Türgi suur ringreis koostöös Maalehega

Türgi suur ringreis koostöös Maalehega

26.04.2024 - 04.05.2024
Giid Helen Haas
 Hind al 1399
Ooteleht
Kutsume Teid, hea Maalehe tellija ja lugeja, eksootilisele Türgi ringreisile.

Kutsume Teid põnevale teekonnale riigis, kus kohtuvad ida ja lääs, kus ristuvad Euroopa ja Aasia. Meil avaneb erakordne võimalus näha oma silmaga kuulsaid Trooja ja Ephesose varemeid, külastada värvikirevat Türgi basaari, kümmelda ehtsas Türgi saunas ja nautida luksusliku sultanipalee idamaist olustikku. Meid ootavad imetlusväärsed kriitvalged Pamukkale kaskaadid, Kappadokia kaljumoodustised ja taevasinine meri.
Ja muidugi Istanbul. Olgu tulemise põhjus ükskõik milline, lummab Istanbuli saabunud rändajat alati linna idamaine rütm, mis peidab endas õhtumaalt tulnu jaoks tubli annuse salapära ja maagiat. Linn, mis on pidanud alla vanduma nii loodusjõududele kui vaenuvägedele, on ikkagi jäänud püsima imelise meistriteosena. See on otsekui ülistuslaul inimkäte ja vaimu jõule, mis on põiminud kokku ida ja lääne, vaesuse ja suursugususe, maastike ja ehitiste harmoonia.
Olete väga oodatud!

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-ISTANBUL-NEVSEHIR
Kogunemine kell 10:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis Germalo Reiside teenindusletis. Lend Tallinn-Istanbul kell 12:25-16:05 ja jätkulend Istanbul-Nevsehir kell 18:55-20:15 (lennunumbrid TK1422 ja TK2008).
Oleme maandunud Kapadookias ja sõidame siit Ürgüpi linnakesse, kus peatume oma reisi kahel esimesel ööl.
Söögikorrad: toitlustus TK lendudel hinnas
Majutus: Ürgüp, hotell Surban*** või sarnane
 
2. päev KAPADOOKIA
Seda Kesk-Anatoolia piirkonda iseloomustab ulmeliselt mõjuv maastik, mis on moodustunud vulkaanilist päritolu tuhast ehk tufist, mida miljonite aastate jooksul on lihvinud tuul, vesi ja erinevad ilmastikutingimused. Kõige selle koosmõjul on moodustunud müstilised kaljuvormid, inimesed on kaljudesse rajanud maa-aluseid linnu ja pühakodasid.
Göreme rahvuspark (Göreme Milli Parklar) on UNESCO maailmapärandi nimistus al 1985. Varakristlikud mungad on uuristanud kaljusse mitukümmend kloostrit, kirikut ja kabelit ja kaunistanud neid freskodega, milledest osa on hämmastavalt hästi säilinud. Pühakodade seas väärivad esiletõstmist Karanlık ehk tume kirik ja Tokali Kilise - kõige paremini säilinud kirik, mille kaunid freskod jutustavad Kristuse lapsepõlvest, õpetustest ja kannatuste teest, lisaks episoodid piiskop Basileios Casareast elust.
Kaymakli maa-alune linn - piirkonnas arvatakse olevat mitukümmend maa-alust linna, nendest välja kaevatud on vaid mõned. Kaymakli on 8 kordne ja pindalalt kõige suurem. Külastajatele on avatud 4 korrust. 6.-9. sajandil elas siin tuhandeid inimesi.
Jalutuskäik Paşabucaği orus (tõlkes pasha viinamarjaaed), kus on tufist nn „haldjakorstnad“ ja „seened“. Püha Simeoni kabel - legend räägib, et Aleppost tulnud Simeon elas 15m kõrguse tufisamba tipus, hiljem Kapadookia erakud uuristasid endile eluruumid siiski kalju sisse.
Uçhisari kindlus asub fantastilise kujuga kõrge kalju otsas, kust  avaneb suurepärane panoraamvaade Kapadookia ulmelisele maastikule.
Meile pakuvad huvi ka omapärased iidsed koobashoidlad, kus kohalikud oma saadusi hoiustasid. Külastame ka kohalikku viinamarjakasvatajat ning uurime, millised on tingimused sellises unikaalses paigas veini valmistada.
Õhtul on võimalus soovijatel osaleda folklooriprogrammiga rahvusõhtul.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Ürgüp, hotell Surban***
 
3. päev KONYA - PAMUKKALE
Pärast hommikusööki alustame sõitu keerlevate dervišite linna Konyasse. Külastame dervišite liikumist selgitavat Mevlana islami muuseumi.
Seejärel jätkame teekonda läbi  Anatoolia, Türgi südame, Pamukkale poole.
Majutume Pamukkales termaalhotellis, kus soovijatel on võimalik kümmelda hotelli termaalveebasseinides. Ühine õhtusöök.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Pamukkale, PamThermalHotel**** või sarnane
 
4. päev PAMUKKALE ja HIERAPOLIS - EPHESOS - KUSADASI
Tõlkes tähendab Pamukkale puuvillakindlust või -lossi. Ei teagi täpselt, kas nimi tuleneb rohketest ümbritsevatest puuvillapõldudest või hoopis uhkest valgest mäenõlvast, mis eemalt vaadates samuti puuvilla meenutab. See mäenõlv on aga põnev loodusnähtus – seitsmeteistkümnest erineva temperatuuriga kuumaveeallikast tuleva vee aurumise tulemusena on moodustunud suured valged travertiinist kaskaadid, mille astmetel omakorda on erineva kujuga looduslikud vannid.
Tõenäoliselt just tänu sellele, et siinset termaalvett on peetud juba antiikajast alates tervendavaks, paiknes siin mäenõlval ka antiikne Hierapolise linn, mille varemeid on meil võimalik siiani näha. Siin paikneb ka antiikne surnuaed ehk nekropolis, kus asuvad üle tuhande kivist raiutud antiikse sarkofaagi. Ilmselt on tegemist maailma ühe vanima surnuaiaga.
Edasi külastame Homerose sünnilinna, Ephesose, varemeid. Marmorlinna Ephesost peetakse üheks paremini säilinud antiiklinnaks maailmas. Vaatame odeoni, marmortänavat, kuulsat Celsuse raamatukogu, erinevaid templeid ning teatrit. Ephesoses asus ka üks seitsmest maailmaimest – Artemise tempel.
Sõidame Kusadasisse ning majutume. Vaba õhtupoolik meeleolukas Kusadasi linnas.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Kusadasi, hotell***

5. päev MAALEHE PÄEV: KOHALIKUD KÜLAD ja INIMESED, TRADITSIOONILINE MAALEHE PIKNIK
Teeme jalutuskäigu meeleolukal hommikusel linnaturul ja tutvume kohalike saaduste ning nende kasvatajatega.
Tutvume kohaliku Türgi maaeluga ekskursioonil Kirazli ja Sirince küladesse.
Sõidame läbi maapiirkonna, mis on täis oliivipuid ja viigipuusalusid. Maitseme kohalikku toodangut ning õpime tundma selle viljaka ja ajaloolise piirkonna kultuuri ja traditsioone. Külastame kohalikku mahefarmi, tutvume elu-oluga ning teeme lühitutvustuse Türgi koduköögi saladustesse. Ühine lõunasöök farmis koos meeleoluka ja traditsioonilise Maalehe piknikuga.
Võimalusel külastame tsitruseliste kasvatamise farmi.
Kuşadasıst umbes 30 kilomeetrit idas asuv Şirince on võluv küla, mis on kuulus oma hästi säilinud Osmanite ja Kreeka stiilis arhitektuuri poolest. Imeilusad vaated ja meeleolukas jalutuskäik.
Söögikorrad: hommikusöök, lõunasöök
Majutus: Kusadasi, hotell***
 
6. päev ANTIIKNE PERGAMON - TROOJA - CANAKKALE
Meie teekond jätkub. Tutvume uhkelt kõrgel künkal asuva antiikse Pergamoni linna varemetega. Pergamon oli üks antiikmaailma kuulsamaid teadus- ja kultuurikeskusi. Siin asus ka kuulus Pergamoni raamatukogu, mis võistles oma suuruse poolest suisa Aleksandria raamatukoguga, kuid mille kinkis Marcus Antonius peale ühinemist Rooma riigiga Kleopatrale. Näeme, kus asus kuulus Pergamoni Zeusi altar, raamatukogu, samuti mäenõlval paiknev võrratu kulissiga teater.
Teel Bergamast Troojasse avaneb ilus vaade merele ning paljudele saartele, sh. Kreekale kuuluvale Lesbose saarele. Külastame Trooja varemeid, mille ümber lõid kunagi lahinguid suured Kreeka hõimud.
Majutume Canakkales hotellis. Õhtusöök.
Söögikorrad: hommikusöök, õhtusöök
Majutus: Canakkale, Canak Hotel*** või sarnane

7. päev DARDANELLIDE VÄIN - ISTANBUL
Ületame praamiga Dardanellide väina saabudes seega Aasiast tagasi Euroopasse. Jätkame sõitu piki Marmara mere rannikut.
Jõuame Istanbuli. Istanbuli sisse sõites saame aimu selle Euroopa ja Aasia piiril asuva linna kosmopoliitsusest. Asudes geograafiliselt paigas, kus saavad kokku Euroopa ja Aasia ning kus läbi aegade on ristunud suured kaubateed, on Istanbul kahtlemata äärmiselt mitmepalgeline ja huvitav linn. Siin kohtab nii ajaloolist ja vaoshoitult religioosset linna kui ka Kuldsarve lahe teisel kaldal laiuvat moodsat metropoli.
Jalutuskäik värvide- ja lõhnaderohkel vürtside turul. Seejärel, siis kui päike hakkab vaikselt vajuma linna kümnete mošeede kuplite taha, teeme soovijatega unustamatu laevasõidu Bosporuse väinal. Siit paistavad Bosporuse väinale avanevad uhked paleed ja Istanbuli rikkaimad villad.
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Istanbul, hotell***

8. päev ISTANBULI LINNAEKSKURSIOON: HAGHIA SOPHIA, SININE MOŠEE, SUUR TURG, TEEJOOMINE JA HAMMAM
Jätkame ekskursiooni Istanbulis: üks kuulsamaid arhitektuuri meistriteoseid Hagia Sophia, suursugune Sultan Ahmeti Sinine Mošee, põnevad maa-alused tsisternid. Teeme üheskoos jalutuskäigu suurel turul.
Samuti tutvume Türgile nii iseloomuliku traditsiooniga nagu teejoomine. Võtame aja maha tõeliselt traditsioonilises teekohvikus, degusteerime seda hõrku jooki ning kuulame, kuidas tee valmistamise ja nautimise traditsioon läbi aegade on muutunud.
Külastame saladuslikku Topkapi paleed, mis peidab endas palju sultani saladusi ja aardeid.
Soovijatel on võimalus oma ihu ja hinge harida auruses Türgi saunas ehk hammamis (lisatasu eest).
Söögikorrad: hommikusöök
Majutus: Istanbul, hotell***

9. päev LEND ISTANBUL-TALLINN
Päeva esimene pool veel reisimeenete ostmiseks, rahulikuks jalutuskäiguks Istanbuli keskuses ning kohaliku olustiku nautimiseks.
Keskpäeva paiku transfeer lennujaama.  Aeg öelda Güle, Güle ehk jällenägemiseni Türgi!
Otselend Istanbul-Tallinn kell 15:10-18:35 (kohalikud kellaajad, lennunumber TK1423).
Söögikorrad: hommikusöök, toitlustus TK lendudel hinnas

Lennuinfo

Lend Kuupäev Lennufirma Lend nr. Väljalend Saabumine
Tallinn-Istanbul 26.04.2024 TK1422 12:25 16:05
Istanbul-Nevsehir 26.04.2024 TK2008 18:55 20:15
Istanbul-Tallinn 04.05.2024 TK1423 15:30 19:05

Reisi hind

Reisi soodushind Maalehe tellijatele ja lugejatele 1399€

* Soodushind kehtib broneerides reisi otse Germalo Reisidest.

Hind kehtib reisipaketile majutusega kahekohalises toas. Hinnale lisanduvad muuseumipiletite ja tasuliste sissepääsude tasud.
Lisatasu eest on võimalik soovijatel tellida ka ühekohaline majutus hotellides.
Oodatud on ka kõik üksinda reisivad rändajad ilma ühekohalise majutuse lisatasuta. Juhul kui meie Teile hotellituba jagavat reisikaaslast ei leia, kanname ise Teie ühekohalise majutuse lisatasu.
 
Hind sisaldab:
 • lennupilet Turkish Airlines'i otselendudele Tallinn-Istanbul-Tallinn, toitlustus lennukis;
 • lennupiletid Turkish Airlines'i lennule Istanbul-Nevsehir;
 • lennujaamamaksud, käibemaks;
 • sõit mugavustega bussis;
 • 2 ööd Kapadookias hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Pamukkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 2 ööd Kusadasis hotellis*** (2-in toad), 2 hommikusööki;
 • 1 öö Canakkales hotellis*** (2-in toad), 1 hommiku- ja 1 õhtusöök;
 • 2 ööd Istanbulis hotellis*** (2-in toad), 1 hommikusöök;
 • 1 lõunaöök Maalehe eriprogrammi päeval;
 • eestikeelsed ekskursioonid vastavalt programmile, giidi/reisijuhi teenus.
Lisakulud
Lisatasu eest on võimalik:
 • Ühekohaline majutus hotellides lisatasu eest 229 €
 • Tervisekindlustus, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a., vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse ja reisitõrke lisariski!
Lisatasu eest on võimalik:
Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad Türgi liirides seisuga nov‘23:
 • Göreme rahvuspark 480 TRY
 • Maa-alune linn Kapadookias 300 TRY
 • Karanlık Kilise kirik 130 TRY
 • Hierapolis ja Pamukkale 700 TRY
 • Ephesose arheoloogiline ala 700 TRY
 • Pergamoni arheoloogiline ala 340 TRY, funikulöör 150 TRY
 • Trooja arheoloogiline ala 330 TRY
 • Hagia Sophia mošee, hind täpsustamisel
 • Tsisternid 450 TRY
 • Topkapi palee 750 TRY, haaremi külastus 350 TRY
 • Hammam al 35 €, individuaalne külastus ja hind vastavalt valitud teenusele
Türgi liiri kurss euro suhtes on 1 EUR = ca 30 TRY. Külastuste eest tasumine sularahas giidile kohapeal.

Muuseumipiletite ja teiste tasuliste objektide hinnad eurodes:
 • laevasõit Bosporuse väinal 30 € (soovijatele, tellimine ja tasumine kohapeal);
 • Türgi rahvuslik õhtu (soovijatele programm koos õhtusöögi ja veiniga, tasumine kohapeal) 45 €.
Tugeva inflatsiooni mõjul võivad sissepääsutasud muutuda reisikorraldajast olenemata.
Palume sissepääsuhindade tasumisel vääringuga, mis hinnakirjas märgitud.

Reisidokumendid

Ainus kehtiv reisidokument reisil Türki on pass.
Palume meile reisi broneerides teada anda ka passi number ja kehtivuse aeg!

Türgi reisile minnes peab EU pass kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast! 
Eesti Vabariigi kodanikule on reisimine Türki viisavaba. 
Hall pass vajab elektroonilist viisat saatkonna kodulehelt ja peab kehtima 6 kuud alates riiki sisenemise kuupäevast.

Lisainfo

Türgi rahaühik on liir (TRL) ning selle inflatsioon on tugev. Türgi liiri kurss on 1 € - 30 TRY.

Lennuinfo
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta äraantav pagas kogukaalus kuni 20 kg (siselend)!
Käsipagas:
Reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 8 kg ja maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul:
Hinnas sisaldub soe toit ja joogid.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis!

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
26.04.2024 - 04.05.2024
Giid Helen Haas
 Hind al 1399
Ooteleht
Giid
Helen Haas
Helen Haas on professionaalne giid, kes kümne aasta jooksul eestlastele põnevaid sihtkohti ja  välismaalastele Eestit tutvustanud. Helen on lõpetanud Tallinna Ülikooli Aasia kultuuriloo erilala, kus spetsialiseerus türgi keelele ja kultuuriloole...
Loe veel giidi kohta

Vaata reisimarsruuti

 • Türgi suur ringreis koostöös Maalehega

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liis
Käisin 30.10-6.11.23 Gran Canaria reisil. Jäin kogemusega väga rahule. Tänan giid Kaie Nurmestet huvitavate teadmiste jagamise ja hoolivuse eest. Mulle väga meeldis ka kohalik giid Eduardo - ta oli väga tore ja samuti hästi hooliv. Programm oli huvitav. Meeldis, et olid ka puhkepäevad. Hotelli New Folias asukoht San Agustinis oli väga hea. Läheksin Gran Canariale kindlasti tagasi ja soovitan seda reisi teistelegi!
A
Aili ja Ago
Tahame tänada Ervinit ja Mariannet suurepärase reisisi eest Lõuna-Eestis. Programm oli väga hea, lülitas täielikult välja töörütmist ja meie väikesel Eestimaal on alati midagi uut avastada. Loodame ja usume, et olukord nii Eestis kui ka mujal maailmas paraneb. Reisime jälle!