Liitu uudiskirjaga siit >
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
  Prindi

Hispaania - Costa del Sol - Ekskursioonid

EKSKURSIOONID
Ekskursioonid toimuvad eesti keeles. Palume ekskursioonid ette tellida!

Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.
 

RONDA – VALGED KÜLAD – ARCOS DE LA FRONTERA

Sõidame Hispaania kõige omapärasemasse linna Rondasse, mis on tuntud oma erilise asukoha poolest. Ronda paikneb dramaatiliselt kuristiku kohal ning üle kuristiku viib 18. saj pärit sild, mis ühendab kahte, endist araablaste ja kristlaste, linnaosa. Et hoiduda röövlite rüüstamistest, asutasid paljud andaluusialased oma elamised ja kindlustatud külad kõrgetele küngastele. Tänapäeval kutsutakse just neid Andaluusiale omaseid külasid „valgeteks küladeks” ehk „pueblos blancos”. Põhjus on lihtne – majade seinad on võõbatud lumivalgeks. Külastame mõnda neist, vaatame lihtrahva elu-olu ja toimetamisi. Meie tee jätkub mägisemalt, jõuame Guadalete jõe ääres asuvasse Arcos de la Fronterasse. Arcos de la Frontera on üks Andaluusia kõige dramaatilisemas paigas asuv „valge küla“ – nimelt paikneb ta kivisel kaljuserval ning oma tüüpiliste valgete majade ja kivilinnusega on omaette uhke vaatamisväärsus. Sellegi linna edukaim õitseaeg oli mauride valitsuse aegu, kuid sellega siinne rikkalik ajalugu ei piirdu – siit on leitud neoliitikumi ja pronksi aegseid arheoloogilisi leide, siin on olnud foiniiklased ja roomlased. Kõik nad on jätnud oma jälje linnakesse, mille suurepärane asukoht mäetipul kaitse seisukohalt ning rikkalik veevarustus on olnud asustajatele meelitavaks juba aegade algusest. See on linn, milles puudub suurlinna kära ja sagimine – tundub, nagu oleksime astunud ajaloos mitu ajajärku tagasi.

Hind: 31,32 EUR / 490 EEK


ROMANTILINE SEVILLA

Tänane väljasõit viib meid Andaluusia tähtsaimasse keskusesse, Sevillasse. Legendi kohaselt asustas Sevilla linna Herakles. Sevilla oli ka tähtis mauride keskus. Linn asub rahulikult ning aeglaselt voolava Guadalquiviri jõe kaldal, mis jagab selle linna kaheks. Jõel on linna ajaloos olnud märkimisväärne roll mängida. Linn asub kohas, kus jõel ei ole enam nii hea navigeerida ning see on Sevillale andnud võimaluse tegutseda sadamalinnana, mis jagab kaubandus- ja põllumajandustooteid kaugemale läände. Kaubandus kasvas eriti suureks peale Ameerika avastamist – nimelt monopoliseeris see linn kogu kaubanduse Uue Maailmaga. Romantiline Sevilla ekskursioon: vanalinn valgete majadega, mauri stiilis Alcazari loss; katedraal ja La Giralda – araabia minaretist ümberehitatud kellatorn.

Hind: 31,32 EUR/ 490 EEK

* Katerdraal ja Giralda torn Sevillas 8 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid kuni 25a.
* Alcazari loss Sevillas 8,50 EUR, 2 EUR al 65a. ja tudengid 17-25a.
 

GRANADA – ALHAMBRA

Kütkestava ajaloo ja peene iluga Granada on üks Hispaania hinnatuimaid aardeid – sellest saavad külastajad kiiresti aru. See “mauri juveel” on Hispaania kõige folklooririkkama piirkonna sammas, siin kohtab Hispaania lõputut kuuma päikest ja kirjandusest tuntud kangelasi, see on isuäratavate tapaste ja kirgliku flamenco sünnikoht. Jalutuskäik Granadas – peaväljak, katedraal, Albaicini linnaosa oma põnevate kitsaste tänavate ja kaunite vaadetega. Võimalusel külastame Nasriidide dünastia kuulsat Alhambra paleed ja Generalife aedasid (täpsustamisel).

Hind: 31,32 EUR / 490 EEK

* Capilla Real Granada katedraalis 3,50 EUR
* Alhambra palee ja Generalife aiad 14 EUR
 

PÄEVANE VÄLJASÕIT MAROKOSSE

Kõigil on võimalus veeta päev Torremolinose liivarannas nautides päikest ja merd.
Soovijatega teeme päevase väljasõidu Tangieri. Tutvume selle Maroko kõige kontrastsema linnaga. Linna omapärane atmosfäär - ida ja lääne sulam - on omal ajal meelitanud sinna elama palju kirjanikke ja kunstnikke.

Hind: 88 EUR (ettetellimisel ja tasumisel Eestis)
Kaasa võtta pass. Palume teatada meile passinumber ja kehtivusaeg. Väljasõit kestab terve päeva.

Hind sisaldab:
Laevapiletid Tarifa-Tanger-Tarifa
Bussitransfeer sadamasse ja tagasi (transfeeri pikkus 150 km)
Reisijuhi teenus
Lõunasöök Marokos

 

NERJA – SIERRA NEVADA

Teeme väljasõidu Sierra Nevada mägedesse, mille lausa 14 lumist mäetippu kõrguvad üle 3000 m merepinnast Granada kohal. Siin mägedes näeme, kuidas valmistatakse kuulsat jamon serranot ehk kuulsat hispaania vinnutatud sinki. Meie teekond jätkub mere suunas ning sõidame Nerjasse, kus külastame Nerja koopaid. Siit on leitud koopamaalinguid, mis usutakse olevat üle 20,000 aasta vanused. Külastajatele need küll kätte ei paista, ent koobas on sellegipoolest muljetavaldav oma uhkete stalaktiitide ja stalagmiitidega. Puhkus Nerja rannas.

Hind: 31,32 EUR / 490 EEK

* Nerja koopad 5 EUR
 

GIBRALTAR – MARBELLA – TULINE FLAMENCO

Külastame Gibraltari väina põhjarannikul Suurbritannia valduses olevat Gibraltari poolsaart. Gibraltari kaljult avaneb selge ilmaga suurepärane vaade Atlandi ookeanile ja Aafrika mandrile. Gibraltar on kuulus ka oma ahvide poolest. Magot on ainus sabatu liik makaagi perekonnas. Magotid elavad Tuneesias, Alžeerias ja Marokos. Peale selle leidub neid ainukesena Euroopas ka just siin – Gibraltaril. Tagasiteel Gibraltarilt Torremolinosesse peatume Marbella kuulsas jahisadama piirkonnas Puerto Banus. Siin on mõnus teha kerge jalutuskäik ning uudistada uhkeid jahte. Õhtul on soovijatel võimalus nautida tulist Hispaania flamencot.

Hind: 18,53 EUR / 290 EEK

Hinnale lisandub:
* Taksosõit Gibraltaril 25 EUR
* Flamenco show 25 EUR
 

Oluline teada

Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
Prindi lehekülg Küsi lisainfot +372 611 0600

Germalo Reisid on ETFL liige

Pildigalerii