Rumeenia

Rumeenia

Kes mäletab lapsepõlves loetud vampiiri-lugusid, kellele meenub Nadia Comaneci graatsia, kes unistab haidukkide vabameeste elust! Rumeenia on imeline maa Euroopa südames. Maa, millel on mitu nägu! Transilvaania kaunid maastikud ja salapärased lossid ning kindluskirikud, Moldova värvilised freskokloostrid, Doonau delta looduse paradiis ja Musta mere edvistav kaunitar Constanta ning otsekui suurusehullust põdev Bukarest!
Rumeenia – on vanade legendide ja pärimuste maa, mis astub hoogsalt Euroopa ühisesse rütmi. 
Sõbralik rahvas ütleb: “Tere tulemast Rumeeniasse!“

Lugege meie giididega kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–CONSTANTA, MUST MERI 
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Otselend Tallinn–Constanta kell 18:15-20:45 (kohalikud kellaajad, LO8231). Palume kontrollida väljalennu aega vahetult enne reisi.
Saabumine lennuväljale ja transfeer Musta mere äärsesse kuurortlinna. Majutus kahel järgneval ööl Musta mere rannikul hotellis Malibu**** või sarnases.

2. päev EKSKURSIOON MURFATLAR – CONSTANTA
Hommikusöök. Dobrogea on piirkond Doonau ja Musta mere vahel, mille 245 kilomeetri pikkune rannik on Rumeenia populaarseim puhkusepiirkond. Siinsed suuremad keskused on nimetatud antiikmaailma kangelaste ja jumalate nimedega rõhutades sellega, et rannik on meresõitjatele tuntud juba kauges minevikus. Tänapäeva Mangalia oli juba antiikajal tuntud sadam ja kauplemiskoht Callatis. Elegantsed kuurortkeskused Jupiter–Aurora ja Venus–Saturn võluvad kaunite randade ja mõnusa kliimaga.
Mõnus puhkusepäev Rumeenia reisi alguseks.
Pärastlõunal pakume soovijatele ekskursiooni Murfatlari veinipiirkonda ja legendaarsesse Constanta linna. Murfatlar on kahtlemata kuulsamaid veinikasvatuskeskusi Rumeenias, kus ligemale 3000 hektaril laiuvad viinamarjaväljad. Veinitootmise traditsioon on väga pikk – juba vanad roomlased teadsid ja hindasid kõrgelt Scythia Minori veine. Põlvkondade kogemust hoitakse tänapäevalgi au sees. Ligemale 300 päikesepaistelist päeva aastas, stabiilsed suvised temperatuurid ja mõnusad jahutavad briisid merelt annavad suurepärased eeldused just dessertveinide tootmiseks. Veinikeldri külastus ja veinide degusteerimine. Rumeenia suuruselt teine linn Constanta on riigi tähtsaim sadamalinn. Antiikajal rajatud kreeklaste koloonia kandis nime Tomis ja alles 4. sajandil nimetasid roomlased linna ümber keiser Konstantinuse auks. 8. sajandil sai linn korduvalt kannatada slaavlaste ja avaaride rünnakute ajal. Linna uus õitseng algab 1877. aastal ja 20. sajandi alguseks oli see muutunud glamuurseks ja ülimoodsaks suvituslinnaks. Siin kohtame luksuslikku Art-Nouveau stiili ja traditsioonilist Rumeenia sakraalarhitektuuri. Orientaalset hõngu lisab Mahmudiye mošee sihvakas minarett. 3. sajandi Rooma mosaiigid ja vana linnamüüri fragmendid Võidu pargis. Jalutame promenaadil Genua tuletorni juurde ja naudime kõige ilusamaid vaateid vanalinnale.
Päeva lõpuks aga kutsume teid Rumeenia pulmapeole! Õhtusöök koos folklooriprogrammiga (lisatasu eest), mis tutvustab kohalikke pulmakombeid. Saate nautida suurepärast toitu ja veini, kuulata muusikat ning vaimustuda särtsakatest tantsudest ja soovi korral võite koos pruutpaariga mälestusfoto teha.
 
3. päev TULCEA - GALATI
Hommikusöök. Pärast hommikusööki algab sõit Tulceasse - linna, mis on väravaks Doonau delta aladele. Pärast pikka teekonda läbi Euroopa suubub väärikas jõgi Ukraina ja Rumeenia piiri lähistel Musta merre. Doonau hargneb deltas kolmeks haruks - Chilia, Sulina ja Sfantu Georghe. Need moodustavad ligi 5800 ruutkilomeetrise märgala, mis on koduks 300 linnuliigile ja 160 erinevale kalaliigile. Siin kasvab kokku 1200 erinevat taimeliiki. Roostikud laiuvad 156000 hektaril ja see on üks suurimaid taolisi kooslusi maailmas. Soovijatele pakume paadiretke, kus saab tutvuda märgalaga ja jälgida siinseid linde, muuhulgas ka suuri pelikanikolooniaid. Lõunasöögiks sobiks aga kindlasti proovida kohalike kalurite retseptide järgi valmistatud kalaroogasid. Algab sõit Moldova piirkonda. Moldova on ajalooline territoorium Karpaatide ja Dnepri jõe vahelisel alal. Iseseisva ja hiljem autonoomse vürstiriigina eksisteeris Moldova kuni aastani 1859, mil selle alad liideti Valahhiaga. Majutus hotellis Faleza*** või sarnases.
 
4. päev BICAZ - PIATRA NEAMT - RADAUTI
Hommikusöök. Sõit Bicazi linna, mis on kuulus eelkõige samanimelise järve poolest. Linna lähistel asub võimas ligi 5 kilomeetri pikkune kitsas mäekuristik, mille seinte kõrgus on kohati kuni 300 meetrit. Kuristik on olnud üks ajaloolisi ühendusteid Moldova ja Transilvaania vahel. Gatul Iadului – põrgu kael - pakub vapustavaid vaateid dramaatilistele kaljuseintele. Piatra Neamt (Saksa kalju) on kaunis mägedest ümbritsetud väikelinn, mis oli 15. sajandil kuningas Stefan cel Mare (Stefan Suur) residentsiks. Tutvume vanalinnaga. Stefan cel Mare väljak ja vürsti residents, mille uhkuseks on 10 meetri kõrgune kellatorn ja Johannese kirik. Soovi korral etnograafiamuuseumi külastus. Edasi kulgeb teekond juba Bukovinasse. Tee kulgeb läbi imeliste maastike ja väikeste külade. Radauti on rajatud 14. sajandil ja läbi kogu keskaja oli see tähtis kaubalinn ja ka vaimuliku elu keskus.1755–1918 oli linn tähtsamaid keskusi Habsburgide valitsemise alla kuulunud Bucovina hertsogiriigis. Sel ajal saabus siia ka palju uusasukaid Svaabimaalt. Majutus Lõuna-Bukovinas Best Western Bucovina*** või sarnases. Külalislahkuse märgiks võetakse meid vastu traditsiooniliselt soola-leivaga. Soovijad saavad osaleda ka rahvusõhtul (lisatasu eest).
 
5. päev SUCEVITA KLOOSTER - MOLDOVITA KLOOSTER - TARGU MURES - SIGHISOARA
Hommikusöök. Imelised Bucovina kloostrid on loodud ajal mil Põhja-Moldovat ähvardas Türgi invasioon. Kaitsvate müüride vahel valmistusid sõjamehed uuteks lahinguteks, lapsed ja naised olid siia varju otsima tulnud. Et hoida üleval vastupanu vaimu, tutvustada õigeusu kiriku liturgiat, on kiriku seinad kirjatud stseenidega pühakirjast. Need värvikirkad freskod on otsekui omalaadsed koomiksid, mis jutustavad lihtsas ja arusaadavas pildikeeles piiblilugu. Sucevita klooster on suurim ja kaunim Bucovinas asuvatest kloostritest. Kloostri peakirik on ehitatud aastail 1582–1601 ja on pea kogu ulatuses kirjatud freskodega. Unikaalne on freskodegrupp, millel on kujutatud kõik kirikuaasta pühakud päevade kaupa. Moldavita klooster asub väikese külakese südames. Võimsad müürid ja kaitsetornid pidid kaitsma pühakoda ja inimesi uskmatute rünnakute eest. Müüride vahel asub kirik, mille freskode värvigammas domineerivad helged kollased värvid. Kloostris asub pisike muuseum, mida soovijad saavad külastada. Algab sõit üle Karpaatide Transilvaaniasse, mille idapoolsed valdused on tuntud szekelite maana. Siin on põlistest aegadest elanud rahvakilluke, kel on oma hümn ja keel - ungari keele murre. Targu Mures ongi vana Marosvasarhely, mida on saksa keeles kutsutud Neumark. Linn on rajatud 1322. aastal ja läbi ajaloo on see olnud kogu piirkonna kultuuriliseks ja ka hariduselu keskuseks. Linnaelanike kangelaslikkus pandi proovile 1658. aastal kui Türgi väed vallutasid linna ja 3000 inimest viidi siit Istanbuli ning müüdi orjadeks. Kommunistliku režiimi aegadel oli Targu Mures suletud linn, kuhu võisid elama asuda ainult rumeenlased. Lühitutvus linnaga: kaunid puukirikud, tsitadell ja vürstide residents. Kindluse võimsad müürid ja kuus kaitsetorni annavad veel praegugi tunnistust linna tähtsusest. 1911. aastal ehitatud kultuuripalee, mis lummab detailirohkuse ja värviküllusega. Majutus hotellis Privo**** või sarnases.

6. päev SIGHISOARA - SIBIU - BRASOV - POIANA BRASOV - RAHVUSLIK ÕHTUSÖÖK
Hommikusöök. Sõidame edasi kõrgendikul asuvasse Sighishoarasse - see on peaaegu terviklikult säilinud keskaegne linn, mida ümbritseb 9 torniga kaitsemüür. Kaootiliselt kulgevad kitsukesed tänavad, mida ääristavad 16. sajandi kaupmehemajad ja aidad. Kellatorn-muuseum, kus täistundidel saab näha kellamängu. Dominikaani kloostri peakirik ja Bergkirche. Vanalinna peaväljakul asub maja, kus 1431. aastal sündis Vlad Tepes - mees, kes on olnud Dracula lugude prototüübiks, elas siin lapseeas. Kui uskuda kohalikke, siis kivipõrandad on needsamad, millel kunagi seadis oma esimesi samme Dracula ise. Edasi sõidame Sibiu linna. Transilvaania pärliks kutsutud linn on rajatud kunagise Room asula Cibiniumi kohale ja on olnud kogu ajaloo jooksul tähtsamaid linnu Transilvaanias. Ülihästi säilinud ja nüüdseks ka pea täielikult restaureeritud vanalinn kutsub teid toredale jalutuskäigule kitsukestele tänavatele ja väljakutele. Gildide kojad ja kaitsemüüri tornid, raekoda – kõik see meenutab vägagi ajaloolisi Saksa linnu ja eks Transilvaania ajaloos ongi sakslased kaunikesti kaalukat rolli mänginud. Jätame Sibiuga hüvasti ja sõidame Brasovisse. Tutvume selle ajaloolise linnaga. Tohutu peaväljak Piata Sfatului, mis ääristatud kaunifassaadiliste majadega ja mille keskel seisab imekaunis gooti stiilis raekoda. Jalutame Rumeenia kõige kitsamal tänaval. Brasovi uhkuseks on aga kahtlemata suursugune Biserica Neagara – must kirik – suurim gooti stiilis pühakoda Viini ja Istanbuli vahel. Oma rahvapärase nime – must kirik – sai pühakoda pärast 1689. aastal toimunud tulekahju. Soovijaile õhtusöök stiilses restoranis, kus külalisi tervitavad haidukid – Rumeenia Robin Hoodid! Majutus hotellis Ana Poiana*** või sarnases. 
 
7. päev PRAHOVA ORG - RASNOVI LINNUS -  BRANI LOSS - PELISORI JA PELESI LOSSID - BUKAREST
Hommikusöök. Näeme 13. sajandil rajatud sakside linnust Rasnovis. Veel tänapäevalgi mõjuvad selle mäetipul asuva linnuse varemed suursuguselt ja võimsalt. Järgmiseks külastame legendaarset Brani lossi, mille on maailmakuulsaks kirjutanud Bram Stoker kui krahv Dracula lossi. Tõeline muinasjutuloss kaunite maastike taustal, kus harmoneeruvad eri ajastute stiilid – gootikast barokini. Brani lossis asub suurepärane relvade ja turviste kollektsioon. Järgnevalt tutvume Sinaia ja kuninglike suvelossidega. 1857. aastal kuningas Carol I ajal valminud Pelesi loss on üks Rumeenia sümboleid. See arhitektuuri ja disaini šedööver meeldis nii kuninganna Elisabethile kui ka kurikuulsale Nicolae Ceaucescule. Pelesi loss oli omal ajal kõige moodsam maailmas – elekter, liftid jne. Palee 160 ruumi on erakordselt vaheldusrikkalt kujundatud: näeme mauri, türgi, veneetsia, saksa ja teisi stiile. Pillavalt on kasutatud kalleid materjale. Pelesi lossiga samasse ansamblisse kuulub ka miniatuurne Pelisori suveloss, mille pitsilised fassaadid lummavad igaüht. Õhtuks saabume Bukaresti. Majutus hotellis Hilton Garden Inn Bucharest**** või sarnases.
 
8. päev EKSKURSIOON BUKARESTIS –  LEND 

Hommikusöök. Kolmerealised kiirustavad bulvarid, parkide rohelusse peidetud järvesilmad ja päris oma Arc de Triomphe annavad Rumeenia pealinnale tõepoolest pariisilikult edvistava mõõtme. Bukarest on suurusehullust põdev linn, mille maagia ja salapära on peidetud vanalinna tänavate labürinti ja vanade pühakodade hämarusse. Ekskursioon idamaa väravaks nimetatud Bukarestis: Võidu väljak, kuningapalee, Cismigiu park, parlamendihoone – suurimaid hooneid kogu maailmas, edvistav Champs Elysees’d meenutav 3,2 km pikkune Ühtsuse tänav, patriarhikirik.
Suundume tagasi Constantasse. Otselend Constanta–Tallinn kell 21:20-23:55 (kohalikud kellaajad, lennu number LO8232).

Reisi hind

799 €* / 841 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Constanta-Tallinn (Nordica-Lot liinilend) 
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis 
 • Majutus seitsmel ööl vastavalt programmile (2-ne majutus), hommikusöögid hotellis
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellides 175 €
 • Tervisekindlustus al. 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustus!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel lisatasu eest.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Brani loss (fotode tegemine hinna sees) 40 RON, õpilane / seeniorid 30 RON / tudengid 25 RON
 • Pelesi loss 60 RON, pensionär 35 RON, õpilane 22,50 RON 
 • Pelisori loss 30 RON, pensionär 20 RON 
 • Fotode tegemine Pelisori/Pelesi lossis 40 RON 
 • Video tegemine Pelisori/Pelesi lossis 60 RON 
 • Rasnovi linnus 12 RON, laps 6 RON
 • Õhtusöök folklooriprogrammiga u. 25 €
 • Veini degusteerimine u. 8 €
 • Paadiretk (hind täpsustamisel)
 • Etnograafiamuuseum 3 RON; fotode tegemine 10 RON
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. 

Rumeenias kehtib leu.  Raha soovitame vahetada Eestis. Rumeenias eurosid vahetades on  vaja passi. 1 RON ~ 0,21 €. Samuti soovitame võtta kaasa eurosid.
Keskmine söögikord restoranis u. 80 RON ja pudel vett poes u. 2-3 RON

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikule on Rumeeniasse reisimine viisavaba, riiki võib siseneda kehtiva passi või isikutunnistusega.

Kaart:

01.09.18 - 08.09.18
Giid Raivo Haab
 Hind al 799
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Rumeenia

Vaata reisist pilte