Liitu uudiskirjaga siit >
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
 • Reisigurmaanidele
  Prindi

Prantsusmaa - Nizza - Ekskursioonid

EKSKURSIOONID
Ekskursioonid toimuvad eesti keeles. Palume ekskursioonid ettetellida.
Kohapeal tellides on kõik ekskursioonid 5% kallimad ning ekskursioonile pääs sõltub vabade kohtade olemasolust! Ekskursioonid toimuvad juhul kui on vähemalt 15 soovijat.


NIZZA

Teeme tutvust taevasinise ranniku pealinnaga. Sõidame mööda legendaarset Inglaste promenaadi, mida palistavad palmid ja kaunid vaated Inglite lahele. Näeme kuulsat Negresco hotelli, kaunist Nizza Ajaloo- ja Kunstimuuseumi paleed. Jalutame linna peaväljakul ja armsas vanalinnas. Põikame sisse pühapäevahommikusele köögivilja- ja puuviljaturule. Soovijatel võimalus külastada Mark Chagalli muuseumi, kus eksponeeritakse Chagalli vitraaži üldnimetuse all „Piiblisõnum“. Muuseumis on ka kunstniku muid töid, mis ta pärandas Prantsusmaale – oma teisele kodumaale. Vaba aeg Nizza vanalinnas või rannas. Tegevust jätkub siin igale maitsele ja soovile.

Hind: 290 EEK / 18,50 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 4 tundi + vaba aeg.
* Chagalli muuseum (Nizza) 6,50 EUR (grupihind) / koos näitusega 8,50 EUR
 

FERRAT` POOLSAAR – VILLEFRANCHE SUR MER – SAN REMO - MENTON

Sõidame Ferrat’ väikesele poolsaarele, kus vaatame Ephrussi de Rotschild’i villat ja parki. Seda peetakse üheks kauneimaks Prantsuse Riviera palazzoks ning Villefranche’i lahele avanevast kauni vaatega aiast leiame nii muusikalised purskkaevud, väikesed tiigid kui ka eksootilised taimed. Uudistame Villefranche-sur-Meri linna. Põikame korraks sisse ka Itaaliasse, et pisut puhata kuulsas San Remo kuurordis. Seejärel aga suundume ühte lummavasse, suurepärase rannaga Provence linnakesse nimega Menton. Menton on oma sooja mikrokliimaga sidrunikasvatuse piirkonna südameks ning sidrun on ka linna sümboliks.

Hind: 490 EEK / 31,32 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 10 tundi + rannapeatus.
* Ephrussi de Rotschild’ villa 9 EUR (grupihind)
 

CANNES – VALLAURIS – ANTIBES

Täna teeme väljasõidu kuulsasse festivalilinna Cannes’i, mille tähelend sai alguse 1950ndate lõpus kui ühel filmifestivalil kohtusid prints Ranier ja Grace Kelly. Uudis armuloost oli ennekuulmatu ning ülemaailmsest tähelepanust oskas kasu lõigata nii paik, kus armulugu alguse oli saanud kui ka filmifestival. Jalutame luksusjahtide sadamas ja aktiivsel Croisette’i bulvaril. Festivalide- ja Kongressidepalee juures on igaühel võimalus võrrelda maailmakuulsate staaride käejälgi enda omadega. Puhkame Cannes’i rannas. Külastame ka Picassoga seotud linnasid, sest peale teist maailmasõda otsustas Picasso end just sellel rannikul ankrusse seada. Vallauris’ on mõnus jalutada väikestel romantilistel tänavatel ning miks mitte ka keraamikaturul või peatänaval Clemenceau avenüül, kus leidub enneolematu arv keraamikapoode. Tegemist on ju piirkonnaga, kus valmistati keraamikat juba rooma ajastul. Teine Picassoga seotud linn on juba 4 sajandil eKr asutatud Antibes. Kunagi Grimaldidele kuulunud kindluses ning hiljem Picasso stuudios asub täna suurepärane Picasso muuseum, kus lisaks tema töödele leiab ka Jean Cocteau, Joan Miro ja Max Ernsti teoseid. Samuti on siin armas vanalinn, kaunis jahisadam ning palju häid restorane.

Hind: 590 EEK / 37,70 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 8 tundi + rannapeatus.
* Picasso muuseum Antibes 6 EUR / 3 EUR (tudengid ja üle 65a)


SAINT TROPEZ – GASSIN

Külastame veinimõisa, kus degusteerime Provence’i veine. Külastame tänaseks juba müüdiks kujunenud Saint Tropez linna, kus puhkame siinsetel kuulsatel liivarandadel. Linnale esmase kuulsuse tõi aga film „Ja Jumal lõi naise“, mis filmiti siin 1956 aastal Brigitte Bardot’ga peaosas, kes ise siia peagi ka elama kolis. Jalutame Gassini külas, mis on üks ilusamatest kogu Lõuna-Prantsusmaal.

Hind: 490 EEK / 31,32 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 12 tundi.
* Veini degusteerimine 5 EUR


ST PAUL DU VENCE – GOURDON – GRASSE

Külastame parfüümide linna Grasse’i, mis juba roomlaste ajal sai kuulsaks pargitud nahkade ja õli poolest. Esmalt selleks, et nahka ja nahast tooteid lõhnastada ning hiljem selleks, et aristokraat ennast lõhnastada saaks, hakkas siin arenema ka kuulus Prantsuse parfümeeriatööstus. Edasi sõidame Gourdoni mägikülla, kus on võimalik heita pilk linnulennult kogu rannikule. Siin, 758 m kõrgusel, on mõne kvartali jagu maju kinni hoidmas kaljunukist Hundikuristiku, Gorges du Loup, sügava kanjoni kohal. Sõidame müüriga ümbritsetud St. Paul du Vence’i linnakesse. Jalutame vanalinnas, kus võite leida suisa 64 kunstipoodi ja -galeriid. Siin elas ja töötas Marc Chagall, oma viimased elupäevad veetis siin James Blawin, legendaarses restoranis „Kuldtuvi“ pidas oma pulmad Yves Montand. Külastame Matisse’i poolt kaunistatud kabelit.

Hind: 490 EEK / 31,32 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 8 tundi.
 

EZE – MONACO

Ekskursioon parfüümide linna Eze’i. Parfümeeriast on saanud tänaseks piirkonna üks tähtsamaid majandusharusid. Siin on ka paljude parfümeeriafirmade külastuskeskusi. Külastame huvitavat parfüümimuuseumi ning siin on võimalus lõhnasid ka kaasa osta. Päeva teise poole veedame kuulsas Monacos, kus umbes 30000 elanikku elavad kahel ruutkilomeetril. Kogu riik ise elatub aga pangandusest, kasiinost ja turismist. Vaatame Printsipaleed ja külastame Okeanograafia muuseumi. Õhtul on igaühel võimalik õnne proovida maailmakuulsas Monte Carlo kasiinos. Soovijad võivad nautida Monaco luksuslikku miljööd ka kohvikus Cafè de Paris.

Hind: 590 EEK / 37,70 EUR

Ekskursiooni orienteeruv kestvus 11-12 tundi.
* Monaco Printsi palee 8 EUR individuaalhind, 6 EUR (grupihind) / 3,50 EUR (tudengid ja 8-14a)
* Gardin Exotique Monaco 7 EUR / 5,40 EUR (alates 65a) / 3,70 (tudengid ja lapsed 6-18a)
* Okeanograafia muuseum 14 EUR, 7 EUR 4-18a.
* Monte Carlo kasiino 11 EUR

Oluline teada:
Tasulised sissepääsud ei sisaldu ekskursiooni hinnas ning need makstakse kohapeal.
Muuseumide ja tasuliste sissepääsude hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast.
Prindi lehekülg Küsi lisainfot +372 611 0600

Germalo Reisid on ETFL liige

Pildigalerii