Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Küprose kultuuri- ja puhkusereis

25.10.2020 - 01.11.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 855
Müüdud
Aphrodite saar Küpros ootab kõiki külla!
Vaadates igatsevalt Vahemere saarte poole, on Küpros kahtlemata üks põnevamaid sihtkohti. Kümme tuhat aastat kultuuri ja tsivilisatsiooni – nii reklaamib Küpros end ise. Oma vaheldusrikka olustiku poolest on Küpros kummaline segu läänelikust ja idamaisest kultuurist, samuti on isegi Aafrika suhteline lähedus saareelu arengule mõju avaldanud. Samas on tegemist siiski ka väga vahemereliku saarega ehk kõik see, mida Te armastate näiteks Kreeka saarte puhul, on siin olemas. 

See reis on ka kontrastide reis, sest tegemist on ju saarega, mis vaid poolenisti kuulub Euroopa Liitu, mis on tuntud ühelt poolt oma metsiku ja imekauni looduse, teisalt lõbusa ja metsiku ööelu poolest. Aga kui uudishimu juhib Teid sügavamale ja kaugemale, leiate end paigast, mis jääb kahtluseta Teie südamesse pikaks ajaks. Gooti kindlused, kunagise Küprose linnriigi Salamise arheoloogia-ala, maailma viimane kaheks jagatud ja lõhestatud pealinn Nikosia, Paphos, kaunis rand – head uudistamist!

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

mõnus atmosfäär ja kaasaegne linnakuurort
reisiprogramm sisaldab palju olulisi kultuurimälestisi ja meeleolukaid mägikülasid
ilusad rannad ja puhas meri
väga suur valik erinevaid söögikohti
puutumata loodus Troodose mägedes
üks lõunapoolsemaid Euroopa sihtkohti, kus saab ilusat ilma nautida ka hilissügisel

Reisikava

1. päev OTSELEND TALLINN-LARNACA
Kogunemine kell 06:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Larnaca kell 08:00-12:40 (lennunumber MYX507, kohalikud kellaajad).
Palume kontrollida väljalennu aega ka vahetult enne reisi!

Majutus 7 ööl väga ilusas hotellis Anemi Hotel& Suites (hotellikirjeldus reisikava lõpus).
Tänane pärastlõuna on meeldivaks sissejuhatuseks Küprose reisile - soovi korral on võimalik puhata hotelli basseini ääres või minna randa, teha jalutuskäik Paphose sadamapiirkonda või teha esimene tutvus vahemerelise Küprose köögiga.

2. päev PAPHOS
Hommikusöök. Tänases kuurortlinnas Paphoses ja selle lähistel on säilinud mälestisi alates eelajaloolistest perioodist kuni keskajani.
„Petra Tou Romiou“ – Küpros on tuntud armastuse ja ilu jumalanna Aphrodite saarena, sest just siin asub kaunis rannik ja kalju, mille lähedal Aphrodite olevat laineist tõusnud. Imetleme kauneid vaateid rannikule ja peatume rannas, kus on võimalik teha mõnus jalutus. Vaatame, kus asus Aphrodite pühamu ja näeme Apollo templi sambaid.
Kato Paphose monumentaalsed kuningate hauakambrid on kalju sisse raiutud ning osaliselt on säilinud ilusad dooria sambad. Pigem maeti siia küll ülikuid mitte kuningaid, ent haudade suursugusus on neile ka kuningliku nime andnud.
Põnevaimad vaatamisväärsused jäävad Rooma ajajärku. Tänu Aphrodite kultusele õitses ka Paphos. Imetleme Dionysose, Orpheuse ja Aioni koja ning Theseuse villa kauneid mosaiike. Paphose väike odeon on 2. sajandist ning ka täna võib siin nautida kontserte ja etendusi.
Vaba aeg Paphose sadamapromenaadil ja südalinnas.

3. päev NIKOSIA - LEFKARA
Hommikusöök. Küprose pealinn Nikosia asub saare keskosas ühendades endas ajaloolise mineviku ning kaasaegse modernse linna melu. Veidi üle veerandmiljonilise 16. sajandil rajatud Veneetsia linnamüüride keskele jääb chora ehk linna keskus, kus on palju muuseume, vanu kirikuid ja keskaegseid ehitisi. Väljaspool vanu linnamüüre aga pulseerib linn kosmopoliitses rütmis.
Küprose arheoloogiamuuseumi külastus annab hea ülevaate saare arengust läbi ajaloo neoliitikumist varabütsantsini. Jalutame Laiki Geitonia linnaosas, mis on saare linnaarhitektuuri parimaks näiteks. Kaunilt restaureeritud hoonetes kitsaste ja meeleolukate tänavate ääres on restoranid, käsitöökeskused ja poekesed. Küprose traditsiooniliste käsitööliikide hulka kuuluvad korvipunumine, keraamika valmistamine, kudumine, puutöö jne.
Peatume kaunis Lefkara käsitöökülas, kus kohalikud prouad on meistrid pitsikudumises ja tikkimises.

4. päev TROODOS - KRASSOCHORIA
Hommikusöök. Suure osa saare lõuna- ja lääneosast katab Troodose uhke mäeahelik, mille kõrgeim tipp, Olümpose mägi, kõrgub suisa 1951 meetrini merepinnast. Troodose mäed peidavad enda nõlvadel rohkelt bütsantsi rikkalike freskodega kaunistatud kirikuid ja kloostreid ning mäenõlvadel on terrassidele rajatud väikeseid armsaid külasid. Kirikuid ja kabeleid rajasid siia ka tavakodanikud peale seda kui Bütsants 965. aastal saarele tungis ning siit leiti edasistel aegadel varju araabia rünnakute eest. Kümme kirikut on võetud UNESCO maailmapärandi nimekirja ning meie reisiteele jääb mõnigi nendest. Paljud kirikutest on muuseas ehitatud puukatustega ning selliseid bütsantsi kirikuid mujalt teada pole. Püha Johannes Lampadistise klooster ning Kykkose klooster on saare suurimad ja tuntuimad.
Kohalikud külad on regioonile kõige iseloomulikumad ning siin pakuvad kohalikud elanikud mägede spetsialiteete nagu näiteks hiromerit ehk suitsutatud sinki ja loukanikad ehk rikkalikult vürtsitatud vorste.
Krassochoria ehk veinikülade piirkond asub Troodose mägede lõunanõlvadel. Traditsioonilisi veinitootmise viise hoitakse elus ning suur osa elanikest tegeleb veinitootmisega. Veinimõisas degusteerime kohalikke veine. Seejärel külastame Omodose veiniküla – kitsad munakivitänavad ja majesteetlik kloostrikompleks küla peaväljakul.

5. päev KOURION - LIMASSOL
Hommikusöök. Curium, ehk tänapäevaselt Kourion, oli antiikajal Küprose üks võimsatest linnriikidest ning siin jalutades elustub meie silmade ees taas võimas Rooma riigi ajalugu. Rannikule ja merele avanevad vaated on hunnitud. Curiumi arheoloogilisel alal on külastajatele uudistamiseks kaunite põrandamosaiikidega antiikvillad. Vaatame Achilleuse ja Gladiaatorite majasid, mis on oma nime saanud põrandamosaiikidel kujutatud motiivide järgi. Muljetavaldav on ka nümfidele pühendatud nymphaeum.
Seejärel tutvume 13. sajandil rajatud Kolossi kindlusega Limassoli lähistel, mis on hea näide militaararhitektuurist Küprosel. 14. sajandil oli kindlus Templiordurüütlite valduses ning nemad tootsid ja eksportisid Küproselt magusat punast veini, mis sai tuntuks „Vin de Commanderie“ nime all. Täna võib öelda, et nimetatud vein, olles juba kaheksa sajandi jooksul tuntud sama nimega, on vanimaid sama nime kandvaid veine maailmas.
Sõidame Limassoli. Limassol on saare suuruselt teine linn paiknedes kunagiste Küprose linnriikide Curiumi ja Amathuse vahel. Täna on Limassol saare suurim sadam, kaasaegne turismikeskus ja veinitootmise piirkonna keskus. Ajaloolistest vaatamisväärsustest pälvib külastaja tähelepanu Limassoli keskaegne kindlus, milles asub keskaja muuseum ning mille tipust avaneb ülevaatlik pilk linnale.

6. päev VABA PÄEV PAPHOSES
SOOVIJATELE VALIKEKSKURSIOON LÄÄNE-KÜPROSE KAUNEIMAD PAIGAD: Chrysoroyiatissa klooster – Aphrodite kümbluspaik – kerge matk looduses – Püha Neophytose klooster
Hommikusöök. Vaba päev rannapuhkuseks. Soovijatele pakume lisatasu eest väljasõitu Lääne-Küprosele.

Troodose mäeaheliku läänepoolsematel nõlvadel asub Küprose üks kauneimaid ja vanimaid kloostreid. Kuldse Granaatõunaga Neitsi Maarja Chrysoroyatissa klooster rajatakse juba 12. sajandil. Täna on see, imeliste vaadetega rahulik kompleks, imeline koht, et hetkeks peatuda ja veidi mõtiskleda. Kloostri kaunil terassil proovime kloostri veini. Edasi viib meie tee Latchi maakonda, kus kõigepealt teeme tutvust Afrodite veesilmaga, kus ilu ja armastuse jumalanna kohtus oma armsama, Adonisega. 
Sealt edasi võtame ette väikese jalgsimatka mööda Latchi rahvuspargi radu, kus meile avanevad Kürose lääneranniku hunnitud vaated.
Sõidame alla mereäärde, kus soovijail on võimalus ujuda ja lõunatada hubases mereannitavernas.
Peale lõunat suundume Paphose poole tagasi külastades teel Agios Neophytose koobaskloostrit. 12. sajandil elanud Küprose kaitsepühak Neophytos unistas eraku elust, kuid tema vagadus ja pühendumus Jumalale tõid talle mitmeid õpilasi. Nii saab alguse Küprose üks omanäolisemaid kloostrikomplekse.

 

7. päev VABA PÄEV PUHKUSEKS, RAHVUSLIK ÕHTU
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks ja rannamõnude nautimiseks.
Õhtul on soovijatel võimalik ühineda õhtusöögiga rahvuslikus restoranis (lisatasu eest).
 
8. päev LEND LARNACA-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Seejärel transfeer lennujaama. Otselend Larnaca-Tallinn kell 13:40-17:55 (lennunumber MYX508, kohalikud lennuajad). Teretulemast tagasi koju!

Majutus

855
/
899
Hotell Anemi Hotel&Suites 

Majutus kahekohalises superior studio toas
Müüdud
0.3 km merest
0.1 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Õhtusöögid hotellis / täiskasvanu
112€
Õhtusöögid hotellis / laps
56€
Lisatasu superior ühe magamistoaga apartemendis / inimene
79€
Lisatasu deluxe ühe magamistoaga apartemendis / inimene
95€
Lisatasu majutuse eest üksinda kahekohalises toas
220€
Merevaatega executive sviidi lisatasu / inimene
140€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja uutele broneeringutele kuni 16.oktoobrini
Anemi Hotel&Suites on kaasaegne kuurorthotell, mis paikneb ideaalse asukohaga Kato Paphose keskuses ehk reaalselt otse vana Paphose südames. Lähima sinilipurannani on hotellist 300m, lähistel on vana sadam, rannapromenaad, poed ja butiigid, söögikohad ja kohvikud. Hotell sisaldab kõiki stiilse butiikhotelli elemente ning pakub ainulaadset ja külalislahket õhkkonda. Šikk ja maitsekas disain ning minimalistliku sisustuse ja rahustavate toonidega sisekujundus tagavad olustiku, millest õhkab elegantsi. Hotellis on hubane restoran väliterrassiga, kus pakutakse vahemere roogasid ning imeline katuseterrass päikeseloojangute nautimiseks ja baar. Hotellis on välibassein koos päikesevarjude ja lamamistoolidega.
Kõik superiot studio toad on väga mugavalt ja stiilselt sisustatud, tubades on konditsioneer, avarad vannitoad tualetitarvete, hommikumantlite ja fööniga, suured lameekraaniga telerid rohkete kanalitega, elektroonilised seifid, elektroonilised võtmekaardilukud, telefonid, WiFi. Toad on sisustatud ka väikese kööginurgaga. Soovi korral on lisatasu eest võimalik broneerida ka superior ühe magamistoaga apartement või deluxe ühe magamistoaga apartement majutust.
www.anemihotel.com

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • lennupilet otselendudele Tallinn-Larnaca ja Larnaca-Tallinn (Smartlynx tellimuslennud);
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 7 ööd hotellis Anemi Hotel&Suites vastavalt programmile (2-in. toad), toitlustus vastavalt tellimusele;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi/reisisaatja teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ekskursioon Lääne-Küprosele 39 €;
 • toitlustus lennukis pardamenüü alusel.
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Kolossi 2,50 €
 • Kourioni arheoloogia-ala 4,50 €
 • Apollo tempel u 2,50 €
 • Pafose Kuningate Hauad 2,50 €
 • Nea Pafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Palaipafose arheoloogia-ala 4,50 €
 • Arheoloogiamuuseum Nikosias 4,50 €
 • Annetused Troodose mägede kirikutes ja kloostrites 2-5 €
 • Rahvuslik õhtu u. 39 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
NB! Pensionäridele ja üliõpilastele vastava tunnistuse esitamisel osadel objektidel odavamad hinnad.

Lisainfo

 • Olenevalt isiklikest tarbimisharjumustest soovitame reisirahakotti söökideks ja muudeks kuludeks kokku umbes 250-300 €. Muuseumide ja külastuste orienteeruvad hinnad on ära toodud reisikava lõpus.
 • Küprosel esineb kolme erinevat tüüpi pistikupesasid. Levinuimad on kolme lameda haruga pistikud (sarnaselt Briti saartele). Soovitame kaasa võtta adapteri.
 • Kaunis Coral Bay liivarand jääb Paphose linnast 12 km kaugusele (bussipilet 1,50€ suund, bussipeatus 50 m kaugusel hotellidest).
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotelli toad vastavalt rahvusvahelistele kokkulepetele. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. 
Lennuinfo:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Lennuki toitlustus: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehelt telli >. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Küprosele reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
 
25.10.2020 - 01.11.2020
Giid Ervin Org
 Hind al 855
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Küprose kultuuri- ja puhkusereis

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

J
Jaanus
Väga huvitav, silmaringi laiendav ja elamusterohke reis oli. Olen väga rahul Teiepoolse pakutud reisi korraldamisega, väga põhjaliku giidide tööga ja Teie reisisaatja hoolivusega. Kindlasti kohtume uutel rännakutel! Jaapan, 2018.
E
Eero
Soovime tänada imetoreda Iirimaa reisi eest ning eriline tänu giid Heigo Sahk’ ile asjatundliku ning põneva informatsiooni eest reisil. Kogu reis - nii programm, ööbimised hotellides, toitlustamine ja päevade korraldus meeldisid meile väga. Suured tänud!