meid läände Eilean Donani kindlust külastama. Tillukesel saarekesel seisva piltilusa kindluse ajalugu ulatub tagasi 13. sajandisse, kuid tänase välimuse sai see 20. sajandi restaureerimise läbi. Kindluse juurest jõuame üle silla Skye saarele, mida valitseb on Cuillini mäeahelik ja suurimaks asustatud punktiks Portree ehk Kuninga Sadam. Peame maha meeleoluka pikniku. Õhtuks jõuame Spean Bridge’i.  Bed&Breakfast majutus.
 
6.päev SPEAN BRIDGE - GLENCOE- LOCH LOMOND - GRETNA GREEN – YORK
Hommikusöök. Dramaatilises Glencoe orus on ühendatud nii silmailu kui ajalootraagika. Sõit jätkub Trossachsi rahvuspargis, mööda Suurbritannia saare suurima järve Loch Lomondi kallast. Loch Lomond asub umbes 23 km Glasgowst põhja pool, siin on glasgowlaste suvitusrajoon. Piiri kuningriigi kahe osa vahel on võimatu mitte märgata, sest kõikjal lehvivad Šotimaa kaitsepühaku Püha Andrease lipud. Järgmine peatus viibki meid piirikülla Gretna Greeni, kus teeme tutvust selliste šotluse ilmingutega nagu abieluõnne pakkuv sepikoda ja laia suveniirivalikuga Blacksmith Shop. Majutus Yorgis hotellis Hedley kahel järgneval ööl.
 
7. päev YORK - YORKSHIRE
Hommikusöök. Keskaegne linnasüda on piiratud linnamüüriga, milles on neli väravat. Yorki uhkuseks on aga Yorki Minster, suurim katedraal Põhja-Euroopas.  Gooti stiilis kaunis katedraal on ehitatud kunagise rooma kindluse kohale. Suurepärased keskaegsed vitraažaknad,  vanim neist Jesse aken.
Hommikune jalutuskäik vanalinnas. Värvikas keskaegne lihakarnide tänav, Our Lady Row, Stonegate, Barley Hall, Monk Bar, linnamüür. 
Yorkshire on põneva ajalooga suurim krahvkond Inglismaal ja kõige rohelisem tänu Yorkshire Dales mägismaa ja North York Moors nõmmede rahvusparkidele. Levinud on Yorkshire hüüdnimi „Jumala oma krahvkond” – seda tänu suurele hulgale siit pärinevatele tuntud inimestele ning lummavale loodusele.  Külastame North York Moors rahvuspargi lõunaserval asuvat keskaegse ilmega armast turulinnakest Pickeringi, mille peamised vaatamisväärsused on kindlus Pickering Castle, vallakirik Pickering Church of St Peter and St Paul  ja turuväljak.
Tutvume Robin Hood’s Bayga. See on rannakalju serval asuv tilluke kaluriküla, millel puudub sadamat kaitsev muul. Tormid on uuristanud kallast ja merre kukutanud kaldaservale ehitatud maju. Siin oli pikka aega salakaubavedajate kants.  On baare, teetubasid, armsaid poekesi. Uitame kitsastel tänavatel, naudime kauneid vaateid. Ja lõpetuseks tutvume Whitbyga, mis on Põhjamere kaldal Eski jõe suudmes asuv väike sadamalinn. 18.saj. õitses siin laevaehitus ja vaalapüük. Yorkshires sündinud maadeavastaja James Cook oli õpipoisiks Whitby laevaomaniku John Walkeri juures. Whitby’s on ehitatud laev, millega Cook purjetas maailmameredel. Bram Stoke’i tuntud romaani Dracula peategelane seikles Whitby’s ja see on aidanud tõsta linnakese populaarsust.
Tagasi sõidame läbi North York Moors rahvuspargi. Lühipeatus Goathland’i külas, mis on kuulsust kogunud menuka teleseriaali „Heartbeat“ (ETV-s „Südameasi“) võttepaigana.
 
8.päev YORK – CAMBRIDGE – LEND LONDON-TALLINN
Hommikusöök.  Teeme peatuse auväärses ülikoolilinnas, teaduslinnaku Silicon Fen keskuses Cambridge’is. Cambridge’i akadeemikud on võitnud rohkem Nobeli preemiaid kui ükski teine ülikool maailmas. Jalutuskäigul läbi linna näeme nn matemaatilist silda, erinevaid ülikooli kolledžihooneid, laevnikke Cami jõel, ühte vähestest säilinud ümarkirikutest Inglismaal. Suundume lennujaama ja otselend London (Stansted) -Tallinn 19:45–00:15 (+1 päev) (kohalikud kellaajad). Lend EE8442.

Reisi hind

1199 €*
*Hinnale ei rakendu lisasoodustusi

Hind sisaldab
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-Edinburgh ja London-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • Ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenused.
 • Majutus seitsmel ööl hotellides vastavalt programmile (2-in. toad) ja 7 hommikusööki
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 350  €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 € maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., 65-80 a. kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame ka vormistada reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide piletihinnad.
Hinnad inglise naelades (täiskasvanud / seeniorid ):
 • Kalakasvatus+ veisefarm £ 9
 • Cowdori loss £11
 • Gretna Green Blacksmiths Shop sepikoda £ 4
 • Clansman Center (Klanni maja Loch Nessi juures) £ 6 / laps £ 4,50
 • Blairi loss £ 11 
 • Edinburgh’i loss £ 18,50 / £ 15 (al 60 a.) 
 • Viskitehas £ 7
 • Yorki katedraal £ 15 / £ 14  (al 60)
 • Loch Nessi laevasõit (Royal Scott) £ 14,50 
 • Rosslyni kabel £ 9
 • Lambakoerte demo £ 7
 • Donani loss £  6,50
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast! 

Lisainfo

 • Briti saartel on Eestist erinevad pistikupesad, vajalik on adapter.

Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul
Lisatasu eest pardamenüü alusel.
 

Kuulamiseks ja lugemiseks

Soovitame kuulata Germalo Reiside giidi Lea Kreinini saateid Šotimaa keeltest ja eestlastest Suurbritannias. Lisaks võite lugeda ERMi blogist eestlaskonnast Šotimaal.

 

 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
 
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
 
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Inglismaale ja Šotimaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
NB! Vene kodaniku passi (elamisluba Eestis) ja Eesti halli välismaalase passi (elamisluba Eestis) omanikel pole võimalik reisibüroo kaudu viisat taotleda! Taotleja peab isiklikult pöörduma esinduse poole! Viisa vormistamiseks täpsema informatsiooni leiate siit.


 

Kaart:

21.07.18 - 28.07.18
Giid Heigo Sahk
 Hind al 1199
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Inglismaa-Šotimaa ringreis koostöös Maalehega

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  1139
Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London
21.07.18 - 28.07.18
Giid Ervin Org
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt
Hind al  1099
Inglismaa-Šotimaa ringreis ja pealinn London
28.07.18 - 04.08.18
Giid Lea Kreinin
Vaata lähemalt
Hind al  1099
Wales-Cornwall
28.07.18 - 04.08.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt
Hind al  1199
Iirimaa-Šotimaa ringreis
04.08.18 - 11.08.18
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt