Iirimaa

Iirimaa riigi üldinfo
Pealinn: Dublin
Valitsus: parlamentaarne vabariik
Valuuta: euro
Iirimaal kehtivad eurod ja vahemaid mõõdetakse kilomeetrites. Ainult Ühendatud Kuningriikidele kuuluvas Ulsteri piirkonnas kehtivad inglise naelad ja teede pikkust mõõdetakse miilides. Maanteed on kõikjal saare peal kitsad ja suhteliselt käänulised.
Pindala: 70 280 km2
Keel: iiri
Religioon: katoliiklased (87,4%), Iiri kirik, sh protestandid (2,9%), moslemeid (0.8%), muu (1,3%)
 
Elektristandardid Iirimaal
230V&50Hz (UK pistik)
Elektripistikud on Iirimaal veidi erinevad, nimelt kasutatakse seal kolmeharulisi pistikuid. Reisile minnes tuleks kaasa võtta adapter, mille saab muretseda Eestis elektritarvete poest. Kuid ostmist ei tasu jätta viimasele minutile, sest tihti selliseid adaptereid ei ole ja tellimine võtab aega.

Iirimaa kliima
Kliima on Iirimaal pehme ja tihti sajab vihma, ka suvel. Kõige soojem kuu on juuli. Siis on õhutemperatuur tavaliselt +16…+18°C ringis. Ometigi on viimased 3 suve näidanud hoopis rohkem päikesepaistet kui tavaliselt ja temeperatuuridki olnud märksa kõrgemad. Muru on igihaljas ja tänu Golfi hoovusele talve Iirimaal ei ole. Ujumisriided võiks reisile kaasa võtta, sest Kerry ringi päeval on Atlandi ookeanis võimalus ujuda kui tuul liiga vali ei ole. Kaasas peaks kindlasti olema vihmakeep. Gigantrannikul ja Moheri kaljudel puhub reeglina vali tuul – vajalikud tuultkaitsvad riided ja mugavad madalad jalanõud. 
 
Iirimaa rahvusköök
Iirimaa rahvussöök on lambaraguu ja seda on võimalik enamikes pubides tellida. Muidugi süüakse saareriigis ka kala, aga kalarestoranid on suhteliselt kallid. Väga populaarne on Guinnessi õlu, 1 pint (u. 0.5L) õlu maksab pubis umbes 4.- €. Tavaline iiri hommikusöök on tõhus: peekon, oad, praetud muna või munapuder, tomat, kohv ning tee. Hommikusööki serveeritakse soojalt. Päevased söömised saavad olema vaba aja vormis, kus igaüks leiab endale sobiva söögikoha. Reisi vältel püüame leida 2-3 korda võimaluse viia teid supermarketisse, et söögipoolist varuda.Söögi peale tuleks arvestada umbes 8-10 € päevas. 
 
Suveniirid Iirimaalt
Suveniire on loomulikult laias valikus. Enim ostetakse esemeid, kus on peal ristikheinaleht või harf, sest need on Iirimaa sümbolid. Palju on igasuguseid suveniirlambaid müügil. (Lambaid peetakse Iirimaal väga palju!). Iirimaal jälgivad teid pidevalt väikesed rohelised mehikesed – härjapõlvlased. Nad on mitmekesiselt esindatud ka suveniirimüügikohtades. Veel ostetakse väikeseid murekivikesi, mis mahuvad peopessa ja millel on pöidlasuurune lohk, kuhu pöidlaga oma mure vajutatakse. Väga palju on igasuguseid villaseid tooteid. Daamidele pakuvad kindlasti huvi ehetekollektsioonid nn Claddahi motiiviga (kaks kätt, mis hoiavad südant, mille kohal on kroon – armastuse, truuduse ja sõpruse sümbolid).

Germalo Reiside Iirimaa reisi programmi leiate meie kultuurireiside seast: Kultuurireisid
Küsige lisainfot büroost tel. 6 110 600 või e-mailiga germalo@germalo.ee