Liitu uudiskirjaga siit >
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
  Prindi

Itaalia - Sorrento - Ekskursioonid

EKSKURSIOONID
Ekskursioonid toimuvad eesti keeles. Palume ekskursioonid ette tellida.

Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.

 

NAPOLI LINNAEKSKURSIOON

Napoli linnaekskursioon: 600 a eKr kreeklaste poolt asutatud ja 320 a eKr roomlaste võimu alla langenud Napoli linn on Teile kindlasti elamus. Sellest linnast on pärit kõigile tuntud pitsa, bel canto ning commedia. Napoli laulukesed on saanud maailmakuulsaks ja tihti loetakse neid lausa nn itaalia rahvalauludeks. Oluliseimad vaatamisväärsused on Plebiscito väljak ja sellega piirnev kuningaloss koos kuulsa San Carlo teatriga. Lähedal asub Vittorio Emmanueli uhke galerii ja võimas keskaegne Castel Nuovo. Omaette aega nõuab Arheoloogiamuuseum, kuhu on kogutud Pompei varemetest välja kaevatud originaalesemed ja kitsaste tänavatega Spaccanapoli linnarajoon, mis on täis ehtsat lõunaitaallaslikku saginat. Ekskursioon viib teid ka Pozzuoli, kus Solfatara keeva mudamassiga kraater ja geisrid annavad tunnistust Napoli ümbruse väga rahutust maakoorest.

Hind: 31 EUR

Kestvus: 8h
* Napoli Arheoloogiamuuseum täiskasvanud 6,50 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, ISIC tudengid 18-25a 3,25 EUR
* Solfatara vulkaanikraater 5,50 EUR

IMELINE AMALFI RANNIK – POSITANO JA AMALFI

Amalfi rannik. Ekskursiooni jooksul kohtame lisaks smaragdrohelise vee ja kaljuranniku kooslusele imekauneid väikelinnu. Positanos ja Amalfis peegeldavad kaunid liivarannad oma vetes rohelusse uppuvat kaljumassiivi. Teele jääb võluv Smeralda koobas (sarnaneb Grotta Azzurrole Capril), kus kohaliku paadimehe humoorikad seletused lisavad niigi salapärasele maa-alusele miljööle müstikat ja vürtsi. Positano on kuulsuste meelispaik ja seetõttu on seal ka hinnaklass võrreldes teiste rannikulinnadega tunduvalt kõrgem. Maitseka, romantilise ja värviküllasena võlub Positano eelkõige oma kaugeltki mitte pealetükkiva luksusliku miljööga. Amalfi – kunagine Apenniini poolsaare suurim ja võimsaim merevabariik, mille suurimaks vaatamisväärsuseks on võimas St. Andrea katedraal.

Hind: 31 EUR

Kestvus: 8h
* Amalfi ranniku laev 30 EUR
* Grotta dello Smeraldo 5,00 EUR

 

IGAVENE LINN ROOMA

Peale varajast hommikusööki hotellis väljasõit "igavesse linna". Ekskursioon Roomas: Püha Peetruse katedraal ja väljak, Piazza Navona, Veneetsia väljak, Pantheon. Imetleme antiikseid varemeid: Kapitooliumi väljakut, foorumeid, Rooma sümbolit Colosseumi, Constantinuse võidukaart ja Traianuse sammast. Jalutame Hispaania väljakul ja kuulsal trepil ning Trevi purskkaevu ääres.

Hind: 50 EUR
Kestvus: ~13h

 

PAESTUM

Külastame Vana-Kreeka Paestumi templite kompleksi - suurepärane näide Antiik-Kreeka arhitektuurist Itaalias. Soovijatele pakume ka rahvuslikku õhtut napoli tantsude ja lauludega Teatro Tassos, mis on võitnud suurt populaarsust. Etendused kestavad 1h 15min.

Hind: 18 EUR

Kestvus: 8h
* Paestumi arheoloogia-ala ja muuseum 6,50 EUR
* Teatro Tasso külastus 15,00 EUR

 

POMPEJI – VESUUV

Külastame Pompeji linna varemeid. Nende külastamine on ainulaadne võimalus tutvuda maailmakuulsa antiiklinnaga. Linn, mis 79. aastal mattus 6-7 meetrise tuhakihi alla, on tänaseks saanud ainsaks tunnistajaks vanade roomlaste elust. Jalutuskäik minevikku toob üllatavalt hästi välja 22. sajandi taguse maailma: elamud, saunad, teatrid, ärid, hotellid, tänavavalgustid, liiklusmärgid… Nähtut on hea kinnistada järgmisel päeval Napoli Arheoloogiamuuseumis, kuhu on kogutud Pompejist leitud originaalsed mosaiigid, kujud, tarbeesemed. Seal märkame, kui kõrgel tasemel elasid antiik-roomlased ja kui palju me 79. aasta katastroofi tulemusena kaotasime.
Võimalus ära käia Vesuuvil, kus igaühel on võimalus imetleda vaadet Napoli lahele ja vaadata kraatri sügavusse. Vesuuv on Euroopa kuulsaim vulkaan, mida külastab aastas ligi miljon turisti. Tema kõrgus, 1277 m, on pooletunnise mäkketõusu järel kättesaadav kõigile. Mäe jalamil kasvab kuulus viinamarjasort, mille marjadest pressitakse kohalikku veini "Lacrime Cristo" (Kristuse pisarad). Kraatrile tõustes tunnetate looduse jõudu ja inimese väiksust. Nii mõnigi on seal pilvepiiril surmakraatri juures andnud oma elule kõrgema väärtuse.

Hind: 44 EUR

Kestvus: 8h
* Pompeij arheoloogia-ala pilet giidiga – pilet täiskasvanud 11,00 EUR, kuni 18a ja vanemad kui 65a tasuta, ISIC tudengid 18-25a ja õpetajad 5,50 EUR. Hinnale lisandub kohaliku giidi tasu 4 EUR (kõigile).
* Vesuuvi kraatrisse vaatamine 6,50 EUR
 

KAUNIS CAPRI SAAR

Hommikusöök hotellis. Külastame Capri saart. Capri linna peaväljakule sõidame sadamast kohaliku bussiga. Lisaks õitele ja lõhnadele on Capri märksõnadeks Augustuse aiad ja Faraglionid. Esimeste külastamiseks jalutame peatänavat mööda saare teisele küljele, teiste puhul kasutame paati. Edasi sõidame jällegi kohaliku bussiga Anacapri linna, mille üheks olulisemaks vaatamisväärsuseks on San Micheli villa. Selle rajas kuulus rootsi doktor ja teadlane Axel Munthe. Peaväljakult on võimalik tõusta funikulööriga Capri kõrgeima mäe, Monte Solaro tippu, kust avaneb tõeliselt ülev vaade kogu saarele. Võimalus supelda rannas.

Hind: 62 EUR

Makstakse kohapeal. Hind sisaldab laevasõitu saarele ja tagasi, paadisõitu Capri rannikul, sõitu bussiga Capril, lõunasööki.
Kestvus: 9h
* Villa San Michele Capril 5,00 EUR
* San Michele kirik 2,00 EUR
* Monte Solaro funikulöör 8,00 EUR
 
Oluline teada:
Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
Kirikutesse ei lubata põlvpükstes ega paljaste õlgadega.
Prindi lehekülg Küsi lisainfot +372 611 0600

Germalo Reisid on ETFL liige

Pildigalerii