Alaska - suur seiklus maailma äärel

Alaska - suur seiklus maailma äärel

01.07.2022 - 10.07.2022
 Hind al 4499
Broneeri
Alyeska tähendab tõlkes suur maa - just nii nimetasid põliselanikud oma maad. Alaska, see on tõeline ime. Tere tulemast liustike, jäämägede ning virmaliste kargele maale, kust leiame ka fjorde ning mäeahelikke. See on USA suurima pindalaga osariik, kuid suur osa territooriumist on asustamata - Alaska sobib seiklushimulistele loodusearmastajatele. Alaska on kulla ja nafta maa ning rahvusspordiks on koerarakendisõit ehk mushing nagu nad nimetavad.

Lugege meie giidide kohta siit >

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-STOCKHOLM-KEFLAVIK-ANCHORAGE
Kogunemine Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid. Palume kontrollida reisi väljumise aegu vahetult enne reisi!  Lend Tallinn-Stockholm  (BT191). Lend Stockholm-Keflavik. Lend Keflavik-Anchorage. Tere tulemast Alaskale!
Anchorage on Alaska suurim linn ning keset metsikut loodust mõjub see lausa metropolina. Siin elab ligikaudu pool osariigi elanikkonnast, samuti on Anchorage ainus koht Alaskal, kus tajute ameerikalikku elulaadi leides eest nii ostukeskused kui ka peened restoranid. Anchorage on Alaska finants- ja transpordikeskus. Linna ajalugu ulatub tagasi aastasse 1914, mil ta asutati Alaska raudteetööliste laagriks. Majutus hotellis Inlet*** või sarnases.

2. päev ANCHORAGE – KENAI POOLSAAR - SEWARD
Hommikusöök hotellis. Alustame oma ringreisiga Alaskal. Võtame suuna lõuna poole, sõites mööda maalilist teed, mille ilu on võrreldud teiste maailma kauneimate teedega. Möödume Girdwoodi mägedest, mis on tuntud Alyeska nimelise suusakuurordi poolest. Külastame Alaska loodusparki (Alaska Wildlife Conservation Center). Kenai poolsaar on populaarne sihtkoht nii kohalike kui turistide hulgas – siin on kaunid vaated ja palju võimalusi vaba aja veetmiseks. Jõuame mägedest ümbritsetud sadamalinna Sewardisse. Saabudes võtame ette kerge matka Sewardi linna lähistel, et imetleda Exiti liustikku. Exiti liustik on Alaska loodusimedest kõige kergemini turistidele ligipääsetav. Umbes 5% Alaska territooriumist on kaetud liustikega, neid on siin kokku ligikaudu 10000. Majutume Sewardis hotellis Harbor 360*** või sarnases. 
 
3. päev SEWARD – KENAI FJORDIDE RAHVUSPARK - ANCHORAGE
Hommikusöök hotellis. Sewardi linn on väravaks Kenai fjordide rahvuspargile – 670 000 aakrit vett ja rannikujoont. Siinne piirkond on ideaalne elupaik veelindudele ja vees elavatele imetajatele. Külastame Alaska Sealife keskust. Seejärel pakume laevakruiisi, et tutvuda Alaska veeökosüsteemiga – merelõvid, merisaarmad ja hülged. Hea õnne korral võib isegi näha küürvaalasid. Kerge lõunasöök laeval. Randunud sadamas, suundume taaskord Anchorage’i, majutus hotellis Inlet*** või sarnases.
 
4. päev ANCHORAGE – DENALI
Hommikusöök hotellis. Sõidame läbi Alaska peamise põllumajandusliku piirkonna Matanuska-Susitna oru. Orgu ilmestavad liustikest tekkinud suuremad ja väiksemad järved. Peatume väikeses Talkeetna linnas, mis on sageli matkajate baaslaagriks. Siit istume rongi, et alustada tõelist Alaska seiklust. Sõidame rongiga põhja suunas, jõudes Denali rahvusparki. Teekond on väga maaliline: näeme liustikke, jõgesid ja kanjoneid ning kuulsat Hurricane Gulchi silda. Matkamise kõrval on rongiga Alaska avastamine kahtlemata kõige alaskalikum viis seda teha. Pärastlõunal jõuame Denali rahvusparki. Majutus kahel järgneval ööl Denali Grizzly hotell*** või sarnases.
 
5. päev DENALI RAHVUSPARK
Hommikusöök hotellis. Denali rahvuspark ei jäta kedagi ükskõikseks. Täna ootab meid tõeline Alaska loodusime – võrratud vaated ja ilusad fotomotiivid rahvuspargis. Igal aastal külastab seda suurepärast rahvusparki ligikaudu miljon inimest. Denali rahvuspark on rajatud Põhja-Ameerika kõrgeima mäe, McKinley (6194 m) ümber. Denali tähendabki athabasci keeles kõrge. Hea õnne korral on võimalik näha karusid, põtru ja hunte ning ka muid loomi. Selge ilma korral avaneb meile kogu majesteetliku McKinley’i mäe ilu. Kerge eine rahvuspargis.
 
6. päev DENALI - FAIRBANKS
Hommikusöök hotellis. Sõidame Tanana jõe orus asuvasse Fairbanksi linna, kus on segunenud moodne eluviis ja alaskalik looduslähedus. Fairbanksi teiseks nimeks on sageli värav Arktikasse.
Suuruselt teise linna ajalugu viib meid 19. sajandi kullapalaviku aegadesse. Fairbanksi teeb veel eriliseks tema suured temperatuurikõikumised (talvel kuni -55 ºC ja suvel kuni +38 ºC). Külastame Fairbanksi muuseumi, et tutvuda Alaska geograafiliste piirkondade, kunsti ja käsitööga. Seejärel külastame väikest Foxi linna. Just siin on võimalik tutvuda Alaska kullakaevamise ajalooga. Külastame omalaadset ajaloomuuseumi Gold Dredge 8, mis on ainuke siinkandis säilinud autentne kullapuur.  Majutus hotellis Bridgewater või sarnases.
 
7. päev FAIRBANKS – GLENALLEN
Hommikusöök hotellis. Ekskursioon linnas – Golden Heart Park, kus näeme esimestele asunikele pühendatud monumenti. Järgmisena näeme 2000 aakri suurust erinevate linnuliikide eluala - Creamers Field Migratory Waterfowli. Näeme ka kuulsat Alaska toruliini, mis ühendab Prudhoed ja Valdezi. Toruliini tähtsusest kõnelevad arvud - keskmiselt transporditakse 1,8 miljonit barrelit naftat päevas ning kulub vähem kui kuus päeva, et nafta läbiks üle 1000 km. Seejärel sõidame piki Alaska ühte vanimat ja kaunimat teed pidi ning õhtupoolikul jõuame Glenallenisse, mille ümbruses elab mitmeid indiaani hõime. Glenallen on väikene küla, mille elanike arv on u. 550. Majutus hotellis Caribou.
 
8. päev GLENNALLEN - ANCHORAGE
Hommikusöök hotellis. Alustame sõitu tagasi Anchorage’i. Meie teele jääb mitmeid endisi ja tegutsevaid kullakaevandusi. See piirkond on koduks peamiselt karudele, põtradele ja karibuudele. Jõudes Anchorage’i, näeme Eagle Riveri elamurajooni ning kahte endist sõjaväebaasi. Tutvustav ekskursioon Anchorage linnas. Külastame Alaska põliselanike kultuurikeskust, et tutvuda nende kultuuri, keele, pärandi ja traditsioonidega. Majutus hotellis Inlet*** või sarnases.
 
9. päev LEND ANCHORAGE-KEFLAVIK
Hommikusöök hotellis.  Vaba aeg Anchorages. 
Aeg suunduda lennujaama. Lend Achorage-Keflavik 

10. päev KOJULEND
Lend Kefvalik-Stockholm. Lend Stockholm-Tallinn

Reisi hind

4499 €* / 4736 €
* Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.

Hind sisaldab:
 • Lend Tallinn-Stockholm-Keflavik-Anchorage ja lend Anchorage-Keflavik-Stockholm-Tallinn(Air Baltic ja Icelandair liinilennud)
 • Lennujaamamaksud seisuga 2020.01  NB! Maksude suurus võib muutuda olenemata reisikorraldajast tulenevalt kütusehinnast maailmaturul ja ametivõimude otsustes
 • Majutus hotellides koos hommikusöökidega vastavalt programmile 2-kohalistes tubades
 • Mugavustega bussi kasutamine vastavalt programmile
 • Giiditeenus
 • Kenai fjordide kruiis koos lõunasöögiga
 • Denali rahvuspargi külastus koos kerge lõunaga
 • Rongipilet Talkeetna-Denali
 • Sissepääsupiletid: Gold Dredge 8 muuseum, Anchorage’i muuseum, Fairbanksi muuseum
 • Sissepääsupilet Alaska loodusparki
Lisakulud
Lisatasu eest
Reisi hind ei sisalda järgnevaid sissepääse ja pileteid:
 • Fairbanksi vabaõhumuuseumi pargi erinevad atraktsioonid (hinnad jäävad 10-15 USD vahele).
 • Sissepääse, mida ei ole programmis märgitud.

Lisainfo

Kuna USA-s moodustab suure osa teenindajate sissetulekust jootraha, on selle andmine nii pakikandjale, ettekandjale, kelnerile, taksojuhile kui teistele teenindajatele kohustuslik (samuti kohalikule reisiesindajale ja bussijuhile). Samuti jäetakse hotellist lahkumisel dollar või paar toateenijale. Palume arvestada jootrahadele 50 USD.


USAs on kasutusel alalisvool, mille pinge on 110-120 V (meil 220 V), pistikupesad on meist erinevad ja seetõttu soovitame reisi ajaks kaasa võtta adapter.

Keskmiselt maksab lõunasöök Alaskal u 15 USD.
Temperatuurid antud ajaperioodil jäävad 15-25 ºC juurde. Soovitame kanda mugavat riietust, võtta kaasa tuulekindel jakk ja jalanõud looduses matkamiseks.

Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA! 

Viisa ja dokumendid

Palume meile koos reisi viimase osamakse tasumisega saata oma passikoopia!
Alates 17. novembrist 2008 saavad Eesti kodanikud teatud tingimustel sõita Ameerika Ühendriikidesse viisavabalt. Tingimused ning lisainformatsioon:
http://estonian.estonia.usembassy.gov/viisad.html
http://www.vm.ee/est/kat_428/3835.html

Vajalikud dokumendid riiki sisenemiseks:
 • BIOMEETRILINE pass, kehtiv veel 6 kuud pärast reisi lõppu
 • Kehtiv elektrooniline reisiluba (ESTA), reisiluba tuleb kindlasti välja printida!
 • Electronic System for Travel Authorization: https://esta.cbp.dhs.gov. NB! menüüst on võimalik valida eestikeelne versioon, kuid vastata tuleb ainult INGLISE KEELES.
 • Täidetud I-94W ankeet (ankeedid täidetakse lennu ajal ning on mõeldud piirivalvele piiripunktis esitamiseks).
Alates 8. septembrist 2010 a on elekrooniline reisiluba ESTA tasuline. 
Esta loale tuleb märkida lennunumber ja reisi esimese hotelli aadress.
Juhul kui soovite, et Germalo vormistab ESTA loa, palume meile teatada kuu enne reisi selle vormistamiseks oma mõlema vanema ees- ja perekonnanimi, reisija töökoht, reisija töökoha aadress, reisija amet, sünnikoht ja kodune aadress.
 • Estat ei ole võimalik taodelda, kui olete alates 1.märts 2011 külastanud Iraani, Iraaki, Sudaani, Süüriat. Sel juhul tuleb kontakteeruda USA saatkonnaga viisa taotlemiseks. Viisa taotlemine on individuaalne ning seda ei ole võimalik taotleda Germalo Reiside kaudu. Soovitame viisa taotlemisega alustada juba reisi broneerimisel, protsess võib keskmiselt aega võtta paar nädalat kuni 3 kuud.
01.07.2022 - 10.07.2022
 Hind al 4499
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Alaska - suur seiklus maailma äärel

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

U
Urve
Olen käinud läbi aastate paljudel teie kultuurireisidel ja kõigega rahule jäänud. Positiivseks pean ka seda, et sellistele reisidele tulevad 99% tsiviliseeritud ja kultuursed inimesed, valdavalt püsikliendid. Pole täheldanud reisikaaslaste virisemist ja vingumist, eks reiside hind paneb ka asjad paika. Kuna väga paljud marsruudid on juba läbitud ja väga kaugetele ja kallitele ei ole soovi minna, siis on valikuvõimalused juba kitsaks jäänud. Aga tulevikus leiab ikka midagi!
M
Meelis
Horvaatia reis oli üle ootuste kena. Jäin väga rahule reisijuht Raivo väga huvitavate selgituste ja ajaloo ülevaatustega. Tema teadmistepagas on sügav ning avab paljud reisil nähtu tagapõhjad. Reisiprogramm oli samuti väga huvitav ja balansseeritud linnade külastamise, rahvusparkides matkamise ja lõpuks ka laevasõiduga.