Giidid

Askur Alas

Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist. Ühtlasi on ta üks väheseid islandi keele tõlkijaid Eestis. Näiteks võib tema tõlkes lugeda Islandi nobelisti Halldór Laxnessi „Islandi kella“ või uuema aja kuulsuse, Sjóni, „Virvarebast“. Ta hoiab end pidevalt kursis tänapäeva Islandi elu ja oluga, kuid samas pakuvad talle sügavat huvi ka saagad ja muinaspõhja mütoloogia. 
Selleks, et kuulajaid köita, peab ta tähtsaks ka paeluvat ja süsteemset esitusviisi, millele aitab kaasa pikaajaline kogemus kirjutava ja uuriva ajakirjanikuna Eesti Ekspressis ja Eesti Päevalehes. Askur on tegutsenud järjepidevalt Islandi giidina alates 2004. aastast. 
Hind al  1049
Island - tule ja jää maa
10.08.2024 - 14.08.2024
Giid Askur Alas
Vaata lähemalt

Martti Kalda

Martti Kalda on Aasia kultuuriloo doktor. Martti on äärmiselt põhjalik oma reiside ettevalmistamisel ning tema väga laialdane teadmistepagas ning suur Aasia reisikogemus teevad Marttist väga nauditava giidi ja reisikaaslase. Tema põhjalikult läbi töötatud materjalid hõlmavad nii ajalugu kui tänapäeva, traditsioone ja tavasid – ta ei jää vastust võlgu ühelegi küsimusele. Lisaks on tema väga positiivseteks omadusteks tasakaalustatud meel ja rahulikkus reisi läbiviimisel. Meie kliendid saavad Martti teadmistest osa erinevatel Aasia reisidel, ning ka Türgis.

Raivo Haab

Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada. Raivot paelub ka iidne Põhjala kultuurilugu ja seega võib teda kohata Islandi põnevatel rännakutel. Tasakaalukus ja järelduste tegemine, keskendumine ja süvenemine, on tema iseloomustamiseks sobivad väljendid. Olles algupäraselt hoopis kunstnikuharidusega, paelub Raivot juba pikema perioodi vältel sügav ajaloo- ja usundihuvi, samuti erinevad filosoofilised suunad. Kaasaegsed tavad ja traditsioonid ei jää seejuures kunagi tähelepanuta. Raivo ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ning põhjalikult, leides alati nädala jooksul igale huvigrupile ja teemale aega nii, et reisi lõpuks kujuneks tervikpilt külastatavast maast ja rahvast.
Supersoodus
Uus
Hind al  4099
Myanmar - maagiliste templite ja kaunite randade maa
05.12.2024 - 21.12.2024
Giid Raivo Haab
Vaata lähemalt

Märt Männik

Märt on giidinduse ja turismiga üldiselt seotud ligi 15 aastat, sellest suure osa ka Germalo Reisidega. Märt alustas giidina ülikooliõpingute ajal Tartus, kus ta on lõpetanud Filosoofia teaduskonna, hiljem täiendanud end hotellinduses ja majanduses. Oma õpingutes on Märt keskendunud eelkõige hispaania keelele ja kultuuriloole. Märt juhendab Germalos Hispaania ja Lõuna-Ameerika ning Lõuna-Prantsusmaa reise. Kliendid on teda iseloomustanud kui tasakaalukat ja sisukat reisikaaslast ja reisijuhti, kellel jätkub tahtmist, ettevõtlikust ja entusiasmi sihtkoha põhjalikuks tutvustamiseks. Tal on head teadmised ka Hispaania filmindusest.
Supersoodus
Hind al  3799
Kolumbia
02.12.2024 - 19.12.2024
Giid Märt Männik
Vaata lähemalt

Mirjam Somelar

Mirjami lemmiksihtpunktideks Euroopas on kaks Atlandi-äärset maad: müstiline Island oma lummavate maastike ja unikaalse kultuuripärandiga ning Portugal oma keerdkäikuderohke ajaloo ja kiirelt areneva tänapäevaga. Viimastel aastatel viivad rännuteed Mirjamit lisaks ikka ja jälle kultuuriliselt, etniliselt ja religioosselt kirevasse Kagu-Aasiasse.
Mirjam Somelar on kasvanud ja õppinud Tartus. Sattudes tööle Germalo kollektiivi, ütles õppimist ja rändamist oluliseks pidav Mirjam olevat end leidnud oma unistuste töö. Sügav huvi eri maade ja rahvaste vastu, avastamiskirg, tundlikkus ja avatud meel on teinud Mirjamist meile väärtusliku kolleegi. Olles oma õpingutes keskendunud folkloorile ja etnoloogiale, aitab see tal erinevate rahvaste pärimuskultuuri kaudu tutvustada nii kohalikke kombeid, traditsioone kui ka kaasaegset elu-olu.
Sihtkohad: Portugal, Island, Tai, Singapur, Hiina, Jaapan, Malaisia.
Hind al  2199
Tai kuningriik
05.11.2024 - 17.11.2024
Giid Mirjam Somelar
Vaata lähemalt

Triinu Borga

Triinu Borga laiahaardelisus on aeg-ajalt hämmastav, sest lisaks Euroopa põhjapoolseimale saareriigile Islandile võib teda kohata näiteks ka Itaalias ja Maltal, samuti Kataloonias Hispaanias ning Alpide kaunitel maastikel. Lisaks Euroopa sihtkohtadele paelub Triinut ka Lähis-Ida kultuuri- ja usundilugu ning ka Aasia mitmekülgsus on olnud tema huviorbiidis juba pikema perioodi jooksul. Triinu mitmekülgsus nii giidi kui isiksusena on selle töö juures ainult kasuks, sest see aitab luua vajalikke seoseid paljude eri valdkondade ja ajastute vahel. Lisaks ajaloole pakub talle sügavamat huvi fotograafia ja kaunid kunstid.

Sihtkohad: Kuuba, Kreeka saared, Hispaania, Holland, Prantsusmaa, Island, Iraan, Peruu, Mehhiko, Norra, Itaalia, Šveits, Gotland, Malta, Iisrael, Jordaania, Fääri saared.
Malaisia - ringreis Borneo saarel ja Kuala Lumpur
01.04.2025 - 13.04.2025
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt

Ingrid Eomois

Ingrid on Maltal elanud üle kümne aasta ja sattus saarele just eesti turistidega töötades. Maltale kanda kinnitanud, omandas Ingrid Malta ülikoolis magistrikraadid teatri ja turunduskommunikatsiooni erialal. Hetkel töötab Ingrid Briti Nõukogu direktorina, tutvustades maltalastele Briti kultuuri ja õppimisvõimalusi. Ingrid on lõpetanud Maltal giidiõpingud ja litsenseeritud giidina tunneb ta põhjalikult Malta rikast ajalugu ja kultuuri ning “kohalikuna” on ta ühtlasi hästi kursis maltalaste igapäevategemistega. Raamatu “Minu Malta” autor.

Sihtkohad: Malta.
Malta - päikesesaar Vahemeres
24.05.2025 - 31.05.2025
Giid Ingrid Eomois
Vaata lähemalt

Helen Haas

Helen Haas on professionaalne giid, kes kümne aasta jooksul eestlastele põnevaid sihtkohti ja  välismaalastele Eestit tutvustanud. Helen on lõpetanud Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo erilala, kus spetsialiseerus türgi keelele ja kultuuriloole. Türgi filoloogina on tema lemmiksihtkohaks loomulikult Türgi, kuid tema huviorbiidis on kogu Vahemere äärne piirkond ning Lähis-Ida. Töö reisihuvilistega on viinud Iisraeli, Egiptusesse, Tuneesiasse, Marokosse, Itaaliasse, Hispaaniasse, Portugali, Prantsusmaale ja Indiasse. Helenit iseloomustab pidev enesetäiendamine ja sõbralik meel, millega ta oma teadmisi edasi annab. Lisaks giiditööle tegeleb Helen tõlkimisega ning aeg-ajalt võib leida ka tema reisijutte Maalehe turismiküljelt. „Koos rännuhimuliste inimestega on maailm avaram ja värvilisem,“ ütleb ta.

Sihtkohad: Türgi
Hind al  1249
Türgi - suur ringreis
20.10.2024 - 27.10.2024
Giid Helen Haas
Vaata lähemalt

Monika Kirss

Monika on tõeline frankofiil, sügava prantsuse ajaloo- ja kultuurihuviga. Germalo Reisides on Monika töötanud juba 2002 aasta suvest, olles giidiks erinevates Euroopa maades, põhiliselt Prantsusmaal ja Madeiral. Tal on olnud ka võimalus õppida Nizza ülikoolis. Oma tehnikakõrgkooli haridusele on ta lisaks teinud läbi magistriõppe Tallinna Ülikooli geograafiateaduskonnas Euroopa giidi kursusel. Lai silmaring, suur reisikogemus ja laiapõhjaline kultuuritaust teevad Monikast hea reisikaaslase ja giidi. Samuti annab Monika huvi dendroloogia vastu reisidele palju juurde avastades koos paradiisisaari Madeirat ja ka Assoori saari.  Lisaks tunneb Monika kõiki Germalo suusareiside sihtkohti ja oskab anda nõuandeid suusareisi valides.

Sihtkohad: Prantsusmaa, Madeira, Assoori saared.
Otselend
Hind al  1099
Portugal - Madeira - kultuuri- ja loodusreis paradiisi
11.11.2024 - 18.11.2024
Giid Monika Kirss
3 vaba kohta
Vaata lähemalt

Ulve Kärpuk

Ulve Kärpuk töötab Germalo Reiside giidina alates 2005 aastast. Ulvele on omane itaaliapärane temperament ja särtsakus. Olles juba pikemalt Roomas elanud, oskab Ulve lisaks rikkalikele kultuuriloolistele teadmistele selgitada ka itaallaste hingesoppide sügavusi ning aidata mõista selle äärmiselt mitmekesise maa ja rahva lugu. Kohalikke olusid ideaalselt tundev ning igas olukorras peremeheks jääv Ulve on meie sisukate ja intensiivsete Itaalia kultuurireiside korraldamise üks tugevaid alustalasid. Meeldiva naeratuse saatel saab Itaalia Teile lähedasemaks kui arvata oskategi, sest Itaalia, see on toit, vein, inimesed ja sajandite paksune kultuurikiht ehk – elu omas mahlas.

Sihtkohad: Itaalia, Malta. 
Uus
Hind al  1099
Itaalia - La Dolce Vita Roomas
21.10.2024 - 25.10.2024
Giid Ulve Kärpuk
Vaata lähemalt

Piret Mayer

Piret Mayer on Germalo Reiside meeskonnas giidina olnud tegev aastast 2000. Eesti Humanitaarinstituudis saadud põhjalik ja mitmekülgne haridus on olnud heaks aluseks pidevale enesetäiendamisele ning eestlastele oma lemmiksihtkohtade tutvustamisele. Piretil on olnud võimalus õpinguteks Austrias Salzburgi ülikoolis. Alustades giidina saksakeelsete maade kultuuriruumis, on ta hiljem lisaks Kesk-Euroopale keskendunud ka Iisraeli, Ameerika, Kanada, Austraalia ja Kreeka reiside korraldamisele ning läbi viimisele. Ka erinevad Hispaania piirkonnad on olnud Piretile sügavat huvi pakkunud. Põhjalikkus ja pidev enesearendamine on tema eduka reisikorraldamise alus, samuti on Piret ka inimesena äärmiselt sümpaatne leides reisil olles igas olukorras õige võtme, millega vajalik uks lahti keerata. Võib kindlalt väita, et Piretil on suurepärased isikuomadused ja teadmised selleks, et vahendada erinevate kultuuride ja rahvuste eripärasid nii, et reis on sajaprotsendiliselt nauditav.

Sihtkohad: Saksamaa, Austria, Šveits, Kreeta, Hispaania, Iisrael, Ameerika Ühendriigid, Austraalia, Peruu, Kanada, Gröönimaa.
Hind al  6999
Austraalia
08.11.2024 - 20.11.2024
Giid Piret Mayer
Vaata lähemalt

Mae Merusk

Mae iseloomustamisel ei teagi, kas oleks õigem alustada sellest, et tegemist on eestlasega, kes on viimased 11 aastat elanud Sitsiilias või peaks ütlema, et tegu on eestlasega, kes oleks juba pidanud Sitsiilias sündima. Sest just siin tunneb Mae ennast kõige kodusemalt ning tema tõeline sitsiilia päikeselisus on heas mõttes nakkav. Reiside organiseerimise ja giiditööga on Mae tegelenud juba üle 20 aasta. Mae tunneb suurepäraselt kohalikke olusid ning teab pajatada ka lugusid, mida ühestki raamatust või reisijuhist lugeda pole võimalik. Võib kindlalt väita, et Mae mõistab ajaloo keerdkäikudele lisaks ka sitsiillaste hinge sügavust ning tema oskus aidata mõista ja hästi lahti seletada, miks on Sitsiilia täna selline nagu ta on, teeb reisist unustamatu elamuse. Mae on ka 2012 a. ilmunud raamatu "Minu Sitsiilia" autor. Lisaks erinevatele Itaalia reisidele on Mae kiindunud ka erinevatesse Aafrika sihtkohtadesse - teda võib kohata nii Itaalia kui ka Eesti reisihuvilistega nii Tansaanias kui Lõuna-Aafrikas.

Sihtkohad: Itaalia, Malta, Montenegro, Horvaatia, Tansaania, Namiibia, Lõuna-Aafrika, Mauritius ja Seishellid
Itaalia - Sitsiilia kultuuri- ja puhkusereis Taorminas
03.05.2025 - 10.05.2025
Giid Mae Merusk
Vaata lähemalt

Argo Kasela

Argo Kasela on olnud tegev professionaalse giidi ja reisikorraldajana juba oma 20 aastat. Oma põhjalikud teadmised Vahemere kultuuriruumist ja antiik-kultuurist põimib Argo alati sõnaosavatesse ja hästi läbimõeldud jutustustesse. Ka päevapoliitika on pea alati Argo aruteluteemade hulgas ning just ajaloo ja kaasaja ühendamine ning seoste loomine, on tema tugevaks küljeks. Argo on karismaatiline ja hea lugude vestja. Germalo Reiside reisisihtidest on Argo lemmikud kahtlemata Türgi ja Kreeka.
Hind al  2499
Seišellid - eksklusiivne puhkus Mahe saarel
19.11.2024 - 28.11.2024
Giid Argo Kasela
Vaata lähemalt

Ervin Org

Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 27 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud. Uudishimu mõista erinevaid rahvaid ja lugupidamine kohalike tavade vastu on teda ikka innustanud avastama uusi seoseid. Ervin on hooliv reisikaaslane, olgu siis Kreekas või Aafrikas, Lähis-Idas või Kesk-Aasias, Madagaskaril või Vahemere saartel, Venemaal ja Lätist-Leedust rääkimata. Ervini juhitavad ekskursioonid on emotsionaalsed ning aitavad läbi inimeste ja läbi elavate jutustuste mõista teisi kultuure ja mentaliteete. Tal on sügavad teadmised Euroopa ajaloost, erinevatest religioonidest ja kaasajast. Lisaks on kliendid kiitnud Ervini suurepärast oskust panna kogu reisiseltskond ühes taktis hingama ja kulgema.

Sihtkohad: Kreeka, Küpros, Venemaa,  Nepal, India, Lõuna-Aafrika Vabariik, Iisrael, Gruusia, Horvaatia, Montenegro, Ahvenamaa, Fääri saared, Madagaskar.
Supersoodus
Hind al  4799
Madagaskar - ainulaadne loodusreis
06.12.2024 - 20.12.2024
Giid Ervin Org
Vaata lähemalt

Tea Reinvald

Tea Reinvald on giidina olnud tegev nii kodu- kui välismaal juba 1990-ndate aastate algusest. Tartu Ülikoolist on pärit tema suur armastus inglise keele ja Briti kultuuriloo vastu, aga huvi maailma erinevate kultuuride vastu on ta viinud lähemasse kontakti kultuurihälli Kreekaga ning juba Aafrika mandrile jäävate Tuneesia ning Marokogagi. Samuti on Tea huviorbiidis Euroopa looduskaunimad paigad Šveitsis, Hispaania kuumimad paigad Andaluusias ja Euroopa serval õõtsuvas Portugalis. Tea ehitab oma ekskursioonid üles läbimõeldult ja loogiliselt, vürtsitades infokilde legendide, lõbusate lugude ning kohaliku muusikaga. Valgustatud saavad nii kaugem ajalugu ja kultuuritraditsioonid kui kaasaegne eluolu ja päevakajalised arengud - teemade ring on lai. Süvitsi ettevalmistamine võimaldab Teal luua iga reisiga tervikpildi külastatavast maast ja rahvast.

Sihtkohad: Briti saared, Hispaania, Portugal, Tuneesia, Maroko, Kreeka, Prantsusmaa.
Hind al  1499
Maroko suur ringreis
20.10.2024 - 29.10.2024
Giid Tea Reinvald
Vaata lähemalt

Heigo Sahk

Heigo Sahk on meie meeskonnas juba üsna Germalo algusaegadest peale ning on läbi aegade olnud üks meie paljude püsiklientide kindlaid lemmikuid. Oma kaasakiskuva ja loogilise jutuvestmisega aitab Heigo kiiresti mõista ka mitmete käänuliste ajaloo keerdkäikudega riikide kujunemislugusid, erinevate rahvaste kombeid ja harjumisi ning argipäeva. Heigo kui kultuurireiside giidi äärmiselt lai silmaring, väljakujunenud maailmavaade ning intelligentsus on eelduseks heale reisile – ja Heigo puhul on need kriteeriumid kahtluseta täidetud. Mainimata ei saa jätta ka Heigo legendaarset huumorimeelt! Heigo sihtkohtade lai valik hõlmab nii Euroopat, Aasiat kui ka Lõuna-Ameerikat. Läbi aastate on  Heigo juhatanud reisiseltskondi Hispaanias, Prantsusmaal, Portugalis, Horvaatias, Itaalias, Kreeka saartel, Hollandis, Briti saartel ja Fääri saartel. Uus-Meremaa ja Austraalia, aga ka Sri Lanka, Tai ja mitmed teisedki Aasia riigid pakuvad avastamisrõõmu nii reisiseltskondade juhendamisel kui ka enda rännakutel. Samuti on tema valdkond aga ka Ecuador ja Mehhiko,  Alaska,  Gröönimaa, Jaapan ja mitmed teised rohkem ja vähem eksootilised sihtkohad.
Hind al  5999
Uus-Meremaa
05.12.2024 - 21.12.2024
Giid Heigo Sahk
Vaata lähemalt

Ott Sandrak

Ott Sandrak on laiemale üldsusele tuntud kui ajaloolane ja muinsuskaitse spetsialist, samuti kui mälumängur ja ajalooliste filmide ja dokumentaalfilmide nõustaja. Meie jaoks on Ott üks osa meie raudvarast. Mees, kelle teadmised on põhjatud, on meie jaoks – ning ka meie reisikaaslaste jaoks – asendamatu. Oti puhul on eriliselt väärtuslik see, et kui ta ka mõnele küsimusele hetkel vastuse võlgu jääb, siis juba järgmisel hetkel teab ta, kust selle vastuse leida võiks. Ja ta ei unusta seda ka kunagi järele uurimast! Lisaks sellele südamlikkus ja seiklejavaim, sihipärasus oma eesmärkide saavutamisel ning viimasena, kuid mitte vähem olulisena, tema suur reisimise kogemus, on väärtused, mida kõrgelt hindame.
Hind al  1399
Armeenia
14.09.2024 - 22.09.2024
Giid Ott Sandrak
5 vaba kohta
Vaata lähemalt

Siret Kalmström

Sireti reisipagasis on palju kogemusi ja elamusi, kultuuri ja ajalugu, mitmeid seiklusi ja palju toredaid avastamisi. Reisid neljal mandril ja üle viiekümnes riigis Euroopas, Aasias ja Aafrikas on andnud Siretile avatud maailmavaate ning laia silmaringi. Positiivsus ja energilisus nende sõnade parimas mõttes on teda iseloomustavad omadused. Siret ise on öelnud: “Mida rohkem ma reisin, seda rohkem ma näen kui isikupärased ja erilised kõik maad ja kultuurid on ja seda suurem on huvi neid veelgi põhjalikumalt tundma õppida. Armastan päikest, vürtse ja ajalugu." Tema erilised lemmikud on Briti saared, Lõuna-Euroopa, Kagu-Aasia, Lähis Ida.
Hind al  2999
Tai - eksootiline aastavahetus
25.12.2024 - 06.01.2025
Giid Siret Kalmström
Vaata lähemalt

Kaie Nurmeste

Kaie Nurmeste on lõpetanud kunstiajaloolasena Tartu Ülikooli ajalooteaduskonna ning teinud aastaid muuseumitööd. Kuna Kaiet on alati võlunud erinevad kultuurid, nende omavahelised mõjud ja kokkupuutepunktid, siis paelus teda ka giiditöö. Kaie alustas giidina Eestis ja Baltikumis Rootsi gruppidele meie regiooni näidates. Viimased 22 aastat on Kaie aga eestlastele maailma erinevaid paiku, kultuure, tavasid ja maitseid tutvustanud. Kaiele meeldib erinevatesse kultuurinähtustesse sügavuti sisse minna, et mõista, miks selle piirkonna inimesed just nii käituvad ja usuvad. Erinevaid kultuure aitavad paremini mõista ka kunst ja arhitektuur ning religioonid. 
Vahemere maad on tema erilisteks lemmikuteks olnud juba üle kahekümne aasta, kuid ka araabia maad on olnud väga huvitavad. 
Giiditöö kõrvalt on Kaie aastakümneid olnud ka külalisõppejõuks Pärnu Kolledži turismihuvilistele, õpetades kunsti- ja religiooniajalugu, giidindust, turismigeograafiat ning viimastel aastatel ka kultuuri- ja linnaturismi.
 

Sihtkohad: Kreeka, Hispaania, Portugal, Küpros, Malta, Itaalia, Egiptus, Maroko, Iisrael, Jordaania, Lõuna-Afrika, Tai, Araabia Ühendemiraadid, Omaan

Hind al  2199
Egiptuse ringreis Niiluse kruiisiga
26.10.2024 - 02.11.2024
Giid Kaie Nurmeste
Vaata lähemalt

Ester Laansalu

Ester on tegelenud giiditööga üle 23 aasta, mille jooksul on maailmale tiir peale tehtud alates Norrast lõpetades Kuuba, Peruu, Mehhiko, Vietnami või Uus-Meremaaga. Kuigi enim on Ester Kreekaga seotud, siis põhjamaade karge omapära paelub teda samuti väga. Elanud pikemat aega Eestist eemal sõbraliku ja külalislahke rahva hulgas, oskab Ester reisijateni tuua paljutki, mis tihti  märkamata jääb. Suurepärane jutustamisoskus, hea organiseerimisvõime ja optimistlik suhtumine teevad temast asjatundliku mõnusa reisikaaslase.
Hind al  3199
Malaisia ja Singapur - suur ringreis ja rannapuhkus Langkawil
02.12.2024 - 15.12.2024
Giid Ester Laansalu
Vaata lähemalt

Aviva Ratchik

Aviva Ratchik on suurte kogemustega aastast 1988 Iisraelis elav eestikeelne giid.

Maarika Kukin

Maarika Kukin on pärit Võrumaalt, Antslast. Tenerifele sattus turistina esmakordselt aastal 2004 ja saar lummas Maarikat nii sügavalt, et ta on seal elanud juba üle 16 aasta. Giiditöö kõrvalt tegeleb Maarika viinamarjakasvatuse ja veinivalmistamisega. Maarika ise ütleb nii: „Tenerife on minu teine kodu, Kanaari saared minu paradiis – tunnen selle kauni arhipelaagi ajalugu ja kultuuri, räägin vabalt hispaania keelt ja võtan Masca käänulistel teedel kurve nagu proff :).”
Otselend
Hind al  1029
Hispaania - Tenerife kultuuri- ja puhkusereis
18.11.2024 - 25.11.2024
Giid Maarika Kukin
Vaata lähemalt

Pille Rojo

Pille on elanud Hispaanias juba 30 aastat ja selle aja jooksul on see omanäoline ja ilus maa ning selle rahvas talle väga omaseks saanud. Hispaanial on väga pikaajaline ja põnev ajalugu, imeline loodus, ainulaadne kultuuripärand, külluslik gastronoomia ja piirkonniti erinevad inimesed vaid neile iseloomuliku elulaadi ja tavadega. Pille on võtnud oma südameasjaks, et näidata Hispaaniat oma mitmekesisuses.

 
Hispaania - Lõuna-Hispaania - kultuuri- ja loodusrännak Andaluusia päikeserannikul
03.05.2025 - 10.05.2025
Giid Pille Rojo
Vaata lähemalt

Martin Toon

Martin Toon on õppinud Tartu Ülikoolis eesti filoloogiat ja teoloogiat. Maheda hääletämbriga annab ta mõtte- ja sõnaosavalt edasi teadmisi, mida on kogunud lisaks koolipingis omandatule ka rohketelt reisidelt ning pikemaajalistelt töö- ja elamiskogemustelt välismaal. Martin täiendab teadmistepagasit pidevalt. Temale on omane sõna päritolu uurimine ja lahtimõtestamine, mille tulemust haaravalt jagab teistega. Inspireerivalt aitab mõista ja austada erinevaid rahvaid nende kultuuridega, kes on meist teistsugused. Omandatud võõrkeelteoskus aitab reisidel toimuvast mõista palju suunavat, seda paeluvalt ja elavalt edasi anda, situatsioonidele reageerida või konteksti asetada.
Armastatuimad on Vahemeremaad, eelkõige Püha maa ja Kreeka. Samas otse teiselpool maakera on palju köitvat, näiteks Polüneesias, Hawaii saarestikus on põnevad salapärased heiaud ja imekaunis loodus.
Supersoodus
Hind al  2299
Omaan - Sultaniriigi parimad palad
08.12.2024 - 15.12.2024
Giid Martin Toon
Vaata lähemalt

Kristi Lehtla

Kristi on olnud seotud turismi ja hotellindusega juba 20 aastat. Tartu Ülikooli ja Usuteaduste Instituudi teoloogiaõpingud on andnud sügavama huvi ja põhjalikud teadmised inimkonna kujunemisloost. Sellele lisaks kestev teadmistejanu ning kirg tundma õppida erinevaid keeli, kultuure, religioone… Olles elanud ja töötanud giidi ning reisisaatjana nii siin- kui sealpool Vahemerd, on Kristile eriti südamelähedased just vahemeremaad, eriti Itaalia. Samuti erinevad Lähis-Ida ja Lõuna-Ameerika regioonid.
Kristi usub, et reisimine, uute paikade avastamine selle sügavamas mõttes, on alati rännak ka sissepoole - kokkupuude erinevate kultuuriruumidega, traditsioonide, looduse ja inimestega, viib alati ka uutele avastustele iseeneses. Nii, nagu me samm-sammult jõuame uute sihtkohtadeni, jõuame ka eesmärkide ning arusaamadeni.
On üks hea ütlus, et laevadel on turvaline sadamas, aga mitte selleks ei ole need ehitatud. Kes armastab reisida ja pidevalt õppida ning avastada, mõistab selle tähendust.
Supersoodus
Hind al  4299
Ecuador - kultuuri- ja loodusreis
30.10.2024 - 11.11.2024
Giid Kristi Lehtla
3 vaba kohta
Vaata lähemalt