Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil

Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil

15.02.19 - 28.02.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 2499
Broneeri
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Sellel reisil toitlustus juba hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi ja annavad nõu kõigi küsimuste korral. Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Kutsume Teid eksootilisse Aasiasse. Meie teekond viib nii suurlinlikku Singapuri kui ka põnevasse ning looduslikult kaunisse Malaisiasse. Koloniaalajastu arhitektuur Singapuris, maailma vanim džungel Malaisia sisemaal ning kilomeetrite pikkused liivarannad Langkawi saarel. Malaisia – see on tõeline Aasia!

Lugege Malaisia kohta lähemalt siit Malaisia >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn–Istanbul kell 18:10-22:30 (lennu number TK1424). Palume kontrollida lennuki väljumise aega ka vahetult enne reisi!
 
2. päev LEND ISTANBUL-KUALA LUMPUR
Jätkulend Istanbul-Kuala Lumpur kell 01:45-17:15 (lennu number TK0060, kohalikud kellaajad).
Saabumisel transfeer hotelli. Majutume kahel järgneval ööl Kuala Lumpuris hotellis Kuala Lumpur Swiss Garden Hotel**** delux klassi toas.
 
3. päev KUALA LUMPUR - BATU KOOPAD 
Hommikusöök hotellis. Tänane päev on pühendatud tutvumisele Kuala Lumpuriga, „kontrastide metropoliga“. Näeme rahvusmonumenti, kuningapaleed, Masijd Negarat – rahvusmošeed oma 75 meetri kõrgusele küündiva minaretiga. Jalutame imekaunites järveaedades. Naabrusesse jääb ka liblikapark enam kui 6000 värvikireva asukaga. Peatume Malaisia „vabaduse väljakul“ - Padang Merdekal, kus 1957. aastal kuulutati välja Malaisia iseseisvus ning vaatame linna üht kauneimatest hoonetest, mauri stiilis ehitatud Sultan Abdul Samadi maja. 
Külastame budistlikku Thean Hou templit, mille juurest avaneb imekaunis vaade Kuala Lumpurile. Kõigele krooniks teeme peatuse ka Kuala Lumpuri ühe sümboli, maailma kõrgeimate hoonete hulka kuuluva Petronas Twin Toweri juures. Teeme väljasõidu Kuala Lumpurist ja peatume Batu koobaste juures, kus paikneva hindi pühamuni viib 272-astmeline trepp. Paik on kuulus iga-aastaste Thaipusami pidustuste poolest, mil patulunastajad läbistavad oma ihu teravate orade ja konksudega.
Päeva lõpetuseks pakume soovijatele võimalust tutvuda selle mitmerahvuselise metropoli kultuuriga (lisatasu eest). Hämaruse saabudes külastame Sri Mahamariammani templit, Hiinalinna vabaõhuturgu ja õhtustame Sri Melayus restoranis, nautides kohalikke hõrgutisi ning tutvudes Malaisia rahvuskultuuriga.

4. päev KUALA LUMPURIST TAMAN NEGARASSE
Hommikusöök hotellis. Edasine teekond viib meid Taman Negara rahvusparki – Malaisia rohelisse südamesse. Malaka poolsaare sisemaa peidab endas maailma vanimat ja liigirohkeimat vihmametsa. Kliimamuutustest mõjutamata jäädes on see vihmamets segamatult 130 miljonit aastat arenenud. Lõunasöök. Kuala Tembelingis istume juba jõepaati ning jätkame oma retke põlismetsas mööda veeteid keset paradiisi meenutavat loodust.
Majutus ja õhtusöögid kahel järgneval ööl rahvuspargis lodge tüüpi hotellis Mutiara Taman Negara**** majakestes. Õhtul näeme videofilmi Taman Negara rahvuspargist ning läheme õhtusele väikesele džunglijalutuskäigule.

5. päev TAMAN NEGARA
Hommikusöök hotellis. Tänase päeva veedame keset võrratut ürgloodust ja teeme lähemalt tutvust maailma vanima vihmametsaga. Päeva tipphetkeks kujuneb kindlasti matk Bukit Teresekile, ühele mägedest rahvuspargis. Hea ilma korral avaneb meile vaade eemal kõrguvale Gugung Tahan mäele (2187 m). Canopy Walkway, maailma pikim rippsild dzungli kohal (530 m pikk ja 50 m kõrgusel), mille hea ilma korral ka ületame, pakub võimalust jälgida džunglielu üle palmilatvade. Lõunasöök hotellis.
Päeva teisel poolel sõidame paadiretkele Lata Berkoh kose juurde koos ujumispeatusega (sobiva ilma korral) kose alla moodustunud looduslikus basseinis. Paadisõidul on taas võimalik jälgida rikkalikku floorat ja vana vihmametsa. Ühine õhtusöök hotellis.

6. päev PUTRAJAYA, LEND LANGKAWILE
Hommikusöök hotellis. Lahkume Taman Negara rahvuspargist ning sõidame paadiga tagasi Kuala Tembelingi. Teel Kuala Lumpurisse läbime Putrajaya linna. Selles Malaisia uues administratiivkeskuses näeme peaministri uhket residentsi, ministeeriumihooneid, moodsat linnaarhitektuuri ja lõputult parke (siia on istutatud üle 20 miljoni puu).
Lend Kuala Lumpur-Langkawi kell 18:15-19:10 (kohalikud kellaajad, lennunumber MH1450).
Majutus kuuel järgneval ööl rannahotellis Holiday Villa Beach Resort & Spa**** superior klassi toas. Suurepärased päevad troopilisel rannal – meri, päike ja valge rannaliiv!
 
7. päev LANGKAWI EKSKURSIOON JA PUHKUS
Hommikusöök hotellis. Kõrged mäeahelikud, metsaga kaetud künkad, riisipõllud ning väikesed lahesopid valgete liivarandadega on vaid mõned märksõnad, mis iseloomustavad ligi sajast saarest koosnevat Langkawi arhipelaagi. Langkawi võrratud liivarannad on ideaalseks puhkusepaigaks kõikidele päikesekummardajatele. Ka nendele, kes eelistavad pigem aktiivset puhkuseveetmist, pakub saar ohtralt võimalusi. Võib tegeleda paljude veespordialadega, minna snorgeldades uurima veealust maailma jne.
Teeme ühiselt esimese tutvuse selle Malaisia pärliga. Külastame Atma Alami batikakeskust ja Mahsuri mausoleumi, vaatame ringi Kuah linnas ning soovi korral on võimalik sooritada duty free sisseoste. 
 
8. päev LANGKAWI LOODUSTUUR
Hommikusöök. Tutvume Langkawi omapärase loodusega, unikaalse looma- ja taimeriigiga. Näeme mangroovidžunglit, huvitavat kalakasvatust, nahkhiirekoopaid. Näeme ka, kuidas söödetakse kotkaid. Ühine piknik lõuna. Sobiva ilma korral peatume inimtühjal rannal, et teha värskendav suplus.
Päeva teine pool jääb puhkuseks rannas.
 
9.-11. päev PUHKUS LANGKAWIL
Hommikusöök hotellis. Vaba päev rannas. Soovijatel on võimalik minna iseseisvalt mõnele väljasõidule saarel (lisatasu eest).

12. päev LEND LANGKAWI-SINGAPUR, SINGAPURI LINNAAEKSKURSIOON - SOOVIJATELE SINGAPORE NIGHT ZOO
Hommikusöök hotellis. Aeg lahkuda Langkawi saarelt ning lendame edasi Singapuri. Lend Langkawi-Singapur kell 08:50-10:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber AK732).
Singapur asub Malaka poolsaare lõunatipus ning tegemist on väikese saareriigiga, mida peetakse ka üheks 20. sajandi majandusimeks. Olles olnud kaubavahetuse sõlmpunktiks juba 19. sajandi alguses, tuksleb Singapuri kaubandus aina kiiremas rütmis. Singapuri sümbol Merlion, pool kala ja pool lõvi, tervitab meid Merlion Parkis. Oma teekonnal möödume kuulsast Singapuri kriketiklubist, näeme parlamendihoonet, uhket ülemkohut ja linnavalitsuse hoonet ja Fullertoni hotelli. Suundume Marina Bay piirkonda ja külastame kuulsat Marina Bay hotelli vaateplatvormi. Jalutame Gardens by the Bay aedades, võimalus tutvuda sealsete lillepaviljonidega.
Suundume Singapore Flyer vaaterattale, mis on maailma kõrgeim, ulatudes oma 165 meetriga 42 korruselise hoone kõrgusele. Vaaterattal on 28 klaasist kapslit, millest avanevad pooletunnise tiiru jooksul suurepärased vaated nii Singapuri saareriigi kõrghoonetele kui sobiva ilma korral ka Malaisiale ning Indoneesialegi.
Tutvume elust kihava Hiinalinnaga. Singapuri India kogukonna vaimses ning kaubanduslikuks keskuses Little Indias näeme nii traditsioonilisi India poekesi kui ka uhkete ornamentidega kaunistatud templeid.
Soovijatel on õhtul võimalik külastada ainulaadset ööloomaaeda ja võtta ette meelierutav öösafari (lisatasu eest). 40 hektari suurusel maaalal liikudes ei ole aimatagi, et asute suurlinna vahetus läheduses. Peale Borneo hõimude tervitustantse suundume kohaliku trammiga retkele, mille käigus on võimalik tutvuda kaheksa erineva geograafilise regiooni loomadega nende pea äravahetamiseni sarnaseks kujundatud elukeskkonnas alates Himaalaja nõlvadest Kagu-Aasia vihmametsadeni.
Majutume järgneval ööl Singapuris suurepärase keskse asukohaga hotellis Holiday Inn Express Singapore Clarke Quay****.
 
13. päev SINGAPUR, LEND SINGAPUR-ISTANBUL
Hommikusöök hotellis. Vaba hommikupoolik.
Peale hotellist väljaregistreerimist suundume unikaalse karakteriga Peranakani linnaosasse. Siin kohtuvad ajalugu ja tänapäev. Jalutame aias, kus kasvatatakse Peranakani köögis kasutatavaid vürtse ning külastame muuseumi, mille väljapanek tutvustab meile Peranakani käsitööd, portselani, mööblit ja elustiili. Katongi ja Joo Chiati kvartalites paelub meid barokne 1920-30ndate arhitektuur.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Singapur-Istanbul kell 23:40-06:15 (kohalikud kellaajad, lennu number TK9955).

14. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Jätkulend Istanbul–Tallinn kell 09:40-12:00 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1421).

Reisi hind

2499 €* / 2630 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.18

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Turkish Airlines liinilendudele Tallinn-Istanbul–Kuala Lumpur ja Singapur–Istanbul–Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Lennupilet Kuala Lumpur-Langkawi ja Langkawi-Kuala Lumpur-Singapur
 • Lennujaamamaksud märts 2017 seisuga, käibemaks. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes.
 • 11 ööd hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile (2-in. toad)
 • 2 lõuna- ja 2 õhtusööki, 1 piknik lõuna
 • Ekskursioonid eesti keeles, koos sissepääsupiletitega, mis programmis märgitud, eestikeelse giidi/reisijuhi teenused, lisaks kohalik Malaisia inglisekeelne giid
 • Kuala Lumpuri liblikapark
 • Paaditransfeer Kuala Tembelingist Mutiara Taman Negarasse
 • Langkawil Mahsuri kompleks
 • Singapur Flyer
 • Gardens by the Bay
Lisakulud:
Lisaekskursioonid (hinnad arvestatud rühmahindadena eeldusel, et osalejaid on vähemalt 10 inimest):
 • Kuala Lumpuri õhtusöök koos kultuuriprogrammiga ~210 MYR (u 45 €), ettetellimisel ja kohapeal tasumisel
 • Snorgeldamise tuur Langkawil koos lõunasöögiga ~300 MYR
 • Õine safari Singapuris (koos transfeeridega hotellist) ~250 SGD
Lisaekskursioonid tasutakse kohapeal kohalikus vääringus.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast eelneva etteteatamiseta.

Palume arvestada u 25 € jootrahadeks (kohalikud giidid ja bussijuhid).

Lisatasu eest võimalik:
 • Ühene majutus hotellides 449 €
 • Tervisekindlustus al 22,42 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!

Viisa ja dokumendid

Malaisia on Eesti passi omanikule viisavaba (halli passiga vajalik viisa). Palume kontrollida passi kehtivusaega (minimaalne kehtivusaeg 6 kuud pärast reisi lõppu).
Palume meile enne reisi teada anda passinumber ja kehtivuse aeg kuu enne reisi!

Lisainfo

 • Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 € ulatuses (soovitavalt vähemalt 250 SGD ja 1000 MYR). 1 € = 1,73 SGD = 4,5 MYR
 • Taman Negara rahvuspargis kehtib tasu pildistamise ja filmimise eest 5 MYR aparaadi kohta.
 • Kaasa võtta päikesekreem, vihmakeep, korralikumad rõivad rahvusõhtuks, taskulamp, mugavad riided ja jalanõud Taman Negara rahvuspargi külastamiseks.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Lennuinfo Turkish Airlines liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg. NB! Lubatav äraantav pagas siselendudel on 1 ühik max 20 kg / reisija.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
 
Jätame endale õiguse teha reisiprogrammis muudatusi.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

15.02.19 - 28.02.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 2499
Broneeri
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil

Vaata reisist pilte