Šveits - Baierimaa

Šveits - Baierimaa

Sellel reisil on ühendatud majesteetlik loodus romantiliste küladega, luksuslik ja lihtne elustiil, barokne ja talupoeglik arhitektuur. Tänu ajaloolistele ehitistele, maastikule ja traditsioonidele on Baierimaa Saksamaa kõige atraktiivsem piirkond. Külastame Baieri eelalpides kõrguvat Ludwig II muinasjutulossi, Baieri külasid ning maailmakuulsat Müncheni õllesaali. Jalutame lippude ja lilledega ehitud Šveitsi linnades.
 
Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN–MÜNCHEN
Koguneme kell 16:15 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid
Otselend Tallinn-München kell 18:15-19:40 (kohalikud kellaajad, lennu number EE8491). Palume kontrollida lennuki väljumise kellaaega vahetult enne reisi! Majutus Müncheni kesklinnas hotellis Wallis*** või sarnases kahel järgneval ööl.

2. päev MÜNCHEN 
Hommikusöök hotellis. München on laiale maailmale tuntud kui kultuuri- ja meelelahutuslinn.
Tänase päeva veedame Münchenis: Frauenkirche, uue ja vana raekojaga Marienplatz, Neuhauseri tänav, teatiinide kirik ja kuningate residents. Vaba aeg lõunastamaks.  Tutvume Nymphenburgi barokse lossi ja pargiga, mis oli kunagi Wittelsbachi perekonna suveresidentsiks.
Õhtul külastame soovijatega Müncheni kuulsat õllesaali Hofbräuhausi ning võib proovida Baierimaa spetsialiteete – valget vorsti ja nisuõlu.

3. päev MÜNCHEN - ETTAL- OBERAMMERGAU - WIESI KIRIK
Hommikusöök hotellis. Meie teele jääb kuulus Ettali klooster, mis on tuntud ka oma benediktiini poolest. Kaunis passiooniküla Oberammergau on justkui pilt muinasjuturaamatust. Majad on uhkelt kaunistatud ja maalitud, küla keskväljakul võib tihti näha toredates nahkpükstes kohalikke mehi omavahel juttu puhumas. Peatus kauni rokokoo palverännukiriku Wiesi juures. Majutus  Baierimaal hotellis*** või sarnane. 
 
4. päev NEUSCHWANSTEIN - LINDERHOF - SANKT ANTON  
Hommikusöök hotellis. Baierimaa kuningast Ludwig II -st on vändatud filme ja kirjutatud romaane. Päeva naelaks kujuneb kindlasti Ludwig II imepärase Neuschwansteini muinasjutulossi külastamine. See on suurepärane näide ühe isiksuse fantaasiatest, mõttemaailmast, julgusest teistest erineda. Lossi lähedalt kuristiku kohalt sillalt, avaneb sellele tolle aja meistersaavutusele eriti dramaatiline vaade. Seejärel külastame Ludwig II ehitatud Linderhofi lossi, mille valmimisel oli üheks eeskujuks prantslaste päikesekuningas Louis ning Versailles loss. Jalutame lossiaias. Majutus kuulsas Austria mägikülas Sankt Antonis hotellis*** või sarnases.
 
5. päev  VADUZ - ZERMATT
Hommikusöök hotellis.  Lühike peatus Liechtensteini vürstiriigi pealinnas Vaduzis. 
See on Šveitsi kõige mägisem, religioossem ning isoleeritum kanton. Täschi külast sõidame transfeerrongiga Zermatti, mis on autovaba küla. Selge ilma korral näeme maailma kõige fotogeenilisemat mäge Matterhorni. Zermatti ilmestavad puidust mazotid. Majutus Sierres hotellis Casino*** või sarnane.
 
6. päev SIERRE – CHILLON - MONTREUX – BERN 
Hommikusöök hotellis. Vaatame Genfi järve panoraami koos äärde ehitatud Chilloni lossi, mille vanimad osad pärinevad 12. sajandist. Loss sai kuulsaks tänu lord Byroni luulele. Peatume Montreux’s - uhkete hotellidega kuurortlinnas, mida on läbi aegade armastanud maailmakuulsad muusikud. Lõuna Gruyères’is, proovime rahvustoitu fondued. Päeva lõpetuseks sõidame Šveitsi pealinna Berni. Ekskursiooni käigus näeme katedraali ja kuulsat kellatorni, raekoda ning mitmeid purskkaevusid. Vaateplatvormil on võimalus näha elusat Berni sümbolit – pruunkaru. Karu on olnud Berni sümboliks linna asustamisest saadik. Õhtuks jõuame Berni mägismaale. Majutus kahel järgneval ööl hotellis Berni mägismaal hotellis Twing*** või sarnane.
 
7. päev ŠVEITSI LOODUSIMED - BALLENBERG
Hommikusöök hotellis. Külastame maalilist kaljude- ja jugaderohket Lauterbrunneri orgu ning imetleme võimsaid Trümmelbachi koski kalju sees. Seejärel sõidame naaberorgu Grindelwaldi, soovijatele sõit hammasraudteel töötava mägirongiga alpiaasadele, kerge matk looduses. Külastame Ballenbergi vabaõhumuuseumi, kuhu on toodud erinevate Šveitsi kantonite tüüpilisi elamuid. Soovijatele ühine õhtusöök hotellis. 

8. päev AARE JÕE KURISTIK – LUZERN,  LEND BASEL-TALLINN
Hommikusöök hotellis. Jalutuskäik mööda dramaatilist 1400 m pikkust Aare jõe kuristikku (laudtee), mis on tekkinud tuhandete aastate jooksul. Peatume Meiringeni linnakeses, mis asub Reichenbachfälle kose ääres, kust kukkus alla Sherlock Holmes.  Külastame Luzerni, mis on Šveitsi linnadest kõige maalilisem. Linn asub Reussi jõe ja samas ka Vierwaldstätteri järve ääres. Jalutuskäigu jooksul vaatame vanalinna väljakuid ja arvukaid sildu, millest kuulsaim on katusega Kapellbrücke sild. Suundume lennujaama, lend Basel-Tallinn kell 20:35-00:10 (kohalikud kellaajad, lennu number).

Reisi hind

999 €* / 1051 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele


Hind sisaldab:
 • Lennupiletid lendudele Tallinn-München, Basel-Tallinn (Nordica tellimuslennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis vastavalt programmile
 • Majutus 7 ööd hotellides **/*** vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisisaatja teenused kogu reisi vältel
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus hotellides  250 € 
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustamine lennukis lisatasu eest pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste objektide piletite hinnad:
 • Linderhofi loss 8,5 € 
 • Neuschwansteini loss 13 € 
 • Trümmelbachi kosk 11 CHF 
 • Hammasraudtee Grindelwaldis u 24 CHF 
 • Aare jõe kuristik 6 CHF 
 • Nymphenburg 9 € 
 • Ballenbergi muuseum 22 CHF
 • Täschi rong u 15 CHF
 • Fondüü  al 35 CHF
 • Õhtusöök hotellis 20  € 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Reisirahaks soovitame arvestada vähemalt 200 € ja 150 Šveitsi franki (CHF).
 • Kaasa soovitame võtta mugavad jalanõud, tuulekindel jakk mägedes viibimiseks ning ujumisriided.
Lennuinfo Germalo Reiside ja Nordica tellimuslendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 15 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Šveitsi ja Saksamaale reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel.

Kaart:

11.08.18 - 18.08.18
Giid Triinu Borga
 Hind al 999
Broneeri
2 vaba kohta
Giid
Triinu Borga
Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Šveits - Baierimaa

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  999
Šveits - Prantsusmaa Alpid
18.08.18 - 25.08.18
Giid Triinu Borga
3 vaba kohta
Vaata lähemalt