Eesti - Harjumaa ja Lahemaa kuldne mõisaring

Eesti - Harjumaa ja Lahemaa kuldne mõisaring

16.06.2021
 Hind al 49
Broneeri
Seekord kutsume Teid toredale päevasele retkele Harjumaal ja Virumaal.
Põnevat ja huvitavat leiab ka siis, kui ei ole mahti või võimalust pikemaid teekondi ette võtta. Harjumaa pikk asustuslugu on poeetilise kajastuse saanud juba Lennart Meri kirjutistes ja ehk on just sel suvel aeg need paigad ka ise oma silmaga üle kaeda. Lahemaa klassikaline mõisaring on aga alati uudne ja üllatusi pakkuv. Lisaks rahulikud rannamaastikud, rikkalik rahvapärimus ja ilusa kodumaa kaunis suvemeeleolu!

Reisikava

Väljasõit Tartust Ahhaa keskuse parklast kell 07:30.
Algab bussisõit Virumaale.

Kadrina on alevik ja vana kihelkonnakeskus Lääne-Virumaa ja Harjumaa piirialadel. Kirjalikes ürikutes on seda paika mainitud juba alates 13. sajandist.  Samal sajandil rajatakse ka Kadrinasse kirik, mis ehitati eestlaste pühasse hiide. Praegune, 15. sajandist pärit kivikirik, asub samas kohas. Kadrina kiriku nimepühaku Katariina järgi sai ka Kadrina oma nime.  17. sajandil saab Kadrinast oluline kultuuri – ja keelekeskus. Kadrina koguduses pidasid pastoriametit eesti vanema kirjakeele looja Heinrich Stahl,  esimene eestikeelse ilmaliku luule viljeleja Reiner Brocmann ning keelemees ja rahvaluulekoguja  Arnold Friedrich Johann Knüpffer. Tutvume Kadrina kiriku ja kirikuaiaga, kus asub 1926. aastal püstitatud Vabadussõja mälestussammas. Kadrinas peatume ka Emakeele ausamba juures.    

Kolga oli üks Eesti suuremaid mõisavaldusi, mille hiilgusest ka tänapäeva uudistaja aimdust saab ja hoolimata sellest, et suur osa hoonetest ootab veel renoveerimist jätab kogu mõisakompleks suursuguse mulje.  13.-16. sajandil kuulusid Kolga alad Gotlandi Roma tsistertslaste kloostri munkadele, kes rajasid siia esimesed kindlustatud hooned. 16. sajandil kinkis Rootsi kuningas Johan III mõisavaldused  De la Gardie’de perekonnale. 19. sajandi lõpus omandas mõisa Stenbocki perekond. Praegune terviklikult säilinud arhitektuuriansambel ehitati 1820. aastal, mil ka mõisahäärber kujundati stiilseks ja ruumikaks klassitsistlikuks paleeks. 

Palmse on Virumaa kõige kuulsam ja tuntum mõisakompleks. Väljapaistvamaid mõisaansambleid Eestis, Lahemaa Rahvuspargi praegune keskus. 1510. aastani oli Palmse Tallinna Mihkli nunnakloostri üks valdusi. Aastatel 1522-1676 kuulus Metztackenitele, 1676-1919 Pahlenitele. Just viimased on küllap ka kõige rohkem kuulsust toonud Palmsele ja ka Eestimaale, sest pärines ju nende hulgast mitmeid riigimehi, ohvitsere ja teadlasi.
Sagadi on üks stiilsemaid mõisaid Lahemaal. Esmamainitud 1469. a. Risebiterite valduses oleva mõisana, alates 1517. a. kuulus Bergedele, 1619. aastast MacDougallidele. Aastail 1684-1919 oli Fockide käes. Mõisakompleksi kuulub ka põnev metsamuuseum. Iseloomulikult mõisamaastikele on Sagadiski suur ja liigirohke park kaunite teeradade ja tiikidega.

Altja idülliline rannaküla ja kivine rannik on paik, mis otsekui loodud mõtisklusteks. Rahulik ja lihtne on rannarahva elu olnud! Vanas rannakülas näeb taluhooneid 19. sajandi lõpust ja 20. sajandi algusest, siin on küla kiigeplats ja Altja kõrtsis saab rändaja rannarahva kombel kõhu täis süüa. Altja neemel näeb taastatuid võrgukuure ja veepiiril lösutab tohutu rändrahn – Suurkivi. Kohalikud elanikud kutsusid seda kivi ennevanasti ka Titekiviks, sest perre sündinud lapsed olevat toodud just selle kivi juurest!  

Vihula mõisa on esmakordselt mainitud 1501. aastal ja see kuulus siis Lodede suguvõsale.
1531. aastal said Vihula omanikeks Wekebrod. Helffreichide pere oli mõisa omanik 17. ja 18. sajandil ja nende ajast pärineb ka esimene barokkstiilis mõisasüda. Tänapäeval on mõis elegantselt restaureeritud ja siin asub hotell, konverentsikeskus ning Vihula mõisa ökospaa, mis pakub lõõgastavat puhkust.

Reisi hind

49 €* / 59 € 
* Soodushind kehtib korduvreisijatele broneerides reisi otse Germalo Reisidest. Hindadele ei rakendu võimalikud lisasoodustused.

Hind sisaldab:
 • sõit kõigi mugavustega bussis;
 • ekskursioonid eesti keeles vastavalt programmile, giidi teenused.
Lisatasu eest on võimalik:
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumipiletite hinnad 
 • Kolga mõisa muuseum  täispilet 4 €, sooduspilet õpilastele, üliõpilastele ja pensionäridele 3 € 
 • Palmse mõis täiskasvanu 9 €, õpilane 7 €, perepilet (2 täiskasvanut ja kuni 3 last) 18 €  
 • Sagadi mõis täiskasvanu 4 €, pensionär 3 €, õpilane 2 €, perepilet 1-2 täiskasvanut + alaealised lapsed 8 €
 • Lõunasöök

Lisainfo

Kuidas reisime
 • Reisijate ja reisikorraldajate ohutus ja tervis on meile kõige olulisem.  Reisibuss on varustatud desovahendiga ning buss desinfitseeritakse peale ja enne igat väljasõitu.
 • Germalo Reiside kliendid on läbi aegade olnud väga intelligentsed, viisakad ja mõistlikud, pöörates tähelepanu nii endi kui kaasreisijate turvalisusele. Eeldame ja arvestame sellega, et reisiseltskonnaga liituvad ilma igasuguste haigusnähtudeta inimesed. Teeme kõik selleks, et iga reisija tunneks ennast hästi ja turvaliselt.
Reisitingimused
Lähireiside puhul rakenduvad tavapärased Germalo Reiside reisitingimused, v.a reisi eest tasumise ja reisi annulleerimise tingimused:
 • palume tasuda ettemaks 50% reisi maksumusest 2 päeva jooksul reisi broneerimisest;
 • 27 päeva enne reisi peab olema tasutud kogu reisimaksumus;
 • ​kuni 27 päeva enne reisi peetakse reisist loobumisel kinni büroo teenustasu 9 €;
 • tühistades reisi 26-15 päeva enne reisi on tühistamistasu 50% reisi hinnast;
 • tühistades reisi 14 või vähem päeva enne reisi on tühistamistasu 100% reisi hinnast.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.

MEELDEJÄÄVAT REISI!
16.06.2021
 Hind al 49
Broneeri

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

L
Liina
Käisin Germaloga Norras ja Santorinil ning jäin mõlema reisiga väga rahule. Hotellid olid väga hästi valitud ja giidid tasemel. Uskumatu, kui hästi giidid neid riike ja riikide omapärasid ja isegi pisikesi detaile peensusteni teavad. Norra meeldis isegi nii väga, et tahaks selle reisi uuesti läbi teha. Olen teiste bussireisikorraldajate kohta õuduslugusid kuulnud, aga Germalol on kõik alati väga hästi korraldatud.
A
Aivi ja Viljar
Milline suurepärane reis 2021 aastavahetuseks Tenerifel. Meie giid Heigo Sahk valdas nii ajalugu kui vürtsikat nalja, samas teades kõike läbitud kohtadest. Me pole olnud pakettreiside tellijad aastaid, aga seekord ōigustas see end 200%. Reis ületas igati ootused ja see on ju alati parim.