Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

Soome - Lapimaale külla jõuluvanale

03.01.19 - 06.01.19
 Hind al 59
Broneeri
1 vaba koht
Käes on jõulueelne aeg ja sussi sisse, mille õige pea aknalauale paned, ilmub ikka ja jälle väike kingitus või komm. Ja kuuse alla kingid. Ent siiski, tõsi küll, ehk ainult vahel harva, kripeldab hinges – on Jõuluvana ikka olemas?

JÕULUVANA on olemas. Meie teame seda, oleme Jõuluvana juures käinud aastaid. Selleks, et ka Teie saaksite selles ise veenduda, pakume Teile reisi Lapimaale. Reis Lapimaale, kus päike jõuluootuses vaevalt horisondist kõrgemale tõuseb, on elamus nii suurtele kui väikestele. Lisaks Jõuluvana ja Jõulumaa külastamisele saab reisi jooksul kelgutada, tutvuda kelgukoerte ning põhjapõtrade hingeeluga ning näha karget põhjamaa loodust. Reisi teeb eriliseks just meie väikeste reisigurmaanide siiras naeratus näol kui nad vaikselt teineteisele teatavad: „Ma ju ütlesin, et ta on PÄRIS!”

Külla tõelisele jõuluvanale! Lapimaa on maagiline jõuluvana kodu, mis asub Soome põhjapoolses osas. Lapimaa on laplaste, meetriste lumehangede, põhjapõtrade ning virmaliste maa.  Meie ainulaadne jõulureis on mõeldud nii lastele kui ka täiskasvanutele. Pakume Teile elamusi jõuluvana juures Pajakülas, ületame koos Polaarjoone, külastame põdrafarmi, kus võite sõita nii mootorkelgu kui ka põhjapõdraga, osaleda lasso heitmisvõistlusel, nautida kelgusõitu.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LAEV TALLINN-HELSINGI, SÕIT PÕHJA-SOOME – LÕUNA JYVÄSKYLÄS – VASKIKELLO – OULU
Koguneme kell 06:15 Tallinna Reisisadama A-terminalis. Laevasõit Helsingisse kell 07:00-09:30. Seejärel alustame sõitu läbi Soome Lapimaa suunas. Soome on looduslikult tõeliselt kaunis maa ning bussiaknast avanevad vaated on vahvad – kas kõrged hanged teeääres või siit-sealt läbi puude vilksatav järvesilm – silmailu jagub nii väikestele kui suurtele. Ka meie kogenud giididel jagub aega ja tähelepanu nii selleks, et selgelt ja arusaadavalt seletada nii lastele kui täiskasvanutele lugusid Soomest ja soomlastest, mängida toredaid mänge, kuulata ja laulda jõululaule ning miks mitte vahepalaks vaadata ka mõni tore multikas. Teekond läheb ruttu ning lõunapeatuseks jõuame Jyväskylässe. Teeäärses söögikohas lõunastame ühiselt (hinna sees). Peatume paigas, mis üldsusele tuntud kui Vaskikello puhkekoht ehk tegemist juba aastast 1973 tegutseva kohvik-restoraniga, kus ajapikku kogunenud muljetavaldav pronksist valatud kellakollektsioon õues ning uhke portselankellade kollektsioon kohvikus sees. Jõuame Oulu linna, kus peatume mugavas kesklinna hotellis*** või sarnases. Soovijatel võimalus mõnuleda soome saunas või veeta aega Oulu linnas.

2. päev ROVANIEMI – JOULUPUKIN PAJAKYLÄ - POSTKONTOR – POLAARJOONE ÜLETAMINE - KUUSAMO
Peale rikkalikku hommikusööki jätkub sõit Põhja-Soome, Rovaniemi. Maastik muutub juba eksootilisemaks ning aeg-ajalt võib tee ääres kohata suisa põhjapõtrade karjasid. Jõuluvana küla ehk soome keeli Joulupukin pajakyla asub Rovaniemist ca 5 km kaugusel. Seal on võimalus Jõuluvanaga koos pilti teha ja Jõuluvana postkontorist oma jõulusoove teele saata. Kirju saabub jõuluvana postkontorisse igal aastalõpul umbes 30 000 tükki päevas ning välja ei lähe neid mitte vähem. Päris vahva on teadmine, et meil on võimalik seista 66 kraadi, 32 kaareminuti ja 35 -sekundi peal ehk siis polaarjoonel ja selle ületades saab igaüks sellekohase sertifikaadi. Pajakyläs asub ka huskyde ehk kelgukoerte kasvatus ning soovijatel on võimalus teha tiir ka koerarakendiga. Juhul kui kellegil aga on soov jõuluvanaküla asemel külastada hoopis kuulsat Arktika muusemi Rovaniemis, siis meie buss viib soovijad kohale ning toob hiljem ka tagasi. Võimalus külastada Santa Parki. Lõunastame Rovaniemis (hinna sees) ning peale seda kui kõik on Jõuluvanale saanud oma soovid ära rääkida, sõidame edasi Kuusamosse, kus ööbime mugavustega hubases majutuskohas kahel järgneval ööl.

3. päev KUUSAMO – ERILINE JÕULUPROGRAMM PÕHJAPÕDRAKASVATUSES – JÕULUSÖÖK KOOS JÕULUVANA KÜLASTUSEGA - TROOPIKA VEEPARK
Hommikud on siin karged ja ilusad. Reisi kõrghetkeks saab kahtlemata tänane päev, sest just meie toredale seltskonnale korraldame elamusterohke ja lõbusa jõuluprogrammi põhjapõdrakasvatuses (kõik tegevused ja programm hinnas). Teeme põdrarakendiga sõitu ja heidame lassot, põnevust pakub mootorkelgusõit ja kehakinnituseks küpsetame lõkkel jõuluvorstikesi ning rüüpame sooja mustsõstraglögi. Lastele korraldame suure kelgusõidu ning naudime lumerõõme. Sõidame Ruka suusakeskusesse, et tutvuda kohalike suveniiridega ning heita pilk kõrgetele suusamägedele. Päevase puhkepausi ajal on soovijatel võimalik teha aga ka jalutuskäik Kuusamo jõulukaunistustega keskuses.
Järgneb heas seltskonnas mõnus jõulusöök (söök hinnas), millele järgneb jõuluvana külaskäik koos kingituste jagamise ja jõululauludega.
Peale pikka päeva värskes õhus on mõnus lõõgastuda veepargis (lisatasu eest) ning selleks pakub suurepärase võimaluse „Troopika“ veekeskus. Troopiliste taimede, looduskivi ja mõnusalt sooja atmosfääriga on loodud mõnus keskkond tõeliseks lõõgastuseks. Samal ajal kui lapsed naudivad veepargi liumägesid ja jõgesid ja koski, saavad emad-isad soome saunas või aurusaunas sooja nautida.

4. päev SÕIT TAGASI HELSINGISSE – HELSINGI BUSSIEKSKURSIOON, LAEV HELSINGI-TALLINN
Hommikusöök. Hommikul alustame sõitu Kuusamost Helsingi suunas. Teekond viib meid jällegi läbi muinasjutuliste maastike. Muljeid on kogunenud palju ning ühiselt koos giidiga saab veel joonistada, nuputada mõistatusi ning lugeda jõululugusid – kõik selleks vajalik on meie poolt bussi varutud. Teel teeme mitu u kolmveerandtunnist peatust, et keha kinnitada ja ringi vaadata. Jõuame Helsingisse ning kui teekond on sujuvalt kulgenud, jääb meile veel aega, et teha väike tiir bussiga Helsingi kesklinnas. Aeg suunduda sadamasse, kust väljub laev Tallinna kell 20:30-23.00.
Jõuame Tallinna sadamasse ning aeg jätta jällenägemiseni.

Reisi hind

Täiskasvanu: 399 €*/ 420 €
Laps kuni 2a: 59 €* / 62 € (kehtib majutudes kahe vanemaga, ilma voodi- ja bussikohata)
Laps kuni 4a: 99 €* / 104 € (kehtib majutudes kahe vanemaga ühes toas)
Laps kuni 4a: 159 €* / 167 € (kehtib majutudes ühe vanemaga toas)

Laps 5-12a: 299 €* / 315 € (kehtib majutudes lisavoodil kahe vanemaga ühes toas) 
Laps 5-12a: 349 €* / 368 € (kehtib majutudes lisavoodil ühe vanemaga toas)

* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele
  
Hind sisaldab:
 • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
 • Sõit kõigi mugavustega bussis (konditsioneer, Wc; kohv, tee, puljong, kakao hinnas)
 • Majutus 1 öö hotellis*** Oulus, 1 hommikusöök buffet-lauas
 • Majutus korralikus majutuspaigas Kuusamos (2 ööd), 2 hommikusööki ja jõuluõhtusöök koos jõuluvana külastuse ja kingitusega
 • Lõunasöök Jyväskyläs ja Rovaniemis
 • Mitmekülgne jõuluprogramm: põdrakasvanduse külastamine, põdrarakendiga sõit, lasso heitmine, vorstikeste küpsetamine, sõit mootorkelguga jne. Kaasa võtta kelk!
 • Ekskursioonid vastavalt programmile, hoolitsev ja sõbralik giid-reisijuht
 • Meeleolukas programm lastele bussisõidul 
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Tervisekindlustus 4 päevaks al. 4,50 € (lisainfo reisikindlustuse kohta)
 • Hommikusöök laevas  täiskasvanule 11 €; noorukile (12-17a) 7,50 €; lapsele (6-11a) 4 €; laps alla 6a tasuta
 • Õhtusöök laevas  täiskasvanule 26 €; noorukile (12-17a) 13 €; lapsele (6-11a) 7 €; laps alla 6a tasuta. Õhtusöögi hind sisaldab karastusjooke, teed, kohvi, piima, õlut ja veini. Palume söögitellimus esitada hiljemalt 2 nädalat enne reisi.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
 • Kuusamo Troopika veepark täiskasvanu u.18 €, Laps 4-14 a. 12 €, perepilet 48 €. Perepilet koosneb 2 täiskasvanut+2 last või 1 täiskasvanu +2-3 last või 2 täiskasvanut + 1 laps.
 • Arktikum: täiskasvanu 12 €, 7-15 a. 5 €, seeniorid ja tudengid 8 €
 • Lapi kelgukoerte farmikülastus 10 € (täiskasvanu), 5€ (laps 4-12 aastane), 20 € (perepilet) 
 • Koerarakendiga sõit 500 m ring 30 € täiskasvanu, lapsed alla 12 a. 15 €
 • Jõuluvanaga koos pildistamine: 1 pilt A4 – 30 €, postkaartpilt 35 € (5 pilti)
 • Santa Park täiskasvanu 33 €, 4-15 a. 27,50 €

Lisainfo

Ära unusta kaasa võtmast:
 • PASS või ID-kaart
 • Ujumisriided ja käterätt veelõbustuspargi külastamiseks
 • Karge Põhjamaa kliima nõuab soojemaid riideid (vt. reisi 3. päev)
 • Kuusamo majutuskoht on varustatud köökidega, kus on soovi korral võimalus ise süüa valmistada, külmkapp ja nõud on samuti olemas
 • Kelk
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

03.01.19 - 06.01.19
 Hind al 59
Broneeri
1 vaba koht

Vaata reisist pilte