Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

12.10.18 - 25.10.18
Giid Ervin Org
 Hind al 2199
Müüdud
Meie reisidel teenindavad Teid targad, laia silmaringiga ja hoolivad eestikeelsed giid/reisijuhid. Lisaks on reisil ka kohalik giid, kes jagab praktilist infot ja tegeleb kohapealse korraldusliku poolega. Ekskursioonid ja vaatamisväärsused on reisi hinnas. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Nepali pindala on kolm korda suurem kui Eestil, aga rahvaarv ligi 20 korda suurem. Öeldakse, et nepallased naeratavad kogu aeg. Nepal on usklik maa, see paistab välja templite paljususes ning arhitektuuris. Kaugeid aegu meenutavate templite ja Katmandu oru paleede taustal paistab „lumede eluase”. 
Mäed võtavad selle maa territooriumist ligi 64% ja põllumajanduslikku maad vaid 13%. Siin asub maailma neljateistkümnest kõrgemast mäest tervelt kümme. Need on arvud. See on Siddharta Gautama kodumaa. Vaimsust ei saa arvudes mõõta. See reis viib Teid maailma katusele.

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL JA ISTANBUL–KATMANDU
Koguneme kell 10:30 Tallinna lennujaama lendudele registreerimise check-in lauas nr 1, kus reisijatele väljastatakse vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul 12:30-15:50 (kohalikud kellaajad, lennu number TK1424). Lend Istanbul–Katmandu kell 20:45-06:20 (kohalikud kellaajad, lennu number TK726). Palume kontrollida kogunemise ja väljalennu aega vahetult enne reisi!
 
2. päev KATMANDU – SWAYAMBHUNATH - PATAN
Saabume hommikul kell 06:20 Katmandu Tribhuwani rahvusvahelisele lennuväljale. Südamlikud tervitused Nepali kommete kohaselt.
Swayambhunath (Ahvide tempel) asub kõrgendikul Katmandu linna lääneosas. Pühamu on siin olnud juba vähemalt 8. sajandist alates. Tegemist on ühe tähtsama Tiibeti budismi keskusega Nepalis. Kohalikud usuvad, et kuna pühamu asub energeetiliselt väga erilises kohas, siis kõik siin lausutud palved ja soovid võimenduvad kolmteist miljardit korda.
Patan (Lalitpur) on ajalooline linn Katmandu oru lõunaosas. Vapustavalt terviklik ja kompaktne linnasüda lummab pühakodade ja paleede filigraansete detailidega. Jalutame Durbari väljakul ja tutvume klassikalise Nepali arhitektuuriga. 
Sõidame hotelli ning majutume kahel järgneval ööl Katmandus hotellis Manaslu****.
Ühine õhtusöök traditsioonilises restoranis ja värvikirev etendus Nepali rahvaste tantsudest.

3. päev SOOVIJAILE EVERESTI LEND, KATMANDU
Varahommikul, veel enne hommikusööki, on soovijail võimalus teha õhusõit väikelennukiga Himaalaja kohal (lisatasu eest) ning anda edasi hommikutervitused majesteetlikule Džomolungma (Mount Everest) mäele. Õhusõit kestab orienteeruvalt 45 minutit. NB! Väikelennukiga lendamine sõltub ilmaoludest!
Hommikusöök hotellis. Päeva veedame Katmandus. Boudhanath üks maailma suurimaid stuupasid ning siin asuvad ka mitmed kloostrid ja Tiibeti budismi keskus. Jalutuskäik linna ajaloolises südames Durbari väljakul. Vana kuningaloss, templid ja pühamud. Kumari maja, mis on traditsiooniliselt elupaigaks elavale jumalannale Kumarile. Nepali turg Asan pakub värvikirevust ja meelierutavaid lõhnu. Pärast lõunapausi jätkame tutvumist linnaga. Vaba aeg suveniiride ostmiseks ja lihtsalt mõnusaks ringiuitamiseks Thameli linnaosas.

4. päev PANAUTI - BALTHALI
Hommikusöök. Sõit Katmandu oru põlisasukate newarite linna Panautisse. 800 aastat tagasi rajatud hindu tempel Indrashor on kuulus puidust nikerdatud detailide poolest. Tutvume tüüpiliste linnamaastikega ja kohtume kohalike inimestega ning jälgime nende igapäevatoimetusi.
Edasi sõidame Khopasi külakesse, kust alustame lühimatka külas ja looduses. Riisiterrassid, lopsakad salud, kärestikulised jõed. Matk viib meid Balthali külla, kus veedame õhtupooliku.
Majutus hotellis Balthali Village Resort***.

5. päev LÜHIMATK LOODUSES, LEND POKHARASSE
Hommikusöök. Hommikune lühimatk looduses ja külades.
Transfeer lennujaama ja lend Katmandu–Pokhara. Pärastlõunal tutvumine Annapurna massiivi jalamil asuva Pokhara linnaga. Külastame Fewa järve saarekesel asuvat Barahi templit ja imetleme siin ka päikeseloojangut. Ööbimine Pokharas hotellis Kantipur***.

6. päev MATK LOODUSES – KÜLAD JA ORUD
Hommikusöök. Pärast lühikest sõitu saabume Hymjasse, kust alustame matka läbi külade. Teel vahelduvad tõusud ja langused, kõndida tuleb konarlikul pinnasel ja rohmakatest kividest laotud treppidel. Mõningased pingutused aga saavavad tasustatud vapustavate vaadetega Annapurna tippudele ja ülipõnevate kohtumistega külades. Matk lõpeb Annapurna öko-külas, kuhu jääme ka ööbima. Lõunasöök ja pärastlõunased avastusretked lähiümbruses. Õhtusöök.

7. päev LÜHIMATK – LEND POKHARA-KATMANDU,  SÕIT BHAKTAPURI
Hommikusöök. Pärast hommikusööki jätkub matk looduses – kaks-kolm tundi mõnusat rännakut. Lendame Pokharast Katmandusse. Külastame pühalinna Pashupatinath’i. Seejärel alustame sõitu Bhaktapuri. Teekond kulgeb kaunite vaadetega Marshyangdi ja Trisuli jõgede orus. Ööbimine kahel järgneval ööl hotellis Vajra Guest House**.

8. päev BHAKTAPUR
Hommikusöök. Nepali vana pealinn Bhaktapur on otsekui keskaegse kunsti ja arhitektuuri kodu. Linn asub Katmandu oru idapoolses nurgas ning kuni 15. sajandini valitses siin Malla dünastia. Öeldakse, et ükski reis Nepali ei ole täiuslik ilma Bhaktapuri külastuseta. Harmooniline linnaväljak ja kuulus viiekümne viie akna palee filigraanselt nikerdatud fassaadidega. Harmoonilised pagoodtemplid ja värvikirevad linnamaastikud. Bhaktapur on tuntud ka saviesemete valmistamise poolest.
 
9. päev
LEND KATMANDU-ISTANBUL JA ISTANBUL-TALLINN

Varajane hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Katmandu-Istanbul kell 07:35-12:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 727). Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 14:00-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 1421). Tere tulemast tagasi koju!
 
SOOVIJATEL ON VÕIMALIK REISIPIKENDUSEKS BHUTANI KUNINGRIIKI (lisatasu eest)

9. päev NAMOBUDHHA - MADHYAPUR THIMI

Täna jätkame tutvumist Kathmandu oru ja siinsete mälestistega. Namobuddha pühamu on üks olulisemaid templeid Nepalis ja kahtlemata üks kõige pühamatetest paikadest budistliku maailma jaoks. Budistliku traditsiooni järgi andis Buddha, olles veel prints, siin oma keha näljasele ematiigrile ja tema poegadele. See on paik, kuhu inimesed tulevad, et mõista omakasupüüdmatu hoolivuse jõudu. soovijatel on võimalus osaleda meditatsioonil.
Madhyapur Thimi on üks Kathmandu oru ajaloolistest linnadest Kathmandu, Lalithpuri ja Bakhtapuri kõrval. Tutvume ajaloolise linnasüdame ja templitega. Kuninglik väljak ja kuningaloss Bal Dev, Balkumari pühamu, Mahalaxmi tempel. Ööbimine Bakhtapuris Vajra Guest House**.
 
10. päevCHANGU NARAYAN, LEND BHUTANI, THIMPHU ORG
Bhutan – salapärane kuningriik Himaalaja mägedes, kus riigi heaolu ei mõõdeta mitte SKPga vaid inimeste õnnelikkuse indeksiga. Lihtsate inimeste siiras usklikkus, budistlikud traditsioonid ja Himaalaja vaimustav ilu.
Teel lennujama külastame Nepali vanimaks peetavat hinduistlikku templit Changu Narayani Bakhtapuri lähistel. Tempel asub mäekõrgendikul ümbritsetud magnooliametsadest. Varjuline tee pühamu juurde kulgeb läbi newarite küla, kus asub väike etnograafiamuuseum, mis tutvustab newarite eluolu. Pärastlõunane lend Bhutani Parosse kell 15:05-16:30. Lendu üle Himaalaja kümne kõige kõrgema tipu on peetud üheks kõige maalilisemaks kogu maailmas.
Parosse saabumisel algab transfeer Thimphusse (2300 mümp). Õhtune jalutuskäik suurimas ja enim rahvastatud Bhutani linnas. Linnapark, templid, põnevad spontaansed kohtumised kohalikega.
Majutus Thimphus hotellis.

11. päev THIMPHU - PARO
Pärast hommikusööki hotellis külastame kohalikku turgu, kuhu tulevad kohalikud inimesed  küladest ning müüvad või vahetavad oma kaupa neile vajaliku vastu. Selline omamoodi sõbrakaubandus oli vanadel aegadel Bhutanis väga levinud. Külastame Mälestus-tsörtenit - templit, mis ehitati kolmanda kõuedraakonikuninga - Druk Gyalpo - mälestuseks. Tempel ja selle ümbrus on saanud vanema generatsiooni kohtumispaigaks, kus veedetakse terve päev palvetades ja sõpradega kohtudes. Külastame Changangkha Lhakhangi, mis on vanim tempel orus ja mille juurest avanevad kaunid vaated Thimphu orule. Sõidame vaatama suurimat ja kõige uuemat Buddha kuju, mille juurest avaneb hingemattev vaade üle kogu Thimphu oru. Seejärel külastame väikest manufaktuuri, kus meistrid valmistavad paberit ja kunsti- ning käsitöö kooli, kus noored õpivad ja harrastavad 13 traditsioonilist kunstiliiki. Pärimuskultuuri muuseum annab ülevaate elust Bhutanis vanadel aegadel. Hiljem külastame rahvusraamatukogu, kus säilitatakse Bhutani rikkalikke religioossete tekstide kogusid ning uuemaid budistlikke tekste õpetlastelt üle kogu maailma. Lõunapaus linnas. Pärast lõunat külastame Paro Dzongi kindlust ja jalutame üle vanima siiani kasutusel oleva puusilla.
 
12. päev PARO TAKSANG – LÜHIMATK MÄGEDES – KICHU LAKHANG
Hommikusöök. Sõit mägedesse, kust alustame kerget matka Bhutani kõige austatuma templi Paro Taktsang (Tiigri pesa) juurde. 17. sajandil rajatud klooster ja templikompleks asub 3100 meetri kõrgusel merepinnast. See on Bhutani kõige olulisem pühamu. Klooster on rajatud koopa juurde, kus pärimuse järgi veetis 3 kuud mediteerides  Guru Padmasambhava. Kloostrikompleks ja  tempel otsekui ripub üle graniitkalju ja vaatab üle kogu Paro oru. Enamus päevast kulub matkale. Tagasiteel teeme peatuse Kichu Lakhangi kloostris, mis on üks vanimatest pühamutest Bhutanis ning millega seostatakse budismi algust riigis. Päeva lõpetame ühise õhtusöögiga. Ööbimine Paros samas hotellis.
 
13. päev PARO – KATHMANDU
Varajane hommikusöök hotellis. Sõidame külastama Paro muuseumi, mis asub 17. sajandil ehitatud vahitornis. Kaunid vaated Paro orule. Transfeer lennujaama, lend Parost Kathmandusse kell 13:40-14:35. Kathmandusse saabumise järel majutus hotelli ja vaba aeg.  Võimalus jalutada linnas, osta suveniire või hoopis lubada endale üks lõõgastav massaaž. Ööbimine Kathmandus hotellis.
 
14.  päev LEND KATMANDU-ISTANBUL JA ISTANBUL-TALLINN
Varajane hommikusöök ja sõit lennujaama. Lend Katmandu-Istanbul kell 07:35-12:55 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 727). Jätkulend Istanbul-Tallinn kell 14:00-17:20 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 1421).
TERE TULEMAST TAGASI KOJU!

Reisi hind

Nepali reisi hind
2199 €* / 2315 €
Soodushind kehtib korduvreisijatele.
Bhutani reisipikenduse hind
1699 €*
* Reisipikenduse hinnale ei rakendu lisasoodustused.
 
Reisi hind sisaldab:
 • Lennupiletid Tallinn-Istanbul-Katmandu ja Katmandu-Istanbul-Tallinn, toitlustamine lennukis
 • Sisaldab lennujaamamakse seisuga november 2017. NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustest.
 • Lennupilet siselennule Kathmandu-Pokhara-Katmandu
 • Lennupiletid siselendudele Kathmandu-Paro ja Paro-Kathmandu (Bhutani reisipikenduse puhul)
 • Majutus Nepalis hotellides ja öko-külas (6. päev) (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
 • Majutus Bhutanis hotellides (2-in toad), hommikusöögid hotellides vastavalt programmile
 • 1 lõunasöök ja 2 õhtusööki Nepalis
 • 3 lõunasööki ja 3 õhtusööki Bhutanis
 • Bhutani viisa vormistamine (US$ 40)  
 • Giidi/grupijuhi teenused, eestikeelsed ekskursioonid kogu reisi vältel
 • Sisaldab sissepääsumakse tasulistele objektidele, mis programmis mainitud.
Lisakulud:
 • Nepali viisa vormistamine 25 USD (tasumine kohapeal)
 • Maalt lahkumise maks (hind täpsustamisel) tasutakse kohapeal
 • Reisi hinna sisse ei ole arvestatud jootraha. Jootraha jäetakse üldjuhul ka kohalikule giidile ja bussijuhile. Bussijuht u 1 USD päevas ja kohalik giid u 3 USD päevas.
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühene majutus Nepali reisil 550 €
 • Ühene majutus Nepali ja Bhutani reisil 670 €
 • Lend väikelennukiga Himaalaja kohal 230 usd või 210 € (ettetellimisel, tasumisel kohapeal)
 • Tervisekindlustus + reisitõrkekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest 16,52 € (kuni 65a, 65-80a kallim tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo kontorist).

Lisainfo

 • Nepali ruupia kurss on: 1 USD on u. 63,55 ruupiat, kurss muutuv. Soovitame raha vahetada vähemalt 300 USD.
 • NB! Programmis märgitud matkad ei vaja lisavarustust. Mugav igapäevane riietus. Paha ei teeks toekas matkajalats. Samas juhime tähelepanu, et matkad ei toimu kõrgmägedes.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
 • Objektidel on fotografeerimine tasuline. Mõnedes pühapaikades on see üldse keelatud. Paljudes templites peab võtma jalast jalanõud ja ei tohi siseneda koos nahast esemetega.
 • Eesti telefonid kohati ei tööta.
 • Kohapeal on võimalik tasuda nii dollarites kui eurodes. 
 • Paljudes restoranides on hinnad ilma maksudeta, mis lisanduvad hiljem arvele. Tavaliselt lisandub 13% käibemaks ja 10% teenindustasu. Keskmine söök maksab ca 5-6 €. Pudel vett poes maksab 20-30 ruupiat. Taksosõidu puhul arvestada 300 ruupiaga (~3€). Soovitame kaasa võtta päikesekreem tugeva faktoriga! Mägedes võib  päike olla terav.
Lennuinfo rahvusvahelistel Turkish Airlines’i liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg, kuid ühe ühiku kaal ei tohi siiski ületada 23 kg.
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid.
Siselendudel kehtivad teised lennureeglid. Info täpsustamisel.
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Viisa ja dokumendid

Ainuke kehtiv reisidokument on pass, mis kehtib vähemalt 6 kuud pärast reisi ning kus on kaks tühja ja kõrvuti asetsevat lehekülge. Nepali viisa vormistatakse piiril ning viisa vormistamise tasu 25 USD makstakse kohapeal (kaasa võtta täpne raha). Kindlasti on vaja kaasa võtta 3 värvilist passifotot.
Viisa tasu võib muutuda eelneva etteteatamiseta. Reisile broneeringu tegemisel palume Germalo Reiside kontorisse tuua, saata faksi või e-mailiga passi koopia.

Kaart:

12.10.18 - 25.10.18
Giid Ervin Org
 Hind al 2199
Müüdud
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Nepal ja Bhutan - kultuuri- ja loodusreis maailma katusel

Vaata reisist pilte