Prantsusmaa - suur ringreis

Prantsusmaa - suur ringreis

Reis Prantsusmaale võimaldab tutvuda mitmest küljest Euroopa ühe huvitavaima riigiga. Prantsusmaa on alati olnud elegantsuse sümboliks. Siin hinnatakse kõrgelt köögikultuuri ning esteetikat. Reis annab põhjaliku ülevaate Prantsusmaa ajaloost, kultuurist ja tänapäevast. Reisi vürtsitavad kõigi romantikute unistus Pariis, Nizza promenaadid, Loire’i oru lossid, väikesed idüllilised külad ja võimsad kloostrid.

Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–BASEL
Koguneme Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teeninduspunktis kell 16:15, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Otselend Tallinn-Basel kell 18:15-20:00 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8411). Majutus hotellis*** või sarnases.

2. päev RIQUEWIHR - REIMS - PARIIS
Alustame ringreisi Alsace’i piirkonnast, kus tutvume kauni Riquewihri külaga ning seejärel alustame sõitu Pariisi poole. Teeme peatuse kunagise Prantsusmaa kuningate kroonimise kiriku, Reimsi katedraali juures, mis on kantud ka UNESCO nimekirja. Õhtuks jõuame Pariisi. 
Pariis on jõelinn – Seine on oluline osa linnast. Kaldapealsetel asuvad Pariisi tähtsaimad paigad ning jõgi on olnud tähtis nii kaitseeesmärkidel kui ka kaubaveol. Teeme kauni laevasõidu Seine’i jõel, et imetleda õhtuvalguses Pariisi kuulsaid vaateid ja ehitisi. Majutus Pariisis kahel järgneval ööl hotellis Ibis Paris Opéra Bastille*** või sarnases.

3. päev PARIISI LINNAEKSKURSIOON
Hommikusöök hotellis. Alustame oma sisukat päeva Pariisis ning bussiekskursiooni käigus näeme Louvre’i, Pariisi Ooperiteatrit, Suuri bulvareid. Ladina kvartalis näeme Sorbonne’i ülikooli ja Pantheoni. Seejärel Cité saar ja Jumalaema kirik. Läheme ka Pariisi raekoja platsile ja sealt Pompidou keskuse juurde. Vaba aeg lõunatamiseks. Sõidame Montmartre`ile, kus külastame Sacre-Coeuri basiilikat ja Tertre’i väljakut. Vaatame Dome des Invalides’i ehk Invaliidide kuppelkirikut, mille 1670. aastal lasi Louis XIV rajada invaliididele ehk “sõjas haavata saanud sõduritele, et nood ei peaks tänaval kerjama”. Eiffeli torn on kahtlemata üks maailma tuntuimaid ehitisi. Soovijatel võimalik tõusta torni tippu ja nautida hingematvat vaadet linnale. Jalutame Champs-Elysees’l ja vaatame Pariisi kuulsaimat triumfikaart Charles de Gaulle’i väljakul, kust algavad 12 Pariisi tähtsaimat avenüüd.
 
4. päev CLAUDE MONET’ AIAD – ST.MICHEL KLOOSTER
Hommikusöök hotellis.  Suundume Pariisist edasi Normandiasse. Givernys vaatame Claude Monet’ rajatud Jaapani aeda ning kauneid vesiroose. Külastame ainulaadset St. Micheli kloostrit Mont Saint-Micheli saarel. Saareks on seda suisa palju nimetada, sest 900 meetripikkusel ja 80 meetrit kõrge kaljupaljand mahutab nii gooti stiilis benediktiini kloostri kui kõrgete müüridega kindlustatud küla. Siiski paikneb see kalju maismaa ja mere vahel ning tõusulained eraldavad selle „lääne ime“ maismaast samal ajal kui mõõn paljastab kaunid liivaluited ning ühendab kaljusaare taas mandriga. Majutume Normandias maamõisa tüüpi hotellis La Marjolaine*** või sarnases.
Kuna Prantsusmaal keerleb pool elu gourmee ja prantsusepärase toidu ja toiduvalmistamise ümber, siis on meilgi võimalust nautida tõeliselt prantsusepärast õhtusööki (lisatasu eest). 
 
5. päev LOIRE’I ORG - CHENONCEAU LOSS ja CHAMBORDI LOSS
Hommikusöök hotellis. Jätkame oma imelist teekonda Prantsusmaal avastades Loire’i orgu. Keskpäeval külastame imeilusat, müstiliselt jõe kohal seisvat Chenonceau lossi, mille omanikeks on olnud nii kuningad Francois I, Henri II, Henri IV kui ka kuulsad daamid ajaloost, sh Katariina di Medici. Loss, selle interjöör ja aiad on kaunilt restaureeritud, pakkudes inspireerivat jalutuskäiku möödanikku. Seejärel sõidame piki Loire’i jõe orgu edasi ja külastame Chambordi lossi. Chambord on Loire’i oru lossidest suurim, olles ehitatudki Francois I poolt selleks, et kogu maailmale näidata kuninga võimu ja rikkust. Sajad ruumid, Leonardo da Vinci projekteeritud salapärane peatrepp ja Prantsusmaal sel ajal uudne ja moodne renessanss arhitektuur - kõik see ootab ka tänaste külastajate imetlust. Eraldi vajab äramärkimist lossi katus, seetõttu tuleb ringkäigu lõpuks kindlasti tõusta mööda kitsast keerdtreppi ka katusele, kus saab kõndida kaunilt dekoreeritud korstende vahel ja imetleda avanevaid vaateid ümbruskonnale.
Majutus keskaegses Bourges’i linnas hotellis Le Berry*** või sarnases.
 
6. päev BEAUNE – EHTSAD BURGUNDIA VEINID – PROVENCE
Hommikusöök hotellis. Meie teekond mööda Prantsusmaad jätkub. Sõit jätkub Rhone’i jõe orus mööda Autoroute du Soleil’d ehk Päikese kiirteed. Külastame Burgundia väikelinna Beaune’i. Degusteerime keskaegse kloostri veinikeldris ehtsat burgundia veini ja tutvume Hotel Dieu seegihoone ajalooga. Jõuame Provence’i maakonda Lõuna-Prantsusmaal. Provence, see tähendab omapärast arhitektuuri, Rooma-aegsed varemeid, lavendlit, trühvleid ja ürdte, lambakarjuseid, provansaali roogasid ja veini, petangi mängimist varjulise plataani all ja palju palju muud. Majutus Aix En Provence’i lähedal hotellis Birdy**** või sarnases.
 
7. päev AIX EN PROVENCE – CANNES - NIZZA
Hommikusöök hotellis. Hommikul jalutame kunagises roomlaste linnas Aix en Provences – raekoda, kellatorn ja katedraal. Seejärel külastame filmistaaride ja festivalilinna Cannes’i. Jalutame Cannes’i luksusjahtide sadamas ja Croisette’i bulvaril ning igaühel on võimalus võrrelda filmistaaride käejälgi enda omadega. 
Sõidame Nizzasse. Linna sisse sõidame me mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas. Vaba aeg Nizza vanalinnas. Majutus Nizzas hotellis Kyriad või sarnases. 

8. päev  EKSKURSIOON: EZE - VÜRSTIRIIK MONACO
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon, mis kõigepealt viib parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Teeme ühise jalutuskäigu, vaatame Okeanograafiamuuseumi, külastame Printsipaleed ja katedraali. Õhtul on igaühel võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.
Aeg suunduda lennujaama. Lend Nizza-Tallinn kell 18:20-22:20 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8334).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

 Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Basel ja Nizza-Tallinn (Nordica tellimuslendudele)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • 1 öö Saksamaal hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 2 ööd Pariisis hotellis*** (2-in. toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö Normandias hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Loire’i piirkonnas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 öö Aix En Provence’i lähistel hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • 1 ööd Nizzas hotellis*** (2-in. toad), 1 hommikusöök
 • Ekskursioonid (v.a. 8. päev, Eze - Monaco) eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud
Lisatasu eest:
 • Ühene majutus hotellides kogu reisi vältel 286 €
 • Toitlustamine lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Õhtusöök Normandias 35 € (makstakse kohapeal, joogid lisatasu eest).
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Laevasõit Seine’i jõel 9 € / 6 € (lapsed 4-11 a)
 • Eiffeli torn 2. platvorm 11 € / 8,50 € (12-24 a), 4 € (lapsed 4-11 a) 2. platvorm trepipilet 7 € / 5 € (12-24 a) / 3 € (lapsed 4-11 a) 3. platvorm 17 € / 14,50 € (12-24 a) / 8 € (lapsed 4-11 a)
 • Claude Monet aed Givernys 8 € / 5,50 € (õpilased 12-18 a)
 • Chenonceau loss 10 €
 • Chambordi loss 11 €, kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Mont St. Micheli klooster 8 €, kuni 25 a. tasuta (EL kodanikele, dokumendi alusel)
 • Burgundia veini degusteerimine 8,50 €
 • Seegikoda Beaune’s 7,50 € / 3 € (lapsed 10-18 a)
 • Printsi palee Monacos 8 € / 4 € (8-18 a, õpilased)
 • Okeanograafia muuseum 16 € / 8 € (4-12 a) / 12 € (13-18a)
 • Monte Carlo kasiino 10 € (üle 18 a; pildiga dokument vajalik)
 • Õhtusöök 35 €
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Prantsusmaal pakutakse kontinentaalset hommikusööki, st kohv/tee, mahl, saiake, moos.
 • Monte Carlo kasiinos kehtivad piirangud vanusele ja riietusele! 
Lennuinfo
Äraantav pagas: 
reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Prantsusmaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Kaart:

18.08.18 - 25.08.18
Giid Heigo Sahk
 Hind al 999
Ooteleht
Giid
Heigo Sahk
Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Prantsusmaa - suur ringreis

Vaata reisist pilte