Island - tule ja jää maa

Island - tule ja jää maa

10.08.2024 - 14.08.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1049
Ooteleht
Islandi saar asub kaugel maailma ääres, Euroopa ja Ameerika vahel Gröönimaa lähedal. Lisaks põhjamaa päikeses sillerdavatele liustikele on seal tulemäed ja kuumaveeallikad, mistõttu kutsutakse Islandit ka jää ja tule maaks. Lisaks on puhas Islandi õhk eriline ja tervistav.
Meil on hea meel tutvustada Teile ühte omapärasemat paika maailmas, mille karm ilu jääb Teie südamesse kogu eluks.

Lugege Islandi kohta lähemalt ka siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-KEFLAVIK,  REYKJAVIKI LINNAEKSKURSIOON JA VABA AEG, SOOVIJATELE ÕHTUNE VAALAVAATLUS
Kogunemine kell 07:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Riia kell 09:10-10:00 ja lend Riia-Keflavik kell 10:45-11:45 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT312 ja BT169). Palume kontrollida lennuajad meie kodulehelt veel vahetult enne reisi!

Tere tulemast Islandile! Saabudes Islandile saab nautida vaateid ümbritsevale kuumaastikule, võib isegi tunduda, nagu oleksite saabunud teisele planeedile.
Suundume Reykjaviki poole ning sõidame läbi kivistunud laavaga ümbritsetud Hafnarfjorduri linnakese ja näeme Bessastadiris presidendi residentsi.
Hakatuseks teeme ülevaatliku ekskursiooni Reykjaviki kesklinnas - Hallgrímskirkja peakirik, Tjörnini järveke, parlamendihoone, suurejooneline Harpa kontserdimaja, vana sadamapiirkond ning linna peatänav paljude äride ja kohvikutega. Siis jääb aega, et omal valikul keha kinnitada või linna peal kõndida, mille järel sõidame bussiga hotelli check-in´i tegema.
Meie majutupaigaks neljal järgneval ööl on Reykjavikis hotellis Cabin (hotellikirjeldus reisikava lõpus).
Soovijatel võimalus suunduda laevaga merele vaalasid vaatlema. Väga tõenäoliselt näeme kas küürvaalasid (16 m) või kääbusvaalasid (10 m), hea õnne korral mõlemaid. Vaalavaatlus toimub ca kell 17:00-20:30.

2. päev EKSKURSIOON „KULDNE RING” (lisatasu eest) – REIS TÄIS ISLANDI TUNTUMAID VAATAMISVÄÄRSUSI, SININE LAGUUN (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Suundume tutvuma Islandi kuulsaimate vaatamisväärsustega. 
Kõnnime Islandi muistse parlamendi Altingi majesteetlikel väljadel, kus aastal 930 sai kokku maailma esimene siiani toimiv parlament. Lisaks ajaloolisele ja kultuurilisele tähtsusele on piirkond ka looduslikult põnev, sest asume kahe mandrilaama ühinemispaigas ning looduslikud kinnitused sellele on silmapaistvad.  Edasi sõidame geisrite alale, kus näeme Geysiri ja Strokkuri geisreid - neist esimene andis nime kõigile maailma geisritele. Peatume Islandi kõige ilusamaks peetava Gullfossi kose juures, kus kolossaalsed „Valge jõe” Hvitá veemassid kukuvad kanjoni sügavusse.
Ühine lõunasöök (lisatasu eest).
Seejärel peatume Skálholtis, mis oli 750 aastat Islandi toomkiriku ja piiskopi asukohaks, saare tähtsaimaks pühapaigaks.
Järgneb mõnus kulgemine mööda Reykjanesi poolsaare lõunarannikut, kuni jõuame Krisuviki geotermaalalale, kus teeme väikese jalutuskäigu podisevate mudapottide ja keeva vee tiigikeste vahel. Kui sõidame mööda mägedest, kus kolmel aastal järjest on suviti pursanud vulkaan, jõuame maailmakuulsasse Sinisesse Laguuni. Kuumas ja tervislikus mineraalsoolarikkas vees kümblemine ja lõõgastumine garanteerivad unustamatult meeldiva elamuse.

3. päev SNæFELLSNESI POOLSAAR (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Tänane päevane ekskursioon viib meid nüüd põhja poole. Paljud peavad just seda piirkonda saare ilusaimaks osaks mägiteede, orgude ja järvedega.
Sõidame läbi erinevates saagades palju mainitud Borgarfjörduri piirkonna. Näeme erinevaid kraatreid ja kummalisi kaljumoodustisi. Esimese jalutuskäigu teeme Selvallafossi kose juures, kust avanevad ümbruskonnale maalilised vaated.
Päeva üheks naelaks on Islandi suurima haikalatalu ja asjakohase muuseumi külastus, kus meile tutvustatakse toksilise grööni hai liha unikaalset töötlemise viisi ja pakutakse ka seda rahvusrooga koos rahvusnapsu Brenniviniga mekkida. 
Ühine lõunasöök (lisatasu eest).
Näeme oma kuju tõttu Islandi üht enimpildistatud mäge, Kirkjufelli ehk Kirikumäge ja üritame isegi selle kaamerasse saada.
Selge ilma korral naudime maailmas kõige paremini tuntud Islandi vaadet – suursugust Snæfellsjökulli koonusekujulist 1,5 km kõrgust mäge, mille tippu katab veel jääkilp. 1864. aastal kirjutas Jules Verne oma klassikalise romaani "Reis maailma südamesse”, milles professor Otto Lidenbrock kaaslastega laskub Snæfellsjökulli sisemusse ning satub seejärel mitmetesse seiklustesse.
Külastame võimsana mõjuvat Djupalónssanduri randa, mille musti vulkaanilisi kivisid peetakse väekivideks, nn mustadeks pärliteks, ning mida ääristavad eriskummalised laavaformatsioonid. Pärast seda jalutame Arnarstapi kaljude peal, mis on pesitsuspaigaks tuhandetele lindudele.
Õhtuks jõuame tagasi Reykjavikki.

4. päev ISLANDI LÕUNARANNIK (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Täna suundume lõunarannikule.
Hea ilma puhul võib avaneda võimalus imetleda Hekla vulkaani ideaalset koonust. Peatume maalilise Skógafossi kose juures, mis langeb 60 m kõrguselt võimsa joana kaljudelt alla.
Külastame Skógari vabaõhumuuseumi ning saame ettekujutuse islandlaste muistsest elust. Näha saab muuhulgas maja, kus veel 1970. aastal elasid inimesed koos loomadega, ühed üleval, teised all.
Ühine lõunasöök (lisatasu eest).
Seejärel jätkame reisi lõuna poole ja läheme Sólheimajökulli liustiku juurde, mis sulab iga aastaga ühe kaugemale sisemaale poole. Imetleme Islandi lõunapoolseima tipu kuulsaid Dyrholey kaljusid ja jalutame piki musta liivaga kaetud Reynisfjara randa. Tagasiteel Reykjavikki teeme peatuse Seljalandsfossi kose juures, kus avaneb soovijatel võimalus kose tagant läbi jalutada.

5. päev LEND KEFLAVIK-RIIA-TALLINN
Varane hommikusöök hotellis.  Suundume lennujaama, tagasilend Islandilt Eestisse.
Lend Keflavik-Riia kell 08:50-15:25 ja lend Riia-Tallinn kell 20:05-20:55 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT170 ja BT317).

Majutus

Hotell Cabin 

Majutus standard klassi kaheses toas koos hommikusöökidega
1.3 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Reykjavik, majutus koos hommikusöökidega
Hotell Cabin paikneb Reykjaviki idaosas ning on populaarne peatuspaik linna külastavate turistide seas. Reykjaviki rannapromenaadini on siit 400 m, kesklinn jääb 1,5 km kaugusele. Lähistel on toidupood, mõned söögikohad. Peale ekskursioonipäevi võib lõõgastuda ka Reykjaviki termaalujulas, mis asub hotellist 800 m kaugusel. Hotelli standard klassi toad on sisustatud lihtsalt ja mugavalt, kõigis tubades on privaatne dušš/WC, tasuta Wifi, TV, telefon. Hotellis pakutakse buffet-stiilis hommikusööki.
www.hotelcabin.is

Reisi hind


1049*/1104 €
*Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele

Hind sisaldab:
 • lennupilet Air Baltic lendudele Tallinn-Riia-Keflavik ja Keflavik-Riia-Tallinn;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavusega bussis;
 • 4 ööd Reykjavikis hotellis (2-in. toad), 4 hommikusööki;
 • transfeer lennujaamast hotelli ja hotellist lennujaama;
 • eestikeelne reisiteenindus kogu reisi vältel.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • ühene majutus 219 €;
 • tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-69 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse;
 • ekskursioon Kuldne ring 45 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • ekskursioon Lõunarannik 45 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • ekskursioon Snæfellsnesi poolsaar 45 € (ettetellimisel ja tasumisel);
 • Sinine Laguun täiskasvanu 81 €, laps 2-13 a tasuta (ettetellimisel ja tasumisel, k.a tasuta lapsed). Hinnas sisaldub rätiku kasutus, 1 jook, 1 mudamask. Kuni 13 aastase lapse tasuta sissepääsus ei sisaldu jooki ja kappi peab jagama vanemaga. Vajalik on kaasa võtta enda ujumisriided.
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja muude objektide piletite hinnad:
lõunasöök ekskursioonipäeval Kuldne ring 2 500 ISK  (lihasupp, sai, kohv/tee);
vaalavaatlus 90 €, lapsed 7-15 a. 45 € (ettetellimisel, tasumine kohapeal);
haikala töötleja talu külastus koos muuseumi ja degusteerimisega 2500 ISK;
lõunasöök Snaefellsnesi poolsaare ekskursioonipäeval 3800 ISK (buffet);
lõunasöök Lõunaranniku ekskursioonipäeval 3700 ISK (Islandi lambalihasupp, sai, kohv/tee, päevakook);
Skógari vabaõhumuuseum 2 500 ISK, tudengid/seeniorid 65+ 1 800 ISK, lapsed 12-17 a. 1 400 ISK, alla 12a tasuta.
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
Muuseumide ja muude objektide eest palume tasuda kohapeal samas vääringus kui ülal toodud!

Viisa ja dokumendid

Islandile reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. Dokument peab kehtima veel vähemalt 3 kuud pärast reisi lõppu.

Lisainfo

 • Islandi krooni vahetuskurss on orienteeruvalt 1 € = 160 ISK (Islandi kroon). Raha on võimalik vahetada juba Eestis, samuti on võimalik kohapeal raha välja võtta sularahaautomaatidest. 
 • Väljas liikumiseks soovitame tuule- ja vihmakindlaid riideid ning mugavaid matkajalanõusid. 
 • Sinise Laguuni jaoks soovitame kaasa võtta ujumisriided. 
Lennuinfo Air Balticu liinilendudel:
Äraantav pagas
: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 23 kg ja mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 50x100x80 cm. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku, mille maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm, ja väikese isikliku eseme (käekott, arvutikott) (30 × 40 × 10 cm). Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis kuni 100 ml pakendites ning mis on pakendatud ühte läbipaistvasse korduvsuletavasse kuni üheliitrilise mahutavusega plastkotti.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!
10.08.2024 - 14.08.2024
Giid Askur Alas
 Hind al 1049
Ooteleht
Giid
Askur Alas
Askur Alas on tõsine Islandi ja muinaspõhja fanaatik. Olles elanud kolm aastat Islandil ja õppinud 90ndatel Islandi ülikoolis islandi keelt ja Tartu ülikoolis skandinavistikat, ning jätkates pidevalt oma teadmiste täiendamist, on ta valdkonna tunnustatud spetsialist...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Island - tule ja jää maa

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!
M
Marika ja Maie
Tahan tänada Germalo Reiside meeskonda ilusa Kreeka reisi eest 15.-21.5.2021. Eriline tänu Ervinile! Olen korduvalt Teie vahendusel reisinud, aga parim giid, keda nimetada, on Ervin Org! Erudeeritud, tark, vastutulelik ja südamlik. Sõnadest jääb puudu! Jõudu ja jaksu kogu Germalo Reiside personalile!