Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust

Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust

17.09.2021 - 24.09.2021
 Hind al 799
Broneeri
Horvaatial on külastajatele palju pakkuda. See on puhkamiseks suurepärane paik: Euroopa puhtaim taevasinine merevesi, idüllilised rahvuspargid ja antiiksed Vahemere antiikkultuuride mälestised. Siin leidub nii Vana-Rooma kui ka keskaegseid vaatamisväärsusi. Horvaadid on sõbralik ning külalislahke rahvas, mis on samuti eelduseks heale reisile.

Horvaatiasse sisenemisel peab esitame ühe alljärgneva dokumendi: 
* negatiivse PCR meetodil läbi viidud koroonatesti tulemuse (inglise keeles), mis ei tohi olla vanem kui 48 tundi. Lisainfo testi tegemise võimaluste kohta reisi broneerides - Germalo Reiside kliendid saavad soodushinnaga testi teha meie koostööpartnerite juures. Alla 11-aastased lapsed ei pea esitama testi VÕI
* Vaktsineerimispassi või läbipõdemistõendi. Vaata täpsemalt siit 
*Tagasituleku testi nõude osas hoiame Teid jooksvalt kursis. Kui testinõuet ei kaotata, korraldab selle Germalo Reisid reisil. Testi hind tänase seisuga Horvaatias on 450 kunat (ca 60 eur)

*Horvaatiasse reisimisel on vajalik peale negatiivse PCR sertifikaadi saamist  täita online ankeet, mis on leitav siit https://entercroatia.mup.hr/Edit. 
Ankeeti on vajalik PCR sertifikaat üles laadida ja saadud kinnitus salvestada kas nutiseadmesse või välja trükkida. 

*24 h enne Riiasse saabumist on vaja täita online ankeet ja saadud QR kood salvestada oma nutiseadmesse või välja trükkida. Ankeet on leitav siit https://covidpass.lv/en/
* Horvaatias on hetkel maskikohustus avalikus ruumis välitingimustes; kõikides avalikes siseruumides; hotellide ja restoranide ühiskasutatavates ruumides, samuti baarides ja kohvikutes, välja arvatud söömise ajal.
* Juhul kui  Eestisse naasmisel on vajalik eneseisolatsioon, siis seda saab asendada piiril tehtud koroonaviiruse tasuta testiga.
* Salva reisitõrkekindlustus annab kindlustunde enne reisi - juhul kui peaks juhtuma, et enne reisi haigestute (k.a esmane covid positiivsus) või juhtub muud ootamatut, mis takistab reisimist, siis kindlustus katab juba selleks hetkeks kõik reisi osas tehtud kulutused. Tervisekindlustus katab haigestumise või õnnetusjuhtumiga seotud kulud ravimite maksumusest kuni koju tagasipöördumisega seotud väljaminekuteni. Tervisekindlustus katab ka võimaliku karantiini või muud ootamatud kulud, mis reisimisega võivad kaasneda.

mitmekülgne ja rikkalik Germalo Reiside ekskursiooniprogramm
mitmed erinevad rannad ujumiseks ja kristallselge merevesi
võimalus minna laevaga ekskursioonile lähedal asuvasse Kornati saarestiku rahvusparki
paljudes kohtades elav muusika, hooajal mitmed rahvamuusika jm festivalid
väga turvaline üldine keskkond
horvaatide väga korrektne ja viisakas teenindus
väga rikkalik valik erinevat köögipoolt - ümberkaudsetes söögikohtades on võimalik proovida samal päeval püütud Aadria mere hõrgutisi - värsked kalmaarid, austrid, palju erinevaid kalasid. Lisaks klassikalised Horvaatia sisemaa liharikkad toidud

Reisikava

1. päev LEND TALLINN-RIIA-SPLIT, BIOGRAD NA MORU
Kogunemine kell 04:00 Tallinna lennujaama väljuvate lendude saalis infoletist vasakul asuvas kassas, kus väljastatakse reisijatele vajalikud reisidokumendid.
Otselend Tallinn-Riia 05:45-06:35 ja Riia-Split 08:10-09:45 (kohalikud kellaajad, lennud BT362 ja BT493). Palume kontrollida kogunemise ja lennuaega vahetult enne reisi!
Transfeer Biograd na Morusse (tõlkes valge linn mere ääres). Kaasaegse kuurordi miljöö Aadria rannikul - ilus rannapromenaad ja restoranid, väike jahisadam. Biogradis leidub põnevat tegevust kogu perele. Põhja-Dalmaatsias asuv Biograd on ajalooline linn, kus on kunagi kroonitud ka Ungari kuningas Kalman. Tänaseks on see väikelinn saanud populaarseks kuurortiks, kus puhkajaid ootab suurepärane kliima, kaunid rannad ja puhas Aadria meri. Ka kultuurirännakuteks on see suurepärane, sest läheduses asuvad mitmed tuntud vaatamisväärsused: Vransko järv, Krka rahvuspark, Kornati saarestik ja ajalooline Zadari linn. Just Biograd on parimaks paigaks, kust alustada laevaretki kaunisse Kornati saarestikku. Biogradi meeleolukas linnarütm pakub hulgaliselt võimalusi vaba aja
sisustamiseks. Siin on ohtralt restorane ja kohvikuid, suveniirikauplusi ja mõnusaid pargialasid. 
Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00.
Majutus seitsmel järgneval ööl valitud hotellis (hotelli kirjeldus ja hind reisiprogrammi lõpus). 

2. päev ŠIBENIK - PRIMOSTEN
Hommikusöök. Horvaatia kuningate asutatud mereäärne Šibenik on tore keskaegne linn hästi säilinud vanalinna, võimsate kindlustuste, vanade kirikute ja kauni rannapromenaadiga. Ajaloo jooksul käis Šibenik käest kätte, kuuludes kord ungarlastele, veneetslastele või austerlastele, kes on kõik siia oma jälje jätnud. Turistide imetleda on nii ajalooline arhitektuur kui ka maaliline asupaik. Jalutuskäik vanalinnas ja rannapromenaadil. Kaugelt silmatorkav Šibeniku püha Jakobi kirik on lisatud ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Sõidame väikse poolsaare tipus asuvasse  maalilisse Primošteni linnakesse mis on kuulus oma randade poolest. Kerge puhkus rannas. 
    
3. päev PLITVICKA RAHVUSPARK
Hommikusöök. Päevane väljasõit Plitvicka järvede rahvusparki, mis on Euroopa ühe kaunima loodusliku kohana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja. Metsaga kaetud mäed ja järved, mis on ühendatud kaskaadide ja koskedega. Plitvicka rahvuspargis on hästi tähistatud matkarajad, mille läbides saab hea ülevaate sellest looduslikult imekaunist paigast. Imetleme koskede majesteetlikust, kõnnime mööda erinevaid teid ning teeme mõnusa laevasõidu ühel mitmetest järvedest.
 
4. päev SPLIT - TROGIR
Hommikusöök. Jalutuskäik Horvaatia suuruselt teises linnas Splitis, kus ootab meid uhke Vana-Rooma aegne vaatamisväärsus keiser Dioclektianuse Palee (UNESCO). Siitkandist pärit keiser otsustas tulla siia oma pensionipõlve veetma ja lasi selleks ehitada ka keisriväärse palee. Suurejooniline antiikne palee - mis on nagu linn linnas - on ümbritsetud keskaegsete hoonetega, kirikute ja väljakutega. Külastame meeleolukat Trogiri linna (UNESCO). 3 saj ema asutasid kreeklased Tragurioni linna (tõlkes kitsesaar). Linnamüüriga ümbritsetud, väikeste kitsaste tänavate, paleede ja kirikutega on ta Euroopa üks paremini säilinud keskaegsetest linnadest. Nii Splitis kui Trogiris on kohe vanalinna kõrval ka kohalik turg.
 
5. päev KRKA RAHVUSPARK - ETNOLAND 
Hommikusöök. Teeme väljasõidu Krka jõe ümber asuvasse Krka rahvusparki, kus imetleme Euroopa suurimat koskede ja kaskaadide süsteemi. Jalutame mööda matkarada ja soovijatel on võimalik ka supelda võimsa kaskaadi juures. Seejärel külastame Etnolandi vabaõhumuuseumi, kus tutvume kunagise dalmaatsia talueluga ning maitseme kohalikke hõrgutisi (lõunasöök lisatasu eest). Kauneid vaateid jagub ka tagasiteel.

6. päev ZADAR - PAGI SAAR
Hommikusöök. Külastame rikka kultuuripärandiga Zadari linna (linnal on juba 3000 aastat vanuseks), jalutuskäik ajaloolises linnasüdames on tõeline nauding - keskaegsed kirikud, ajaloolised hooned ja imelised vaated merele, vahvad poekesed ja mõnusad söögikohad ning kosutavad jäätisekohvikud. Zadar on kodulinnaks ka kuulsale Horvaatia likööritootjale Maraskale, mille  kuulsat kirsilikööri Maraschinot saab maitsta arvukates poodides. Siin müüakse ka piirkonnale kuulsust toonud  käsitööna valmistatud pitsist linikuid ja salle. Zadaris asub ka kuulus mereorel.
Päeva teise poole veedame omanäolisel Pagi saarel. 60 km pikkune aga kitsukene saarevolask pakub ootamatuid maastikke: ühelt poolt puupaljad lubjakiviseljandikud, nende taga rohelised oruveerud, nende kõrval sügavale saare sisse ulatuvad lahed, kus alates rooma aegadest tänaseni ka soola toode-takse. Napp taimestik on olnud läbi sajandite söögilauaks tänulikele lammastele, kelle piim on samuti juba sajandeid muudetud talumeeste poolt Horvaatia kuulsaimaks juustuks – Pašski sir’iks. Juustu kõrval on saarele kuulsust toonud ka daamide meisterlikud näpud – Pagi saare pitsid olid hinnatud Austria-Ungari eliidi hulgas, neid saab vaadata ja osta Zadari linnas. Väikses Pagi linnas on säilinud mitmeid ajaloolisi ehitisi ja on tänapäeval paljudele keskeurooplastele armastatud puhkekohaks. 

7. päev VABA PÄEV 
SOOVIJATELE KORNATI RAHVUSPARK LAEVAGA (lisatasu eest)

Hommikusöök. Soovijatele pakume lisatasu eest laevasõitu Kornati rahvuspargis.
Päev merel kuulub Horvaatia rannikul nö kohustuslike tegevuste hulka, kui soovime Dalmaatsia vabat vaimu korraks tunnetada. Merereis viib Biogradi sadamast Kornati saarte vahele, mis koosneb 89 saarest ning on suures osas kaitse alla võetud. Maabume kaunis abajas ja veedame aega ühel saartest. On võimalik samas randa jääda või jalutada läbi metsasalu järve äärde. Ümber järve kulgeb kergesti läbitav matkarada, mis viib muu hulgas ka turistide poolt kokku laotud kiviskulptuuride väljale. Raja äärde jäävad ka suurepärased vaated kõrgelt kaljuservalt alla merele. Õhtuks tuleme laevaga sada-masse tagasi.

8. päev LEND SPLIT-RIIA-TALLINN
Transfeer lennujaama. Lend Split-Riia 10:25-14:00 ja  Riia-Tallinn 19:00-19:50 (kohalikud kellaajad, lennunumbrid BT494, 317).

Majutus

799
/
841
Hotell Villa Maimare 

Majutus kaheses toas hommikusöökidega
Broneeri
0.3 km merest
0.3 km keskusest
Wi-Fi
Hommikusöök hinnas
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Väike ja hubane hotell asub Biogradi kesklinna vaikses linnaosas ja on rannast 5 minuti jalutuskäigu kaugusel. Hotell on sobilik eelkõige paaridele. Toa suurus 20 m².
Renoveeritud toas on kaheinimesevoodi, rõdu ning konditsioneer.  Mugavused kõikides tubades: Dušš/WC, konditsioneer, föön, rõdu, külmkapp, satelliittelevisioon, lameekraaniga televiisor, puit- või parkettpõrand. Ülemistele korrustele pääseb vaid trepist, tasuta WiFi. Hotellis ei ole kahe eraldi voodiga (TWIN) tube!
www.maimare.hr 

999
/
1052
Hotell Kornati 

Majutus kaheses toas hommiku- ja õhtusöökidega
Broneeri
0.1 km merest
0.1 km keskusest
Wi-Fi
Restoran
Hommikusöök hinnas
Õhtusöök hinnas
Konditsioneer
Ühese toa lisamaks
210€
Soodustus 2-11a lapsele majutudes koos 2 vanemaga
290€
Soodustus kolmandale lisavoodil
80€
Soodushind kehtib korduvreisijatele ja kiiretele broneerijatele.
Heatasemeline hotell Kornati**** asub Biogradis mere ääres, looduskaunis kohas. Hotelli lähistel on nii platvormid päevitamiseks-ujumiseks ning jalutuskäigu kaugusel  on liivaklibune kunstrand. Promenaadile jäävad restoranid ja poed. Hotelli 102 tuba on suurusega 19 m²  ning varustatud kõige vajalikuga mugavaks puhkuseks. Vannitoas on olemas föön. Paar korda nädalas on hotellis õhtuti elav muusika ning meelelahutust pakutakse ka pere pisimatele. Kornati hotelli külastajad saavad kasutada Ilirija hotelliketi sise- ja välisbasseini.  Lisatasu eest on võimalik tellida rõdu ja merevaatega tuba. 
www.ilirijabiograd.com/en/kornati-hotel

Reisi hind

Hind sisaldab:

 • Lennupilet lendudele Tallinn-Riia-Split-Riia-Tallinn (Air Baltic liinilennud, lennugraafik seisuga 20.11.20)
 • Lennujaamamaksud, käibemaks
 • Sõit mugavustega bussis
 • 7 ööd valitud hotellis*** või hotellis****(2-in toad), toitlustus vastavalt hotellile
 • Ekskursioonid eesti keeles, giidi/reisijuhi teenused
Lisatasu eest võimalik:
 • Tervisekindlustus al 9,44 €, maksumus sõltuvalt vanusest (-65 a, vanematele kõrgem tariif, lisainfo reisikindlustuse kohta). Soovitame vormistada ka reisitõrkekindlustuse!
 • Toitlustus lennukis pardamenüü alusel
Hind ei sisalda sissepääsupileteid muuseumidesse ja teistele tasulistele objektidele.
Muuseumide ja teiste tasuliste objektide hinnad:
 • Plitvicka rahvuspark 150 HRK / tudengid 110 HRK (7-18 a)
 • Krk rahvuspark 150 HRK
 • Etnoland koos lõunasöögiga 22 €
 • Kornati laevasõit 35€ (tasumine kohapeal)
Hinnad võivad muutuda olenemata reisikorraldajast!

Lisainfo

 • Vastavalt rahvusvahelistele hotellireeglitele toimub check-in hotellitubadesse alates kell 14:00 ja check-out kell 12:00
 • Horvaatia rahaühik on kuna (HRK). Raha saab vahetada Tavidi valuutavahetuses. Kurss euro suhtes on u 1€=7,6 HRK
 • Rahvusparkide külastusel on soovitav kanda mugavaid jalanõusid 
Lennuinfo Air Baltic liinilendudel
Äraantav pagas: reisijal on õigus kaasa võtta üks äraantav pagas kaaluga kuni 20 kg ja mille kolm mõõdet (laius + kõrgus + sügavus) ei tohi ületada 158 cm (nt 30x50x78 cm). 
Käsipagas: reisija tohib lennuki salongi kaasa võtta ühe käsipagasi ühiku. Käsipagasi ja isiklike esemete kogukaal võib olla kuni 5 kg ja käsipagasi maksimaalne suurus võib olla mõõtudega 55x40x23 cm. Käsipagasis ei tohi olla keelatud esemeid. Vedelikke ja kreeme võib olla käsipagasis alla 100 ml pakendites, kokku kuni 500 ml.
Toitlustus lennul: lisatasu eest pardamenüü alusel. 
 
Jätame endale õiguse teha muudatusi reisiprogrammis.
PALUME TUTVUDA GERMALO REISIDE REISITINGIMUSTEGA!

MEELDEJÄÄVAT REISI!

Viisa ja dokumendid

Horvaatiasse, Sloveeniasse  reisimine on Eesti kodanikule viisavaba. Siseneda võib nii kehtiva passi kui ka isikutunnistuse (ID-kaardi) alusel. 
17.09.2021 - 24.09.2021
 Hind al 799
Broneeri

Vaata reisimarsruuti

 • Horvaatia - 101 dalmaatsia elamust

Vaata reisist pilte

Kliendid meist

K
Kaie ja Toivo
Oleme üle 10 aasta reisinud Germalo firmaga. Alati on kõik lubatu toiminud ja väiksemadgi lisasoovid täidetakse. Giidid on tasemel ja suudavad koos reisisaatjaga säilitada rahu ka veidi segasemates olukordades ( nt lend ei toimu, hotellituba ei meeldi, keegi on seltskonnast kaduma läinud, reisijal jääb soovitud ostu tegemiseks raha puudu ine). Kõik on tublid. Enim on meelde jäänud Mirjam Somelar ja Triinu Borga. Jõudu edasiseks!!!
H
Hiie ja Koit
Unustamatu reisielamus Sitsiiliast koos viirust trotsiva väikese vapra reisiseltskonnaga. Suurepärane reisikorraldus ja reisiprogramm Germalolt ning muidugi võrratu Mae giidina. Kohtumiseni uutel reisidel! Oktoober 2020.