Portugal - Madeira kevadine lilleõites paradiis

Portugal - Madeira kevadine lilleõites paradiis

24.04.19 - 01.05.19
Giid Monika Kirss
 Hind al 759
Ooteleht

Igavese kevade saar Madeira asub keset Atlandi ookeani Aafrika läänerannikust umbes 550 km kaugusel. Oma staatuselt on Madeira Portugali autonoomne regioon. Nagu paljud saared, nii pakub ka Madeira võrreldes näiteks Mandri-Portugaliga eelkõige saartele omapärast eluviisi ja eksootikat. Madeirale omast eluviisi leidub ohtralt vanades kalurikülades, mis on peidetud dramaatiliste kaljude vahele. Madeiral on aastaringselt ideaalne kliima, mis soodustab taimede lopsakat kasvu ja taimeliikide rohkust – siin on ideaalne kasvulava taimedele, mis on kokku toodud kõikvõimalikest maailma eri paikadest. Lisaks pakub reis Madeirale võimaluse jalutamiseks piki saarele iseloomulikke levadasid ehk veekanaleid ning päikesenautimiseks kaunis keskkonnas.


Reisiinfot Madeira kohta leiate siit >
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FUNCHAL
Kogunemine kell 10:00 TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Funchal kell 12:00-16:00 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX603). Palume kontrollida kogunemise ja lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi!
BEMVINDO À MADEIRA ehk teretulemast Madeirale – igavese kevade saarele! 
Majutus seitsmel järgneval ööl valitud hotellis (hotellivalik reisikava lõpus)
 
2. päev VABA PÄEV VÕI EKSKURSIOON - LÄÄNE-MADEIRA RING
Soovijatega avastame saare lääneosa (lisatasu eest). Päeva jooksul külastame mitut huvitavat Madeira vaatamisväärsust. Päeva alguses sõidame läbi Camara de Lobosest, kus näeme rõdu, millel armastas joonistada Sir W. Churchill. Seejärel jõuame Cabo Girãosse. Siin asub kõrguse poolest teine merekalju maailmas (580 m). Järgmine peatus on idüllilises kalurikülas Ribeira Bravas, külastame tema turgu ja 15. sajandist pärit kirikut. Edasi tõuseme bussiga Encumeada mäekurule, kust avaneb vaade saare mõlemale rannikule. Tõuseme bussiga aina kõrgemale mäkke ja jõuame keskmäeplatoole – Paúl da Serrale. Loodus on muutunud – puud ja saarele omane lopsakus on kadunud ning see on asendunud kivise välja ning rohu ja põõsastikuga. Seejärel laskume külasse nimega Porto Moniz. Saare loodenurgas asuvast Porto Monizist leiame omapärased looduslikud mereveebasseinid, mis on moodustunud laavast miljoneid aastaid tagasi. Lõuna ajal soovitame proovida espadat ehk süsisaba. Seejärel sõidame piki maalilist põhjarannikut São Vicente külasse. Teel näeme vahvaid jugasid, mille rohkus ja võimsus sõltub eelnevate päevade ilmast.

3. päev FUNCHAL JA MADEIRA KUULSAIMAD AIAD
Tutvume saare pealinna Funchaliga, millel vanust viissada aastat ja elanikke tänaseks 112 000. Nime sai Funchal sellest, et kunagi kasvas siin palju fenkolit (funcho). Linna asukoht on äärmiselt omapärane, kuna linn tõuseb mööda mäe nõlva mere äärest üles kuni 1200m kõrgusele. Alustame ekskursiooni kõige värvikamast vaatamisväärsusest ehk kohalikust turust – kirjud letid on täis puuvilju, juurvilju ning erinevaid maitseaineid. Seejärel külastame Blandy veinikeldrit, kus kohaliku veini degusteerimine on turistidele pea kohustuslikuks saanud ning veinikeldris kuuleme lugusid päikeselise Madeira veini ajaloost. Vaatame ka linna keskust: Munitsipaalväljakut ja Sé katedraali, mis on ehitatud 15. ja 16. sajandi vahetusel.
Seejärel suundume Madeira kuulsatesse aedadesse ning pühendume parimatele aiakunsti näidetele. Madeirale tulevad loodussõbrad tervest ilmast tihti just spetsiaalselt selleks, et vaadata Quinta do Palheiro Ferreirot, mis on siinsetest aedadest ehk kõige põnevam. Aed rajati 18. sajandil ja 19. sajandi lõpus toodi siia uued taimeliigid Aafrikast, Hiinast ja Austraaliast. Siin leidub nii rahulikke kui ka lopsaka taimestikuga nurki. Kas teate, kuidas näevad välja tärpentinipuu ja kampripuu? Aiast leiame ka 1200 kameeliat ning hästi kõrged araukaariad. Seejärel läheme Jardim Botanicosse ehk Botaanikaaeda, mis tekitab kõigis imetlust. Siia on kogutud taimed maailma erinevatest piirkondadest. Eriti pakuvad silmailu elevandijalapuud, orhideed ja draakonipuud, värviilu pakuvad asalead ja streliitsiad. Huvi pakub ka kohalik põnev taimestik (näiteks maikellukesepuu) ja söödavad taimed (näiteks kohvipuu, kiwi, mango, avokaado). 

4. päev VABA PÄEV VÕI LAEVASÕIT MADEIRA RANNIKUL
Pealelõunal soovitame ette võtta väikse meresõidu Madeira rannikul, mis annab võimaluse nautida kaunist saarepanoraami ja uhkeid rannikukaljusid teisest perspektiivist (lisatasu eest). Teil on valida mitme retke vahel, meie reisijuht aitab Teil leida just Teile sobiliku variandi. Merel käiakse katamaraaniga, ent võimalik on ette võtta mereretk ka Kolumbuse laeva Santa Maria koopiaga. Meresõidud kestavad u 3 tundi ning tihti on võimalik retkedel jälgida vaalasid ning delfiine.

5. päev ​​VABA PÄEV VÕI SOOVIJATELE LEVADA MATK 
Soovijatele matk piki levadat (lisatasu eest). Veekanalid ehk levadad toovad vett üle mägede saare põhjaosast lõunaosasse ning jagavad seda põldudele. Levadade võrk on Madeiral tihe. Kanalid, millest mõni on ligi 400 aastat vana, on ümbritsetud lopsakast taimestikust ja kaunist maastikust. Piki levadasid kulgeb alati ka matkarada. Matkamine piki levadasid pakub tõelist naudingut aktiivse puhkuse austajale. Mitukümmend matkarada on tähistatud numbrite ja viitadega. Kitsad jalgteed, mis kohati läbivad tunneleid ja ürgmetsi, viivad koskede, mõisate või vaateplatvormide juurde. Meie levada matk viib meid Funchalist lääne poole. Jalutame läbi eukalüptimetsade ning võimalus on üsna lähedalt jälgida kohalikke majapidamisi.
Päeva teise poole võib veeta puhates basseini ääres, minna iseseisvalt matkama või hoopis džiibisafarile. Safari käigus on võimalik tutvuda saare lopsaka loodusega sõites mööda kitsaid teid ja põnevaid paiku, kuhu suure bussiga ei pääse ning võimalik on näha ka lähedamalt ehedat elu väiksemates külades.

4. päev IDA-MADEIRA RING
Päevane ekskursioon annab hea ülevaate saare idapoolsest osast ning selle tüüpilistest asulatest. Esimene peatus on Camachas, mis on tuntud vitspunutiste poolest, sest just siin punutakse korve, kausse ja muid huvitavaid esemeid. Seejärel viib tee, mis on ümbritsetud eukalüptidest, madeira kadakatest ja mändidest, saare kõrguselt kolmandale tipule Pico do Arieirole (1818 m). Hea ilma korral avaneb mäelt suurepärane vaade saare kõrgeimatele mägedele ja Nunnade orule. Seejärel külastame Ribeiro Friot, kust suundume läbi Faiali Kotkaste kalju juurde, sealt edasi aga põhjarannikul asuvasse Santana külasse. Siinsed väikesed õlgkatustega majakesed on üks tuntumatest Madeira postkaartide motiividest. Jätkame teekonda mööda maalilist teed Püha Laurentiuse poolsaarele. Teel tagasi Machicosse sõidame mööda Caniçalist, mis on endine saare vaalapüügikeskus.

7. päev MONTE AED - NUNNADE ORG - RAHVUSÕHTU
Sõidame Montele, kus astume sisse kirikusse, mis on koduks saare kaitsepühakule – Monte Jumalaema kujule. Seejärel ootavad teid Monte aiad koos tiikide, sildade ja purskkaevudega. Siin avaneb ka võimalus sõita ainulaadse transpordivahendiga – tobbogani ehk puukelguga – umbes 2 km pikka teed mööda alla. Tobbogan on vahva puujalastega punutud kelk, millega vanasti jõukamate inimeste jalavaeva vähendati ning millega neid siis mugavasti mäest alla transporditi. Kelke juhivad kogenud mehed, kuid vaatamata sellele adrenaliini hulk Teie veres tõuseb.
Curral das Freiras ehk Nunnade org on unikaalne, looduslikult väga kaunis uhtorg. See on ühtlasi saare kõige sügavam org. Nunnade orus asusid Funchali nunnakloostri maad. Siinsed talupojad harisid põldusid ning tasusid kloostrile renti saadud saagi näol. Piraatide rünnakute ajal varjusid siia aga ka Funchali nunnad, sest teid pidi oli org kättesaamatu isegi veel kuni 20. sajandi alguseni. 

Tänase õhtu soovitame veeta reisikaaslaste seltskonnas tüüpilises kohalikus restoranis koos rahvustantsudega ja lauludega (lisatasu eest). Õhtusöögiks saab nautida espetadat ehk Madeirale iseloomulikult vardas küpsetatud värsket loomaliha koos kohapeal küpsetatud küüslaauguleivaga ning palju muud Maderialikku.
 
8. päev LEND FUNCHAL-TALLINN
Vaba päev. Päeva võib veeta puhates basseini ääres, jalutades Funchali vanalinnas või võtta ette veel põnev meresõit või matk. Lend Funchal-Tallinn kell 19:45-03:45 (kohalikud kellaajad, lennu number MYX604).

Majutus

759
/
799
Apartement Forum Madeira Ocean View 

Toitlustuseta
Müüdud
3 km keskusest
Toitlustuseta
Ühese majutuse lisatasu
119€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Apartementmajutus 2 inimesele.
Apartement Forum Madeira Ocean View asub Funchali hotellide piirkonnas. Läheduses on palju poode ja söögikohti, Forumi kaubanduskeskus vaid jalutuskäigu kaugusel. Toas on üks suur kaheinimesevoodi, väike diivan ja kööginurk.

879
/
925
Apartement Paraiso 

Majutus kaheses apartemendis toitlustuseta
Ooteleht
2 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Toitlustuseta
Ühese majutuse lisatasu
179€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Apartement Paraiso***+ paikneb Funchalis mööda ookeanirannikut kulgeva Estrada Monumentali ääres. Siin on Funchali turistlik keskus ning mitmed suuremad ja väiksemad hotellid, suveniiri- ja toidupoed. Piirkonnas on palju külalistele mõeldud infrastruktuuri. Funchali vanalinna ja ajaloolisesse keskusesse pääseb kas jalutades või liinibussiga. 
Apartement Paraiso***+ on uus ja modernne ning kaasaegselt sisustatud. Korterhotelli muudab eriti mugavaks see, et lisaks kaasaegse mööbli ja tehnikaga tubadel on otse hotelli allkorrusel ka väike toidupood, veinibaar koos kaasaostmise võimalusega ning kohvik. 
Rõdudega tubades on dušš/WC, föön, seif, telefon,  lameekraanteler. Kööginurgas on kohvi ja tee valmistamise võimalus, veekeedukann, köögitarvikud, nõud, pliit. Kõik toad on äärmiselt kaasaegsed ja mugavad.
www.madeiraparaiso.com
 

899
/
946
Hotell Dorisol Florasol 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.3 km merest
2.5 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
179€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali piirkond, majutus koos hommikusöökidega
Hea asukohaga lihtne 3 tärni hotell Dorisol Florasol*** asub Funchali kuurorti hotellide tänaval. Tubades on privaatne dušš/WC,  rõdu, TV. Hommikusööki pakutakse buffet stiilis.
Hotelli restoranis Metusala saate nautida rahvusvahelist kööki. Hotellis on olemas ka välibassein. Hotelli vahetus läheduses asuvad mitmed restoranid ning poed. Suur kaubanduskeskus ja kivine rand asuvad jalutuskäigu kaugusel. 
www.dorisol.com

999
/
1052
Hotell do Carmo 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.5 km merest
Keskuses
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Rõduga toa lisatasu (inimese kohta)
30€
Ühese majutuse lisatasu
219€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Funchali kesklinn, majutus hommikusöökidega
Hotell do Carmo asub Funchali keskuses vanalinnas, jalutuskäigu kaugusel linna vaatamisväärsustest. Hotelli katusel on bassein ja päevitusala, sealt avanevad kaunid vaated linnale ja ookeanile. Hotellis on restoran, baar, puhkeruum ja saun. WiFi kogu hotellis. Tubades dušš/WC, telefon, televiisor.
www.hoteldocarmomadeira.com

999
/
1052
Hotell Enotel Quinta do Sol 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
0.8 km merest
2 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Merevaatega toa lisatasu (inimese kohta)
50€
Ühese majutuse lisatasu
296€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Hotell Funchali kesklinnas, mille ümbruses on palju restorane ja poekesi. Rannapromenaadini on 800 m, linna ajaloolise keskuseni 2 km. Hotellil on päevitusalaga välibassein ja soojendusega sisebassein, väike jõusaal ning saunad, oma restoran ning baar. Klassikalise sisustusega tubades on minibaar, TV, telefon, WC/vannituba, föön. Tasuta WiFi kogu hotellis. Hotell sobib täiskasvanutele.
Võimalus on tellida merevaatega tuba (lisatasu eest).
www.enotelquintadosol.pt

 

999
/
1052
Hotell Golden Residence 

Majutus kahese toas hommikusöökidega
Ooteleht
1 km merest
4 km keskusest
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese majutuse lisatasu
279€
Soodushind kehtib korduvreisijatele
Golden Residence**** on hea asukohaga hotell Funchali hotellide rajoonis. Ümbruses on palju söögikohti ja poode, suur kaubanduskeskus 500 m kaugusel. Kuulus kivikliburand Praia Formosa jääb siit vaid jalutuskäigu kaugusele.
Majutus külgmise merevaate ja rõduga tubades. Hotellis on avarad modernselt sisustatud toad, kus on olemas privaatne dušš/WC, konditsioneer, seif, külmkapp, föön. Hotellis on Wifi leviala. Hotelliikülastajatel on võimalus kasutada nii sise- kui ka välibasseini.
www.goldenresidencehotel.com.pt
 

Reisi hind

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Funchal-Tallinn (Smartlynxi tellimuslend)
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt valikule, (2-in. toad)
 • Eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel, giidi/grupijuhi teenused
 • Käibemaks
 • Ekskursioonid vastavalt programmile 
Lisakulud
Lisaekskursioonid:
 • Ekskursioon Levada matk 29 € (ettetellimisel ja -tasumisel)
 • Ekskursioon Lääne ring 49 € (ettetellimisel ja -tasumisel)
 • Rahvuslik õhtu koos õhtusöögi ja veiniga 42,00 € (tellitakse ja tasutakse reisi ajal)
 • Mereretk katamaraaniga või Santa Maria laevaga Madeira rannikul u 30 € - 35 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
 • Džiibisafari u 30 € (väljasõit ilma reisisaatjata, tellitakse ja makstakse kohapeal)
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus 
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda tasulisi sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Jardim Botanico aed 6 €
 • Quinta do Palheiro Ferreiro aed 11 €, lapsed 15-17 a 5 €
 • Veini degusteerimine Blandy veinikeldris 3,50 €
 • Monte aed 12,50 €, alla 15 a tasuta
 • Tobbogani puukelguga sõit 15,00 €
Ekskursioonide ja sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.

 

Lisainfo

 • Kui soovite Madeiral kaasa teha planeeritud levada matka või käia mõnel päeval iseseisvalt matkamas, siis soovitame kaasa võtta mugavad kinnised jalanõud ja tuulejaki!
 • Ida-Madeira ja Lääne-Madeira ekskursioonide ajal on võimalik süüa ühiselt 3-käigulist lõunat koos veini, vee ja kohviga à 15 € (tasumine kohapeal).
 • Madeiral on kombeks jätta jootraha kohalikule giidile ja bussijuhile, samuti hotellide toateenindajale. Palume jootrahadeks arvestada 10-15 €. Restorani- ja taksoarvetele on kombeks lisada 10% jootraha.
 • Ärasõidupäeval vabastatakse hotellitoad hommikul kell 11:00. Toa kasutamise pikendamine sõltub hotelli võimalustest ning see tasutakse kliendi poolt kohapeal. Check-in tubadesse alates kell 14:00
Lennuinfo SmartLynx’i tellimuslennul
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 32x84x56 cm. 
Kui kaks või enam reisijat reisivad ühe grupina (perekond) või kui nad registreerisid lennule koos, siis summeeritakse kontrollitud pagasi kaalupiirang, ent kontrollitud pagasi ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 32 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ainult ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 56x45x25 cm.
Toitlustus lennul: toitlustus lennul on lisatasu eest pardamenüü alusel.
Lennukompanii Smartlynx ja Germalo Reiside tellimuslendudele on võimalik tellida pardatoitlustus ette enne reisi internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda tõenäoliselt kõigile reisijatele.
 
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida kuni hiljemalt 48 tundi enne väljalendu Airo Cateringi kodulehe kaudu siin>. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta.
Juhul kui soovite toidu tellimisel abi, pöörduge palun meie kontorisse ning aitame Teid meeleldi.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Portugali (Madeirale) reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

24.04.19 - 01.05.19
Giid Monika Kirss
 Hind al 759
Ooteleht
Giid
Monika Kirss
Monika on tõeline frankofiil, sügava prantsuse ajaloo- ja kultuurihuviga. Germalo Reisides on Monika töötanud juba 2002 aasta suvest, olles giidiks erinevates Euroopa maades, põhiliselt Prantsusmaal...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugal - Madeira kevadine lilleõites paradiis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  659
Portugal - Madeira puhkus
24.04.19 - 01.05.19
Vaata lähemalt
Hind al  1249
Portugal - Madeira ja Assoori saared – paradiisisaared Atlandi ookeanis
24.04.19 - 01.05.19
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt