Miks Germalo Reisid

MIKS TULLA REISILE GERMALO REISIDEGA?
Reisimine on, ja me loodame,  et ka jääb tähtsaks osaks meie elust. See ei ole ainult puhkus ja lõbu, see on miljardite niitidega omavahel seotud maailma ehitamine, see on parema maailma loomine, kus inimesed mõistavad ja austavad teineteist.
Reisimiseks on väga erinevaid võimalusi – võime lennata üksi esimesse kohta, kuhu on lennupileteid, võime ühineda või ise kokku panna sõprade seltskonna, võime minna koos grupiga, mille on kokku pannud reisikorraldaja.
Igal võimalusel on omad eelised ja omad puudused, nagu elus ikka.
Oma 30-aastase ajaloo jooksul oleme oma klientide abiga välja kujundanud omad arusaamad elamuslikust ning meeldejäävast reisist ning panustame sellesse tõsiselt juba päris alguses, reisi planeerimise ja kokkupaneku ajal.

MILLIST  LUGU JUTUSTADA?
Iga reis on lugu ja selle kokkupanek algabki sellest, et me paneme oma peas paika loo, mida soovime jutustada. Selleks on vaja seda maad väga hästi tunda, lisaks juurde kümnete kilode kaupa kirjandust ja tuhandete failide kaupa informatsiooni internetist ja muidugi aastaid kogemusi. Kohvitassi taga vesteldes tunduvad ju käibefraasid „tõeline paradiis“, „hingemattev loodus“ või „imeline maa“ olevat igati omal kohal, kuid õnnestunud reisi korraldamise käigus pole nendega midagi peale hakata. On vaja teadmisi ning palju. See on üks korraldatud grupireiside eeliseid muude reisimisviiside ees – neisse on panustatud palju teadmisi paljude inimeste poolt juba reisi kokkupaneku käigus.

SUJUV KULGEMINE
Meie maailmas toimub igal hetkel miljoneid sündmusi ja maailmas on kindlasti samapalju kohti, kus olla. Me peame neist alati midagi enda jaoks valima, looma terviku meile antud ajas ja ruumis, valima välja vajalikud peatükid meie loos. Kuid me peame sinna ju ka kuidagi saama, seal ringi liikuma, ööbima ja – igal ajal aktuaalne teema – sealt ka kuidagi koju tagasi saama. Iseenesest pole tänapäeval ju keeruline tellida lennukipileteid ja broneerida hotelle, leida internetis üles kohad mida külastada, kuid – taas – nendest elamusliku terviku loomine ja selle kokku sobitamine vastuvõetavate hindadega on eriline oskus, mis pole konti mööda sugugi mitte igaühele, ka mitte turismisektori enda töötajate hulgas. See ei eelda mitte ainult teadmisi, vaid ka suuri kogemusi, võimet näha ette erinevaid probleeme, näha asju klientide silmade kaudu, soovi luua teiste jaoks midagi ilusat ja haaravat. Kunst ei ole teha kõige odavamat ja kõige kallimat reisi, kunst on teha head reisi sobiva hinna eest.
Palju on avalikus ruumis juttu kohtadest, kus palju turiste ja siis „tegelikest“ kohtadest, mida peaks ise omal käel külastama. Jah, kriisile eelnenud aastatel oli tõesti paljudes olulistes ja kaunites kohtades ka palju rahvast. Kuid sellepärast ei muutu Veneetsia ja Pariis, Moheri kaljud Iiirmaal või Plitvice rahvuspark Horvaatias veel mõttetuks! Just selliste kohtade külastamisel ongi reisigruppidel omad eelised, on võimalik varakult ette planeerida ning arvestada varasemaid kogemusi, kuidas külastus sujuvaks muuta.
Tänasel internetiajastul ei ole kuigi tõenäoline, et maailmas on hulgaliselt „avastamata pärleid“, millest mitte keegi mitte midagi ei tea, kuid kindlasti on palju paikasid, kuhu siiani on raskem ligi pääseda. Ka on grupireisidel üks pluss, mis korvab ligipääsetavuse teemat – reisibussis istudes asuvad reisija silmad maapinnast umbes meetri võrra kõrgemal kui sõiduautos istudes. See aga tähendab, et vaade ümbritsevale maastikule on tunduvalt parem, kõrgemal teeäärsest põõsastikust ning taustaks asjakohane kommentaar ning selgitus nähtava ja kogetava kohta. Kogum vaateid ning maailmavaatelised selgitused ja mõtisklused on kogu reisi jooksul meie reisielamuse üks vundamente.

TURVALINE TUNNE
Tänane maailm oma muutlikkuses on taas meile meelde tuletanud küsimused meie reisimise turvalisusest. Olgu selleks tervis, lendude hilinemised või ära jäämised, loodusõnnetused, epideemiad või lihtsalt halb ilm – ikka leidub mõni probleem, mis vajab oskuslikku lahendamist. Siin ei ole taas paremat ravimit kui suur kogemuste pagas, mida me oma töötajate kaudu Teile ka pakume. Oleme toonud inimesed koju nii Islandi tuhakriisi ajal kui ka koroonaepideemia ajal, oleme toimetanud inimesi metsarajalt haiglasse helikopteriga ja lahendanud sadu muid olukordi vähemefektsel moel. Olles kaugel kodust, on turvatunde jaoks oluline, et sinu kõrval on keegi, kes on valmis sind alati tingimusteta abistama ja kes ka teab, kuidas seda teha.

JAGATUD MAAILM JA JAGATUD AEG
Inimesed on oma loomult ikkagi karjaloomad, mitte üksikud hulkujad. Kogu see hoomamatu tsivilisatsioon meie ümber on sündinud läbi koostöö, mitte iseolemise. Viimast on muidugi ka vahest vaja, et akusid laadida.
Grupiga reisimise üks suuri boonuseid on võimalus jagada muljeid reisikaaslastega. See ei tähenda ainult muljeid, vaid ka uusi teadmisi, sest igaühel on elus mingi eriala, igaüks on mingil alal spetsialist.
See on võimalus leida uusi sõpru, seda just keskealiste ning vanemate inimeste jaoks, kes oma igapäevases elus ei loo aktiivselt uusi tutvusi.
Ja muidugi on see võimalus meile kõigile jagada omavahel maailma ja ühiselt elatud aega, anda endast parim ning võtta teistelt vastu parim, mis neil anda on.
Ootame Teid alati endaga reisima!

Siiralt ja südamest,
Teie Germalo Reiside meeskond