Portugali ringreis

Portugali ringreis

28.04.19 - 04.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Ooteleht
Ookeanile avatud tuhandenäoline pealinn Lissabon, varjuline Sintra, suurte maadeavastuste kuldajastu hiilgusest jäänud magus-valus igatsus, fado-laul ja grillsardiinid, mineviku ja kaasaja pühamud, kuninglikud residentsid, ookeanirannad – kõike seda pakub reis Euroopa lääneserva Portugali.

Loe meie giidide kohta lähemalt siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-FRANKFURT-PORTO, VEINIMÕIS - DUORO JÕE ORG
Koguneme kell 04:30 TALLINNA LENNUJAAMA INFOLETIST VASAKUL ASUVA KASSA JUURES, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Frankfurt kell 06:10-07:40 ja lend Frankfurt-Porto kell 09:45-11:25 (Lufthansa liinilennud LH885 ja LH1176, kohalikud kellaajad). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
Tere tulemast Portugali! Teeme väljasõidu Duoro jõe oru maalilisse viinamarjakasvatuspiirkonda. Külastame kuulsat Casa de Mateuse veinimõisa. Imetleme 18. sajandi paleed ning selle sajandite jooksul täiustatud aedu. Siin leidub seedreid, kameeliaid, tsitrusepuid ja vägevaid tammeseid. Maitseme Mateuse veine Seejärel degusteerimine. Majutume kahel järgneval ööl Portos hotellis HF Tuela*** või sarnases.

2. päev PORTO LINNAEKSKURSIOON 
Hommikusöök. Ajalooline Porto on andnud Portugalile esimese poole riigi nimest. Aga mitte ainult. Portugalis on käibel ütlus: Lissabon uhkustab, Coimbra laulab, Braga palvetab ja Porto töötab. Porto on tõepoolest töökas, energiline, jõuline ja äärmiselt uhke oma traditsioonide üle. Porto linnapildis näeb nii keskaegseid jumalakodasid, möödunud sajandivahetusest pärit art decod kui ka kaasaegse arhitektuuri pärle. Siin on kunsti ja muusikat, religioossust ja ärivaistu, boheemlust ja jõukust. 
Alustame oma päeva jõekruiisiga vanal purjekal, millega kunagi transporditi suuri veinivaate. Vaated, mis avanevad Douro jõelt viiele Porto sillale ning kaldapealsetele, on võrratud. Sandemani veinikeldris õpime, kuidas valmistatakse kuulsat portveini. Võimalus degusteerida ja soovi korral ka kaasa osta. Külastame Börsihoonet, mille muljetavaldav sisekujundus on äripartnereid portolaste jõukuses veennud juba 19. sajandi lõpust alates. Vabal ajal soovitame ringi uudistada elust kihaval Duoro jõe kaldapealsel Ribeiral ja külastada barokset, rohke kullaga kaunistatud Franciscuse kirikut. Uhke vaatepilt on ka azulejodega kaunistatud vana raudteejaam.  

3. päev AVEIRO - COIMBRA - BATALHA - NAZARE 
Hommikusöök.   Külastame   Aveiro linna, mis asub kanalite kallastel ning mis on senini üheks Portugali soolatootmise keskuseks. Siit leiab elegantseid värviliste azulejodega kaetud maju ja kirjuks värvitud lamedapõhjalisi kanalipaate. Teeme kohvipausi kanaliäärses kohvikus, kus maitseme Aveiro kuulsaid munakollasetäidisega küpsiseid – Ovos Moleseid.  Aveiro kuurortpiirkonnas Costa Novas vaatame elegantseid triibulisi suvitusmajasid, mis on ümber ehitatud kalurihüttidest.   
Sõidame tuntud ülikoolilinna Coimbrasse, mida varjamatu uhkusega nimetatakse Portugali Oxfordiks. Kunagi Portugali pealinnaks olnud Coimbras on nii väärikat ajalugu kui ka ülikoolilinnale tüüpilist nooruslikku energiat. Kogu linn jutustab 1290. aastal asutatud Coimbra ülikooli kirjudest, väärikatest ja metsikutest traditsioonidest. Näeme ülikooli peahoonet koos legendaarse kellatorniga, ülikooli kirikut, 12. sajandist pärit katedraali, käänuliste tänavatega vanalinna ning elegantset all-linna.  
Sõidame imetlema suursugust Batalha kloostrit, mis püstitati mälestamaks võitu kastiillaste üle 1385. aasta Aljubarrota lahingus. Kloostri püstitajate soov midagi enneolematult võimast luua oli sedavõrd suur, et seninägematult kõrgeid võlve saadeti kokkuvarisemise hirmus ehitama eluaegset karistust kandvad vangid. Gootikat, manuelismi ja renessanssi kombineeriv klooster on viimaseks puhkepaigaks ka Avizi dünastia rajanud kuningas João I-le, tema inglasest naisele Philippale ning nende viiele pojale, kellest kuulsaim on kindlasti Henri Meresõitja. Õhtuks jõuame Nazarésse. Majutume kahel järgneval ööl Nazare  hotellis Mare*** või sarnases.

4. päev FATIMA - OBIDOS
Hommikusöök.   Külastame Fátimat, mis on katoliikliku maailma üks tähtsaimaid palverännakute sihtpunkte - usutakse, et just siin leidis aset 1917. aastal Jumalaema viimane suur ilmutus. Sõidame kõige maalilisemaks Portugali linnaks peetud Óbidosesse, mille linnamüürid pärinevad mauride ajast. Imetleme linna ja jalutame mööda valgeksvärvitud majadega ääristatud kitsaid tänavaid. Miks mitte just siin – hurmavas linnakeses, mille 13. sajandil sai kuninganna Isabel endale ekstravagantse pulmakingitusena – proovida klaasike kuulsat kirsilikööri ginjat?  
Õhtul pakub tõelise naudingu jalutuskäik Nazaré promenaadil vaadates kirevaid paate ja värvikaid kalurinaisi oma vahvate ülestikku kantavate seelikutega. Õhtusöögi aegu täitub linn kirbe-magusa grillsardiinide lõhna ja mereannirestoranidest kostva kutsuva jutukõminaga.   

5. päev ALCOBACA - TOMAR - LISSABON - FADO 
Hommikusöök. Külastame võimsat Jumalaema kloostrit Alcobaças, kus hiilgeaegadel elas 999 munka ning jumalateenistused toimusid ööpäevaringselt. Kloostrisse on maetud ka Portugali tuntuima armastusloo kangelased kuningas Pedro I ja tema julmalt tapetud armastatu Inês de Castro. Sõidame Tomari, kus külastame templirüütlite salapärast lossi. Mäetipus asuv vägev kindlusklooster oli esmalt Portugali Templirüütlite Ordu, peale viimase laialisaatmist aga Kristuse Ordu peakorter. Eri ajastutel ehitatud-täiendatud hoone on uhke, sünge, salapärane ja sedavõrd labürintjas, et hetketi näib, et iga koridor ja trepp viib vaid järjekordse terrassi või sisehoovini. Saabume Portugali pealinna. Lissabon on kui Euroopa uinuv kaunitar, kes peale 100-aastast uinakut on endalt tolmu raputanud ja kiirustab nüüd taas ballile. Elegants, salapära, kontrastsus ja naudingutele keskendumine on vaid mõned märksõnad, mis seda linna iseloomustavad.  
 Majutume kahel järgneval ööl Lissabonis hotellis Exe Liberdade*** või sarnases.
Külastame Lissaboni Belemi linnaosa, kust algasid omaaegsed maadeavastusretked. Näeme Portugalile iseloomuliku arhitektuuristiili manuelismi pärleid - Belemi torni ja "pipramaksu" eest ehitatud võimsat Hieronümose kloostrit, kus asuvad ka kuulsa meresõitja Vasco da Gama ja portugallaste rahvuseepose "Lusiaadid" autori Luís de Camõesi hauad. Vaatame ka maadeavastajate monumenti, kuhu on raiutud portugallaste tähtsamate meresõitude võtmefiguurid. Õhtul läheme soovijatega fado-restorani Alfamas - piirkonnas, kus nüüdseks UNESCO suulise pärandi nimekirja kantud fado 19. sajandil alguse sai ning kus tänasel päevalgi on lugematu arv fado-majasid, mille igast avatud uksest ja aknast kostub laulu. Fado on Portugali rahvalik muusikastiil, nukker ballaaditaoline laul, mida saadetakse klassikalisel Hispaania kitarril ja 12-keelsel Portugali kitarril, vahel harvem ka viiulil. Nimetus tuleneb ladinakeelsest sõnast fatum – saatus. Laulude teemaks on tihti nostalgia, õnnetu armastus ja traagiline saatus. Kuulame meiegi neid kauneid meloodiaid elukogenud fadistade esituses ning maitseme Portugali rahvusroogi caldo verdet ja bacalhaud. 

6. päev KUNINGATE PALEED SINTRAS - CABO DA ROCA, LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök. Varjuline Sintra on olnud Portugali kuningate suveresidentsiks juba 14. sajandist alates. Selles aristokraatlikus linnakeses vaatame kahte paleed: võimsat rahvuspaleed, mis üllatab erinevatest ajastutest pärit arhitektuuri, imeilusate azulejode (maalitud ja glasuuritud keraamilised plaadid), uhke luigesaaliga, toreda legendiga harakasaaliga ning vägeva köögiga, mille korstnad kõrguvad kogu linna kohal. Pena palee on armastava abikaasa kingitus 19. sajandi Euroopa kauneimaks kuningannaks peetud Maria II-le, ning tulemus on ahhetama panev - Pena paleest on inspiratsiooni saanud nii Sintras suvitamas käinud muinasjutukirjanik Hans Christian Andresen kui ka Walt Disney. Sintras soovitame kindlasti maitsta ka kohalikke kohupiimaküpsetisi queijadasid ja imetleda pika traditsiooniga käsitsi maalitud keraamikat. 
Seejärel käime ära paigas, “kus lõppeb maa ja algab meri” ehk Mandri-Euroopa kõige läänepoolsemas punktis – Cabo da Rocas. Peatume 140 meetri kõrgusel kaljul asuva majaka juures ning naudime vaadet ookeanile. 
 Suundume Lissaboni südalinna ning näeme linna peaväljakuid. Teeme jalutuskäigu läbi Alfama linnaosa käänuliste ja maaliliste tänavate. Vaatame katedraali ning imetleme vaateid linna kohal kõrguvatelt platvormidelt. Õhtul on igaühel võimalus sõita Lissaboni sümboliks oleva vanaaegse kollase trammiga, imetleda südalinna katuseid Santa Justa lifti vaateplatvormilt või lihtsalt jalutada eri ajastutest pärit kvartalites. 

7. päev  LEND LISSABON-FRANKFURT-TALLINN
Hommikusöök. Suundume lennujaama. Lend Lissabon-Frankfurt kell 12:05-16:00 ja lend Frankfurt-Tallinn kell 21:00-00:15 (Lufthansa liinilennud LH1167 ja LH884, kohalikud kellaajad).

Reisi hind

899 €* / 946 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele kuni 31.12.2018 
 
Hind sisaldab:
 • Lennupilet liinilendudele Tallinn-Frankfurt-Porto ja Lissabon-Frankfurt-Tallinn 
 • Lennujaamamaksud juuni 2018 seisuga, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 2 ööd Portos*** (2-n. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd  Nazare hotellis *** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 2 ööd Lissabonis hotellis *** (2-in. toad),  2 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus 180 €
 • Tervisekindlustus al 8,65 €, maksumus sõltuvalt vanusest (kuni 65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Reisi hind ei sisalda sissepääse muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Palacio Nacional Sintras 10 €; 8 € al. 65 a ja alla 18 a, alla 6 a tasuta
 • Palacio Pena Sintras 14 €; 12,50 € 6-17 a, 12,50 €, alla 6 a tasuta 
 • Sintra kohalik buss 6,90 € 
 • Fado õhtu koos õhtusöögiga 37 €
 • Templiordu rüütlite klooster Tomaris 6 €, 3 € al. 65 a
 • Batalha klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Alcobaca klooster 6 €, 3 € al. 65 a
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 4 €
 • Börsihoone külastus 8 €/ 6 €
 • Sandemani veinikelder 10 €
 • Laevasõit Douro jõel  10 €
 • Veinimõisa Mateus külastus ja degustatsioon 18 €
 • Püha Frantsiskuse kirik Portos 6 €/5 € al 65 a 
Piletite hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Portugali reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Riiki võib siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Lisainfo

Lennuinfo Lufthansa liinilendudel
Äraantav pagas:
Reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm).
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku kaaluga kuni 8 kg, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Lisaks võib võtta ühe väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott, fotoaparaat, vihmavari). Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub väike külm suupiste ja joogid.

Portugalis pakutakse enamasti kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, juust, moos.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

28.04.19 - 04.05.19
Giid Triinu Borga
 Hind al 899
Ooteleht
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Portugali ringreis

Vaata reisist pilte