Horvaatia - Sloveenia ringreis

Horvaatia - Sloveenia ringreis

02.06.19 - 09.06.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 879
Ooteleht
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja vanad Vahemere kultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaja vaatamisväärsusi. Lisaks sellele on horvaadid sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Lugege lisaks meie giidide kohta siit > 

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-SPLIT, SPLITI AJALOOLINE KESKUS - PAGI SAAR - KAUNID AADRIA RANNIKU VAATED
Kogunemine kell 05:15 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Split kell 07:10-09:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber LO8243). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi! 
Alustame oma ringreisi Horvaatias. Hommikune jalutuskäik Splitis, kus ootab meid uhke Vana-Rooma aegne vaatamisväärsus Dioclektianuse Palee (UNESCO). Suurejooniline antiikne palee on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega.
Sõidame Pagi saarele, mis on kuulus kitsede, lammaste, kivimüüride ja kitsejuustu poolest. Ka kohalikku kvaliteetset valget veini valmistatakse siin. Saar lõhnab tüümiani, salvei, lavendli ja pune järele.
Naudime Pagi saare kuumaastikke suundudes laevaga tagasi mandrile ning jätkame sõitu mööda kaunist Aadria mere rannikut. Õhtuks jõuame Aadria mere rannikul Opatijasse. Majutus neljal järgneval ööl Opatijas hotellis Bristol**** või Astoria**** või sarnases.
 
2. päev KRK SAAR
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krki saarele. Romantilised mägikülad, kõrgete kaljudega ümbritsetud pisikesed liivalaguunid, mäetipus paiknev maaliline Vrbniku linnake. Võimalus degusteerida kohalikku veini. Seejärel puhkus Baška rannas.

3. päev PÄEV SLOVEENIAS: PREDJAMA LOSS - POSTOJNA KOOPAD - LJUBLJANA
Hommikusöök. Tänane päevane ekskursioon viib meid Sloveeniasse.
Vaatame omapärast Predjama lossi, mis valvab sissepääsu suurde koopasse. Seejärel külastame Euroopa kõige ilusamaid  koopaid - Postojna. Sõidame koobastes elektrirongiga ja teeme jalutuskäigu, imetledes seda hiigelstalaktiitide ja maaliliste järvedega loodusimet. Sõidame Ljubljanasse. Linnaekskursioon ja vaba aeg.
 
4. päev VABA PÄEV RANNAS või VALIKEKSKURSIOON ISTRIA POOLSAAR – MOTOVUN, POREC, ROVINJ, PULA 
Hommikusöök. Vaba päev puhkuseks Opatija rannikul.
Soovijatele valikekskursioon Istria poolsaarel (lisatasu eest).
Külastame maalilise asukohaga künka peal asuvat, mitmete kunstnike lemmiklinna, Motovuni. Viinamarjakasvatuspiirkonna läbimise järel avaneb imeilus vaade Aadria merele ja Horvaatia arvukatele saartele.
Soovijatega lõunastame ühiselt proovides hõrku lambarooga kohalikus restoranis. Mereäärses Poreci linnas vaatame veneetsiapärast arhitektuuri ja kaunite mosaiikidega kaunistatud Euphrasia piiskopikiriku kompleksi (UNESCO). Külastame keskaegse vanalinnaga Rovinjit. Edasi sõidame Pula linna, kus on säilinud suur Vana-Rooma aegne amfiteater. 
 
5. päev PLITVICKA JÄRVEDE RAHVUSPARK - ZADAR
Hommikusöök. Tänane teekond viib meid Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Loodusparki ilmestavad lopsaka metsaga kaetud mäed ja üle kahekümne türkiissinise järve, mis on omavahel ühendatud kaskaadide ja koskedega. Laevasõit ja matk kaunis looduses.
Külastame Zadari linna, jalutuskäik ajaloolises linnasüdames. Ööbime järgmisel kahel ööl Biogradi piirkonnas Ilirija Resorti hotellis*** või sarnases.

6. päev KRKA RAHVUSPARK – TROGIR – ŠIBENIK
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. 
Külastame meeleolukat Trogiri linna (UNESCO). Muistse Tragurioni (tõlkes kitsesaar) keskuses on säilinud mitmeid  jõukate linnakodanike elamuid.
Mereäärne Šibenik on tore väike linnake vana keskuse ning ilusa rannapromenaadiga. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas ja rannapromenaadil. Šibeniku püha Jakobi kirik on lisatud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

7. päev AADRIA MERE PÄRL – DUBROVNIKU VANALINN
Hommikusöök. Suundume ekskursioonile Lõuna-Dalmaatsiasse Dubrovnikusse (UNESCO).
Meie teekond edasi lõunasse kulgeb mööda Makarska Riviera rannikut. Avastame ilusaimat Dalmaatsia linna Dubrovnikut. Jalutame mööda turistide lemmikut Placat, näeme Onofrijeva purskkaevu, Rolandi kuju, Sponza ja vürsti paleed. Vaba aega võib veeta vanalinnas või jalutades mööda taastatud linnamüüri nautides kauneid vaateid linnale ja merele. Majutume Bosnia-Hertsegoviinas Neumis hotellis Grand**** või sarnases.
 
8. päev LEND SPLIT-TALLINN
Hommikusöök. Transfeer lennujaama. Otselend Split-Tallinn kell 09:40-13:25 (kohalikud kellaajad).

Reisi hind

879 €* / 925 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele

Hind sisaldab:
 • Lennupilet lendudele Tallinn-Split-Tallinn (Nordica-Lot liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit kõigi mugavustega bussis
 • 4 ööd  hotellis*** Opatija piirkonnas (2-in toad), 4 hommikusööki
 • 2 ööd hotellis*** Biogradi piirkonnas (2-in toad), 2 hommikusööki
 • 1 öö hotellis**** Neumis (2-in toad), 1 hommikusöök.
 • Ekskursioonid (v.a Istria lisaekskursioon), giidi/reisijuhi teenused 
Lisakulud
Lisatasu eest võimalik:
 • Päevane lisaekskursioon Istria poolsaarele 49 € (ettetellimisel ja tasumisel). Palume lisaekskursioonile registreeruda enne reisi Germalo Reiside kontoris. Lisaekskursiooni toimumise eelduseks on min 15 soovijat.
 • Ühene majutus 159 €
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Postojna koopad 23 € täiskasvanud / 18 € tudengid 16-25 a 
 • Bussisõit Motovuni 20 HRK
 • Poreci katedraal ja muuseum 40 HRK
 • Pula amfiteater 40 HRK / 20 HRK (laps)
 • Plitvicka rahvuspark 250 HRK 
 • Krka rahvuspark 150 HRK 
 • Dubrovniku linnamüür 120 HRK (individuaalne külastus)
 • Veini degusteerimine Krk saarel 5 €
 • Lõunasöök (lammas vardas) Sibenikus 17 
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse ja Bosnia&Hertsegoviinasse reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 

Lisainfo

 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u. 1€ = 7,5 HRK. Sloveenias kehtiv rahaühik on euro.
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid. Postojna koobastes on temperatuur +8 C. Külastuseks vajalik sobiv riietus.
Lennuinfo Nordica liinilendudel
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
Soovi korral on võimalus ka toidud enne reisi ette tellida lennukompanii Nordica kaudu internetipõhise teenusena. Toidu valik on erinev sõltuvalt lennu sihtkohast ja lennu ajast ning ei kattu pardal pakutavaga. Pardal on siiski ka kohapeal tellitavaid võileibu ja suupisteid, ent seda piiratud koguses ning toitu mitte ette tellides tuleb arvestada, et toitlustust ei pruugi jätkuda kõigile reisijatele.
Lennuki toitlustust on võimalik ette tellida hiljemalt 36 tundi enne väljalendu Nordica kodulehelt telli siin->. Maksevahendina kehtivad Visa ja Mastercard krediitkaardid, tasuda saab ka arvega panga kaudu. Pangaülekandega tasudes palutakse Teil saata maksekinnitus meilile info@airo.ee.
Toitlustuse tellimuse sooritades ning tellimuse eest tasudes saadetakse Teile meilile Airo Cateringi poolt voucher, mis palutakse Teil välja trükkida ja lennule kaasa võtta. 

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

Kaart:

02.06.19 - 09.06.19
Giid Raivo Haab
 Hind al 879
Ooteleht
Giid
Raivo Haab
Raivo Haab on Germalo Reiside meeskonnas tegutsenud aastast 2007 keskendudes peamiselt idamaade kultuurile. Ka Balkanimaade uuem ajalugu on teda paelunud ning viimastel aastatel võib Raivo juhendusel ka näiteks Horvaatia rannikul uusi paiku avastada...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - Sloveenia ringreis

Vaata reisist pilte

Soovitame lisaks

Hind al  799
Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust
26.05.19 - 02.06.19
Giid Triinu Borga
Vaata lähemalt
Hind al  699
Horvaatia - Biogradi puhkus
26.05.19 - 02.06.19
Vaata lähemalt