Malaisia

Keel
Singapuri ametlikud keeled on inglise, malai, tamili ja hiina keeled. Malaisia ametlik keel on malai keel. Mõlemas riigis saab inglise keelega hästi hakkama.
 
Ajavöönd
GMT + 8, st. 6 tundi Eesti ajast ees.
 
Elekter
240 V, 50 Hz. Pistikupesad on kolme auguga (sama nagu Inglismaal).
 
Kliima
Nii Singapuri kui Malaisia kliima on troopiline, õhutemperatuurid püsivad kõrged ja sademeid on üsna ohtralt. Tavaline päevatemperatuur on 30°C ringis ja ka öösel ei lange temperatuur peaaegu mitte kunagi alla 20°C.
 
Riietus
Sooja kliima tõttu on soovitatav kerge rõivastus. Kuna Malaisia on islamiriik, soovitame vältida sügavaid dekolteid, paljaid õlgu, lühikesi seelikuid ja lühikesi pükse. Mosheedesse või templitesse sisenedes peaksid naised kandma pikkade varrukatega pluuse, pikki pükse või pikka seelikut.
Malaisia rahvusõhtul ja Kuala Lumpur Toweri külastamisel on vajalik viisakas vabaajarõivastus (nn. smart casual). Meestel tähendab see kraega särki, pikki pükse (mitte teksad) ning mittesportlikke kinniseid jalatseid. Naiste puhul ollakse vabamad – sobib iga õlgu ja põlvi kattev kleit/seelik ning ka sandaalid on lubatud.
Kindlasti on reisile vajalik kaasa võtta korralik keep ja vihmakindlad jalanõud.
 
Singapuri tollinõuded
Singapuri võib maksuvabalt tuua 1 liitri kanget alkoholi, 1 liitri veini ja 1 liitri õlut VÕI 2 liitrit veini ja 1 liitri õlut VÕI 1 liitri veini ja 2 liitrit õlut. Sigarette ja tubakatooteid tollimaksu tasumata riiki tuua ei või. Ilma eriloata ei tohi riiki tuua liha- ja kalatooteid (sh. konservid), puu- ja juurvilja. Isiklikuks tarbeks kaasa võetud ravimite puhul on vajalik arsti teatis ravimite vajaduse kohta ja/või retsepti koopia. Rohkem infot ravimitega reisimise nõuete kohta leiate Ravimiameti kodulehelt: http://www.ravimiamet.ee/ravimitega-reisimine

Täielikult on keelatud järgmiste esemete Singapuri toomine:
  • närimiskumm
  • närimistubakas ja e-sigaretid
  • relvakujulised välgumihklid
  • mistahes narkootilised ained.
 
Rohkem infot kontrollitud ja keelatud esemete kohta leiate Singapuri tolliameti koduleheküljelt:
www.customs.gov.sg/leftNav/trav/Controlled+and+Prohibited+Goods.htm
 
Raha
Raha soovitame kaasa vahetada vähemalt 400 euro ulatuses (soovitavalt vähemalt 250 SGD ja 1000 MYR).
1 EUR – 1,73 SGD (Singapuri dollarit).
1 EUR – 4,5 MYR (Malaisia ringgitit).
1 Singapuri dollar = 100 senti. Paberraha leidub 2, 5, 10, 50, 100 ja 1000 dollari väärtuses. Münte on 5-, 10-, 20- ja 50-sendiseid ning 1-dollarilisi.
1 Malaisia ringgit = 100 senti. Paberraha leidub 1, 2, 5, 10, 50 ja100 ringgiti väärtuses. Münte on 1-, 5-, 10-, 20- ja 50-sendiseid.
Raha saab vahetada nii pankades kui ka suuremates hotellides. Väljaspool suuri turismikeskusi võib raha vahetamisega raskusi tekkida. Pangakaartidest aksepteeritakse American Expressi , Diners Clubi , MasterCardi ja Visa kaarte.
 
Jootraha
Nii Singapuris kui Malaisias on kombeks jätta jootraha nii kohalikule giidile kui bussijuhile (neist esimesele u 2 EUR-i väärtuses päeva eest ja teisele 1 EUR-i väärtuses). Jootraha jäetakse ka toateenijatele, pakikandjatele ja taksojuhtidele.
 
Taman Negara rahvuspargi külastus
Kuna Taman Negara rahvusparki sõidame me väikeste jõepaatidega, ei saa me sinna kaasa võtta oma suuri kohvreid. Seega soovitame reisile kaasa võtta spordikoti või seljakoti, millega kolmeks rahvuspargis viibitavaks päevaks vajalik kaasa võtta. Rahvusparki tasuks kaasa võtta mugavad ja vihmakindlad rõivad (sh. ka soojem riietusese 3-tunnise paadisõidu ajaks) ja matkamiseks sobilikud jalatsid, taskulamp õhtuse jalutuskäigu tarvis ning sääsetõrjevahend ja väike kogus soola dzunglis leiduvate kaanide tõrjeks.