Seišellid

Seišellid

20.10.19 - 29.10.19
Giid Ervin Org
 Hind al 2999
Ooteleht
Meie reisidel teenindavad Teid targad ja laia silmaringiga eestikeelsed giidid ning hoolivad reisijuhid. Reisi meeldivaks kulgemiseks oleme välja valinud hea tasemega hotellid. Meie reisijuhid jagavad soovitusi söögikohtade osas ja annavad nõu muude küsimuste korral.
Anname endast kõik, et veedaksite kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse!

Seišellid eraldusid vanast mandrist juba 75 miljonit aastat tagasi, mis avas tee unikaalse looduskeskkonna kujunemisele. Inimesed asusid siia alaliselt elama alles 18. sajandil, jättes nii loodusele võimaluse säilitada omapära meie ajastuni.  115 saart jagunevad  looduslikult kahte rühma: graniitsaared ning korallsaared. 459 km²-st on pea pool ühel või teisel moel looduskaitse all, siia mahub kauneid orgusid, kuni 900 m kõrguseid mägesid, piltilusaid randu läbipaistva veega ning kõikjal vaatab meile vastu mitmekesine õkosüsteem. Saartel kasvab 6 kohalikku palmiliiki, nende hulgas kuulsaim seišellipalm oma maailma suurima seemnega, üle 700 muu õitsva taime, muude hulgas meduuspuu, siin elab 250 linnuliiki, neist ligi 80 kohalikku liiki, merikilpkonnad  ja hulgaliselt muud mereelustikku.
Harmoonia  on sõna, mis iseloomustab parimal moel kohalikku ühiskonda: sõbralik naeratus, viisakas suhtlemine ja maitsev kreooli köök loovad sobiliku kooskõlalise tausta loodusele. 
Järgnege oma kujutlusvõimele kaugete horisontide taha, kus on ootamas kaunid palmisaared kividena India ookeanis. Oma reisi jooksul külastame kolme ainulaadset pärlit – Mahé, La Digue´i ja Praslini saart, kus elab suurem osa Seišellide 92000 elanikust, lisaks on võimalik valikekskursiooni käigus külastada veel kahte saart.
Parim mida loodusel pakkuda on!

Lugege meie giidide kohta lisaks siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-SEIŠELLID
Kogunemine kell 16:45 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Lend Tallinn-Istanbul kell 18:40-21:55, lend Istanbul-Seišellid kell 01:50-11:10 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid TK1422 ja TK 748). Palume kontrollida reisi väljumise kellaaegu vahetult enne reisi!
 
2. päev SAABUMINE SEIŠELLIDELE, PRAAMISÕIT MAHÉ-LA DIGUE
Kell 11:10 hommikul saabume Seišellidele. Esimeste eurooplastena märkasid saari portugallased 16. sajandil, neile järgnesid juba inglased, prantslased ja jälle inglased, alates aastast 1976 on Seišellid iseseisev riik. Mahé on Seišellide suurim saar, olles koduks rahvusvahelisele lennujaamale, sadamale ja ühele maailma väikseimale pealinnale Victoriale. Mahé saarel elab 80% kogu elanikkonnast. Victoria on Seišellide majanduslikuks ja kultuuriliseks keskuseks, kus on  lai valik suurepäraseid restorane ja kohvikuid. Victoria linn on oma nime saanud Inglise kuninganna järgi, kõik inglisepärane on saarel väga armastatud. Linna keskel seisab isegi Big Ben ning liiklus on vasakpoolne.
Siinsed elanikud on nagu hea kokteil, mis koosneb elurõõmust, inglaslikust vaoshoitusest ja aafriklaste eksootilisest välimusest. Saarel puuduvad põliselanikud, rahvastik on pärit peamiselt Aafrikast, Aasiast ja Euroopast. 
Teeme lühikese jalutuskäigu kesklinnas ning vaatame üle turu. Samas proovime ka esimest korda kreooli kööki. Enne suundumist sadamasse, astume läbi Bois De Rose’i kaubanduskeskusest, et varustada end vajalikuga paariks järgnevaks päevaks. 
Laevasõit kell 16:30 Mahé saarelt La Digue´i saarele.
La Digue on Seišellide suuruselt neljas saar, kus on tänaseni peamiseks transpordivahendiks jalgratas või camionid (pinkidega ja kaetud kastiosaga veoautod), harrastatakse traditsioonilist paadiehitust. Tavapäraste tegevusalade - kookosõli tootmise ja kalapüügi kõrval  on tänaseks esiplaanile tõusnud turism, mis toob saarele 80% kõikidest sissetulekutest. Kookospalmi kõrval kasvatatakse vanilli, kaneeli- ja nelgipuud ning teepõõsast. La Digue´i saarel saab nautida rahulikus tempos kulgevat ning vanadest tavadest juhinduvat eluviisi.
Majutus kolmel järgneval ööl La Digue saarel hotellis***/**** vastavalt valikule. Hotellide kirjeldused ja fotod on reisikava lõpus.
 
3. päev LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks. Siinne veealune paradiis lausa kutsub snorgeldama või sukelduma. Esimene katse rannarändluseks: soovijatega suundume kõigepealt camioniga ja siis edasi jalgsi rännakule läbi saare idaosa kaunite randade, mida kutsutakse anse’ideks. Grand Anse’is on võimalik rannarestoranis lõunastada.
Tagasi hotelli suundume taas camioniga.
 
4. päev LA DIGUE – PÄEV PUHKUSEKS
Hommikusöök hotellis. Vaba päev puhkuseks. Teine päev rannarändlust: soovijatega sõidame camioniga alla mööda läänerannikut  Estate L’Unioni valdustesse, kus kohtume esimest korda ka Seišellide kuulsate kilpkonnadega. Sealt läheme edasi jala saare kaunimasse randa Source D’Argent’i, kust saab soovi korral minna vaatama ka naaberrandasid. Suundume taas camioniga tagasi hotelli.
 
5. päev PRAAMISÕIT LA DIGUE-PRASLIN, VALLE DE MAI RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Kell 10:30 sõidame laevaga La Digue saarelt Praslinile, mis on Seišellide suuruselt teine saar (u 6500 elanikku). Praslini rannad on maailma randade edetabelis esimese kümne hulgas. Saar on saanud oma nime 18. sajandil prantsuse meresõitja Duc de Praslini järgi. Sel ajal saarele toodud nn Valduste kivi on tänaseni tuntud kui Anse Possession. Sadamast suundume külastama UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud Valle de Mai rahvusparki. Paik on alates 1930. aastatest olnud kaitse all. Tutvume iidsete palmimetsadega, kus on säilinud ürgne seišellipalm ehk coco de mer. Selle vili on suurim (NB!) maailmas, mis kaalub kuni 23 kg.  Paiga erilisus on loonud erinevaid legende. Briti kindral Gordon olevat 19. sajandil tõestanud, et Vallee de Mai oli Eedeni aed ning coco de mer hea ja kurja tundmise puu. Lisaks kasvavad siin ka ülejäänud endeemsed palmiliigid ning oma koduks peab ala must papagoi.
Majutus kolmel järgneval ööl Praslini saarel hotellis****.
 
6. päev PRASLIN – PUHKUS RANNAS VÕI VÄLJASÕIT LAEVAGA (lisatasu eest)
Hommikusöök hotellis. Võimalus avastada saart iseseisvalt ning nautida puhkust imelistel randadel. Soovijad võivad osaleda väljasõidul (lisatasu eest) naabersaartele Cousin, Curieuse ja St. Pierre. Kõigepealt suundume  „linnusaarele“ Cousin, kus saame kohaliku giidi vahendusel ülevaate saarte linnustikust, Curieuse’i saarel saame osa kreooli  lõunast, tutvume seest mangroovitihnikuga ning uuendame tutvust seišelli hiidkilpkonnadega, St. Pierre’i saarel  snorgeldame ja uurime vee-elustikku.

7. päev PRASLIN –  ANSE LAZIO
Hommikusöök hotellis. Soovijatega suundume (lisatasu eest) ühte saarte kuulsaimasse randa – Anse Laziosse. Võimalus süüa rannarestoranis, nautida randa või matkata ümbruskonnas.
 
8. päev PRAAMISÕIT PRASLIN-MAHÉ
Hommikusöök hotellis. Kell 15:00 viib tunnine praamisõit Praslinilt Mahé saarele, mis on 32 km pikkune ja 8 km laiune. Siinset looduspilti ilmestavad mäed, millest kõrgeim ulatub lausa üle 900 m, ja lopsakas troopiline taimestik. Saarel on 65 eripalgelist liivaranda. Mahé saarel kasvab ohustatud meduuspuu ja kohalik lihasööjataim. Majutus  Mahé saarel hotellis****.
 
9. päev VABA HOMMIK MAHE SAAREL, PÄRASTLÕUNANE EKSKURSIOON,  LEND SEIŠELLID-ISTANBUL

Hommikusöök hotellis.  Pärastlõunal suundume Victoriasse.  Külastame botaanikaaeda tutvumaks endeemse ja eksootilise taimestikuga. Viimane peatus ja kohvi  Eden Islandil – Victoria suurima kinnisvaraprojekti kaunil kaldapealsel.    Õhtul suundume lennujaama. Lend Seišellid-Istanbul kell 21:15-04:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK 749).  

10. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Lend Istanbul-Tallinn kell 09:40-12:05 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1421). Tere tulemast tagasi koju!

Reisi hind

Reisipaketi hind oleneb Teie poolt valitud majutustest:
 • Reisi hind majutusega 3 ööl La Digue saarel hotellis*** (hommikusöökidega) ja 3 ööl Praslini saarel hotellis Le Duc**** (hommikusöökidega) ja 1 ööl Mahé saarel hotellis Berjaya**** (hommikusöökidega)
2999 €* / 3157 €
 • Reisi hind majutusega 3 ööl La Digue saarel hotellis  Island Lodge**** (hommiku- ja õhtusöökidega) ja 3 ööl Praslini saarel hotellis Le Duc**** (hommikusöökidega) ja 1 ööl Mahé saarel hotellis Berjaya****(hommikusöökidega) 
3149 €* / 3315 €
Lisatasu eest võimalik tellida ookeanivaatega tuba hotellis Island Lodge**** 218 €/in

* Soodushinnad kehtivad korduvreisijatele.

Hotellikirjeldused

Castello Beach hotell 

Hommikusöökidega
0.1 km merest
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Hotell Castello Beach asub Praslini saarel Anse Kerlani rannal. Hotellis on bassein, restoran ja võimalik tellida spaateenuseid. Konditsioneeri ja rõduga tubades on kõik vajalik mugavaks rannapuhkuseks. 
https://www.castellobeachhotel.com/contact/
 

Hotell Berjaya Beau Vallon Bay Resort 

Hommikusöökidega
Rannas
Bassein
Restoran
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
Mahé, majutus hommikusöökidega
Hotell asub Mah'e saare loodeosas Beau Valloni ranna lähedal. Hotellil on välibassein ja päevitusala, väike treeningsaal, 3 restorani, baarid, kasiino. Tubades on konditsioneer, TV, mini-baar, seif, telefon, dušširuum/WC, föön.
www.berjayahotel.com/mahe

Hotell Le Repaire 

Hommikusöökidega
Rannas
Bassein
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Konditsioneer
La Digue, majutus hommikusöökidega
Le Repaire butiikhotell on armas väike hotell otse ranna ääres. Lisaks on hotellis väike bassein. Toad on mugavalt sisustatud. Olemas on privaatne dušš/WC, konditsioneer, TV, rõdu.
www.lerepaireseychelles.com
 

La Digue Island Lodge 

Hommiku- ja õhtusöökidega
Rannas
Bassein
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Majutus hommiku- ja õhtusöökidega La Digue'i saarel aia- või merevaatega luksuslikes majakestes. Majakesed asuvad mere lähedal eraldatud aiakeses ning pakuvad palju privaatsust. Hommiku- ja õhtusöögid Marmit restoranis (smart casual riietus), avatud ka 3 baari. Külastajate kasutuses on bassein ja spa. Wifi levi retseptsioonis ning basseinialal.
www.ladigue.sc

Hind sisaldab

Hind sisaldab:
 • Lennupiletid  Tallinn-Istanbul-Seišellid-Istanbul-Tallinn (Turkish Airlinesi liinilennud)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks. Lennujaamamaksud võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!
 • Toitlustus lennukis
 • Transfeerid hotellidesse ja tagasi
 • Praamipiletid vastavalt programmile
 • Giidi/reisisaatja teenused, eestikeelsed ekskursioonid ja reisiteenindus kogu reisi vältel
 • Majutus hotellis vastavalt programmile (2-in toad), 7 hommikusööki
 • Matk ja sissepääs Valle de Mai looduskaitsealale
 Lisakulud:
 • Ühene majutus hotellis 1000 €
 • Tervisekindlustus al 17,70 € kuni 65 a (vanematele kõrgem tariif). Lisainfo reisikindlustuse kohta Germalo Reiside kontorist. Soovitame kindlasti vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Väljasõit laevaga Praslinist naabersaartele (Sister ja Coco) koos lõunasöögiga. Hind 155 € (ettetellimisel ja tasumisel)
 • Sissepääs Victoria botaanikaaeda 12  €
 • Sõit kohaliku transpordiga camioniga
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.

Viisa ja dokumendid

Eesti kodanikud võivad viibida Seišellidel viisavabalt kuni 90 päeva 180 päeva jooksul.

Seišelli rahvusvahelisel lennuväljal tuleb taotleda sissesõiduluba (hetkel tasuta), milleks on vaja esitada järgmised dokumendid: 
 • pass - peab kehtima vähemalt kogu reisi vältel
 • edasi-tagasi piletid
 • piisavad rahalised vahendid

Lisainfo

Lennuinfo Turkish Airlinesi liinilendudel:
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 30 kg. Maksimaalne lubatud pagasi kaal ühele ühikule registreeritavale pagasile on 32 kg. 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: hinnas sisaldub soe toit ja joogid. 
 
Oluline info 
Miks minna?  
 • Esiteks – tegemist on tõeliselt eksklusiivse sihtkohaga – siin käib aastas vaid 300000 turisti (0,02% kõikidest välismaal puhkavatest turistidest maailmas);
 • Teiseks – siin on suurepärased võimalused rannarändluseks  - igal saarel on palju randu, mis kaetud hästi peene korallidest tekkinud liivaga, rannad asuvad lähestikku ning kui ühe saare randadest saab küll, võib kergesti liikuda järgmisele saarele;
 • Kolmandaks – suurepärane valik tegevusi ookeanis – snorgeldamisest rikkaliku mereelustiku nautimiseks kuni süvakala püügini; 
 • Neljandaks – palju võimalusi puhata matkaradadel unikaalses looduses.
 
Raha
 • Seišellid on hinnatasemelt suhteliselt kallis.
 • Suuremates asulates on pangaautomaadid ning aksepteeritakse eelkõige VISA ja MASTER krediitkaarte.
 • Seišellidel kehtib ruupia SCR, 1 EUR = u 13,8 SCR. Kaasa soovitame võtta EUR või USD.
 • Jootraha andmine ei ole laialt levinud ning sõltub Teie soovist.
 • Maksuvabalt võib riiki viia: - 200 sigaretti või 250 g tubakat, 2 liitrit kangemaid alkohoolseid jooke ja 2 liitrit veini.
Kliima
 • Kliima on troopiline. Keskmine temperatuur on 26–28 °C, sademeid keskmiselt 2400 mm, mägedes kuni 4000 mm aastas. Kontrastid aastaaegade vahel on väikesed.
Elekter
 • 220-240 volti, vajalik adapter (Briti otsik).
Muu
 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00.
 • Reisile eelnevalt palume konsulteerida reisimeditsiini kabineti arstiga, lisainfo www.reisivaktsiinid.ee.
Jätame endale õiguse teha reisikavas muudatusi!

Kaart:

20.10.19 - 29.10.19
Giid Ervin Org
 Hind al 2999
Ooteleht
Giid
Ervin Org
Ervin Org on Võrumaalt pärit, hingelt tartlane ning õppinud filoloogiat. Ervinile meeldib olla ümbritsetud uudishimulikest inimestest ja ta ütleb, et ongi jutustaja - omamoodi justkui interpreet, kes on maailma kirkust ja värve juba 19 aastat oma reisikaaslastele avaramaks jutustanud...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Seišellid

Vaata reisist pilte