Island - eksootiline lõunarannik

Island - eksootiline lõunarannik

Üldinfo

Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Lisaks on puhas Islandi õhk eriline ja tervistav. 

Otselennud Tallinnast, kvaliteetne reisiteenindus, sisutihedad reisipäevad ja asjatundlikud giidid - meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-KEFLAVIK
Koguneme kell 21:30 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend EE8541 Tallinn-Keflavik kell 23:25-00:05 (kohalikud kellaajad). Palume kontrollida väljalennu kellaaega vahetult enne reisi!
Selge ilma korral on juba lennuki maandudes võimalik lennuki aknast jälgida Islandi laavaväljasid, kustunud kraatreid ja kuumaastikku. Island on eriline ja kütkestav ning Islandisse ja tema elanikesse on kerge kiinduda.
Majutume Vogaris hotellis Vogar või sarnases.

2. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI

Hommikusöök. Suundume edasi Islandi tuntuimate vaatamisväärsuste suunas. Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene parlament. Näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid, neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse. Näeme Islandi peapiiskopi vana residentsi Skálholti. Peatume Keriði kraatrijärve ääres.
Sõidame lõunarannikule ja majutume Hella piirkonnas hotellis Stracta  ja majakestes Lax-á West Rangá Lodge või sarnases.

3. päev SKóGARI MUUSEUM - SKóGAFOSS - ELDHRAUN - VATNAJÖKULL

Hommikusöök. Täna alustame tutvumist Islandi lõunaranniku kauni loodusega.
Külastame Skógari vabaõhumuuseumi ja saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust. Peatume võimsa ja maalilise 60 meetrit kõrge Skógafossi kose juures. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid linduderohkeid kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Dyrhólaey randa.
Jättes Mýrdalsjökulli selja taha, muutub meile avanev maastik dramaatiliselt – meie ees on Eldhrauni laavaväljad. Järgmine peatus külas nimega Kirkjubæjarklaustur. 12.-16. sajandini asus külas klooster, seega meenutavad paljud kohanimed kristlikku traditsiooni (näiteks õdede kosk Systrafoss). Jätkame sõitu pikki rannikut ja jõuame Skeiðarársanðuri. See on suurim musta liiva kõrb, mis on moodustunud aja jooksul liustiku jõgedest ja Skeiðarárjökulli liustiku vetest. Imetleme kauneid vaateid mägedele, jõgedele, mustale liivale ja liustikule.
Jõuame jäälaguuni lähistele. Siin asub Islandi suurim 8200 km² suurune liustik (kuni 900 m paks) Vatnajökull Skaftafelli rahvuspargi jalamil. Majutume hotellis Hof1 või sarnases.
Soovijatel on sobiva ilma korral võimalik ette võtta hilisõhtune retk Vatnajökull’i liustikule mootorsaanidega (lisatasu eest). Päike on laskunud madalale, ent pole loojunud. Sõidame liustiku jalamile ning peale lühikest koolitust on meelierutav mootorsaanituur igale soovijale jõukohane. Meie ees avaneb liustik oma täies hiilguses - valge lumekõrbe erinevad varjundid.

4. päev JÄÄLAGUUN - SKAFTAFELL - VIK - SELJALANDSFOSS

Hommikusöök. Sõidame jäälaguuni juurde ning võtame aega, et imetleda sügavat seda vaimustavat loodusnähtust. Siin asub ka Islandi madalaim koht. Sageli võib laguunil näha hulpimas suuri jääkamakaid, mis on eraldunud Vatnajökullist ja liiguvad nüüd ookeani poole. Jökulsárlóni laguun hakkas moodustuma 1920ndatel aastatel, kasvades iga aastaga suuremaks. Võtame ette paadisõidu laguunil liustikult murdunud jääpankade vahel ja uudistame jäälaguunist ookeani ujunud ja ookeani poolt taas rannikule paisatud looduslikke jääskulptuure.
Tagasisõidul võtame Skaftafelli rahvuspargis ette kerge matka maalilise Svartifossi kose juurde.
Jätkates oma teekonda võime hea ilma korral imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust. Järgmisena ootab meid Seljalandsfossi kosk.
Majutus Selfossi piirkonnas külalistemajas ja majakestes Eyjafjallajökull või sarnases.

5. päev HELLISHEIÐI - REYKJAVIK - REYKJANESI POOLSAAR - SININE LAGUUN, OTSELEND KEFLAVIK-TALLINN

Hommikusöök. Hommikul külastame Hellisheiði geotermaalset elektrijaama, mis on äärmiselt informatiivne, põnev ja õpetlik vaatamisväärsus.
Sõidame Reykjavikki ja külastame Perlanit ehk eesti keeles pärli - hõbedaselt läikiva pealispinna alla on arhitekt Ingimundur Sveinsson vanadesse kuumaveekogumise tsisternidesse paigutanud nii restorani kui ka muuseumi, samuti võrratu vaateplatvormi, millelt avaneb linnale ja ümbrusele suurepärane vaade. Teeme lühikese ekskursiooni kesklinnas - Hallgrímskirkja peakirik, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega.
Vaba aeg linnas.
Seejärel avastame Reykjanesi poolsaart, mis on tuntud oma seismilise aktiivsuse poolest. Peatume Bessastadiris, kus asub presidendi residents. Sealsamas on ka kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnake. Jälgime sinise veega Kleifarvatni järve peegeldust ja geotermaalset aktiivsust Krisuvikis. Enne pikka lennureisi on mõnus suunduda edasi otse saare ühte kuulsamasse paika Sinisesse Laguuni. Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees ujumine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse.
Aeg suunduda lennujaama. Tagasilend Islandilt Eestisse. Õhtune otselend EE8542 Keflavik-Tallinn kell 21:35-03:50 (kohalikud kellaajad).

6. päev SAABUMINE TALLINNASSE

Varahommikul saabume tagasi Tallinna. Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

1099 €*1157 €

*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:

 • Lennupilet otselendudele Tallinn-Keflavik ja Keflavik-Tallinn (Nordica tellimuslennud EE8541/EE8542)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavusega bussis
 • Ekskursioonid ja eestikeelne giiditeenus vastavalt programmile
 • Majutus 1 öö Vogaris hotellis (2-in toad, ühine dušš/WC mitme toa peale), 1 hommikusöök, mugavustega tuba lisatasu eest
 • Majutus 1 öö Hella piirkonnas hotellis ja majakestes (2-in. toad, ühine dušš/WC mitme toa peale), 1 hommikusöök
 • Majutus 1 öö Höfnis külalistemajades (2-in toad, ühine dušš/WC mitme toa peale), 1 hommikusöök
 • Majutus 1 öö Selfossi piirkonnas külalistemajas ja majakestes (2-in toad, ühine dušš/WC mitme toa peale), 1 hommikusöök, mugavustega tuba lisatasu eest
NB! Lõunaranniku külalistemajades ja majakestes on mitme toa peale ühine dušš/WC. Soovi korral on võimalik esimeseks ja neljandaks ööks lisatasu eest 40€ tellida  kõigi mugavustega tuba (tubade arv piiratud).
 
Lisatasu eest on võimalik:
 • Majutus 2 ööd kõigi mugavustega tubades/majakestes (privaatne dušš/WC) lisatasu eest 40 €/in
 • Ühene majutus 280 €
 • Tervisekindlustus al 5,21 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Sinine Laguun 70 € (ettetellimisel, tasumisel)
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
 • Keriði kraatrijärv 350 ISK
 • Skógari vabaõhumuuseum 1500 ISK
 • Mootorsaani safari u 26000 ISK / in Hind sisaldab transporti hotellist liustikule, koolitust, mootorsaanisõit liustikul (2-in saanil).
 • Jäälaguuni paadisõit 9700 ISK
 • Hellisheidi elektrijaama külastus 950 ISK
 • Lõunasöök Skogaris 1950 ISK (supp)
 • Lõunasöök Gullfossis 2900 ISK
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 122 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. Samas võib arvestada ka sellega, et Islandil on võimalik praktiliselt kõikides ostukohtades ja söögikohtades tasuda ka pangakaardiga.
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid.
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided ning käteräti.

Lennuinfo
Juhime Teie tähelepanu sellele, et antud lennul kehtivad tavapärasest erinevad pagasimäärad. Palume tutvuta infoga all. Info täpsustunud 7. detsembril 2017!

Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 10 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Lisatasu eest pardamenüü alusel.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Islandile on eesti kodanikule reisimine viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Reisidokument peab kehtima vähemalt kolm kuud pärast reisi lõppu.

Kaart:

17.07.18 - 21.07.18
Giid Raivo Haab
 Hind al 1099
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - eksootiline lõunarannik

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  949
Island - tule ja jää maa
09.07.18 - 13.07.18
Giid Askur Alas
2 vaba kohta
Vaata lähemalt
Hind al  1099
Island - eksootiline lõunarannik
05.07.18 - 09.07.18
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt
Hind al  949
Island - tule ja jää maa
17.07.18 - 21.07.18
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt